Strona główna Na sygnale Straciła prawo jazdy za prędkość

Straciła prawo jazdy za prędkość

1313
12

W miniony poniedziałek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w Wydartowie kobietę, jadącą skodą z prędkością powyżej 100 km/h. Brawura za kierownicą przełożyła się na zatrzymanie kierującej prawa jazdy. Teraz przez 3 miesiące mieszkanka Torunia zmuszona będzie do powstrzymania się od jazdy za kierownicą.

W przypadku ponownego zatrzymania w czasie obowiązującego zakazu pozbędzie się uprawnień na 6 miesięcy.

„Wczoraj około godziny 7:00 w miejscowości Wydartowo policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali do kontroli kierującą skodą, 42-letnią mieszkankę Torunia. Powodem kontroli było przekroczenie przez kobietę dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym” – mówi Anna Osińska z gnieźnieńskiej komendy.

Kierująca pędziła 102 km/h w miejscu, gdzie zgodnie z przepisami nie powinna przekroczyć 50 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, które przekazane zostało do organu, który je wydał. W drodze decyzji administracyjnej zostanie ono zatrzymane na 3 miesiące.

Dodatkowo kierująca ukarana została 400 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

(KPP Gniezno)

12 KOMENTARZE

    • Dokładnie 🙂 W tym jedna z młodszych mieszkanek Trzemżala 🙂
      Ale co tam, przyjechała baba z Torunia, to trzeba się pochwalić że cudzych łapiemy 😉

  1. ja jezdze po miescie 135 -140 km/h bo wszyscy lewym pasem tak posuwaja u nas a wy robicie problem. jasne ze ktoregos z nas policja „chyci” ale reszta poleci dalej

  2. Jestem przeciwny pędzeniu z nadmierną prędkością i na terenie zabudowanym i poza nim! Ale trzeba być LEGALISTĄ. Jaki jest BŁĄD POMIARU TEGO „URZĄDZENIA PSEUDOPOMIAROWEGO” którym zmierzono prędkość. WŁAŚNIE, ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA INFRASTRUKTURY (BO ON DOPUSZCZA TEGO TYPU URZĄDZENIA DO UŻYTKOWANIA)+-3 KM/H PRZY PRĘDKOŚCIACH DO 100 KM/H I +-3% POWYŻEJ TEJ PRĘDKOŚCI. CZYLI PRZY PRĘDKOŚCI „ZMIERZONEJ” PRZEZ MILICJANTÓW 102 KM/H KIERUJĄCY MÓGŁ JECHAĆ 99KM/H LUB NAWET 105 KM/H. PONIEWAŻ WE WSZYSTKICH KRAJACH W EUROPIE – OPRÓCZ WOLSKI, BIAŁORUSI, UKRAINY I ROSJI – WĄTPLIWOŚCI PRZEMAWIAJĄ NA KORZYŚĆ PODEJRZANEGO MILICJANCI MUSZĄ ZAKŁADAĆ, ZE KIERUJĄCY MÓGŁ W DANEJ CHWILI JECHAĆ 99 KM/H – NIE WYCZERPAŁ WIĘC ZNAMION WYKROCZENIA POLEGAJĄCEGO NA KIEROWANIU W TERENIE ZABUDOWANYM POJAZDEM PORUSZAJĄCYM SIĘ Z PRĘDKOŚCIĄ POWYŻEJ 100KM/H. Więc odebranie tej kobiecie dokumentu popularnie zwanego „prawem jazdy” to BEZPRAWNY ZABÓR MIENIA PRZEZ NIEKOMPETENTNYCH MILICJANTÓW. JA BYM SIĘ ODWOŁAŁ DO SĄDU – MOŻE JESZCZE TAM BĘDZIE „OSTATNI MOHIKANIN PRAWORZĄDNOŚCI” NIE WYMIECIONY PRZEZ DOBRĄ ZMIANĘ.

  3. Do waclaw-a Co to za różnica +- 3 km? Przekroczyła prędkość w miejscu zabudowanym i to znacznie, wiec kara musi być. Ja bym zabrał prawko na stałe za takie wykroczenie, albo i chociaż minimum na 1 rok i uwierzcie mi że dopiero wtedy byłoby to skuteczne, a tak dalej jadą jak im się podoba! Często jak jestem na mieście widzę jak ludzie zapierniczają szczególnie na toruńskiej i często samochody z naprzeciwka nie zatrzymują się na pasach. Ostatnio widziałem w Gnieźnie w okolicy krzywego koła jak młoda matka z wózkiem próbuje przejść na drugą stronę oczywiście po pasach z jednej strony samochód się zatrzymał a z drugiej jakiś pajac widział z daleka że stoi auto przed pasami to zamiast się zatrzymać to jeszcze bardziej przyśpieszył, oczywiście nic się nie stało ale za taką brawurę na drodze zabrałbym prawko na stałe. A wszystko to wina nadmiernej prędkości w miejscach zabudowanych. Czasem będziesz chciał się zatrzymać, ale po prostu nie wyhamujesz i co wtedy mądralo? Potrącisz kogoś lub zabijesz i co? to tylko 99 a nie 102 ?

    • Ja opisałem ten dokładnie przypadek – z powodu Twojego podejścia jest (bardzo ogólnego i swobodnego, żeby nie pisać POPULISTYCZNEGO) w tym kraju takie podejście do prawa i przysłowiowy „bardak”. Zaczyna się od wierchuszki w Warszawie a kończy na milicjancie z patrolu z Gniezna. Tej SPRAWCZYNI Z PEWNOŚCIĄ należał się mandat 400 zł i 8 punktów karnych – bo tak dyktuje logika i uczciwość. Nie ma pewności, że przekroczyła prędkość o tyle aby jej zabrać „prawko”. Czy Polska i Polacy mają żyć tak BYLEJAKO i tak BYLEJAKO traktowani przez różnej maści urzędników czy milicjantów. Nie gniewaj się ale z twojej wypowiedzi wyłazi „homo sovieticus” – nie zatrzymał się Kowalski przed przejściem dla pieszych w Gnieźnie, to z zemsty należy zabrać BEZPRAWNIE prawo jazdy kobiecie w Trzemżalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj