Strona główna Sport i rekreacja Stowarzyszenia zorganizują ferie zimowe

Stowarzyszenia zorganizują ferie zimowe

1207
11

Rozstrzygnięty został konkurs dla stowarzyszeń na organizację zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. Gmina przeznaczyła na ten cel 16.000 złotych. Do konkursu zgłosiły się trzy stowarzyszenia działające na terenie naszej gminy. Wszystkie uzyskały dofinansowanie.

Hufiec ZHP proponuje m.in. trzy wyjazdy. W Poznaniu przewiduje się zwiedzanie miasta, w tym między innymi Muzeum Powstania Wielkopolskiego i Rogalowego Muzeum Poznania. W Koninie atrakcją będzie kino 6D, a w Mogilnie lodowisko, kino i gra miejska. Atrakcyjne zajęcia przewidziano też na miejscu.

Uczniowski Klub Sportowy „Lider” z Trzemżala oprócz zajęć rekreacyjno – sportowych na terenie miejscowej szkoły zaplanował wyjazd do kina w Gnieźnie, kopalni soli w Kłodawie, Lichenia oraz planetarium w Toruniu.

Stowarzyszenie „Teraz” przeprowadzi zajęcia w dwóch turach. W pierwszym tygodniu dla dzieci urodzonych w latach 2009 – 2012. Będą to pięciodniowe półkolonie, w ramach których zorganizowane zostaną wyjazdy do centrum rozrywki „Fantazja” w Gnieźnie, kina „Warzyn” oraz kręgielni w Mogilnie.

Dla starszych, urodzonych w latach 2004 – 2008, przewidziano wyjazd do „Jump Areny” w Poznaniu, na kręgielnie i lodowisko w Mogilnie, a także na ognisko do OW „Jutrzenka” w Gołąbkach.

Oprócz wyjazdów, zarówno młodsi jak i starsi będą mogli wziąć udział w zajęciach rekreacyjno – sportowych na miejscu.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

11 KOMENTARZE

 1. wyobrazcie sobie ze znam bardzo dobrego przewodnika po POZNANIU ! studiowal tam i bardzo zasluzony mieszkaniec trzemeszna !

 2. Gdzie mogę zgłosić moje dzieci ,żeby wyjechały ze stowarzyszeniem „Teraz” na jakąś wycieczkę podczas ferii zimowych? Z tego co pamiętam to działali przy PWD na hali… czy są tam odpowiedz.opiekunowie z kwalifikacjami?

  • Jako osoba zainteresowana zapisaniem dzieci na ferie to powinna Pani badź Pan rozróżniać wymienione podmioty. Stowarzyszenie to stowarzyszenie a PWD to PWD. Odsyłam to wnikliwej analizy statutu, regulaminów, historii powstania oraz jakie cele i założenia posiada dany podmiot. Jako mieszkaniec Trzemeszna trochę to smutne, że takich podstawowych informacji na temat lokalnych instytucji Pan/ Pani nie posiada. Moje dzieci z każdej organizowanej imprezy, wyjazdu czy półkoloni wracają bardzo zadowolone i mogę śmiało zagwarantować, że kadra jest świetna i posiada pełne kwalifikacje- inaczej swojego dziecka nie powierzyłabym pod opiekę.

   • Potwierdzam. „Teraz” jest OK. Chce im się pracować z dziećmi. Byłam na ich ciekawych imprezach. Nie wiem jakie ma przygotowanie kadra. Za to wiem, że są świetni w tym, co robią.

   • Nie, wcale nie musi wiedzieć, kto jest kto, co jest czym i orientować się w gąszczu instytucji. Pyta człowiek i szuka pomocy na forum, to jeśli wiesz, to pomóż. Jesli nie wiesz, nie zabieraj głosu. Takie sprostowanie wsadź zaś sobie głęboko w nos. Chyba jesteś urzędnikiem, co?

 3. Wydaję mi sie że bez kwalifikacji i skończonych kursów wychowawców kolonii nie mogliby się ubiegać o organizację. Wszystko jest pod obstrzałem kuratorium i wszelkich innych organów kontrolnych.To już nie te czasy że każdy mógł sobie cokolwiek zorganizować bez żadnych uprawnień.

 4. witam cie wodzu,jak zdrówko?tez tego pana znam o kim piszesz?kierowca tzw wysepkowy ??oj lubi ją lać za kołnierz :)pozdrawiam wodza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj