Strona główna Na sygnale Sprawcy włamania do sklepu zatrzymani

Sprawcy włamania do sklepu zatrzymani

1314
15

Policjanci zatrzymali sprawców włamania do sklepu w Miatach. Trzech mężczyzn wpadło na gorącym uczynku, dokonując kolejnego przestępstwa w gminie Niechanowo. Okazało się, że okradli w sumie aż 7 sklepów na terenie naszego powiatu.

O sprawie informuje Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Jak czytamy w policyjnym komunikacie:

„Przełom nastąpił w nocy z 21 na 22 maja. Wówczas to funkcjonariusze otrzymali informację od mieszkańców wsi Czeluścin i Jarząbkowo o mężczyźnie wynoszącym w środku nocy towar z miejscowego sklepu spożywczego. Sprawcy, po spłoszeniu ich przez świadków rozbiegli się, porzucając samochód którym przyjechali.

Na miejsce udali się policjanci z Czerniejewa, Trzemeszna, Kłecka i Gniezna, wezwano również przewodnika z psem służbowym. Wszyscy trzej sprawcy zostali zatrzymani. Okazali się nimi mężczyźni w wieku od 26 do 32 lat. Wszyscy są mieszkańcami Inowrocławia. Trafili do policyjnego aresztu”.

Złodziejskie trio usłyszało 7 zarzutów kradzieży z włamaniem do sklepów na terenie gmin Czerniejewo, Mieleszyn, Kłecko, Łubowo, Niechanowo i Trzemeszno w okresie od połowy kwietnia do 22 maja. Policjanci i prokurator Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie zwrócił się do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu” – mówi A. Osińska.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wszyscy działali w warunkach recydywy, w związku z powyższym kara może zostać zwiększona o połowę.

(fot. KPP Gniezno)


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

15 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj