Slow wedding to dość nowe pojęcie, które przyjęło się u nas niedawno jako alternatywa dla wystawnych i sztucznych przyjęć weselnych. Pary młode, które lubią cieszyć się bliskością ludzi i natury, spędzać czas spokojnie, bez pośpiechu, celebrując momenty, unikając zbędnego blichtru szukają miejsc, które będą dla nich najbardziej odpowiednie. Jednym z nich jest bez wątpienia niezwykle klimatyczny obiekt Olandia znajdujący się w zabytkowych zabudowaniach folwarcznych w Wielkopolsce.
Wesele w stylu slow, czyli jakie?
Podobnie jak życie w stylu slow, również wesele tak zorganizowane jest spokojne, toczy się własnym biegiem, bazuje na wysokiej jakości rozwiązaniach. W wolnym tłumaczeniu to nic innego, jak „powolne wesele”, czyli przyjęcie pełne luzu, swobody i beztroski.
Powrót do korzeni, czyli zbliżenie do natury i obcowanie z nią, pozwala parze młodej wkroczyć na nową, wspólną drogę życia w takim klimacie, jaki jest im najbliższy. Jeśli to właśnie tak chcesz żyć ze swoją drugą połówką, zacznij od zorganizowania wesela w miejscu zachwycającym ciszą, spokojem, sielanką, a zarazem niewymuszoną elegancją.
Dlaczego warto zorganizować slow wedding?
Slow wedding może nie być opcją dla każdego. Jeśli lubisz duże, głośne, huczne imprezy w otoczeniu kryształów i kolorowych baloników, skromna elegancja takiego przyjęcia raczej Cię nie zachwyci. Dzisiaj jednak wiele osób decyduje się zmienić swoje życie i nawyki, odżywiać się lepiej, zdrowiej, żyć w zgodzie z naturą i wybierać ekologiczne rozwiązania. Jednym z nich jest bez wątpienia slow wedding.
Źródło: https://www.olandia.pl/wesela
Dlaczego warto zorganizować imprezę w stylu slow? Ponieważ:
- jest ona pozbawiona charakterystycznej dla dużych, głośnych wesel nerwowości,
- pozwala cieszyć się bliskością współmałżonka i osób, które są was najbliższe,
- jest oryginalna i niebanalna, dlatego goście zapamiętają ją na długo,
- odbywa się w pięknym, nastrojowym miejscu,
- jest przyjazna dla środowiska – składniki dań są ekologiczne, tak samo jak nakrycia i dekoracje – brak sztuczności i plastiku.
Gdzie zorganizować słow wedding?
W znacznym stopniu slow wedding zakłada spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury. Miejsce powinno być zatem niezwykle starannie dobrane – klasyczne sale weselne przy głównych miejskich arteriach czy pełne przepychu dworki nie sprawdzą się przy organizowaniu tego typu przyjęć. Znacznie lepsze okażą się stodoły, a nawet całe zbudowania folwarczne, takie jakie wielkopolska Olandia.
Na takim terenie można zagospodarować kilka stref wypoczynku. Leżaki ułożone w półkole, ławy ze stołami pod drzewami – tu nie obowiązują żadne zasady, ma być luźno i swobodnie, jak podczas imprez organizowanych w domu, tylko, że z większym rozmachem.
Slow wedding nawiązuje do nurtów boho, etno, rustykalnych – dekoracje tego typu najlepiej prezentują się na tle drewnianych ścian czy dużych przeszkleń, za którymi rozciągają się lasy i jeziora.
artykuł promocyjny