Strona główna Różne Skatepark przegra z kolejnym boiskiem?

Skatepark przegra z kolejnym boiskiem?

6560
88

W grudniu ubiegłego roku Rada Miejska Trzemeszna przyjęła budżet na 2023 r., a w nim m.in. zaplanowano środki na budowę skateparku. Mimo upływu 4 miesięcy nadal nie wiadomo gdzie i czy w ogóle obiekt taki powstanie.

Gmina nie wyznaczyła jeszcze lokalizacji, nie mówiąc o projekcie czy ogłoszeniu przetargu. Temat ten poruszyli radni na ostatniej sesji.

Przypomnijmy, że pierwotnie jako jedno z miejsc na skatepark wskazywano boczne boisko asfaltowe na stadionie miejskim. Jak tłumaczył kierownik referatu inwestycji UM Norbert Dombek, na przeszkodzie takiemu rozwiązaniu stoi obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego. Wprawdzie wg planu teren stadionu przewidziany jest pod działalność rekreacyjno sportową, jednak na takie usytuowanie nie pozwala wyznaczona linia zabudowy.

Podobny problem występuje na targowisku miejskim. Tamtejszą lokalizację wskazywali Renata Bazała i Rafał Nawrocki. Jak zauważyli, teren ten przez większość czasu nie jest użytkowany, ale za to młodzież upodobała go sobie jako miejsce spotkań. Niestety, jak tłumaczył kierownik, teren ten przeznaczony jest w planie pod działalność handlową.

Jedynym miejscem, które spełnia wszelkie wymogi jest boisko piaskowe obok parku. Tam według N. Dombka można by usytuować skatepark. Ten pomysł spotkał się jednak z największym oporem niektórych radnych. Przeciwko tej lokalizacji opowiedzieli się m.in. Benedykt Nitka, Renata Wiśniewska i Marcin Jakubiak (jeden z inicjatorów powstania skateparku).

Jak można było usłyszeć, jednym z głównych przeciwników lokowania tam tego obiektu jest prezes KS Zjednoczeni Trzemeszno, Karol Łukomski. W rozmowie z nami wspomniał, że boisko to było już użytkowane jako treningowe, ale poprzedni klub (TLKS Zjednoczeni) przestał z niego korzystać. Głównym tego powodem, według prezesa, było zachłyśnięcie się boiskiem ze sztuczną nawierzchnią przy hali, które spełnia swoje zadanie, ale tylko w okresie zimowym. Przy intensywnej eksploatacji latem jego nawierzchnia ulega szybkiemu zużyciu. Stąd obawa, że może ono „paść szybciej niż Orlik”, co może być dużym problemem dla klubu.

Stąd pomysł, aby zamiast skateparku na działce przy parku powstało boisko treningowe z naturalną nawierzchnią dla Zjednoczonych. Mogłyby z niego korzystać także dzieci i młodzież z tej części miasta. K. Łukomski zdaje sobie sprawę, że w tej chwili gminy nie stać na taką inwestycję, ale może to się stać np. za kilka lat. Jak twierdzi, bardziej uzasadnione byłoby inwestowanie w taki obiekt niż boiska wiejskie, jak np. w Jastrzębowie, Płaczkowie czy Mijanowie, na których się nic nie dzieje. Ponoszone tam są jednak koszty podlewania czy nawożenia.

Prezes zastrzegł, że nie jest przeciwny powstaniu skateparku, sam też kiedyś jeździł na rolkach. Jednak w jego ocenie piłka nożna jest na pierwszym miejscu. Jako argument podał liczbę 70 osób czynnie trenujących w samych Zjednoczonych, a także znacznie większe zainteresowanie w ostatnim czasie meczami ze strony kibiców. Przyznał też, że przed sesją dzwonił do radnych, aby przekonać ich do swoich racji. Nie chodziło mu jednak o zablokowanie budowy skateparku, a tylko o zmianę jego lokalizacji.

Czy będzie to możliwe? Nie wiadomo. Rozwiązania tej sytuacji próbował szukać Daniel Bisikiewicz. Zauważył, że to Rada Miejska jest w stanie zmieniać zapisy planu. Przypomniał, iż takie praktyki, jak zmiana planu zagospodarowania przestrzennego bardzo małego terenu, np. pod budowę garaży, miały już w naszym samorządzie miejsce. Proponował pójście tą drogą.

Według Renaty Wiśniewskiej boisko piaskowe wykorzystywane jest m.in. na lekcje wf przez nauczycieli i uczniów szkół podstawowych. N. Dombek zauważył, że skatepark zmieści się na ok 300m2 co stanowi zaledwie 1/10 całości boiska piaskowego. Nadal więc będzie mogło ono być używane tak jak obecnie.

Do sprawy odniósł się Kacper Lipiński, główny inicjator i entuzjasta skateparku. Pytał burmistrza Krzysztofa Derezińskiego, czy jego pracownicy mają płacone za to, aby szukać powodów do niezrealizowania tej inwestycji, zamiast szukać sposobów na rozwiązanie problemu. Zwracając się do radnych sceptycznych co do lokalizacji stwierdził, że skupiają się na tym gdzie tego nie robić, a nie na tym, gdzie to zrobić.

Czy skatepark w końcu powstanie czy jednak przegra z kolejnym boiskiem do piłki nożnej? Przypomnijmy, że oprócz boiska na stadionie istnieje boisko ze sztuczną nawierzchnią i Orlik przy hali OSiR. Większość sołectw posiada też boiska trawiaste.

Na niecałe dwa miesiące przed wakacjami szanse na powstanie skateparku ciągle są niewielkie.

88 KOMENTARZE

 1. Idiotyzm totalny. Boisk jest bardzo dużo kilka w samym Trzemesznie praktycznie nieużywane w każdej wsi a koszty tylko z tym. Lepiej drogi połatajcie lub plaża miejska.

  • urozmaicenie w Trzemesznie powinno być przecież każdy ma inne zainteresowania a tak słyszę od innych że bieganie i piłka jest najlepsza i innym się wydaje że ich jest najlepsze a każdy lubi swoje tak naprawdę ale są ludzie co wpadają w samo zachwyt i byle żeby byli widoczni na zdjęciach gwiazdy Trzemeszna

 2. Super pomysł. Zaorać boiska w Jastrzębowie, Mijanowie i Płaczkowie. Zrobić 3 nowe w Trzemesznie, oczywiście dla jednego słusznego klubu. Wzruszyłam się ta propozycją

  • Ale jak można mówić do gościa, którego w środę brak było. Mogilnianin dwa razy na dniu flagi powiedział to samo – przed hymnem i po hymnie. Może skończmy z magnetofonami kasetowymi i skorzystajmy z miejskiej orkiestry dętej. WC burmistrz zadbał by klarnety zardzewiały – lecz muzycy zadbają o odrestaurowanie instrumentów.

 3. Ten cały skatepark jest nam potrzebny jak koszula wiadom gdzie. Ale radni typu pan Lipiński liczą na głosy od młodzieży więc lobbują za tą inwsestycją. Może lepiej zamiast tego Skateparku radni zajęliby się np. poprawą bezpieczeństwa? Panie radny Lipiński, proszę mi powiedzieć jak bezpiecznie dojść do przystanku autobusowego na ul. Wrzeszyńskiego? Po stronie gdzie stoi przystanek nie ma chodnika a po stronie gdzie jest chodnik nie ma przejścia dla pieszych. Z chodnika na drugą stronę do przystanku dzieci mają przefrunąć? Nie mówiąc już o innych przejściach dla pieszych w mieście. Niech pan zobaczy jakie są wysokie krawężniki w miejscach przejść dla pieszych. Jak tam przejechać ma np. osoba na wózku inwalidzkim? Proponuję tym się zająć a nie skateparkiem.

  • Przecież oni maja to w du pie. Czemeszno nie rozwija się od dekad. Podobną inwestycja był wybieg dla psów. Zapytam skromnie, dlaczego osoby nie chodzą tam na spacerki by piesek się wybiegał wysrał tylko dalej chodzą starymi trasami? Ile gówien leży? Trawniki chodniki? Skatepark potrzebny jak wybieg dla psów. Potrzebne to są dobre drogi, przejścia, bezpieczne drogi, przejścia, bez ciezki aut które jeżdżą kilkukrotnie w ciągu paru godzin, pędząc. Bezpieczeństwem się zajmijcie bo jest coraz gorzej a my apelujemy cały czas. Przejście na przystanku potwierdzam – TRAGEDIA

  • Mieszkańcu, a zgłosiłeś problem na ul Wyszyńskiego radnej z tego terenu albo do urzędu? A poza tym, jeśli uważasz , że są wazniejsze potrzeby, to dlaczego chcesz zaoszczędzic na skateparku, którego w Trzemesznie nie ma, a jakoś nie drażni cię kolejne boisko? Oj, chyba widzę skąd te posty 🙂

   • Piotr, pytanie dlaczego mamy zadawalac grupkę kilkunastu osób które chcą skatepark? Są jakieś mistrzostwa w skateparku? Czy chodzi tylko żeby pozbyć sie dzieciakiq na pół dnia? By rodzic miał święty spokój w wychowywaniu? Daleko mamy do Gniezna? Nauczcie korzystać dzieciaki z komunikacji i niech jadą do Gniezna. Skatepark to dobry pomysł ale gdzie? Mamy już masę placyków, mamy bliska, park Baba i co? Ciągle mało? Może na pole i ziemniaki wybierać? A nie, bo jeszcze by się dzieci nauczyły pracy i szacunku do pracy! A maja się tylko bawić……..

   • A kto powiedział że na nie drażni mnie kolejne boisko? Moim zdaniem boisk w Trzemesznie jest dosyć i bardziej należy zwrócić uwagę na stan dróg i bezpieczeństwo na nich.

  • A dlaczego nie zająć się jednym i drugim. W Trzemesznie dla starszych dzieci i młodzieży nic nie ma.
   Popieram dzieciaki które chcą mieć i skatepark i boiska do gry w piłkę. Przynajmniej chcą się spotykać razem w realu i spędzać czas aktywnie , a nie przed komputerem.

   • Gość do tego by się spotkać i robić coś razem potrzebne są boiska? Skateparki? Istotą spotkania jest boisko? Skatepark? Dzieciaki chcą chcą bawić razem, co jest zrozumiałe. Jedne bawią się w berka, ciuciubabke, inne chcą skateparku a skoro chcą to ma być! Piłka nożna to sport, w którym trenuje sie młodych zawodników nie tylko bawi. Idą tam po to żeby coś osiągnąć, a kto poszedl się pobawić szybko stamtąd rezygnuje. Bo treningi to zaangażowanie. Mamy sporo młodych którzy osiągają sukcesy. I w to warto inwestować. Zamiast skateparku, lepiej inwestować np.w sporty które mogą dać dzieciakom szanse udziału w mistrzostwach. Biegi, piłka itd. Skatepark to dla zabicia nudy. Dla mnie zbędny projekt. W szczególności ze plac manewrowy z udziałem tej młodzieży to dzieją się tam cuda. Oj cuda. Nie dbają o nic. Wieszanie sie na znaki, przenoszenie ławek o słownictwie nie wspomnę bo zdanie często składa się z 4-5 przekleństw.

    • Było pół miliona martwych pieniążków więc trzeba było je wskrzesić. Pllanów niema – a szuflady wciąż istnieją. Poukłada się znaczone i nieznaczone. Wszystkie pachnące. Jak miło jest się do nich przytulić…

  • Dziękuję za temat. Będą środki z programu „dostępność plus” i zostaną zainwestowane w wieżę ciśnień. Burmistrzuniu 115 tysiączków zainwesstował wedłóg swojej myśli. Mam nadzieję, że minister cyfryzacji o tym wie, a jak niewie to ja mu powiem naco burmistrzuniu środki przekazał. Pamiętam, żee smog tego dnia był tak wielki, że ministra widać niebyło.

 4. Pamiętajmy tylko, że pasje są różne boiska mamy Ci co chcą trenować trenują i mają do tego możliwości jednak poza boiskami sportowymi wielkie nic w Trzemesznie. Brawo !! Ciekawe jak spojrzycie tym młodym chłopakom w oczy Szanowna Rado! Obiecaliście im to ! Pozdrawiam

  • Ten skatepark jest dla garstki osób, bo nie każdy tym sie interesuje, podobnie jak piłka nożna, zaraz odezwać się mogą łyżwiarze itd.. Słysząc muzykę przez co niekotrych puszczaną słowa na k* ch* i zachowanie na istniejącym juz placu manewrowym sugeruje jednak poświęcić tej młodzieży czas na rozmowy, wychowanie, zamiast fundowanie kolejnej rozrywki na zasadzie „bo moje dziecko chce”. Czy czytający książki domagają się księgarni? Pływający dobrze basenu? Jeśli coś jest potrzebne na gwałt to na pewno nie kolejna rozrywka dla dzieci, bo tego już mamy od … Nie wspomnę o siłowniach na świeżym powietrzu itd. A poprawa bezpieczeństwa.

 5. To jest dopiero debilna władza wybrana przez debilna społeczność
  Na te boiska to sie nawet dostać nie idzie! Dekle dosłownie. Kto na tym zarobi?

 6. Prezesie Zjednoczonych. Gorąca prośba. Zajmij się klubem a nie oceną zasadności istnienia boisk na terenach wiejskich. Swoją drogą. Czepiasz się boiska w Płaczkowie? Skąd wiesz, że tam nic się nie dzieje? Ileż to razy tam byłeś? Jest to jedno z lepiej zadbanych boisk w okolicy, które zostało wykonane przy ogromnym udziale samych mieszkańców. Widać, że boli niektórych miastowych to, że Płaczkowo ma swoje 5 minut.

 7. W tej gminie zawsze jakiś problem . Jednym słowem robiła babcia na drutach i spadła. Zawsze jest ale………… i tak się ciągnie.Ten radny chce ten nie chce , a to nie ma terenu , a jak jest to znowu ale . Szok i jeszcze raz szok. Zróbcie coś dla tych dzieciaków bo w Trzemesznie umierają z nudów. Pozdrawiam.

  • Potrzebne są formy rozwoju, wypoczynku , zabawy dla dzieci. Bo tu nie ma nic. Proszę nie porównywać wybiegu dla psów z czymś co by się przydało.

  • Tak potrzebny. Chłopcy jeżdżący na deskach i hulajnogach z placu rowerowego są wyzywani i przeganiani. A jazda koło marketu jest niebezpieczna. Mają siedzieć w domu , przed kompem? Nie każdy musi grać w piłkę nożną.

   • Gość przykro mi ze Maja do wyboru tylko komp i deskę. Może tak zacząć pomagać rodzicom? Uczyć się? Kto im każe siedzieć przed kompem? WystarcY spędzić czas ze swoim dzieckiem a nie spychac i żądać skatepark byle mieć spokój. Skateparku nie powinno być bo jest zbyt małe zainteresowanie. Strata pieniędzy i szkoda terenu dla garstki osób.

   • Gość a ja pływam, to mi też potrzebny basen? Wez się ogarnij bo pokolenie juz tak rośnie ze tego jeszcze nie bylo

    • Burmistrzuniu mówił, że basen w gnieźnie i mogilnie. Komunikacja działa – więc korzystać ile sił i do skutku uważając na dziórę w podłdze w dojściu do kasy.

 8. Czas zacząć likwidować te niepotrzebne boiska.
  Na szczęście zaczyna was oświecać i sami zauważacie że ponoszone są koszty na ich utrzymanie. I bardzo dobrze, że zauważacie bo gdyby powiedził wam to ktoś inny to byście mu nie uwierzyli i zrobili tak dla zasady na przekór. Jeszcze nie okichaliście się tymi boiskami? Jak tak gospodarujecie publicznymi pieniędzmi i wydajecie je na bzdury to nie ma się co dziwić, że brakuje ich na rzeczy ważne np. drogi.

 9. Składam formalny wniosek, aby skate park ulokować w bezpośrednim sąsiedztwie miasteczka rowerowego i placu dla siłaczy ( stare poczciwe boisko asfaltowe) . Jest tam wystarczająco dużo miejsca. MÓWIĘ STANOWCZE Nie dla skate parku gdzieś na krańcu miasta! Targowisko jest targowiskiem! Jeśli tego wniosku nie zrealizujecie nie macie po co przychodzić przed wyborami!

  • Tak. Tylko tam młodzież przeszkadza niektórym mieszkańcom bloku z naprzeciwka, słownictwa używanego wobec dzieciaków i młodzieży, przez niektórych nie powstydziłby się menel z pod monopolowego.

   • Nie oglądać się na meneli. Robić skate park tam, gdzie jest jego naturalne miejsce czyli okolice Piastowskiej.

   • Gość a na skateparku będzie lepsze słownictwo? Jak rodzice tak strasznie chcą i młodzież również to niech zrobią sobie. Odkładają popracują. Tylko wymagać, to skatepark, za rok znudzi im się i będą krzyczeć teraz basen chcemy. Żebyście wy tak krzyczeli żeby bezpieczeństwo poprawić jak o rozrywkę krzyczycie. Pokolenie roszczeniowych 500+

 10. Naprawdę boli ludzi mały skrawek terenu gdzie dzieciaki zamiast jeździć przy ulicach co WKU… Kierowców i na przykład sklepy bo boją się o te dzieciaki? Padł pomysł, ilu z was krytyków było na jakimś spotkaniu rady miasta? Skoro problem jest z przejściem gdzieś tam? Podjazdy dla wózków to nie jest sprawa od wczoraj. Taki stan jest od dawien dawna, ale lepiej się dopieprzyć jakiejkolwiek inicjatywy społecznej. O pieprzeniu pana prezesa Zjednoczonych nie wspomnę… Oprócz chlania przy boisku przez młodzież która też nie ma gdzie się podziać bo nie ma gdzie, to ja tam Zjednoczonych nie widziałem nigdy… Pies ogrodnika i tyle. Całe Trzemeszno…. Tylko żeby nie dać a samemu nic nie zgłosić…

 11. Może zlikwidować nikomu nie potrzebne miasteczko rowerowe i w tym miejscu skatepark utworzyć. Stoją tylko badyle a i tak każdy tam jeździ jak chcę a nie zgodnie ze znakami. Na rowerkach można jeździć na drodze rowerowej.

  • Criss słońce trochę wyżej a Ty już bredzisz. Można wszystko pogodzić w tym miejscu. Tylko trzeba chcieć.

   • Blokers kto ci takich bzdur w dzieciństwie nagadal ze trzeba tylko chcieć? Bzdura pokolenia, dawno nieaktualna. Trzeba to mieć znajomości. Jakby radnym zależało na rozwoju miasta to byś nie miał średniej jakości placyków i gó wnianego placu manewrowego. Dlaczego? Bo 90% osób nie korzysta z tego placu prawidłowo. Plac taki powstaje po to by edukować. U nas to mieszanina wszystkiego. Łącznie z buzującymi hormonami młodzieży która nie zważając na maluchów chce zaimponować dziewczynom. Miejsce średnio bezpieczne, a korzystający w większej mierze nie rozumieją z jego przeznaczenia. Dlatego narzekają, że nie spania ich funkcji.

  • Tak. dyktator KOSIRu jest panem i władcą i można mu skoczyć, bo nawet burmistrz się boi reagować. KOSIR bedzie robił wszystko, żeby obecny burmistrz był zawsze na tym stanowisku, bo może swoją arogancje pokazywać ludziom. Przecież normalny włodarz miasta już by dawno usuną takiego osobnika z stanowiska. Dyktator wie, że jak zmieni sie burmistrz to bedzie musiał sie odspawać do stanowiska.

 12. W uzupełnieniu do artykułu. Nigdy nie proponowałem boiska przy parku jako miejsca na skatepark. Tak naprawdę, nie proponowałem żadnego innego. Zabiegam od ubiegłego roku o to, aby skatepark powstał. Rada Miejska uchwaliła zgodnie ze swoimi kompetencjami pieniądze na skatepark, od realizacji inwestycji jest burmistrz i jego ludzie. Jeśli okaże się, że jest inne, lepsze miejsce, nie mam nic przeciw. Ale widać, że ktoś sprytnie tym dyryguje i już mnie uznano wrogiem Zjednoczonych, którym tak naprawdę życzę jak najlepiej. Odezwałem się na sesji w tej sprawie, bo mamy już maj, a w sprawie nic nie drgnęło. I niestety, ale mam wrażenie, jakby całe zaangażowanie ludzi decyzyjnych było nastawione na to jak ten skatepark uwalić.

  • Kacper, nie przejmuj się tymi opiniami – zrobisz coś – źle, nie zrobisz – też źle. Zawsze znajdą się pół-mózgi które wiedzą lepiej i będą wszystko negować. Rób swoje jak najlepiej potrafisz i najlepiej nie czytaj tych komentarzy bo mnie się wydaje, że większość piszą to dziesięciolatki. Nie jesteś żadnym wrogiem Zjednoczonych – pisze tak kilka osób z całej gminy (warto się przejmować opiniami ludzi, którzy całe życie sieją ferment?) – dużo więcej uważa Cię za przyjaciela sportowców 🙂 Jesteś dobrym człowiekiem, chcesz dobrze dla gminy i tego się trzymaj – resztę olej bo szkoda tracić na to czas. Mnie się wydaje, że jesteś jednym z niewielu, którzy chcą coś dobrego dla naszego miasta zrobić ale z każdej strony tylko obelgi, wyzwiska, wrogowie… Każdy by chciał coś innego a niestety wszystkim nie dogodzisz. Dziesięć osób chciało wybieg dla psów – gmina zbudowała – stoi nieużywane, piętnaście osób chce skate parku – gmina zbuduje – będzie z niego korzystać kilka osób. Razem ze znajomymi chętnie byśmy zagrali w paintball – może gmina coś takiego zbuduje ? A może boisko do strzelania z łuku ? Jest u nas lodowisko ? Kręgielnia ? Jakieś kino ? Wszystkim się nie dogodzi.
   P.S. Przejmujesz się wypowiedzią typu „Wolny strzelec” – który pisze – „scieszki”, „wuzkami”, „pod tom górkę”, „zimom” itp ? No ludzie … dobrze, że tacy ludzie nie decydują o gminie…

   • Dokladnie. Bo ortografia jest wyznacznikiem inteligencji. O interpunkcji nie wspomnę. Piszę cale życie z błędami, jednak półgłówkiem nie jestem. Po prostu mam w nosie ortografię, na której nic w życiu nie zarobiłem. Jestem po Polibudzie i wali mnie czy napisze wuzkiem, czy wózkiem. I drażni mnie jak jakiś „mondry ” z trzemeszna ocenia, że ktoś kto napisze wyraz z błędem jest gorszy od kogoś kto napisze go poprawnie. No niestety człowieku, pisząc wózek zamiast wuzek mostu nie zaprojektujesz, ani go nie zbudujesz.

    • A najlepsze jest to że nawet ci którzy piszą wuzkiem i zimom „odstrzelili” pewnego Sławomira który miał chęć zostać burmistrzem a nie został nawet radnym.

     • Coś w tym jest, ale to wina naszego systemu wyborczego. Chciałbyś by burmistrzem/radnym naszego miasta był ktoś kto nie ma wiedzy ze szkoły podstawowej ?

    • No jakiś tam wyznacznik jednak jest. Z tego co ja wiem aby dostać się na studia potrzebujesz mieć maturę a matury z języka polskiego nie zdasz robiąc zaledwie trzy błędy ortograficzne więc coś tam trzeba sobą reprezentować. Już widzę Twój rysunek techniczny mostu opisany z błędami … Coś mi się wydaje, że koło Politechniki to Ty nawet nie przechodziłeś. Jakoś cała Twoja wypowiedź jest poprawna, oprócz tych wyrazów w których chcesz się popisać, więc nie mów mi, że masz to w nosie.

  • A czemu nie zgłosisz lotto, oni chcą pomagać i zrobią to daj miejsce np koło stadionu ,niech dzieciaki dupę rusza ,a nie z okna oglądać

 13. Przy OSiR jest chyba boisko do gry w siatkówkę plażową. Wykorzystywane chyba raz do roku jak turniej zrobią dla turnieju. Ha ha ha Zdjęcia że coś było. No szał. To lepiej tam skatepark zrobić. A co do „badyli” na boisku na Piastowskim to racja. Straszak i tyle. Raz, naprawdę raz od dnia otwarcia widziałem jak na kartę rowerową chyba zdawali i wszystko.

 14. Dla mnie okropnie moi koledzy nie mają gdzie jeździć. Jeżdżą na starym markecie gdzie panie ta sytuację wielokrotnie zgłaszala na policję , dlatego postawili znak zakazu jazdy na hulajnodze itp. Boisk jest pełno a skatepark nie widzę nie wiem jak wy ale Trzemeszno to kpina. Byłem na spotkaniu o walkę o skatepark i jak sami obiecywali mieli zrobić w roku2023 środki mają a wola boisko rozumiem też gram w piłkę ale mi starczają boiska jakie mamy a na skatepark też bym sobie pojeździł . Trzemeszno to gówno „obiecanki cacanki”

 15. Pannie Bisikiewicz!Jest pan w stanie cokolwiek rozwiązać??? Przecież ulica na której mieszkasz,jest dosłownie pijacką enklawą 🤣 Może słyszałeś o nocnych libacjach?Gdyby nie,to pogadaj z policją!Ostrzegam Trzemeszno przed wyborem tego pana na burmistrza!

 16. A morze by tak wziąść przykład z gniezna.!!!! Na weneji. Jakie ładne scieszki do spacerowania i chodniki i ławki hamaki i skaj park..można było w Gnieźnie zrobić. Kawał dobrej pracy.A w parku baba.i na stadionie piaskowym i w kolo niego chodniki i wiazd do stadionu piaskowego. Nie ma pieniędzy na dokończenie tej inwestycji. Panie z wuzkami z dziećmi nie mają jak pod te schody pchać ten wózki. A nie wspomnę o niepełnosprawnych. Jak oni mają ciężko pod tom górkę .ani nie ma poręczy by się zachwycali. A zimom to nie ma komu odsniezac .A latem się trawę kosi A się nie sprząta. Bo żaden kierownik tego nie kontroluje.A gmina z naszych pieniędzy im placi.ps myślę że ktoś się tymi tematami zainteresuje radni..Bo na inne inwestycjie pieniążki są.to morze na te dokończenie tych inwestycji się znajdą. Pozdrawiam. Wolny strzelec.

 17. a ja na boisko Orlik wypuszczam psa zeby sobie pobiegal i zalezy mi na tym zeby bylo kolejne boisko !

 18. ale Ludzie kochani do kogo macie zal i pretensje ?

  sami glosujecie tak wybieracie to potem tak macie

  mnie nie interesuje ktory radny rozdaje chorągiewki czy na kazdym zdjeciu jest mnie interesuja czyny i to co mowi ! a jak ma ładnie wygladac to wezcie sobie mis polonia czy mistera i tez bedzie to samo

 19. my degustatorzy trunkow spod sklepu 24h dzienkujemy panu naszemu radnemu ze nie szarpie sie z nami i pozwala nam spokojnie delektowac sie cieszczom zakupiona legalnie i opodatkowana w wyrzej wymienionym sklepie. i nie czepiac mi sie poijactwa bo takiego tu nie ma dawniej w PRL moglimy noprmalnie pod kioskiem isc wypic zlocisty nektar i nik sie nie czepial a tera ?

 20. Naprawdę tak trudno zrozumieć o co tu chodzi? Gdyby pomysł skateparku złożył inny radny, taki bardziej pro, to już by pewnie skatepark był na ukończeniu. Ale jeśli zgłasza to radny niewygodny, taki problemowy, to trzeba to jak sam napisał „uwalić”. A głównym przeszkadzającym wcale nie jest prezes.

  • Hipokryta tusk też dużo mówi ,szczególnie przed wyborami i zobacz ilu 🐏🐏🐏 z nim jeździ, żeby tej paplaniny miał kto słuchać.

   • no wlasnie ten „Hipokryta” zostawil finanse panstwa w takim stanie ze starczylo na 500+ a zobaczymy co zostawi jakie finanse jakie zadluzenie PIS UWAGA dodam ze dlug publiczy był skrzętnie ukrywany do wiadomości publicznej przez obecna wladze i to znowu dzieki UNII Europejskiej ktora to wymusila na PL podanie wartosci zadluzenia wiemy juz na dzien dzisiejsze ze jest to

    „Dług sektora instytucji rządowych i samorządowych na koniec 2022 r. wzrósł do 1 bln 512 mld zł — podał w piątek resort finansów. Oznacza to, że w ciągu roku wzrósł o nieco ponad 100 mld zł.”:

    i co Ty na to ? kto jest gorszym hipokryta ty co gapsiz sie w TVP i wierzysz w co tam wygaduja ? czy my ktorzy weryfikujemy dane ktora sa nam podawane ?

    a teraz najwazniejsze bo pewnie tego tez nie wiesz konstytucja PL zawiera informacje do jakiego stopnia mozna zadluzyc Panstwo a nasz kochany rząd ominal konstytucyjne zapisy. ” W Polsce limit zadłużenia względem PKB wpisany jest do konstytucji i wynosi 60 proc.”

    i teraz na koniec wisienka na torcie kto sprzedaje Polskę i komu ? opozycja ? to weźcie odsuncie ja od wladzy w koncu , Putin ? wezźie wygoncie Atache i konsula Ruskiego precz z PL – panie przestan pan bajki opowiadac no moze Rolniki to łykna jeszcze ale ktos kto umie czytac to znajdzie prawdziwe dane

    • Ty jesteś nałykany przekazem z tvenów. Ciekawe czy znów będziesz za czaskoskim. Jak tak to zaczynaj już jeść robale ,a samochody odstaw w pokrzywy ,bo on chce cudownie,,uratować świat,,

 21. Dlaczego nie naprawić boiska wielofunkcyjnego obok Hali, które stoi otwarte ale nikt z niego nie korzysta bo nikt nie chce ryzykować zdrowiem, czemu nie wymienić „trawy” na orliku która jest cała zepsuta i mój znajomy przez dziurę w nawierzchni skręcił tam kostkę, nie stawiajcie nowego boiska, naprawcie stare!
  skatepark to bardzo dobry pomysł ponieważ nastolatkowie którzy chcą jeździć na deskach, hulajnogach czy BMX’ach nie mają innych miejsc oprócz miasteczka ruchu drogowego na którym jest pełno dzieci które nie uważają ani trochę, oraz placu manewrowego za netto, gdzie teraz ciągle ktoś przyjeżdża autem spalić kapcia i odjechać z piskiem opon.

  • „Dlaczego nie naprawić boiska wielofunkcyjnego obok Hali,” … – bo nikt na tym nie zarobi ? a najlepiej sie zarabia na nowych inwestycjach ?

 22. Zróbcie ten skate park bo dzieci chcą to muszą mieć! Byli wyrazili swoje zdanie ze chcą to ma być! Co wy sobie myślicie muszą się bombelki duże pobawić. Co za pokolenie…… puste jak bęben rolingstonsów, wszystko się należy za krzywy r…

 23. Bombelki podrosły i chca skatepark bo wyrosły z placow zabaw ojjjjj jejku
  Widząc poziom co niektórych to ja twierdzę że wychowania brakuje więc najwyższy czas spędzać czas ze swoimi dziećmi i je wychowywać a nie chować na placach skateparkach itd.
  Poza tym macie 500+ więc na bilety do Gniezna wystarczy. W gminie jest co robić a inwestycja dla garstki osób jest po prostu wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

  • Słusznie! 500+ dostają a idzie na co? Ruszyć się w końcu po 3 spalinowki w garażu i jechac do miasteczka q pobliżu. My jeździmy na basen do Mogilna od 3 lat. Do głowy by mi nie przyszło żeby zadać basenu w Trzemesznie bo moje dziecko tak chce. Kpina. Skatepark jest dla garstki osób. Jak udasz się na plac manewrowy to nie raz dziecko może słuchać taka wiązankę od starszych którzy powinni dawać przykład ze nie da się usiedzieć. Jestem przeciwna. Często mijam mlodziez ktora wsadzi głośnik do plecaka nie zważając ze przeszkadza ta muzyka innym idzie dumnie i wyśpiewuje słowa tak cudne ze aż szczęka opada.

 24. Sami jako sołectwo sobie to boisko zrobiliśmy, a ty prezesie „Zjednoczonych” liczysz tylko na pieniądze z gminy. Nawozimy za własne pieniądze. Szkoda tylko że druga drużyna „Zjednoczonych” musi sobie sama wszystko opłacać bo klubu na to nie stać, a gmina daje na dwie drużyny. Pozdrawiam..

 25. Ja powiem tak. Gdyby mlodziez szanowała a nie tylko wymagała to byłoby inaczej. Gówniarze potrafią bezczelnie sprzeciwiać sprzeciwiać innym projektom bo ma być ich i kropka. Może niech zapracują? Oddadzą swoje 500+ na skatepark? Potrzebnych jest wiele rzeczy. Basen, plaża. Ale my pracujacy mimo braku czasu znajdujemy rozwiązanie i umiejętnie korzystamy z tego co mamy w pobliżu. Skatepark dla garstki ? Lekka przesada.

 26. Panie K. Lipiński, główny inicjatorze i entuzjastko projektu skateparku czy dla rowerzystów także coś Pan przewidział?

 27. Znów boisko do trenowania a po co ludzie budują domy powstają osiedla na wioskach brak kanalizacji a tu pomysł na boisko do trenowania na wioskach są boiska mogą przyjeżdżać i trenować czuli by się jak na meczu wyjazdowym i młodzież by popatrzyła na ekstra lige

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj