Strona główna Różne Ruszyła „NewsMapa” gminy Trzemeszno

Ruszyła „NewsMapa” gminy Trzemeszno

2491
34

Urząd Miejski Trzemeszna opublikował „NewsMapę” gminy, będącą interaktywnym harmonogramem wydarzeń oraz nowoczesnym przewodnikiem po okolicy. Przedstawiciele ratusza zapraszają wszystkich mieszkańców do jej współtworzenia.

Jak mówi sekretarz Edyta Kubiak, do dyspozycji użytkowników oddano panel z wyodrębnionymi funkcjami filtrowania kategorii lokalizacji oraz zdarzeń, dzięki któremu bez problemu znaleźć można interesujące nas informacje.

Powstała mapa jest wstępną wersją, która będzie systematycznie wzbogacana o nowe informacje. Dlatego też zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców (i nie tylko) o zgłaszanie uwag, propozycji, informacji o innych ciekawych miejscach w gminie oraz o wszystkich interesujących inicjatywach podejmowanych przez mieszkańców, które mogłyby zostać zaprezentowane na NewsMapie” – dodaje E. Kubiak.

Mapa znajduje się na oficjalnej stronie UM Trzemeszna |LINK|.

newsmapa

34 KOMENTARZE

 1. APEL!

  Witam serdecznie,

  Chciałbym się zwrócić do urzędników, radnych a szczególnie p. Peno, bo wiem jak bardzo potrafi się angażować, ale przed wszystkim do policji z naszej miejscowości.

  Czy możliwe jest stworzyć mapę zagrożeń wynikających z popełniania przestępstw jakim jest spalanie śmieci w kotłach c.o.?

  Spalanie śmieci przybiera tak wielkie rozmiary, a ludzie nadal są bezmyślni, trując otoczenie, samych siebie i swoje rodziny!
  Natomiast Ci, którzy chcą to zgłosić na policję najczęściej mają uprzedzenia/strach itd. Każdy mniej więcej wie, o czym mówię.

  Na takiej mapie oznaczałoby się dom, z którego unosi się trujący, szkodliwy dym.

  Jaki byłby sens?

  Otóż policja mając dostęp do takiej mapy mogłaby regularnie sprawdzać/zwracać uwagę (podczas zwyczajnych patroli) czy właśnie z tych domów unosi się trucizna. Jeśli tak, to wówczas następowałaby interwencja i sprawdzenie kotłowni.

  Oczywiście zakładam, że policja się w to naprawdę zaangażuje. Może należy zorganizować jakieś spotkanie radnych/urzędników z policją-komendantem?

  Proszę o opinie.

  Pozdrawiam

  Obserwator

  • Do Obserwatora

   100 % poparcia !

   Do tego dodałbym jeszcze konieczność edukacji począwszy od przedszkola aż do liceum, ale nie żadne nowe przedmioty, tylko w ramach istniejących- uświadamianie szkodliwości i zagrożeń dla wszystkich ludzi, oraz kształtowanie pozytywnych nawyków.
   Mam wrażenie,że to jest przyszłość i szansa na realną zmianę postaw.
   Na dzisiejszych trucicieli mogą zadziałać wyłącznie sankcje finansowe i prawne.

   Pozdrawiam
   TDi

   • Nawet marnej jakości opał nie powoduje gęstego białożółtego dymu, który śmierdzi „plastikiem”. Ludzie wrzucą wszystko „na rozpałkę”, foliówki, butelki pet, nawet zużyte pieluchy jednorazowe.

    Nie rozumiem tej bezmyślności. Zgadzam się absolutnie z Tomaszem Didymosem. Edukacja to podstawa, ale na ludzi, którzy na co dzień nie potrafią pojąć zagrożenia jakie stwarzają dla ogółu społeczeństwa pozostaje dotkliwa kara finansowa. Wtedy skończy się oszczędzanie i spalanie śmieci.

  • W większości przypadków najzwyklejsze nyrolstwo. Lepiej na fajki tysiące złotych przeznaczyć, piwo, albo różne”cole” muszą być! A do sklepu taki z wlasna torbą nie pójdzie. Wstyd! Lepiej foliowek nakupować. Butelki spalić można, foliowe torby tez. A co go powietrze obchodzi? On z chałupy się wtedy nie rusza.

    • Nie wierzę” stać mnie to kupuję foliówki……” to jest właśnie mądrość przepraszam buraka, nie chcę nikogo obrażać ale życzę żebyś zaczął myśleć-właśnie dlatego, że mnie stać używam materiałowej wielorazowej tytki.

     • Miejmy nadzieję, ze ten delikwent mieszka w bloku z CO, bo w przeciwnym wypadku jego pierwszego wytypowałbym do niespodziewanej kontroli pieca.

    • a pomyśl ile by zostało kasy jak byś nie kupował tych reklamówek.Grosz do grosza…
     Spora sumka w ciągu roku-uwierz i policz/zdziwisz się

 2. Ja także popieram ten pomysł, mieszkam na Chrobrego i tam żyć nie idzie, Pan ze sklepu na Kościuszki pan J.P pali ciągle śmieciami, kilka razy byłem z zoną i zrobiłem zdjęcia i filmik jak z jego komina się kopci- to jest przerażające co ten Pan wyrabia współczuję mieszkańcom , którzy mieszkają obok …. Ten Pan nie ma kultury zycia w społeczeństwie lub jest strasznym egoistą, że za nic nie ma innych mieszkańców i ludzi , któzy mieszkają obok
  Może zróbmy tak, że publikujmy zdjęcia tych co NAS TRUJĄ i piętnujmy ich może wtety zmienią swoje zachowania
  KTO JEST ZA ??

 3. Mam pytanie za 100 punktow kto zajmuje sie odsniezaniem chodnika od cmentarza do stacji Orlen po co byl ten chodnik jak jest caly zawalony sniegiem i tak chodzimy szosa moze ktos z naszej Gminy sie zajmie zeby czasem nie doszlo do wypadku .

  • A po co? Do wyborów daleko, ludzie zapomną. Ważne, ze ścieżka rowerowa regularnie odśnieżana. Nawet, gdy śniegu nie ma… Tamtędy wiodą trasy nawiedzonego „terrorem zdrowego stylu życia” licznego elektoratu zażywającego zdrowia wśród spalin z 15tki, dymów z miasta i cudownie rześkiego powietrza z Paroca. Oni się dla władzy liczą, a Ty i ja, no cóż…

 4. Mieszkam w bloku na Kościuszki i BARDZO CZĘSTO czuć i widać te straszne wyziewy z komina pana J P z sklepu .
  Jest to przerażające, co ten człowiek wyrabia nie ma litości dla mieszkańców mieszkających obok
  Popieram pomysł poprzednika by robić zdjęcia i filmy i wysyłać na portal- linki – należy takich ludzi upominać i zawstydzać w taki sposób, przecież oni szkodzą środowisku i ludziom

  • Zadzwoń na Policję. Nie stój z boku i nie narzekaj. Liczą się konkretne działania. Sama mapa trucicieli na nie wiele się zda.

 5. Dzień dobry,
  jeszcze w temacie foliówek.
  Czy wiecie,że na Atlantyku pływa wyspa śmieci( głównie torebek i innych plastików) wielkości połowy Europy ?, czy wiecie, że przy tym tempie zanieczyszczania mórz w roku 20150 masa śmieci znajdujących się w wodzie przekroczy masę wszystkich żyjących w niej zwierząt ? ,czy wiecie,że w żołądku praktycznie każdego zwierzęcia żywiącego się rybami tkwi co najmniej jedna foliówka ?
  A wszystko to, bo nie chce nam się pamiętać o zabraniu z domu zwykłej torby !
  Mi też zdarza się zapomnieć-ale wtedy posługuję się rozwiązaniem,które polecam wszystkim : po prostu pakuję zakupy do kartonu znalezionego w sklepie(zdarza mi się opróżniać je z reszty towarów fabrycznie tam umieszczonych). Z wypełnionym kartonem idę do kasy, potem do samochodu i do domu.Kartony zbieram i oddaję na makulaturę. Nie biorę ze sklepu żadnej plastikowej torebki.

  Tym którzy nie widzą związku pomiędzy wziętą ze sklepu reklamówką,a eksterminacją zwierząt morskich i ptaków odpowiadam:
  Ziemi nie odziedziczyliśmy po dziadkach i rodzicach -pożyczyliśmy ją od naszych WNUKÓW.
  W jakim stanie im ją zwrócimy ?

  Pozdrawiam
  TDi

  • Bardzo mądre słowa. Tez tak robię z kartonem, gdy torby nie wezmę. I tez uważam, ze ten zabieg myślowy z pożyczeniem natury (ale i kultury) od wnuków jest słuszny. Tyle tylko, ze aby wprowadzić tą myśl w czyn potrzebna jest nie tylko chęć, ale i – niemodna dziś – pokora i mądrość, ktora z pokory właśnie płynie. Obu tych składników m.in czystego powietrza, nam brak. Pokora to na początek przekonanie siebie, że nie jestem pępkiem świata, że sam z siebie mogę – bezmyślnie – narobić wielu szkód innym i sobie, i że wtedy za wszystko przyjdzie z pewnością nam zapłacić. To zrezygnowanie z nadmuchanego, wiec pustego JA i szacunek do wszystkiego wartościowego. To żadna strata, to prawdziwy zysk!

 6. Nienarzakajcie!!! dojeżdżam do roboty do Mogilna ,jak mnie na centralnej ulicy zawiało to myślałem że padnę.TO PROBLEM OGÓLNOPOLSKI.Trzeba myśleć globalnie…Ludzie czy palenie foliówkami daje ciepło,prędzej komin się rozsypie,a ciepła w pomieszczeniu niebędzie,topiąca się chemia osiądzie na płucach TYCH LUDZI co myślą że oszczędzą że się ogrzeją za DARMOCHE.Na centralnej uicy Trzemeszna sadza na twarz spada…

 7. Szkoda śmiechu ta gadka,DLACZEGO WŁODARZE MIASTA NIE ODDZĄ PUSTYCH TERENÓW FIRMOM ,KTÓRE ZAGOSPODARUJĄ TE TERENY.ODDAJMY TE TERENY ZA DARMO,ŻEBY DO TEGO MIASTA ZACZĘŁY ZJEŻDZAĆ RÓŻNE FIRMY,nieważne na (produkcja,handel,wystawinnictwo)ŻEBY BYŁA PRACA DLA MŁODYCH POKOLEŃ,ŻEBY ROZWIJAŁO SIĘ MIASTO.PAŁACIE PUSTYCH TERENÓW LEŻĄ ODŁOGIEM DŁUGIE LATA ZAMIAST SŁUŻYĆ NAM MIESZKAŃCOM I DAĆ NAM PRACĘ,ŻYCIE.TA Gmina wymiera,młode pokolenie ucieka za granice albo do innych miast.CZYM MY ŻYJEMY HISTORIĄ…niech się zmieni mentalność Włodarzy miasta.BŁAGAMY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj