Strona główna Polityka Rozważą rozstanie z Remondisem

Rozważą rozstanie z Remondisem

1351
19

22 lutego Rada Miejska przyjęła uchwałę, w której wyraziła wolę podjęcia działań zmierzających do rozwiązania umowy z firmą Remondis. Był to efekt niezadowolenia radnych z działalności spółki Remondis Aqua Trzemeszno.

Główne zarzuty to podwyżki cen wody i ścieków, zaległości podatkowe wobec gminy, a także niekorzystne zapisy samej umowy tworzącej spółkę. Zgodnie z tą umową, gmina posiada większościowy (60%) pakiet udziałów, ale w zarządzaniu spółka ma tyle samo do powiedzenia co jej mniejszościowy partner.

W umowie zapisano bowiem zasadę jednomyślności głosowania.

W podjętej uchwale radni zobowiązali burmistrza do zlecenia niezależnej kancelarii prawnej analizy kosztów, jakie musiałaby ponieść gmina w przypadku rozwiązania umowy.

Po przyjęciu uchwały zapadła cisza. Dopiero 25 września na stronie Biuletynu Informacji Publicznej ukazało się zapytanie ofertowe w tej sprawie.

Kancelarie prawne zainteresowane wykonaniem tej usługi mają czas do jutra na złożenie swoich ofert.

19 KOMENTARZE

 1. Ciag dalszy historii niekompetencji naszych włodarzy z Dyziem na czele. Przypomnę tylko w skrócie hocki klocki z komunalką, wydzielenie ADMu, pozbycie się p.Stopczyńskiego, powołanie spadochroniarza uciekającego z Paroca na dyrektora komunalki, wtedy bajzel się pogłębił i Dyzio chyba na kolanach ubłagał Stopczyńskiego, aby wrócił i ratował tonącą komunalkę, w efekcie cztery dyrektorskie stołki były już obsadzone bo i wodociągi już swoj miały

 2. Oytam sie to po …. piszecie tyle stron umowy jak w sumie wszystko zawiera sie w tych zdaniach

  Zgodnie z tą umową, gmina posiada większościowy (60%) pakiet udziałów, ale w zarządzaniu spółka ma tyle samo do powiedzenia co jej mniejszościowy partner.

  W umowie zapisano bowiem zasadę jednomyślności głosowania.

  walel kolejny walek by niemcowu -agresorowi oddac wsz bez przelewu krwi

 3. Co dalej ? Jakie skutki pociągnie za sobą rozwiązanie umowy z ,,Remondisem,,? Czy jest przygotowany jakikolwiek plan strategiczny dalszego funkcjonowania wodociągów , oczyszczalni , oczyszczania miasta itp ? Kto poniesie koszty ,czy kolejny raz społeczeństwo ? Mam wrażenie , że ktoś urządza sobie szopki i wpuszcza nas z deszczu pod rynnę !
  Nie znam szczegółów a z przekazywanych informacji przez portal nic nie wynika prócz ewidentnej walki z Burmistrzem !

  • Przecież ci sami ludzie rządzą Remondisem Trzemeszno co TPK i są ci sami pracownicy,jaka to jest różnica ? Czy ty widzisz tam gdzieś Niemców ?Tylko rachunki płacimy do Remondisu. I co chwilę biegali po podwyżki. To o to chodziło? Rozwiązać tą umowę.

   • Taka roznica ze chociaz troche porzadku na placu jak i w biurach jest zrobiono a po za tym nic sie nie zmienilo no i podobno zlikwidowali nocki na oczyszczalni kto to widzial nawet ze na zmianie jest tylko jeden pracownik jakby sie wydarzyl wypadek to by nie mial kto powidomic odpowidnie sluzby tak dziala oczyszczalnia nie mowiac o zarobkach jalmuzna ktora za ta prace w gownach wystarcza na zdech…..e.

 4. Masz racje „łukaszek”,koszty zawsze ponosimy my.Takich błędów jest dużo i dużo jeszcze zostanie zrobionych.Można wymieniać;targowisko-bazar codzienny-nigdy nie będzie codziennym za tej władzy,działki na Wojciecha,nocna sprzedaż alkoholu,siłownia bez monitoringu,alumnat,pawilon szkoły Podstawowej nr2…Kto dopisze więcej błędów,oprócz komunalki?

 5. Pytanie zasadne. Postaram sie odpowiedziec. Z tekstu chyba jednak cos wynika. Za analizę zapłacimy kupę kasy. My. Podatnicy. Będzie z niej wynikało, że rozwiązanie tej umowy bez zgody obu stron jest niemożliwe. To mówię ja, prosty człowiek, nie prawnik. Ale radni zaspokoją swoje ambicje i będą sie przechwalać czego tez burmistrzowi nie udowodnili. A co do walki z burmistrzem to myślę, że z nim juz walczyć nie trzeba. Przecież on dawno wywiesił białą flagę.

 6. Jakakolwiek władza nastanie,zawsze ciepła posadzka dla wiecznego vive…Tak naprawdę on pociąga za sznurki.Jakie musi mieć haki,że każda kolejna władza go trzyma?Od lat 80tych,nasze miasteczko płaci mu kokosy.Czy następny burmistrz będzie na niego chuchał?

 7. jak samopoczucie radnch poprzedniej kadencji w związku z podjęciem decyzji o umowie zfirmą remondis dobrze wywiązaliście się ze swoich obowiązkow chyba was ogarneła euforia przedwcześnie

 8. „http://www.pomorska.pl/wiadomosci/mogilno/art/6428952,remondis-przejal-czesc-trzemeszenskiej-spolki,id,t.html Jak mówi burmistrz Dereziński prawnicy obu firm prowadzili trudne rozmowy, ale „oparte na zasadzie życzliwości i szukania kompromisu”. Burmistrz przyznaje, że przekształcenie budzi kontrowersje. – Nowe zawsze budzi kontrowersje, nowe zawsze jest wielkim wyzwaniem, nowe jest niewiadomą – mówi burmistrz. – Czy ta decyzja jest słuszna pokaże czas. Jestem przekonany, że decyzja jest słuszna. Nie wszyscy to podzielają, jest wielu przeciwników. Bardzo bym się cieszył, jak za kilka lat się spotkamy nikt tej decyzji nie będzie negował”

  • Panie burmistrzu, było wielu przeciwników, a teraz jest ich jeszcze więcej. Ta umowa to niewypał. Przyniosła Trzemesznu złą sławę i zrobiła z nas pośmiewisko.

 9. Wybirzcie sobie lepszego burmistrza to bedziecie miec wszystko zalatwione drodzy mieszkancy i wtedy sie bedziemy wypowiadac i dyskutowac a teraz m….. na klodke.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj