Strona główna Polityka Rozstrzygnięto przetarg na sprzątanie miasta

Rozstrzygnięto przetarg na sprzątanie miasta

1561
44

29 grudnia Urząd Miejski w Trzemesznie ogłosił rozstrzygnięcie przetargu nieograniczonego na zadanie pod nazwą „Utrzymanie czystości na terenie miasta Trzemeszna w zakresie sprzątania ulic i opróżniania koszy ulicznych” na rok 2016. Do przetargu przystąpiły dwie firmy: Eko-Grunt z Gniezna, który zajmował się sprzątaniem miasta w ubiegłym roku oraz spółka Remondis Aqua Trzemeszno.

Gnieźnieńska firma zaproponowała kwotę 175.200 zł, natomiast trzemeszeńska – 178.431,32 zł. Pomimo wyższej ceny, za najkorzystniejszą uznano ofertę Remondisu. Jak poinformował zastępca burmistrza Dariusz Jankowski, firma Eko – Grunt została wykluczona z postępowania z uwagi na niespełnienie warunków przetargu. Jednym z nich było dysponowanie zamiatarką samobieżną. Zamiatarka, którą w dokumentach przetargowych wskazał Eko – Grunt nie spełniała wymagań, wobec czego wezwano firmę do uzupełnienia dokumentów. Według D. Jankowskiego uzupełnienie wpłynęło jednak za późno.

Zupełnie inaczej przedstawia sprawę właściciel Eko-Gruntu, Jan Tomaszewski. Nie zgadza się on ze stanowiskiem gminy. Uważa , że uzupełnienie dokumentów z jego strony nastąpiło w terminie, dlatego postanowił złożyć odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Dodaje też, że jeśli rozstrzygnięcie będzie dla niego niekorzystne, prace stracą trzy osoby – mieszkańcy naszego miasta i gminy.

44 KOMENTARZE

 1. Panie Tomaszewski!Przegrałby Pan,obojętnie jaki byłby przetarg!P.Jankowski,od dawna nazywany jest rzecznikiem firmy „R” 🙂

 2. panie Tomaszewski sprzątanie w pana mniemaniu pozostawia wiele do życzenia!!!!!miał pan rok żeby wykazać siei nie zrobił pan tego,a poza tym firma r”|zatrudnia pracowników z Trzemeszna i okolic i to oni powinni mieć zatrudnienie a pan jest nie z tego terenu wiec proszę starać się o prace na swoim terenie.

 3. W trzemesznie jak na dzikim zachodzie,czepią się nawet zamiatarki,może nie w tą stronę miotły się obracają czy może komuś palma odbiła.

 4. Farmer3 czytaj ze zrozumieniem , firma p.Tomaszewskiego zatrudniała 3 osoby z miasta i gminy. Wg twojej teorii , to Trzemesznianie powinni pracować tylko w swoim mieście, skoro nikt z zewnątrz nie może ! Śmieszny jesteś. A ten cały przetarg to jeden szwindel , nie pierwszy i ostatni

 5. p.Jankowski -czy y nie jesteś przewodniczącym komisji przetargowej?jeżeli tak to znów porażka dla gminy.Panie Tomaszewski weż sobie dobrego fachowca od przetargów a sprawę będziesz miał wygraną z tymi co reprezentują gminę, to kolejny przetarg pod remondis,wystarczy spojrzeć na przetyarg odbioru odpadów -czy tam nie było ustawki pod remondis ?do cholery czy radni siedzą z dupami na fotelach i biją pianę !!! gzdie jest burmistrz,pewnie się rozchorował po sylwestrze???

 6. Podobno przetargi i ustalanie warunków ,zasad ustala p.Leśny-jeżeli tak to macie odpowiedż,na specyfikacji odnośnie odbioru odpadów widnieje podpis p.Leśnego,dziekańskiej-brakuje tylko p.Kociemby tam gdzie remondis tam są oni i oczywiście Jankowski,to macie odpowiedż,acha jeszcze burmistrza ale w tym czasie pewnie byl chory

 7. Proponuję poszukać pieniędzy na targowisku miejskim,zwanym „Twój rynek”…czy jakoś tak.Podnieść opłaty,zwłaszcza we wtorek,środę i piątek!Niech bulą na biurokrację w Trzemesznie!Targowisko to też pomysł p.Jankowskiego :)Ten facet to geniusz!

 8. Trzemesznianie!

  Czy Was też zastanawia, gdzie tu jest haczyk?

  Firma z Gniezna zaproponowała mniejszą kwotę co jest dla mnie oczywiste, skoro sam właściciel ciężko pracuje i nie potrzebuje zbędnej kadry.

  Natomiast firma Remondis, która w zeszłym roku zaproponowała ponad 200 tys zł w przetargu, teraz nagle potrafi stanąć z kwotą 178 tys?
  Przy takich kosztach administracyjnych? Dyrektor, z-ca, kierownik, pracownicy biurowi etc.

  I do tego te „wymagania” co do zamiatarki…

 9. czytajac wasze drodzy mieszkancy wypowiedzi mozna wyciągnąc jeden wniosek trzeba Pana jankowskiego wyprowadzic z Trzemeszna sie sie panoszy u siebie ,tylko ze na nim tam sie poznali i nikt go nie chce
  remondis wygrał a smieci na ulcy podobnie było w ubiegłym roku
  a ta zamiatarka to bedzie pracowac chyba na podwórku Pana jankowskiego
  przeciesz u nas nie ma warunków na zamiatarke przy kazdym niemal kraweżniku stoją zaparkowane samochody
  farmer 3 a co ty masz do ludzi którzy sprzątali nasze ulice
  było ich widac na kazdym kroku papierki pozbierane kosze na czas opróznione a że nasi mieszkancy nie potrafią docenic pracy innych to druga sprawa siedzi naławce kosz ma obok a smieci rzucają na trawnik .
  P.Janie trzymam kciuki za prawde i prawo nie daj sie pan

 10. dawniej komunalka zamiatala miotlami ulice a teraz do przetargu to ZAMIATARKE trzeba miec buuuhahahahahaha prawie z krzesla spadlem ze smiechu 🙂

  • Słyszałeś o czymś takim jak postęp cywilizacyjny? Dawniej do zamiatania ulic potrzebnych było np. dziesięciu pracowników a taką zamiatarkę obsługuje jedna osoba. 10-ciu pracowników to koszt ok 25 tys miesięcznie (zus+wynagrodzenie) czyli rocznie ok 300 tys rocznie. Koszt jednego pracownika to ok 30 tys rocznie plus zakup zamiatarki ok 60 tys daje koszt 90 tys czyli różnica (oszczędność) ok 210 tys. Wiem że trochę się rozpisałem ale dziwi mnie to jak ktoś nie ma pojęcia a zabiera głos w dyskusji. Można spaść z krzesła ze śmiechu, można 🙂

   • do szanownego pana Icka
    ostatnio czesto czytam rózne wypowiedzi podpisane Icek
    i moge stwierdzic ze masz pan wielką wiedze o tym co sie dzieje w trzemesznie ale nie wziołes pan jednego pod uwage ze zamiatarka owszem super maszyna tylko ze nie bedzie miała gdzie pracowac nie ma na to warunków takze bedą ,musieli ludzie nadal zamiatac jak zamiatarką zamiotą np. ulice św.ducha ,dąbrowskiego maja plac kilinskiego kosmowskiego
    niema opcji aby tam sprzątac mechanicznie
    nastepna sprawa jak zamiatarka bedzie poruszac sie po chodnikach
    ten przetarg to jedna wielka farsa jak z reszta cała nasz władza poczytaj pan sobie przemiany co pisane jest np. na temat przewozów dzieci jak zrobiły władze przetarg
    na to wszystko jest jedna rada burmistrza wice skarbnika i całą gamę doradcow poprostu wywieśc na taczkach psuja wizerunek historycznego miasta u nas potrzeby byłby burmistrz jak śp.burmistrz witkowa wtedy byłby porządek

    • I tutaj masz trochę racji a trochę się mylisz. Są zamiatarki które mają szczotki na tzw. wysięgnikach i jadąc ulicą przy krawężniku mogą swobodnie zamiatać chodnik. Co do samochodów parkujących to faktycznie z tym jest problem ale jak stoi zaparkowany samochód to nie zamiecie zamiatarka i człowiek również nie zamiecie ale… dobra zamiatarka ma na wyposażeniu coś w stylu odkurzacza i jego rura wchodzi pod zaparkowany samochód. Co do przetargów to nie będę się wypowiadał bo jakie one są każdy widzi i nie ma sensu tego komentować. Same komentowanie nic tu nie pomoże. Uważam że firma p. Tomaszewskiego ( jeśli faktycznie tak było jak on twierdzi) powinna złożyć odwołanie i zaskarżyć przetarg.

 11. Kiedy ustawiano przetarg, błąd, wyłaniano w drodze przetargu wykonawcę na jedną z dróg ekspresowych w czasach drugiej Irlandii – wyspy zielonej, wymaganiem było posiadanie przez firmę samochodów terenowych z napędem 4×4, automatyczną klimatyzacją i nawigacją GPS. Nie pamiętam czy też przypadkiem wymogiem nie miała być skórzana tapicerka, jak się okazało tylko jedna firma spełniała te wymagania … Tak mi się jakoś skojarzyło …

 12. ta tylko różnica ,że śp.burmistrz witkowa miał od wielu lat ciężką chorobę ale był w pracy każdego dnia i podejmował rozsądne decyzje,a nasz – macie odpowiedż !!!!!!

 13. Dla mnie żenada. Wzajemna adoracja towarzystwa. Wygońcie z tego miasta to kolesiostwo, ludzi, co grabią nas, podwyżki, umacnianie zagranicznego kapitału, kto ma z tego korzyści ? Niestety nie mieszkańcy. Jankowski za Remondisem – a co mu szkodzi – przecież on nie jest z Trzemeszno. Pani skarbnik – przecież też nie stąd. Panie Burmistrzu, co się porobiło… w co nas wpakowałeś? Jak zamiatała firma z Gniezna, było taniej, zamiatali cały chodnik i ulicę. komunalka tylko brzeg ulicy i to kosztowało więcej. Ilu prezesów mamy utrzymywać??? Pani WICE – przecież to nie z Twojej kieszeni, to można, tak ???

 14. Ta firma Eko-grunt to dokładnie nie sprzątała na placu Św Wojciecha koło ławek zawsze jest pełno śmieci szkła pety plastikowe butelki

  • Panie Andrzeju to co Pan opisuje, nie powinno mieć miejsca i to nie ze względu na to jaka firma sprząta miasto, tylko ze względu na fakt, że w XXI wieku są ludzie, którzy nie potrafią jeszcze wrzucić śmieci do śmietnika … To się z domu wynosi.

  • masz racje wypowiadaja sie nie znajac tematu
   własnie placami zajmowała sie firma ogrody z łubowa
   nawet po nich EKO -GRUNT sprzątał,a w szczególnosci plac przy kosciele

 15. Andrzej i sąsiedzi to bałaganiarze jak tam pełno śmieci , koło nas ta firma sprząta wzorowo, a my dbamy też o czystość.

 16. Dzień dobry.
  Od razu zastrzegam -nie mam żadnych podejrzeń , ani tym bardziej informacji ,czy dowodów na temat sugerowanego powyżej (co najmniej w kilku postach)”ustawienia” przetargu.
  Zadaje sobie natomiast ,oczywiste i podstawowe ,jaki mi się wydaje, pytanie-którego jak widzę nikt nie postawił : po co w ogłoszeniu przetargowym umieszczać wymóg posiadania przez oferenta zamiatarki ?
  Co jest celem ogłoszeniodawcy formułującego taki warunek ?

  Mnie jako użytkownikowi trzemeszeńskich ulic i chodników, interesuje i obchodzi tylko to, czy miasto jest czyste i posprzątane (uwaga: nie sprzątane, tylko POSPRZĄTANE-czas DOKONANY),czy nie.
  I to ,i tylko to ,moim zdaniem ,powinno być kryterium oceny właściwości wykonywania usług przez zwycięskiego oferenta.
  Guzik mnie (i jak sądzę 99 % mieszkańców Trzemeszna) interesuje to ,czy jest to realizowane przy pomocy zamiatarki, superodkurzacza , czy też najzwyklejszej miotły!
  Liczy się efekt-cel, w postaci czystego miasta, a nie to jakimi środkami zostanie osiągnięty.

  To czy zwycięski wykonawca wyśle na ulicę najnowszy model maszyny sprzątającej, czy też kilku ludzi ze starymi miotłami , absolutnie nie powinno interesować zleceniodawcy ( jego natomiast cholernie winny obchodzić tylko 2 rzeczy : jakość wykonanych prac-tu powinna być stała ,systematyczna kontrola i zastrzeżenie w umowie, dolegliwych konsekwencji-kar umownych z tytułu niewykonania lub nierzetelnego wykonania usługi, i jak najniższa cena tej usługi .KONIEC .KROPKA.)i winno zależeć wyłącznie od oceny i rachunku finansowego wykonawcy zlecenia: kalkuluje mi się wydać kilkadziesiąt ,a może nawet kilkaset tyś zł na maszynę ,czy nie ?
  (przy okazji- jest oczywiste ,że wyznaczenie krótkiego, okresu 12 miesięcy jako czasu wykonywania usług ZNIECHĘCA każdego potencjalnego wykonawcę do inwestowania w sprzęt. Nowy środek amortyzuje się min. 3 lata, więc nikt – nie mając innych zleceń lub pewności wykonywania usług nie będzie ładował pieniędzy w zamiatarkę,którą za rok może postawić -być może-na kołki)
  Zatem ponawiam pytanie-po co w ogłoszeniu wymóg zamiatarki ?
  Może ktoś potrafi to racjonalnie wyjaśnić ?
  Pozdrawiam

  • witam kolego ja tobie powiem poco zamiatarka takową ponoc ma remondis a klika P.jankowski wice,P.tomczak niby prezes remondisu ,pani kociemba to koleżenstwo uzaleznione jedno od drugiego i pod remondis zrobiono przetarg .
   zobaczymy ile razy zamiatarka pokaze sie na ulicach naszego miasta.a juz obecnie jest na chodnikach syf jakiego mało kosze pelne smieci walaja sie wszedzie

  • To raczej oczywiste, przecież Remondis taką ma…walczy sie nieczysto, a przecież w przetargu chodzi o to żeby wybrać najlepszą ofertę a nie tą którą życzy sobie „trzech króli”…szkoda tylko że mieszkańcy muszą za to płacić, wiecznie będziemy sponsorować Remondis?

 17. Należy przeanalizować tak samo przetarg na odbiór odpadów też jasno widać jak postawione są warunki -pod remondis,p.Tomaszewski życzymy pokonania tej zgraji w urzędzie,może coś w końcu pęknie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj