Strona główna Różne Remont „zawodówki” – brakuje ponad 5 milionów

Remont „zawodówki” – brakuje ponad 5 milionów

4425
46

Trudną decyzję będą musiały podjąć w najbliższym czasie władze samorządowe Trzemeszna. Dziś, po kilkukrotnym przesuwaniu terminu, doszło wreszcie do otwarcia ofert w przetargu na remont budynku po szkole zawodowej.

Jak się okazało, wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę 12.557.610 zł. Złożyła ją firma CERTA z Trzemeszna. Problem w tym, że koszt tej inwestycji szacowano na 7.000.000 zł, z czego 90% czyli 6.300.000 zł miało pochodzić z rządowego programu Polski Ład. Gmina miała więc ponieść koszty w wysokości 700.000 zł.

Burmistrz Krzysztof Dereziński w rozmowie z nami nie ukrywał, że to poważny problem dla gminy. Jak powiedział, zdaje sobie doskonale sprawę, iż temat ten będzie poruszony na najbliższej sesji Rady Miejskiej. Dlatego najpóźniej do wtorku spotka się ze swoimi współpracownikami, aby wypracować stanowisko i przedstawić je radnym.

Jaka więc będzie decyzja powinniśmy dowiedzieć się w najbliższym czasie. Ostateczne słowo w tej sprawie będzie należeć do radnych.

46 KOMENTARZE

  • Bo rzeczywiste podwyżki są dużo większe niż 20% i bliżej im do 80% wystarczy robić zakupy a nie opierać się na propagandzie sukcesu.

 1. A nie mówiłem. Przecież oni nadają się do wybudowania bobla z nosa a nie do działania strategicznego. Jeśli radni zadłużą gminę, aby spełnić chore fantazje gościa z Mogilna to będzie ostatnia ich kadencja.

 2. Tytuł wprowadzić może w błąd. Brakuje ponad 5,5 milionach złotych do wcześniej 0,7 mln, które podobno gmina miała zabezpieczone jako wkład własny. Łącznie 6,2 miliona trzeba dołożyć z budżetu gminy aby mieć niefunkcjonalną, starą budę bez parkingów dla petentów. Stoi idealny budynek przy Wyszyńskiego na urząd z dużą ilością miejsca na parking to nie. Zachciało się realizować fantazje teoretyka. Należy dodać, że do tych kosztów trzeba doliczyć koszty nadzoru budowlanego. Pewnie znowu jakiś znajomy królika bez przetargu przytuliłby zleconko na kilkadziesiąt tysięcy. Tak się żyje w Trzemesznie. Jeden wielki cyrk.

 3. co wy tu o jakis inwestycjach gadacie spytajcie sie jak bylo na Kubie ? jak cygarka kubanskie po 7 dolcow za sztuke smakowały a wy mi tu piszecie komentarze ze brakuje pieniedzy ludzie kto tam poszedl do pracy prosze mi pokazac ??

  16- tysia na miesiac z dodatkami kto wam bedzie cos robil ! dalibyscie juz spokoj i zajeli sie wakacjami Tez na Kube jedziecie czy Jamajke ?

 4. Może podwyżki sobie diety i zatrudnijcie kolejnych specjalistów od inwestycji w gminie i nie tylko. Nie ma nic w tej dziurze. Brak skateparku. Brak dostępu do jeziora. Wyprzedane działki nad jeziorem. Masa ciężkich aut na drodze, bo gostek stawia bloczki gdzie popadnie. Policja to chyba spi. Będąc na pasach w połowie ich potrafi przed nosem błyskawicznie przejechać gościu. Kamery? Nikt nie widzi? Nikt. Jeżdżą po apokojnych ulicach. Chodniki dziurawe lub zdecydowanie za wąskie ale mogilenską zwinęli i zrobili nowy chodnik. Na Bystrzycę mieszkańcy muszą juz iść ULICĄ. Ta gmina to raj dla kliki. Dla mieszkańców koszmar. Już nie wspomnę o pracy po znajomościach.

 5. Mamy tyłu specjalistów ze ten budynek juz od lat powinien na siebie zarabiac. Nie zarabia. Dlaczego nikt nie został z tego rozliczony? Zwolniony? Skoro się nie nadaje? Bo wszyscy widzimy ze budynek niszczeje. Ja jestem z wykształcenia handlowcem. Na inwestycjach się nie znam. Ale jest do tego zatrudniony pewnie jakiś specjalista. Może i nie jeden. Co dwie głowy to nie jedna. Dlaczego nie został do dzisiaj z tego rozliczony? Nie radzi sobie? Wynocha. Zwolnić i zatrudnić kompetentną osobę która doprowadzi budynek do życia.

 6. Nie trzeba byc budowlańcem, żeby o tym wiedzieć. Budowa nowego obiektu jest tańsza niż remont starej rudery. Tak, to jest stara rudera. Tym bardziej, ze wiele lat stoi nieużytkowana, a to zawsze wpływa na przyspieszenie degradacji budynku. No, ale wizjonera z pomysłami z księżyca nie przekonasz. Okaże się za chwile, że znalazło sie 5,5 bańki chociaż niedawno niektórzy oburzali sie na 300.000 na skatepark. I ci co żałowali na skatepark bez mrugnięcia okiem zagłosują teraz za kredytem na remont rudery. Dlatego apeluję. STOP wizjonerom.

 7. Typowo Polskie zarządzanie! Budynek po remoncie zostaje nieużywany i niszczeje. Teraz trzeba go remontować? Trzeba zapobiegać a nie leczyć! Remontować ? Po co i dla kogo? Co tam ma być?

 8. Firma może zrobić kontrakt życia. Gmina może zadłużyć się do poziomu zbliżającego się w kierunku 30 milionów. Czy Wy wyborcy obecnej władzy jesteście tak ślepi czy głupi, że nadal myślicie aby dać ster władzy takim ludziom, którzy prowadzą gminę do upadku. Swoją drogą co to za firma Certa? Ktoś coś o niej wie? Jakie ma referencje? Jakie doświadczenie w tego typu inwestycjach?
  Radni. Macie możliwość zablokowania tego. Panie Nitka. Tak Pan ostatnio mówiłeś o tym, że poprzedni radni zadłużyli gminę. Ciekawe czy teraz będziesz potrafił przeciwstawić się tej polityce bezmyślnego zadłużania. Jest to prawdziwy egzamin z odpowiedzialności za stan finansów gminy.

 9. Zburzyć i zapomnieć. Nowy budynek byłby dużo tańszy, dostosowany do osób niepełnosprawnych, ekologiczny i oszczędny w utrzymaniu. Nowe instalacje, ogrzewanie itp. Zrobić taki remont zostawiając fundamenty i 7mln na pewno starczy.

  • Te nowe ekologiczne budynki o których mówisz….. no trochę to śmiechu warte bo z ekologia nie mają zbyt wiele wspólnego. Patodeweloperka stawia mieszkania gdzie popadnie niedługo nie będziemy wiedzieć co to przestrzeń. Jeden obok drugiego jak kury w kurniku. Wokoło kostka i rachaiczne tuje które również nie mają z ekologia zbyt wiele wspólnego. Po prostu betonoza. Betonoza nigdy nie była i nie będzie eko.

   • no zrobilo tyle ze Jaroslaw mial z czego dawac 500+ a ja bym sobie zyczyl zeby 5 ekonomistow z roznych partii zbadali stan skarbca PL czy jest yyle zlota co przywiezli z UK ciezarowkami i czy nie ma pustki bo to ze tusk chcial dac ludziom 800+ od czerwca to jarek by smialo dal tyle razy konstytucje lamal ze ten jeden raz to zaden problem ale z jakiegos powodu powiedzial „od stycznia” pomysl pan bo myslenie nie boli
    Raport stanu finansow panstwa po wyborach i podanie tego w TVP zeby ludzie w koncu poznali prawde

 10. Za te brakujące pieniążki
  To kupic ten internat po domu dziecka za te 5 milionów. A nie w ruinę pakować kasę po zawoduwce tam zrobić remont.i przenieś gminę w całości. Pomyscie nad tym.radni .Wolny szczelec.

  • Pełna zgoda. Powiat nie może tego sprzedać za coś około 2 milionów. Chyba były już z 3 przetargi. Gmina posiada w tym momencie wiele argumentów, aby stać się tego właścicielem na korzystnych warunkach.

 11. Sprzedać budynek po Szkole Zawodowej w przetargu napewno znajdzie się kupiec. Kupić od Starostwa budynki po Domu Dziecka już teraz poniżej 2.000000, mamy zaoszczędzone conajmniej 10.000000. Budynek po Domu Dziecka pomieści wszystkie biura z obydwu budynków Urzędu Miasta oraz siedzibę na byłym przystanku PKS, cały Ośrodek Pomocy Społecznej. Dla mieszkańców wszystko w jednym miejscu a co ważne urzędnicy nie będą musieli krążyć po mieście załatwiając sprawy petentów. Budynki po obecnym Urzędzie Miasta sprzedać w przetargu i wszystko pozamiatane. Ale to za proste rozwiązanie i małe kwoty wydatków a to nie przysporzy zwolenników takiego rozwiązania. Koncepcję można modyfikować ale myślę, że należało by nad tym rozwiązaniem podyskutować

  • Dobry pomysł. Jeśli nawet byłoby za dużo przestrzeni mogliby to wynająć na biura. Zakładam, że jest tam przestrzeń po stołówce wiec i nawet jakaś knajpę ktoś mógłby tam otworzyć – strasznie to wszystko nieprzemyślane – na prawdę nie ma tam nikogo w gminie kto potrafi liczyć i zarabiać pieniądze?

 12. Ja się dziwię,że gmina jeszcze nie kupiła budynku po domu dziecka i skończyłoby się latanie po budynkach urzędu a przede wszystkim pracowników urzędu po mieście.

  • Wiadomo co eksperci urzędu powiedzą. W sumie to nie kosztuje prawie 13 milionów złotych. Przecież to gminę czyli NAS mieszkańców gminy będzie kosztowało 5 milionów. Będą przekonywać że jest to promocyjna cena. Zobaczycie. To że pozostałe pieniądze pochodzą z naszych podatków i trafiają z budżetu centralnego w postaci dotacji to ich nie obchodzi. To że mogliby za te pieniądze zrobić zdecydowanie więcej pożytecznych rzeczy to nie jest ważne. Dla nich liczy się ile gmina dołóż z kupki samorządowej. Tak się buduje inflacje. Daje się dotacje czyli pieniądze podatników aby wykonawcy mogli windować ceny. Racje mają ci, którzy piszą o nabyciu od Starostwa nieruchomości po domu dziecka. Można tam zrobić funkcjonalny urząd za zdecydowanie mniejsze pieniądze.

 13. Podpalcie te budunki, zrekultywujcie zgliszcza i najlepiej tereny te zaorać posiac trawę pod kolejne placyki. Nie bedzie problemu.

 14. Budynek zburzyć i co tam postawić? Patodeweloperke? 😛 ten budynek ma historię. Ten kto dopuścił do takiego zaniedbania budynku powinien ponosić konsekwencje (zwolnienie z pracy itd.) Niedopuszczalne, żeby niszczyć cos, ,czego w dzisiejszych czasach nie stworzymy. Powstanie ewentualnie jakiś prostokąt tandetny

  • Tak. Lepiej wg Ciebie soecjalisto z ziemianki ładować grubo ponad 12 milionów w tego budowlanego trupa. Tylko idiota pozwoli na ładowanie tak potężnej kasy PUBLICZNEJ w błoto. Jak chcesz, to się zgłoś do gminy i płać ze swojej kieszeni. Ja nie wyrażam zgody, aby moje pieniądze oddane w podatkach były trwonione. Zrozumiałeś czy mam to przeliterować ? Proponuję zorganizować referendum w tej sprawie i zobaczymy czy masz za swoimi durnymi pomysłami większość. Masz tyle odwagi, aby przekonać radnych do referendum w tak ważnej sprawie? Może inaczej. Zapytajmy się mieszkańców czy wolą inwestować w luksusy dla urzędników (bo petent nie będzie miał nawet gdzie zaparkować) czy w ich bezpieczeństwo. Jak wyglądają ulicę, chodniki nie wspomnę z oczywistych względów o temacie rozgrzebanej naprędce rozbudowy OSP na centrum ratownictwa. Pamiętam jak mamiono strażaków przed wyborami. Zrobiono ich w pewną część ciała.

 15. Na temat chodników i wiazdu na stadion piaskowy .drogi i chodnik do ulicy parkowe.to nie ma na to pieniążków. Te chodniki I wiazd !!!Nie były wymieniane od 40 lat.Morze Pan Jankowski z burmistrzem.sobie o tym przypomną. I radni.Bo wybory się zbliżają!!A efektuw nie ma tutaj i kolo parku Baba.zapraszam na spacer.bo nawet niema komu trawy tu kosic.Pozdrawiam Wolny strzelec Ps może w tym roku znajdze się NATO kasa.!!

 16. Trzeba zapytać burmistrza i jego zastępcę i pociagnąć do odpowiedzialności za już wydane pieniądze za różne koncepcje , plany , przecież tam miał być dom kultury , muzeum, czy w świetle tylu pilnych potrzeb w gminie , drogi się sypią , przenoszenie budynku urzędu to jest najpilniejsze, czy obecne budynki nie pozwalają na prawidłowe zarządzanie tą gminą, czy to nie zależy od włąściwych i profesjonalnych urzędników jakość wykonywanej pracy tylko absurdalne przenosiny w inne miejsce. To nie do pomyślenia co się wyczynia.Radni obudźcie się bo szkoda naszej gminy aby ją zarżnąć, to jak są wydawane pieniądze podatników to w państwie prawa osoby decydujące powinny odpowiadać i ponosić konsekwencje finansowe swoim majątkiem.

  • Radni udzielą burmistrzowi absolutorium i wotum zaufania czym udowodnią, że w poszanowaniu mają zdanie takich ludzi jak Ty. Jaka niegospodarność? To, że wydano kilkaset tysięcy na same papierki w postaci urojonych wizji teoretyków to jest nieważne. W Trzemesznie nic się nie zmieni bo tego nie chcą ludzie, którym odpowiada taka sytuacja. Pretensje możesz mieć nie do burmistrza lecz do tych, którzy swoim głosem wyborczym przekonują go w tym, że takie działania mają akceptację społeczeństwa. Jesteś w mniejszości więc nie masz racji. Zamiast narzekać zgłoś się do kolejnego przetargu i zaproponuj nie 12 a 15 mln. Oni i tak nie płacą ze swoich tylko z naszych pieniędzy ( podatków) więc co to za różnica czy zapłaci się dodatkowe 3 mln złotych. Zgarniesz 15 milionów i zmienisz od razu o tej władzy zdanie.

 17. Po domu dziecka kupno plus mały remont napewno by taniej wyszło ludziska zacznijcie trochę myśleć i liczyć i parking tam jest do cholery czy w naszej gminie nie ma ludzi liczących i myślących znowu się wybierają z motyka na slince i wpadają w ogromne lubi radni zastanówcie się co robicie

  • Zbyt dużo wymagasz od ludzi, którzy grzecznie podniosą jutro rączki za absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza. Zaciągną kredyt i zadłużą gminę w myśl. Po nas choćby potop.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj