Strona główna Polityka Radny Edward Załęski wystraszył się prasy?

Radny Edward Załęski wystraszył się prasy?

3343
51

Na dzisiejszych obradach połączonych komisji Rady Miejskiej doszło do niecodziennej sytuacji. W pierwszym punkcie miała być omawiana sprawa pisma, jakie skierował do RM radny powiatu gnieźnieńskiego Edward Załęski. Chodziło o sprawę usiłowania podpalenia przychodni.

W piśmie tym zarzucił władzom gminnym tolerowanie pijackich ekscesów w otoczeniu przychodni. O sprawie pisaliśmy już |TUTAJ|.

Jak się jednak okazało, E. Załęski nie podszedł poważnie do tematu. Pojawił się w budynku urzędu (gdzie odbywały się obrady), ale przekazał radnej M. Sobieszak informację, że w spotkaniu nie będzie uczestniczyć.

Powody takiej decyzji wyjaśnił wiceprzewodniczący RM Daniel Bisikiewicz. Jak stwierdził, E. Załęski poinformował go, że nie weźmie udziału w obradach „z uwagi na obecność jednego redaktora”. Słowa te potwierdziła wtedy także M. Sobieszak. W tym czasie na sali nie było przedstawicieli innej redakcji niż Trzemeszno24.info.

D. Bisikiewicz kontynuując swoje wystąpienie zwrócił uwagę na niekorzystny dla gminy sposób naliczania czynszu podmiotom wynajmującym pomieszczenia w przychodni. Według radnego, koszty utrzymania budynku powinny być wyodrębnione od samego czynszu i pokrywane przez najemców proporcjonalnie do zajmowanej powierzchni.

Obecnie w jednej opłacie mieści się zarówno czynsz, jak i opłaty za ogrzewanie, prąd, wodę, sprzątanie itp. W tej sytuacji gminie pozostaje zbyt mała kwota, którą może przeznaczyć na inwestycje w obiekt. Musi więc przeznaczać na nie dodatkowe środki z budżetu.

Po tym wystąpieniu radni nie kontynuowali tematu z uwagi na nieobecność zainteresowanego.

Z uwagi na fakt, że to obecność mojej osoby była powodem rejterady E. Załęskiego z sali obrad komisji, nie sposób pozostawić tego bez komentarza. Po raz kolejny radny Rady Powiatu przypomina sobie o istnieniu samorządu gminnego wtedy, gdy sprawa dotyczy jego prywatnego interesu.

Życiu publicznemu naszej gminy przyglądam się od wielu lat i nie przypominam sobie, aby E. Załęski – jako radny powiatu – zajął się jakimkolwiek problemem naszych mieszkańców. Ostatni raz zaszczycił swoją obecnością gminnych radnych rok temu, gdy reprezentowana przez niego spółka zamierzała kupić od gminy część przychodni.

Panu radnemu pragnę uświadomić, że po pierwsze, obrady komisji Rady Miejskiej są otwarte dla każdego. Po drugie, dopóki spółka wynajmuje pomieszczenia od gminy, dopóty wysokość opłat oraz sposób ich naliczania mogą być przedmiotem dyskusji publicznej. Służy temu między innymi prasa oraz jawność posiedzeń organów władzy.

Spółka może poszukać lokalu na rynku prywatnym, jak zrobiło to wiele innych gabinetów. Wtedy będzie mogło to być objęte tajemnicą handlową. Śmiem jednak wątpić, czy uda się znaleźć pomieszczenia za 10,09 za metr kwadratowy brutto, jak ma to miejsce przy ulicy Langiewicza.

(zn)

51 KOMENTARZE

 1. Ile ? Za takie warunki jak woda ,prąd ogrzewanie i sprzątanie terenu to minimum 40 zł brutto. Kto ustalił taką śmieszną stawkę?

 2. 10 zł .za metr kwadratowy brutto przychodnia płaci gminie ?? To chyba pomyłka w druku. Niemożliwe, żeby gmina tak się dała robić w bambuko.

 3. Radni czy wy robicie głupców z siebie czy z mieszkańców? Taka cena za jeden m2? Jaja sobie robicie z mieszkańców!!! Panie Peno. Narzeka Pan na burmistrza to jestem ciekawy co Pan zrobi w tej sprawie. Co zrobią pozostali radni i co zrobi pan burmistrz. A co do postawy Pana „doktłu w obradach. Bał się że jeśli będzie On i redaktor na posiedzeniu to wyjdzie jakie to wielkie pieniądze musi płacić miastuora” Załęckiego to wcale się nie dziwie że widząc redaktora nie chciał brać udzia za wynajem pomieszczeń przychodni. Ale się przeliczył. Pan redaktor upublicznił jakie to „miliony” miasto zarabia na dzierżawie przychodni. Wstyd dla Załęckiego i hańba dla radnych za takie stawki!!!

 4. Pomimo tak niskiej stawki wynajmujący stawiają sobie dodatkowe wymagania?
  Czy to jest kraina absurdu?

  Zarobki lekarzy-wlascicieli spolek w takich przychodniach to horrendalne pieniądze, a gmina pobiera jakiś żałosny czynsz do którego kto wie czy nie trzeba dopłacać.

  • Jak chcecie wiedzieć jakie dochody mają nasi lekarze i co posiadają wejdzcie na zeznania podatkowe, ile można zarobić w takiej przychodni. Pozdrawiam

 5. „Po tym wystąpieniu radni nie kontynuowali tematu z uwagi na nieobecność zainteresowanego.”
  Chciałbym zauważyć, że na sali został drugi zainteresowany, czyli”gmina” z jej żałosnymi (niestety) reprezentantami. Pan redaktor zamiast zaproponować kontynuację tematu i spowodować rozpoczęcie dyskusji dotyczącej ustalenia zasad wynajmu lokalu na warunkach korzystnych dla gminy, uruchomił „ambicjonalną” tyradę na temat działalności społecznej radnego Załęskiego(której też nie oceniam wysoko). A przecież sytuacja była do tego idealna, aby problem przychodni, jej wynajmu, rozwiązać w sposób korzystny dla stron. Wygrały jednak emocje (złe emocje).W piśmie przedstawionym przez radnego Załęskiego są poruszone bardzo ważne sprawy i nad nimi należy się pochylić (szybko i skutecznie)!!!!
  Szanowni radni zacznijcie myśleć (myśleć interesem gminy i jej mieszkańców)!!! Jeżeli nie potraficie, to po prostu odejdźcie i zajmijcie się swoimi sprawami. Przepraszam za te słowa, ale ręce już opadają.

 6. P.Peno jak się okazało narzeka na burmistrza i obiecuje cuda ze niby on zrobi dla mieszkańców wszystko a to tylko mydlenie oczów, podam przykład siłowni pod chmurką,obiecana kamera a tu nic , brud młodzież zniszczyła następną ławkę i czuje się bezkarnie, nie można nawet iść na siłownie bo obrzucają hasłami śmieją się a policji brak , palą pija i mają wszystko w d….A p. Peno obiecał….żenada.

  • Proponuję na działce w siłowni pod chmurką zrobić ogrodzenie i zamykać furtkę na noc, podobnie jak Dolina Pojednania w Gnieźnie gdzie furtka zamykana jest o 22.00.

    • Ogrodzenie siłowni pod chmurką,to świetne rozwiązanie.Balety w tym miejscu,mogą się zacząć o każdej możliwej godzinie nocnej.Ostatnio połamano następną ławkę.Widziałem całkiem młodą dziewczynę w okularach,która często przesiaduje z chłopakami na ławeczce i złośliwie komentuje przechodzących starszych ludzi.Dostało się ponad 80 letniej pani…Jak zareagować?Musiałem się powstrzymywać,żeby nie dostała w pysk!I niech nikt mi nie radzi wzywać policję!Przyjadą albo nie.Może udzielą pouczenia:(…Do kitu to wszystko!

  • Nie sądzę, by p.Peno został „lekiem na cale zło” w naszym mieście i gminie. Trudno w ogóle dostrzec kogoś kompetentnego wśród ewentualnych kandydatów, o których się mówi. Żyjemy tu, na głębokiej prowincji nadal niczym na”Dzikim Zachodzie”, mimo pozorów typu garnitur, smartfon, teczka, auto… I niczym na owym dzikim terytorium, powinniśmy mieć prawo nie tylko do wyboru przedstawicieli, ale ogłoszenia konkursu ogólnopolskiego na naszego burmistrza, może wtedy zjawił by się kandydat kompetentny i doświadczony. Nie zaś wodzirej zabaw w parku, ani żaden inny populistyczny krasomówca. Pomarzyć można!

  • To jest obywatelska troska o nasze gminne mienie. To nie jest plucie.
   Lekarze MUSZĄ nas ratować i pomagać. My nie jesteśmy potulnymi myszkami, tylko świadomymi swoich praw pacjentami.
   Uyyyyy w swoim komentarzu połączył dwie różne sprawy i z tego wyszła TYLKO ZŁOSLIWOŚĆ.

 7. W kontakcie ze zdrowymi radnymi i zdrowym redaktorem, panu doktorowi odebrało mowę i błyskotliwość. O czarnym humorze rozsiewanym w gabinecie i korytarzu przychodni nie wspominając. Lekarz wymiękł zanim doszło do kontaktu z ,,pacjentem” 😉

  • Proszę przekazać choć odrobinę swojej błyskotliwości radnym, przyda im się, a panu proponuję wykorzystywać ją w innym celu. Może coś się zmieni na lepsze w naszej gminie? Ręce opadają.

 8. buhahahaaaaa a taki doktorek madry w gabinecie potrafi wszystkim na ty gadac dowalic a nagle jezyka zapomnial
  pewnie w oststniej chwili stwierdzil ze jest dosc niskich lotow i nie da rady na spotkaniu a jego zarty sprawdzaja sie tylko na jego terenie buuhahahaaaa

 9. Dzień dobry,
  8,2 zł /m2 (netto), z wodą , ogrzewaniem, prądem i sprzątaniem ?
  Oj mają ci nasi Włodarze głowę do interesu.
  Ciekaw jestem, czy wynajmując pomieszczenia dla UMiG( od prywatnej osoby do której należy budynek) też płacą taką preferencyjną stawkę, czy może jednak ciut wyższą ?
  Może by Pan Redaktor przyjrzał się temu biznesowi bliżej: mając własne budynki i pomieszczenia (Łazarz,”zawodówka”,przychodnia,)wynajmują je na zewnątrz za 8,2 zł/m2,jednocześnie dzierżawiąc(od osoby zewnętrznej) budynek UMiG.
  Za ile ?
  Jeśli za 8,2 zł/m2lub mniej-to OK.
  Jeśli za więcej …
  Pozdrawiam

 10. Komuna wraca na ul Kopernika.:)Dedykuję wiceburmistrzowi Jankowskiemu:)Czy w Pańskim rodzinnym mieście,p. JANKOWSKI,Mogilnie,też tak jest???Z naszej ulicy zrobiliście skansen alkoholowy!Chcecie się zabawić po pijaku,zapraszamy do centrum nocnego alkoholizowania.A pan radny Załęski,spieprzył waży temat.Z prasę się nie walczy,z prasą się rozmawia! https://www.youtube.com/watch?v=Pxx3B9G7btA

 11. Nie rozumiem tej fali hejtu skierowanej na Pana Doktora, przecież to ewidentne dbanie o nasze mienie, a ta dezercja raczej spowodowana jest troską o wyższość spraw jakie doktor Załęski miał do załatwienia w powiecie dla dobra mieszkańców gminy jaką ma reprezentować … 😉

  W powiecie reprezentują nas jeszcze Pan Marek Gotowała i Leszek Figaj. Czy ktoś może coś wie o jakiejś działalności naszych reprezentantów na rzecz naszej gminy i jej interesów ? Realnych osiągnięć ?

 12. przekazal info szewcowi i finał – zawinal sie niczym struś pędziwiatr

  polecial pilnowac przychodni bo nie ma jeszcze ochrony

  ze tez ci biedni mieszkancy ktorzy tam zyja na takie ceny pozwalają !

  • Ciekawe na jakie ceny Ty możesz sobie na Islandii pozwolić, bogaty emigrancie? Nie trać czasu na forum biednych mieszkańców z daleka, lepiej ucz się islandzkiego, będziesz jeszcze bogatszy!

 13. Jeżeli została sporządzona taka umowa co do płatności za wynajmowany budynek to w czym jest problemem? Pytanie czy widział ktoś grabie co grabią od siebie bo ja nie i każdy kto podpisuje umowę chce z korzyścią na swoją strone

 14. Nie dziwie się Panu Załęskiemu i z pewnością nie kierował nim żaden strach . Czym tak naprawdę jest portal Trzemeszno24 . Nie będę tu oceniał za i przeciw . Mam swoje zdanie i w tym momencie nie jest ono istotne dla ogółu .
  Nie każdy akceptuje formę internetowego przekazu . Pan Załęski jako osoba funkcjonująca w wolnym państwie miał prawo odmówić uczestnictwa w obradach .
  Domniemywam , że gdyby chciał wystąpić z problemem do Trzemeszno24 uczyniłby to . Wybrał urzędową drogę rzetelnego i merytorycznego załatwienia sprawy . Nie ma w tym nic nadzwyczajnego i dziwnego . Nie każdy uwielbia pierdoły co staje się regułą w komentarzach na portalu i codziennym życiu
  przeciętnego tubylca .

 15. eeee doktorek pokazał gdzie ma radnych i ile oni znacza i dobrze ze im utarł nosa bo cwaniacza – kudłatemu sie zrobilo łyso, szewc wyskoczyl z papci bo doktor z nim zechcial jako z jedynym zagadac, piekarz sie spalil ze wstydu, historyk odnotowal w Laptopie to zdarzenie, o kims zapomnialem ?

 16. Czy to był strach, czy niepewność, czy brak wiary we własne siły, czy brak umiejętności merytorycznej dyskusji, czy lekceważenie mediów, czy wrodzona nieśmiałość, czy tzw. w młodzieżowym języku: „olewanie siurem prostym”?
  Trudno wyczuć.
  Ja obstawiam jednak na przyspieszone bicie serduszka na myśl o rozmowie na temat pisma, które się napisało we własnej sprawie.
  Tak czy owak stało się dziwacznie.
  Pozdrawiam bohatera artykułu i życzę my jak najlepiej, a przede wszystkim, żeby nie rezygnował z załatwienia spraw, które sam podnosi!
  I żeby mu dopisywało zdrowie!

 17. Problem jest w tym, że po tym akurat Panu nikt by się nie spodziewał takiego uniku i takiego zajęczego serca.

 18. Ludziom nie chodzi o tego lekarza, a o śmiesznie niską stawkę, jaką Gminie płacą za metr kwadratowy właściciele przychodni.
  Radni nie powinni do tego dopuszczać.
  A każdy lekarz, choć ma wykształcenie, to ma prawo zachowywać się różnie, nawet tak, jak ludzie z nizin społecznych, bo to też zwykły człowiek.

 19. Jedna osoba pokazała, że można na terenie przychodni zrobić porządek z osobami ,które robią sobie tam pijackie libacje. Powinna zostać za to nagrodzona przez burmistrza.
  Teraz dzięki odwadze tej osoby my mieszkańcy bardzo czujemy się bezpiecznie idąc przez teren przychodni.

  • Powinna mieć obniżkę ceny wynajmu ta osoba. Nagroda burmistrza to jednorazówka, a jeszcze niższy czynsz to byłaby gratyfikacja godna tak bohaterskiego czynu. Bo zrobić porządek na wynajmowanej przez siebie posesji to naprawdę odważny wyczyn, mało- to bohaterstwo! Szeryfie nie doceniasz zasłużonych ludzi.

  • A kto ci kaze chodzic przez przychodnie pijaki chleli wieczorami to przychodnia juz nie czynna a co do bezpieczenstwa nie mowcie ze juz jest tak bezpiecznie czas pokarze nawet sie nie przestrasza ODYSA zobaczycie a ktory jak juz jest narabany patrzy gdzie wchodzi czy na teren przychodni czy w krzaki jak beda zamykac brameczke i furteczke to wtedy bedzie mozna powiedziec ze jest bezpiecznie .

   • my degustatorzy płynu znieczulającego spod 24h chcielibysmy zauwazyc ze swoj swojego zawsze zrozumie – po prostu dostalimy 10 zyla na piwo i sie rozeszli a wy tu o czunach mowicie i medale chcecie dawac …

    • Widać że musisz być głupi skoro takie coś piszesz a 10 nie tobie sam sobie zarób idź cebulę odbieraj i zazdrość przez ciebie przemawia skoro takie farmazony piszesz masz ptasi mózg .

 20. Szeryf ma rację porządek na terenie przychodni jest dokonała tego jedna osoba.Jeżeli będzie faktycznie ochrona to naprawdę musi być lepiej.Idąc do lekarza miałem obawy jak za garażem było tyłu meli żeby nie dostać butelką W głowę.Jeszcze zostanie temat siłowni pod chmurką tam się dopiero wyprawia.

 21. Niech sie zorro przypatrzy jak przychodza na AA co sie dzieje jak na papieroska sie wychodzi i co sie robi .I kto buteleczki przynosi.zorro…………………..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj