Strona główna Polityka Radni ocenią pracę burmistrza

Radni ocenią pracę burmistrza

2588
16

Już w najbliższą środę – 28 czerwca – odbędzie się sesja absolutoryjna Rady Miejskiej. Oprócz absolutorium za 2022 rok radni będą debatować też nad wotum zaufania dla burmistrza.

Sesja taka ma szczególny charakter. Dopuszcza się w niej również wystąpienia mieszkańców. Wcześniej burmistrz zobowiązany jest przedstawić do publicznej wiadomości „Raport o stanie gminy”. Dokument taki został opracowany i umieszczony na stronie urzędu.

Absolutorium odnosi się głównie do wykonania budżetu, wotum zaufania to natomiast ocena całokształtu pracy organu wykonawczego gminy jakim jest burmistrz. Osoby, które chciałyby zabrać głos w trakcie sesji powinny zgłosić to najpóźniej do dnia poprzedzającego sesję.

Na stronie internetowej gminy umieszczony został raport, a także szczegółowe warunki udziału w debacie. Informacje te dostępne są |TUTAJ|.

16 KOMENTARZE

 1. a niech se oceniaja przyjda wybory to ludzie ocenia to co robiono i nie zrobiono a radni co im pasuje obecny stan rzeczy niech sobie siedza do konca kadencji

 2. teraz radni ktorzy zaczną Kąsać maja szanse na burmistrza najbardziej kąsający wygra wybory mowie wam ! wspomnicie moje slowa

 3. Przecież każdy wie jaki będzie wynik. Towarzystwo wzajemnej adoracji. Tylko nie zapomnijcie burmistrzowi zrobić prezent na jego kampanię w postaci wyrażenia zgody na kredyt na remont zawodówki za 12,5 miliona. Aha i nie zapomnijcie do tego kredytu dołożyć jeszcze z bańkę jak nie dwie na wyposażenie tego całego nowego urzędu. Jak szaleć to szaleć. Później burmistrz będzie mówił że to przecież radni zagłosowali za kredytem. Ile razy to już radni dali się ograć. Nudne to już jest.

   • Panie na sesje to trzeba mieć czas, Wy tam za darmo nie siedzicie jak dostanę 50 zł za godzinę to chętnie przyjdę. Dlaczego tutaj na forum nie możemy dyskutować. Chętnie się grono osób wypowie. Nie tylko ocena Burmistrza jest istotna, ale was radnych za wasze głupie pomysły wsteczne i aktualne.

    • na forum nie mozna bo jak przyjdziesz i powiesz co cie boli to potem ci auto porysuje ktos przypadkiem pod domem itd. na forum to nie wiadomo komu podziekowac

 4. patrzac na tą cala sesje w internecie to ja jakos nie widze wsrod radnych kandydata na nowego burmistrza – chaos na sesji i rozmowy czesto nie na temat

  • Dojdzie do władzy sekta peowska 😁 Czekamy za opcją niemiecką. Już nie możemy się tego doczekać. Kaczor zawsze dziewica z Trzemeszna niespokojnego miasta powstańców na Premiera a może nawet na Prezydenta. Z takim potencjałem marnujesz się w takim kozim mieście. Jesteś lepszy od Tuska. Naprawdę. Prowadź nas Wodzu trzemeszeńskiej elity.

 5. Ustawa o samorządzie gminnym

  Art. 28aa.

  6. W debacie nad raportem o stanie gminy mieszkańcy gminy mogą zabierać głos.
  7. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w trybie określonym w ust. 6, składa do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami:
  1) w gminie do 20 000 mieszkańców – co najmniej 20 osób;
  2) w gminie powyżej 20 000 mieszkańców – co najmniej 50 osób.

 6. Jeszcze tak długo do wyborów już się słuchać nie chce tych wlodarzy i radnych może za a może przeciw przychodzą na sesję i nie wiedzą o czym mówić czas na zmiany pani z Gniezna juz ręce zaciera i będzie wszystko dla Trzemeszna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj