Strona główna Kultura Radna pyta o WOŚP

Radna pyta o WOŚP

2868
62

W trakcie dzisiejszej sesji radna Magdalena Krzyżaniak- Świątek poruszyła temat tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie Trzemeszna. Zauważyła, że jedyne zaangażowane w tę akcję osoby – Stanisława Szymańska, Włodzimierz Losik i pozostali wolontariusze – robili to bezinteresownie, z dobrej woli.

Zwróciła uwagę na brak jakiegokolwiek zaangażowania ze strony Domu Kultury i Ośrodka Sportu i Rekreacji. Według radnej, wiele osób z którymi rozmawiała było niezadowolonych. „Jadę do Gniezna, jadę gdzie indziej, bo u nas się nic nie dzieje” – twierdziła M. Krzyżaniak- Świątek.

Jak dodała, jest jedną z tych wielu osób, które mają za co dziękować Jurkowi Owsiakowi, bo niedawno „doświadczyła tego dobra”.

Burmistrz Krzysztof Dereziński zaznaczył na wstępie, że WOŚP nie jest zadaniem własnym gminy i nie mógł on niczego nakazać żadnemu dyrektorowi. Powiedział jednak, ze jest zwolennikiem tej akcji i jej kibicuje ,a w przeszłości angażował się w nią bardzo aktywnie, między innymi prowadząc imprezy jako konferansjer, ale także biorąc udział w licytacjach.

Jego dzieci były natomiast po urodzeniu badane na sprzęcie zakupionym przez WOŚP. Ubolewał też, iż obecne władze niezbyt przychylnie podchodzą do tej inicjatywy. Ostatecznie zgodził się z uwagami radnej przyznając, że również do niego docierały krytyczne uwagi osób, które z braku jakichkolwiek imprez w Trzemesznie wybierały się na koncerty poza naszą gminę.

Stwierdził także, iż być może te uwagi przyczynią się do powrotu organizacji Orkiestry wzorem lat ubiegłych. Jak jednak skomentował,  nie może w tej kwestii niczego podległym jednostkom narzucić.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

62 KOMENTARZE

 1. Co też ten nasz Pan Burmistrz wije się tu nam jak piskorz w sieci. Czemu dawniej bardzo angażował się w Akcję WOŚP a teraz nie? Pojąć nie można.

 2. Pani Radna zamiast robic cos w sprawie Remontu w LO, czy Remondisu, czy Oszczyszczalni sciekow ktora nie jest wygolna i dziala na pol gwizdka, problem zwrotu VAT dla gminy i wiele innych pyta o WOSP gdzie malo kto zaneguje ten temat nooo boo przeciez WYPADA pomagac innym – wie Pani co ? ja rozumiem ze ktos raz w roku musi zablysnac zeby o nim napisali (był juz raz radny Ani Nru-Mru no udalo sie pani ze artykul zrobili o pani temacie BRAWO !) gmina moze tej pani smialo wyplacic diete SUKCES niczym Krzycha w sądzie z MeroMerkur 🙂

 3. Proszę sobie zadać pytanie, ile kosztuje organizacja imprezy na terenie naszej czy też jakiejkolwiek innej gminy. Koszty są niewspolmierne do zysków, które w większości Pan Owsiak przeznaczana na zjazd brudasów oraz swoje szemrane działania. To zadaniem państwa jest wyposażanie szpitali, wsparcie fundacji, owszem, jest istotne, ale wośp nie jest jedyną organizacją tego typu, a w społeczeństwie funkcjonuje właśnie takie przekonanie. To zwykły szantaż emocjonalny, że jak ktoś nie daje na orkiestrę to jesteś przeciwko pomocy chorym dzieciom.

  • To ja proponuję żeby każda osoba która uważa WOŚP za „szemrane interesy ” nosiła w dokumentach kartkę z napisem „w razie potrzeby, nie życzę sobie udzielania pomocy medycznej mi oraz każdemu członkowi mojej rodziny z zastosowaniem sprzętu zakupionego z akcji WOŚP ”
   Ciekawe kto z tych „czystych” (skoro my to brudasy) podejmie rękawicę ?
   Daj znać czy takową kartkę z informacją odważysz się nosić przy sobie ……

   • dopóki mieszkam i płacę podatki w PL mam prawo korzystać z darmowej opieki lekarskiej i z każdego sprzętu szpitalnego, nawet gdy jest on zakupiony przez WOŚP. większe ośrodki, które organizują imprezy zawiązane z orkiestrą ponoszą koszty, a jeśli ponoszą koszty, to płaca podatnicy.

    • Jaka Ty „mądra” jesteś. Jak krytykować to tak, ale jakby własne dobro miałoby być zagrożone to już WOŚP jest dobra, właściwie nie WOŚP tylko to co zrobili, bo można z tego korzystać.

  • Hehe żal Ci w tyłek ? Ze na Ciebie nie zbierają ? Moje dzieci chorują od urodzenia jedno 5drugie 3 i jak czytam te bzdury ,że kasa zbierana na chorych czy sprzęt to fikcja to aż śmiać mi się chce. Właśnie oswiece tu nie-dowiarkow. Sprzęty w całym Poznaniu, Warszawie, Łodzi . Dla dzieci no oddziałach foniatrycznych i neurologicznych są zakupione przez WOŚP . Mało tego sami piszą z WOŚP o zaopatrzenie w sprzęty rehabilitacji . Brać kasę p. Owsiak bierze na pewno ale większość przeznaczana jest dla potrzebujących. Dziękuję WOŚP za pomoc. Tyle na temat.

  • Ten „zjazd brudasów” jest w całości pokrywany przez sponsorów oraz dobrowolne dotacje. Żadne pieniądze z wośp nie są na niego przeznaczane…

  • Zenek – jak Ci się WOŚP nie podoba to nie dawaj ani grosza. Wspieraj inne organizacje, któż Ci broni. To się chwali. Tylko dlaczego obrażasz tych którzy wspierają WOŚP! Ponadto jeśli wykażesz trochę dobrej woli i posłuchasz Owsiaka i innych szefów fundacji /Caritas, Świąteczna Paczka, Polska Akcja Humanitarna i in./, to być może zauważysz, że oni wszyscy się szanują za to co robią, realizując własne cele i zadania. Nikt nikogo nie obraża i nie neguje. Dlaczego więc Ty to robisz? Nikt Cię nie krytykuje za to, że wspierasz inne akcje – masz do tego prawo. Daj więc takie samo prawo tym którzy angażują się w WOŚP.

  • Pani radna niech sie zajmie wazniejszymi sprawami dla gminy a leczyc maja obowiazek place duze ubezpieczenie i laski nie robia niech odpowie czy brala udzial w zbieraniu kasiory czy w liczeniu czy tylko naglasnia Jurek jurek farsa i tyle przynajmiej na ulicy jej nie widzialem czym ci radni sie zajmuja niech sie zajma sprawami naszych funcjonariuszy jak to u nas dziala nagonki na pieszych jak i kierowcow wszyscy chodza i jezdza w stresie i sie rozgladaja czy jakis radiowoz nie wyjedzie z zakretu dziwne zatrzymania wycie klaksonami pytam czy to jest bezpiecznie lepiej by pani zorganizowala jakies spotanie z funkcjonariuszami prawa bo to co u nas sie dzieje to tylko powiadomic p, Blaszczaka,

 4. Jak to nic się nie dzieje. Przyjdź zobacz, a nie krytykuj. Rozgrywki piłkarskie, festyny, turnieje i wiele innych rzeczy!! Nic nie dzieje się na nowej hali w Mogilnie.

 5. A gdzie jest napisane że każde miasto musi zorganizować finał WOŚP? Organizacja takiej imprezy to spory koszt. Prąd, opieka medyczna, straż pożarna. Trzemeszno bez imprezy pokazało że potrafi zebrać rekordową sumę a wszystko to zasługą wolontariuszy i darczyńców. Raz jeszcze brawo Gmina Trzemeszno.

 6. moglas sama sie wykazac , a nie glupio sie pytasz teraz co robilas ? lezalas zapewne bo bylas zmeczona 20 godz praca w szkole zapewne ha ha ha idiot…………………..

 7. Szanowna Pani Radna, wszystkie osoby, które podejmowały polemikę w temacie WOŚP – wcześniej ze mną …

  Pisałem o ekonomice wydarzenia, by już finalnie mam nadzieje, a nawet i na lata zobrazować temat w samorządowym kontekście … Gmina Barcin przy organizacji WOŚP zebrała:

  http://www.barcin.pl/aktualnosc-860-title2_25_final_wielkiej_orkiestry_swiatecznej.html

  Na ekonomiczne oko oceniam, że samorząd walnął jakieś 20 tysięcy tej wielkiej zrzutce – obsadzonej wielkim emocjonalnym ładunkiem ( nuklearnym wręcz ) – barciński … Podpowiem Wam – jedyne co Was ogranicza to wasza KREATYWNOŚĆ …

  Dziś jest 26 stycznia 2017, Pani oraz osoby, które ochoczo chcą wspierać akcje WOŚP mogą zorganizować wielkie święto tej akcji bez pomocy samorządowców w 2018 roku ( czyli pieniędzy podatników ) – CO ZAMKNIE USTA KRYTYCE – tego wydarzenia …

  Z litości pomijam ( wtórnie ) to co wydukał Burmistrz, bo to jest w koncepcji zarządzania samorządu aż niemożliwe – i przypominam, że Pan rządzi prawie 10 lat …

  I nie było władzy która Panu nie pozwalała robić WOŚP … Pan jest żałosną imitacją demokracji – i pomodlę się nawet za to, żeby za rok zdjął Pana wyrok TK z możliwości niszczenia Trzemeszna dalej …

  • Radzę nie wyskakiwać z „gazetą.pl” bo za chwile zleci się grono pewnych patriotów i skwitują co to za źródło.

   Proszę czytać i oglądać : niezalezna.pl, tv republika, w sieci i inne w ogóle „niezależne” media, które to piszą tylko prawdę.

   Ps. a jeżeli ktoś mówi o przystanku woodstock, jako o „zjeździe brudasów” to proszę po prostu się uśmiechnąć i przemilczeć.

 8. Ta pani Krzyżaniak nie działa na szkodę gminy, to jest jej najważniejszy atut. Patrzcie a innych radnych jak głosują w różnych sprawach!
  O WOŚP ma prawo, jak każdy, wygłosić swoje zdanie.

 9. słyszałam że p.radna ma super pomysły podobno likwidacja porkingu przy banku spółdzielczym to jej pomysł bo tatusiów ktoś wcofal w taxi .to był powód. .?..gdy trzemesznie brakuje miejsc parkingowych

  • A ja słyszałem ze stoisz z kubkiem po kawie przy Kilinskim i wołasz o drobne 😁 Na szczecie ze tylko słyszałem tak samo jak ty ala8. Wiesz co jeszcze słyszałem ze wiosna jiz nie długo bedzie.

 10. Ludzie ile można wałkować ten sam temat. Poczytajcie komentarze do wcześniejszych artykułów na temat WOŚP na trzemeszno24.info. Mam wrażenie, że co niektórzy są odporni na wiedzę i argumenty. Przez 25 lat działalności WOŚP niczego niezgodnego z prawem jej nie udowodniono, a byli i są tacy, którzy bardzo by tego chcieli. WOŚP działa zgodnie z obowiązującym prawem i wg swojego statutu. Inaczej CBA, CBŚ i prokuratura już dawno wkroczyliby do siedziby tej organizacji. Kończąc polecam rzeczowe komentarze /również krytyczne, ale nie te oparte na insynuacjach, pomówieniach i zazdrości/ z artykułu „Ostateczne podsumowanie 25 finału WOŚP” a szczególnie komentarz Tomasza Didymosa z 23 stycznia z godziny 9:56.

 11. Pani Magdo,tak trzymać!Obserwuję pani głosowania i mam wrażenie, że tylko pani kieruje się własnym zdaniem.Ma pani mój głos w następnych wyborach.Na pewno.

 12. teraz jak pani odeszła to sie pani pyta dlaczego nie ma w Trzemesznie WOŚP ??a jak pani była radna nic na ten temat nie pytała sie???dziwne 🙂

 13. Trochę nie rozumiem tych pretensji.
  Oj Pani Magdo nie ładnie,
  TRZEBA BYŁO SIĘ ZABRAĆ I SAMEMU COŚ ZORGANIZOWAĆ A NIE TERAZ…
  WOŚP nie jest po to aby organizować koncerty tylko po to aby zbierać kasę na bardzo potrzebny sprzęt medyczny. I na tym powinniśmy się skupić. Jak ktoś chce koncertu? To jego problem. Myślę, że już po tylu latach działania Orkiestry NIE MA TAKIEJ POTRZEBY.

  • Zgadzam się z ” wen”. I przepraszam bardzo,ale nie trzeba urodzić dziecka, zeby ” doświadczać tego dobra”. Jakie to niestety polskie?! Przecież gołym okiem widać, ze to ma sens!
   W przyszłym roku puszeczka do ręki i do roboty!

   Pani Magdo, co ze szkołami?Radna-nauczyciel chyba ma jakiś dobry pomysł?!
   A Remondis?
   Pozdrawiam

 14. Dzień dobry,
  Trochę szkoda,że Pani Radna zainteresowała się akcją WOŚP dopiero PO jej zakończeniu, ale dobre i to, bo być może doprowadzi to do rozszerzenia form aktywności Orkiestry w Trzemesznie w przyszłych latach.
  Krytykom zbiórki, argumentującym jakoby koszty jej organizacji(ponoszone przez samorządy lokalne) były wyższe niż zebrane kwoty datków odpowiadam: JAKIE KOSZTY ?
  Organizacja impres towarzyszących zbiórce BAZUJE NA BEZINTERESOWNYM, WYNIKAJĄCYM Z PRZEKONANIA O CELOWOŚCI TEJ AKCJI PRYWATNYM ZAANGAŻOWANIU LUDZI.(a nie instytucji !)
  Jeśli jednostki sportowe i kulturalne na terenie gminy (hala sportowa, dom kultury), dysponują sprzętem nagłaśniającym i oświetleniowym , salą koncertową, itd. to jedyny koszt jaki trzeba by ponieść dodatkowo , to koszt energii elektrycznej zużytej w czasie koncertu.
  NIE WIERZĘ, że w w/w jednostkach nie ma osób , które BEZINTERESOWNIE, bez jakiejkolwiek zapłaty ,z własnej nieprzymuszonej woli nie chciałyby zająć się organizacją takiej imprezy !
  Zabezpieczenie p-poż, sanitarne ?
  Myślę,że podobnie jak przy organizacji festynu parafialnego (żeby nie było wątpliwości-bardzo chwalebna i ze wszech miar godna poparcia impreza) zarówno strażacy, jak i osoby wykonujące zawody medyczne , chętnie i bezinteresownie włączą się do opieki nad uczestnikami.Co najwyżej kilkadziesiąt ekstra złotych na paliwo dla samochodów
  Sprzątanie-wolontariusze, porządek-wolontariusze itd.
  I tak to się odbywa w innych miastach.
  Dlaczego nie w Trzemesznie ? Bo tu nie ma WOLI i ODWAGI u Osób Decyzyjnych-tchórze nie mają odwagi zaangażować się w akcję, która,nie jest w smak aktualnie rządzącym Polską.
  To się nazywa KONIUNKTURALIZM.
  Tłumaczenie Pana Burmistrza w zakresie braku Jego aktywności w organizacji imprez towarzyszących WOŚP(ze względu na brak kompetencji) – chyba niechcący-DO BÓLU SZCZERE.

  Tym większe słowa podziękowania i szacunek dla tych, którzy nie patrząc na polityczne mody, „robią swoje”.
  Pani Stanisławo, Panie Włodzimierzu, Wszyscy Wolontariusze-dziękujemy dobrą robotę i ratowanie honoru Trzemeszna !
  Również za najlepszy, bo osobisty, realizowany własnym przykładem, wzorzec wychowawczy dla młodzieży.

  A weryfikatorem motywów dzisiejszego wystąpienia Pani Radnej będzie następna zbiórka WOŚP.
  Internet ( i mam nadzieję wyborcy) nie zapomina.
  Pozdrawiam

  • Co do WOSP LEPIEJ NIE KOMENTOWAC TO NIC NIE DA A KTO SIE Z NAS SMIEJE TO SIE CIESZY ZE TYLE WPLYNELO Z TRZEMESZNA GDZIE OWSIAK NIE MA POJECIA ALE KTO CHCIAL TO DAL TYLKO NAM SIE NIE PODOBA ZE POD KOSCIOLEM JAK ZEBRAKI TRZEBA BYLO ZROBIC NA PL. CZERWONYM.

  • Nie porównuj imprezy plenerowej ( a taką jest festyn) do imprezy w hali. I zapoznaj się z przepisami jakie dotyczą imprez organizacji. Co innego plener a co innego w budynku. To są dwie różne imprezy a co za tym idzie różne przepisy.

 15. Wysyłanie pani Magdy z puszką jest trochę bez sensu tym bardziej, że akurat nie w braku wolontariuszy był problem. Również z innego względu ale o nim nie jestem upoważniona pisać.
  Popis hipokryzji dał burmistrz twierdząc,że władze ( chyba te w Warszawie) nie sa przychylne akcji. To oczywiście prawda ale sam będąc władzą lokalną zaprezentował jaki sam jest jej przychylny. W słowach oczywiście tak, ale taki to już jego urok.

 16. Hala nie jest od WOSP tylko dla mieszkancow trzemeszna zeby korzystali brawo p. Kowalczyk tak trzymac nikt zlotowki nie da na sprzatniecie czy swiatlo czy obsluge jakby Owsiak zaplacil czemu nie wynajem kosztuje.

  • Od tego jest radną, aby zajmować się „małymi i dużymi” sprawami. Co dla jednych jest mało ważne, dla drugich jest istotne i na odwrót. Nie oceniaj innych wg siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj