Strona główna Polityka Przychodnia nie na sprzedaż

Przychodnia nie na sprzedaż

4709
93

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Zdrowie” zwrócił się do Rady Miejskiej o sprzedaż części budynku trzemeszeńskiej przychodni lekarskiej. Chodzi o parterową część od strony ulicy Langiewicza. Wnioskodawcy argumentują swój zamiar głównie złym stanem budynku oraz koniecznością częstych napraw doraźnych.

Zwracają także uwagę na bierną postawą gminy, która według nich nie wywiązuje się z obowiązku właściciela utrzymania obiektu w należytym stanie. W piśmie wymieniają szereg mankamentów, między innymi przeciekający stropodach, fatalny stan instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania, schodów, okien, rynien, elewacji i wentylacji.

W NZOZ „ Zdrowie” leczy się 10000 pacjentów, którzy maja prawo korzystać z opieki lekarskiej w godnych warunkach. Niedogrzane gabinety lekarskie, zawilgocenie ścian, nieremontowane toalety, stałe awarie elektryczne powodują dyskomfort i wydłużenie czasu wizyty i oczekiwania w poczekalni” – napisano w piśmie do Rady Miejskiej.

Wczoraj na posiedzeniu komisji rady obecny był kierownik spółki „Zdrowie” Edward Załęski. Wiceburmistrz Dariusz Jankowski nie zgodził się z krytyczną oceną budynku zaprezentowaną w piśmie oraz w wystąpieniu E. Załęskiego. Przypomniał, że w tym samym budynku urzęduje nie tylko „Zdrowie” ale także inne podmioty.

Według wiceburmistrza gmina wywiązuje się ze swoich obowiązków w sposób należyty, a budynek powinien pozostać własnością samorządu. W dyskusji radni zwracali uwagę na fakt, że w ubiegłym roku gmina po odliczeniu kosztów eksploatacji przychodni uzyskała zysk 105000 złotych i te pieniądze powinny zapewnić odpowiednie utrzymanie budynku. W większości byli jednak sceptyczni wobec propozycji sprzedaży.

Z negatywną oceną zgodziła się Maria Sobieszak, która stan pomieszczeń określiła na miarę późnego PRLu lub wczesnych lat osiemdziesiątych. Tadeusz Pawlak miał wątpliwości, czy gminę będzie stać kiedykolwiek na zrobienie porządnego remontu, i dlatego proponował, aby zastanowić się, czy sprzedaż nie będzie lepszym rozwiązaniem.

Ostatecznie nikt z radnych nie poparł wniosku NZOZ „Zdrowie”. Od głosu wstrzymali się Maria Sobieszak, Maria Dziel i Tadeusz Pawlak, pozostali byli przeciw.

Już po głosowaniu przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno zwrócił się do Edwarda Załęskiego, jako do radnego Rady Powiatu, aby częściej przychodził na obrady Rady Miejskiej i pomógł w ważnych dla gminy sprawach, leżących w kompetencji powiatu. „Ostatni raz był pan, jak było o ośrodku i dzisiaj jest pan, jak jest o ośrodku. Nieraz my potrzebujemy pomocy od powiatu i nigdy nikogo nie ma – ani pana, ani pana Figaja ani pana Gotowały” – skomentował przewodniczący.

E. Załeski tłumaczył, że często  terminy prac rad gminy i powiatu nakładają się, stad jego rzadka obecność.

E. Załeski
E. Załeski

93 KOMENTARZE

 1. Pan Białek ma tupet. Toalety nie remontowane? A kto wynajmuje od gminy budynek? Gmina może a nawet powinna inwestować w wygląd zewnętrzy budynku ale z jakiej racji ma remontować toalety w środku?! Jak ktoś wynajmuje mieszkanie od gminy to czy gmina mu je remontuje w wewnątrz? Pan Białek nie dość że pacjentów traktuje z butą i arogancją, nawet nie umie powiedzieć „dzień dobry” wchodząc do przychodni to jeszcze ma pretensje że nie remontują wnętrza budynku który wynajmuje? To już jest beszczelność z Pana strony. Przyszedł Pan do Trzemeszna z niczym, dorobił się Pan na mieszkańcach a jaki ich Pan teraz traktuje? Ponoć nawet po żarówki lata do urzędu. Z jakiej racji gmina ma robić remonty wewnątrz budynku? Panie Białek. Jak się Panu nie podoba to niech Pan zrezygnuje z przychodni w Trzemesznie. Wszyscy będziemy mieli z tego korzyść. Pan, nie będzie musiał remontować przychodni i nie będzie Pan narzekał na jej stan a my mieszkańcy płakać nie będziemy a wręcz przeciwnie. Będzie inna przychodnia która będzie lepiej dbała o relacje pacjent-lekarz. Może będzie więcej lekarzy specjalistów którzy będą nas leczyć nie tylko w przychodni ale nawet i przed przychodnią i patrząc na to czy ktoś jest ubezpieczony czy nie. Będą nas traktować jak pacjentów a nie jak intruzów. Jak intruzy czujemy się w Pana przychodni. Nawet do Pana gabinetu trudno wejść bo specjalnie usunął Pan klamkę. Po co plebs ma Panu doktorowi przeszkadzać. Większość mieszkańców przejechała się na Panu i mówimy Panu NIE. Nawet wybudowanie nowej przychodni Panu nie pomorze na odrobienie utraconego wizerunku.

   • Przychodnia NOZOZ Zdrowie to Pan B. Buduje swoją przychodnie a tą należącą do gminy chce kupić. Myśli pewnie że kupi ją za grosze. Mam nadzieję że radni nie zrobią z budynkiem tak jak z działkami na św. Wojciecha. Jeśli tak to będą mieli referendum ale o odwołanie rady a nie burmistrza.

  • Zgadzam się z Mieszkańcem. Panie Załęcki. Na ilu sesjach Rady Powiatu zabrał Pan głos? Na ile razy gościł Pan na zebraniach Rad Sołeckich? Pana żarty typu: Buzała już o panią pyta czy pachnie pan świerkiem nie każdego bawią. Takich lekarzy w Trzemesznie nie chcemy a już na pewno nie chcemy im z naszych publicznych pieniędzy remontować przychodni. Obowiązkiem wynajmującego jest dbanie o stan wewnętrzny pomieszczenia.

   • Panie „Janie”.
    Może i żarty pana Załeskiego nie należą do najlepszych, mi często też się nie podobają ale chyba Pan nie zaprzeczy, że Pan doktor jest dobrym specjalistą?
    Jako lekarz jest bardzo dobry.

   • A ja tam lubię żarty Pana doktora. Uwielbiam jego czarny humor i wcale się nie dziwię że takie żarty ma w stosunku do starszych osób które najchętniej go odwiedzaly 10 razy dziennie. Blokują kolejki poważnie chorym. Nordic walking dla niech a nie 50 Rp. A tak serio Zaleski zna się na swoim fachu w przeciwieństwie do Białka któremu sama podpowiedzialam diagnozę. Nie wiem na jakiej uczelni studiował ale normalnie wstyd że takich absolwentów mają.

 2. Ośrodek przed oddaniem w prywatne ręce lekarzy został wyremontowany przez Gminę. Wewnątrz i zewnątrz!
  Do dzierżawcy należy dbanie o wynajmowany lokal.
  Tak muszą dbać o lokale inni dzierżawiący lokale od Gminy.
  Panie Doktorze!
  Fundusz w opłacie NFZ za pacjenta zawiera też w sobie opłatę na utrzymanie lokalu.
  Zawsze można zrezygnować z niekorzystnej umowy. Na to czekają inni lekarze, na pewno nie gorsi od Was.

 3. Pan Pawlak wstrzymał się bo remont by mogła robić jego firma?????
  Pani Sobieszak wstrzymała się, bo ma wprawę w pozbywaniu się naszego majątku. (sklepy na Wojciechu).
  Pani Dziel wstrzymała się nie wiem czemu? -chyba nie zdążyła przemyśleć sprawy.
  A w ogóle roszczenia lekarzy bez wstydu, o honorze nie mówiąc.
  Żałuję, że kiedyś tu broniłem Białka.

 4. Czy wy nie widzicie ze pan Załeski i Białek (osoby publiczne wiec można pisać z nazwiska) wyczuli w tym złoty dobry interes . Kupili by za grosze bo niby ruina itd. potem za wynajem lokali a jest ich tam sporo innym podmiotom by pobierali do własnej kieszeni spory czynsz, albo kto wie za pare lat budynek sprzedali by z trzy razy więcej . Napewno nie chodzi im o dobro pacjenta bo pacjentów to maja głęboko w d…. nieraz już zresztą to pokazali.

 5. Powiat Gnieźnieński dawno sprzedał swoje budynki poradni (Jeziorna, Kościuszki, Cymsa). Proszę zobaczyć jak dziś elegancko wyglądają po remontach (w odróżnieniu od nieużywanego budynku na Wyszyńskiego)

  • Na Wyszyńskiego po byłej przychodni w Gnieźnie to budynek prywatny. A Gnieźnianin o tym nie wie?? Ha, ha, ha.
   Na Jeziornej, Kościuszki , Cymsa wygląda po dawnemu komuszemu. Brzydko, bez gustu, topornie, ale w miarę czysto. Takich wzorów Gnieźnianina (nie z Gniezna) to nam tu nie pokazywać i nie zawracać tyłka.
   Elegancko to VIVAX, na Wolności i jeszcze …zapomniałem nazwy tych naprawdę eleganckich przychodni.

 6. Nie rozumiem krytyki lekarzy, przecież jeśli komuś nie podoba się pomoc lekarska w Zdrowiu to obok jest Lux Med można wziąć swoją dokumentacje medyczną i się po prostu przenieść ?

  Co do sprzedaży mienia gminnego ( naszego ) to pisałem przy okazji sprzedaży działek na placu św. Wojciecha, że rodzi to precedens w którym obecni najemcy mienia gminnego mogą słusznie chcieć kupić najmowane nieruchomości. Bo w czym niby mieli by być gorsi od podmiotów, które nabyły działki na placu ?

  Jeśli gmina faktycznie czerpnie takie minimalne dochody z tytułu najmu budynku, ( minimalne w skali choćby odzyskiwania Vat i ulg dla Remondisu ) to można podarować te kwotę przychodnią w zamian za dodatkowe dyżury lekarzy choćby pediatrów … I tutaj Pan Peno ma rację, nie ma koordynacji działań na szczeblu powiat- gmina … Wątpię by głos gminy Trzemeszno był słyszalnym w powiecie …

  Co do dodatkowych etatów, proszę zaprosić dyrektorów dwóch placówek … I pytać ile godzin dodatkowych możemy uzyskać za taką kwotę by zminimalizować kolejki i odciążyć rodziców z dziećmi w pierwszej kolejności … Bo te kolejki w przychodni mnie przerażają, nie wierzę, że nie można tego lepiej zorganizować … Fakt, że w Wielkopolsce jest największy deficyt jeśli chodzi o lekarzy w przełożeniu na mieszkańców.

  • Panie Macieju. „…podarować te kwotę przychodnią w zamian za dodatkowe dyżury lekarzy choćby pediatrów”? Nie widzę tu konsekwencji. Najpierw krytyka (i słuszna) że gmina płaci tyle za odzyskiwanie Vat-u, że Remondis takie małe płaci podatki a teraz jeszcze innym którzy zarabiają na mieszkańcach darować jakieś pieniądze? Może jeszcze przeprowadzić gruntowny remont obecnej przychodni i dokończyć za Pana Białka budowę nowej? Może wtedy Pan Białek ściągnie tutaj specjalistów wszelakich specjalności? A w zamian za zaoszczędzone pieniądze z budowy Pan Białek zrobi nam przychodnie czynną 24 h dyżurującym doktorem w godzinach nocnych? Może Pan Białek ściągnie tutaj nam doktora Burskiego albo jakiego innego dr.House’a? Dosyć radni i burmistrz rozdali publiczne pieniądze sprzedając działki na św.Wojciech, komunalkę czy płacąc firmie odzyskującej Vat za wyręczanie księgowości w gminie.

  • Skoro chce Pan podarować przychodni pieniądze w zamian za ściągniecie specjalistów ( a za ich pracę przychodnia dostanie dofinansowanie od państwa w postaci dotacji i zwrotu kosztów leczenia od każdego pacjenta) to idąc tym tropem, ja proponuję niech gmina nie pobiera opłat od handlujących na targowisku a ci w zamian za to będą sprzedawać ziemniaki o 50gr taniej a kapustę o 40 gr. A sklepikarze niech sprzedają odzież o 20 zł taniej w zamian za brak czynszów. Rewelacyjny pomysł! A i niech gmina remontuje wewnątrz te sklepiki a handlującym na targu niech zwraca koszty paliwa jak pojadą po towar. Brawo Panie Macieju.

   • Panowie Jan/ Mieszkaniec …

    Panowie chyba nie do końca rozumieją problem, który chciałbym rozwiązać … Przerażają mnie kolejki do lekarzy w XXI wieku w kraju rzekomo standardów europejskich … Oczywiście temat służby zdrowia jest rozległy, ale skupmy się na naszym lokalnym podwórku …

    Obecnie klienci – pacjenci czekają w kolejkach które są spowodowane albo brakiem organizacji zapisów w przychodni albo brakiem odpowiedniej ilości lekarzy w stosunku do ilości pacjentów ? Podejrzewam, że tym i tym … Zgoda Panowie ?

    Ja chciałbym przekazania gminnych środków na dodatkowe godziny lekarza np: który będzie przyjmował dzieci plus organizacji zapisów w sposób który umożliwi oszczędność czasu pacjentów ? Żal mi Panowie rodziców sterczących ze swoimi pociechami po kilka godzin w kolejkach w środowisku ludzi chorych ? Sam byłem świadkiem wielu takich przypadków, do tego ludzie czekający w kolejkach po kilka godzin …

    Panowie to mają być środki które mają się przełożyć na sprawniejszą – efektywną obsługę pacjentów – czyli mieszkańców gminy i miasta Trzemeszna ? Nie wiem skąd takie oburzenie u Panów ? Ja nic nikomu nie chce darować, Panowie mylą pojęcia … Chyba się nie zrozumieliśmy … To nie jest darowizna a próba skalkulowania ile kosztowało by usprawnienie opieki medycznej np: najmłodszych pacjentów ? To po prostu próba użycia środków gminnych by podleczyć lokalnie bądź co bądź chorą służbę zdrowia … ?

    • sorry za użycie mocnego słowa ale to, co piszesz, Maciej, to pierdzielenie i demagogia. Gdyby osoby zarządzające tą przychodnia były dobrymi managerami, to pracowałyby w estetycznych, ciepłych i eleganckich budynkach, na nowoczesnym sprzęcie. Mieliby kontrakty ze specjalistami, a kolejki byłyby mniejsze. serio, chcesz – z naszych pieniędzy – robić takiej spółce prezenty? Gdybyś wynajmował mieszkanie, i o nie nie dbał, mógłbyś się spodziewać eksmisji, a nie modernizacji na koszt właściciela. No litości.

     Właściciele spółki to ludzie wykształceni. O swój własny majątek potrafią się troszczyć. Najwyższa pora na to, aby przejąć odpowiedzialność za wynajmowane nieruchomości.

     a jeśli tak bardzo przerażają Cię kolejki do gabinetów – zmień przychodnię, serio mówię. Mnie nikt w trzemeszeńskich przychodniach nikt nie widział, i raczej nie zobaczy. Naprawdę, podkładasz się wierząc w to, że za przekazanie majątku mieszkańcy „wyproszą sobie” lepsze traktowanie. daj spokój.

     • Pani Ahimso, my się chyba nie zrozumieliśmy … Jeśli z tego o czym piszę miałby być jakiś prezent – to tylko wobec osób, które korzystają z opieki medycznej w naszych ośrodkach … Jednocześnie niech Pani zauważy, że ja słowem w moich wpisach nie wspomniałem o tym czy powinniśmy remontować czy sprzedawać budynek, więc część Pani wniosków jest oparta na błędnych interpretacjach.

      Ja również nie napisałem, że coś mi osobiście przeszkadza, bo ja sobie droga Pani poradzę, Pani również sobie poradziła zmieniając przychodnię, ale nie wszyscy mają takie możliwości choćby transportu, więc apeluje do Pani o odrobinę empatii … Ja się już dosyć napatrzyłem na traktowanie Polaków przez system „opieki” medycznej jak „bydło” – i nie chodzi mi o lekarzy czy personel tylko rozwiązania systemowe …

      O żadnym przekazaniu majątku słowa nie napisałem, a jedynie o wykorzystaniu środków publicznych na usprawnienie dostępu do podstawowej opieki medycznej … Więc Pani wniosek jest arcy -błędny …

     • skoro już sobie „panujemy”, to: Panie Macieju, proszę mi nie wmawiać braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. Prowadzone przez Pana działania mogą stanowić element kampanii wyborczej, w której przecież należy wykazać się konkretnymi propozycjami rozwiązań palących problemów. Pan takowe przedstawił, a po poddaniu tegoż krytyce wmawia nam teraz, iż nie zrozumieliśmy Pana intencji.

   • Panie Janie jeszcze jedno, życzyłbym sobie, żeby sprzedaż na naszym małym czy dużym targu była bez opłat ? Testowo np: na miesiąc ? Skoro wielkie sieci handlowe mają pełno furtek prawnych by unikać opodatkowania to gdzie tutaj wolny rynek ? Dla naszych lokalnych rolników czy handlowców ? I nie chodzi mi o dofinansowanie, ale zniesienie opłat za handel – przecież gmina jest bogata skoro dubluje etaty, zatrudnia kancelarie prawną itd. ? Chodzi o przeniesie środków ? Jeśli stać nas na sprzedaż gruntów na św. Wojciecha to życzyłbym sobie stworzenia zadaszenia i ergonomicznego miejsca dla handlujących przy placu św. Wojciecha ?

    Proszę pamiętać, że wydatkowanie środków publicznych zawsze będzie rodzić dyskusję, emocje czy też nie zgodę – i słusznie … No bo przecież po co remont parkingu, mieszkańcom gminy, którzy nie mają auta ? Po co żłobek czy plac zabaw komuś kto nie ma i nie chce mieć dzieci ? Po co komuś miejca pamięci – jeśli historia lokalnych bohaterów go nie interesuje ? Każda złotówka w tym procesie jest ważna, dlaczego ? Ponieważ budżety w Polsce, każdego szczebla administracyjnego to żerowiska dla cwaniaków, którzy się czepiają naszych złotówek by je drenować …

 7. Lekarze i sklepikarze na Wojciechu to inne sprawy. Nie można ich porównywać.
  Lekarze dostali w prezencie od Gminy za śmiesznie niski czynsz budynek, całkowicie wyremontowane wyposażenie wewnątrz-nawet wymianę drzwi i okien łącznie z krzesłami, na których siedzą.
  A sklepikarze wydzierżawili goły grunt, na którym za swoje pieniądze, NIE za KASĘ Gminy postawili swoje sklepy i je wyposażyli .
  Też wściekam się na pozbycie tak intratnych terenów w centrum miasta!
  Jednak sprawa Przychodni jest zgoła inna .
  Propozycja lekarzy jest dla miasta nie do przyjęcia, to chęć ograbienia nas.

  • Zgoda totalna, co nie zmienia faktu, że pisałem o tym, że zrodzi to precedens – mienie gminne to mienie gminne i otworzy to innym drogę do roszczenia kupna … Proszę jednak pamiętać czy będzie to działka budowlana czy lokal, czy wyposażenie jakiekoś budynku … Jeśli sprzedaliśmy jedno czemy nie pozbyć się innego ? W przypadku św. Wojciecha problem jest jeszcze jeden … Rachunek ekonomiczny nie przemawiał za sprzedażą – niuanse prawne przemawiały za pozbyciem się tych gruntów …

   • Dziękuję Macieju za zgodę i to jeszcze totalną.
    Pozdrawiam mądrego Macieja, który czasem swoimi sądami wkurza mnie. Ale wie czego chce, wie o czym pisze. Cenię Pana Macieja .
    Ja tylko nie wiem czemu Pan Maciej zadaje się z tymi Młodymi Patriotami. Jak ktoś taki inteligentny znajduje język z… nie powiem z kim . Toć to chyba porozumiewa się z nimi jak Dziad z Obrazem.

   • Maciej-lokalny mądralo,wyhamuj i durnoty nie wciskaj.Peno dał ciała przy działkach na Wojciecha i nic tego nie zmieni!To,że kręcisz Penem,nie znaczy,że masz monopol na wciskanie kitu!

    • Gdybyś miał X minimum dobrej woli w dyskusji i chiał zachować pozory obiektywizmu to napisz tutaj listę radnych którzy byli za sprzedażą działek, bo sam Pan Peno to sobie może co najwyżej projekt uchwały przygotować …

     • Wszyscy znamy te nazwiska,ale kto rządzi w ponad podziałami?Jak przywódca popiera,to pociąga za sobą resztę.Wyjątek stanowi p.MŚ.Pan P.załatwił na cacy pl.Wojciecha!Tak czy owak przeszedł do historii.Na koniec pytanie do redaktora:Nie jestem za cenzurą i proszę mi tego nie sugerować,ale ilość wypowiedzi p.Macieja jest przytłaczająca!Czy ten portal jest polityczny?Znamy poglądy p.Macieja i jestem zaniepokojony…Proszę policzyć,Maciej prowadzi tutaj wykłady i agitaje!

 8. A co panu Zaleckiemu sie sni kupno za bezcen chyba jest chory na glowe ten budynek nie jest taki zly a w srodku nie jeden osrodek by chcial takie luksusy jakie placi ZDROWIE wszystko dziala a klamki niech sobie zaloza we wlasnym zakresie jak zdemontowali a upal jak na pustyni widac po personelu jak chodza ubrane bylem dzisiaj w przychodni i nie narzekajcie co prywata sie sni wybudujcie sobie sami a budynek zostawcie w spokoju i leczcie chorych jak trzeba bo ta opieka medyczna u nas nie wyglada super.

 9. Co wy pierdzielicie dach pokryc papa i final nie bedzie leciec elektryke wymienic i final a do naga w gabinetach nie potrzeba sie rozbierac najemcy o nic nie dbaja zamykac drzwi za dupa i bedzie cieplo glupi tylko sprzedaje w Gnieznie jest dosyc budynkow niech so bie doktorek kupi i wypad z Trzemeszna.

  • A ty z twoja d…. ą uważaj bo jak doktora Zaleckiego zabraknie w Trzemesznie to twojej d….. y nie bedzie miał kto leczyć. Ja lubię ten jego żart i jego osobiście. A jak sie komu nie podoba to po co z d….ą sie do niego pcha wypad. Do Gniezna !!!!

 10. Nie jest tajemnicą,że może powstać nowa przychodnia obok już istniejącej.Właściciele lub udziałowcy nowej,zrobią wszystko żeby mieć wpływ na istnienie konkurencji.Radni dali się nabić w butelkę:firmie „R”,dzierżawcom działek na Wojciecha…Więc co szkodzi spróbować wykiwać ich jeszcze raz?

 11. Co za czynsz placi ZDROWIE gminie smiechu warte podnies im i bedzie na remonty a ile prywaciarzy przyjezdza to komu placa ZDROWIU czy gminie smiechu warte przyjmuja do polnocy i jeszcze im zle idac po piwko na 24h swiatla w gabinetach sie swieca do rana ,

 12. Aco pan Zalecki jako radny powiatowy zrobil dla Trzemeszna chyba startowal z naszej gminy dobra rada wziasc sie za porzadne leczenie a jak nie kupic dzialeczke na wojciecha bo jeszcze jest jedna i budowac nie ma problemu.

 13. @ 🙂

  Pan Peno stwierdził, fakt ? Nie mam w swojej naturze zaklinania rzeczywistości ? Chyba, że znasz sukcesy radnych powiatu które przełożyły się na gminę ? Pan Peno jest obecnie przewodniczącym Rady Miejskiej oraz członkiem opozycyjnego koła radnych PP, opozycyjnego szczególnie w stosunku do sposobu zarzadzania gminą, naszym mieniem i złotówkami przez Burmistrza Derezińskiego, który to sprowadził Panią Skarbnik – specjalistkę od odzyskiwania Vat – jak zapewniał radnych zeszłej kadencji – finalnie biorąc do odzyskiwania podatku Vat kancelarie prawną z bardzo wysoką marżą …

  Nienawidzę kłamstwa i oszustwa w polityce, tak samo jak ignorancji obywateli – jedno wynika z drugiego. Jeśli cokolwiek sugerujesz to precyzuj ? Nie jestem koniunkturalistą, nie zmieniam poglądów doraźnie …

 14. LUDZIE TO JEST KPINA – LECZY SIE 10 TYS PACJENTOW NFZ PLACI CO MIEISAC ZA KAZDA OSOBE 5 ZL 5 X 10 TYS 50 TYSIA NA MIEISAC MA ZYSKU – KAZDY NAJEMCA LOKALU MIESZKALNEGO JEZELI W NIM MIESZKA TO REMONTUJE !

  JEZELI PRZYCHODNIA TWIERDZI ZE STAN ZLY TO ZROBIC IM 2 X TAKI CZYNSZ I Z TEJ KASY WYREMONTOWAC IM LADNIE I TYLE W TEMACIE.

  UWAZAM ZE KONKURENCJA JEST DOBRA I JESLI ONI NIE CHCA TAM BYC TO ZAPROSIC INNYCH Z WOJEWODZTWA BY TAM ZALOZYLI GABINETY

  BURMISTRZ I RADA ROZPORZADZAJA MAJATKIEM GMINY I NIE MOGA BYC NIEGOSPODARNI BO ICH ZA 4 LITERY KTOS BEDZIE SZARPAL

 15. PAN RADNY WIELKI POWIATOWY NIE MA CZASU BO PRZECA TERMINY I TERMINY SIE NAKLADAJĄ I W OGOLE ONE SIE MU NALOZYLY ALE CUDEM ZNALAZL CZAS JAK JEST MOWA O PRZYCHODNI 🙂 to po coś pan startowal na radnego powiatowego jak pan czasu nie masz tak sie zapytam oficjalnie ????????

  panie dok. ludzie z trzemeszna nie są gapami karmieni – przynajmniej z mieszkancow panie dok. nie rob pan balwanow i nie klam ! bo ludzie moga zrobic kolo piora za lewe L4 i bedzie zawieszenie praktyki na 3-4 latka.

 16. A z Kim tam X jesteś taki zaniepokojony ? Z Y czy z oficerem prowadzącym ? 🙂

  Wywalono mnie z takiej ilości portali internetowych, że jeden więcej nie zrobi mi różnicy … Chociaż nie mam pojęcia na jakiej podstawie miałbym dostać bana na Trzemeszno24.info ?

  Co do treści moich komentarzy X i Twojego niepokoju to parafrazując napiszę:

  Jeśli źle napisałem to udowodnił co było złego, jeśli dobrze to dlaczego mnie bijesz ?

  Co do ilości komentarzy, nie wpadłeś pewnie na to, że to wynik dyskusji ?

  Jeśli agituje to na rzecz lepszego zarządzania tą gminą i miastem, pamiętaj drogi X, że od najlepszej krytyki lepszy jest najgłupszy pomysł na zmianę …

 17. A co z Białkami? Dlaczego jak ktoś się leczy w „Zdrowiu ” to mówi, że należy do Białków, nikt nie mówi, że leczy się w przychodni Załęskiego. Czy może ktoś to pojął jak to jest z tą spółką? Proszę o odpowiedź.

  • oni sie nie „pogryzli” ale wymyslili ze ten bedzie robil kase na tych co chca zostac a pan B. tam ale przy cvzym Pan B. nadal bedzie mial udzialy w ZDROWIU tyle ze tamto co buduje bedzie tylko jego 🙂

   tam 100% zysku + udzial tutaj 🙂 wiec jeeeeszcze wiecej kaski i jeeeszcze wiecej i jeszcze troszeczke 🙂 a glupie ludzie napychaja kieszeń 🙂 Polacy zbyt wiele lekow jedza a zbyt malo lecza sie naturalnymi sposobami i dzieki temu jest tyle reklam u nas w TV o lekach i lekarze latająna MALEDIWY 🙂 a emeryt jak to emeryt rąbie tabsy i pol renty odda 🙂

   porownajcie z niemcami czy francja dlaczego tam zabroniono reklam lekow ???????????????????

   • Pani Pielęgniarka poruszyła bardzo ciekawe wątki – leczenie stało się przemysłem i to na tyle intratnym, że farmacja po handlu bronią ( nie licząc sektora finansowego ) przynosi największe dochody i tak jak Pani pisze jesteśmy traktowani jako rynek zbytu wobec produktów wielkiej farmacji … Nachalny marketing jest porażający …

 18. Jestem ciekawa czemu tych gabinetów NZOZ „Zdrowie” sobie samo nie ogrzewa??? Jak ludzie mają firmę, wynajmują pomieszczenia, to sami muszą płacić za prąd, ogrzewanie i wodę. W przychodni jest jedna kotłownia, która ogrzewa wszystkie pomieszczenia – kto płaci za węgiel i palacza? Kto płaci za wodę? – Gmina? Kto płaci za prąd? (Brak podliczników w pomieszczeniach). Jak Gmina – to My z naszych podatków. Jeśli Gmina, to dlaczego utrzymuje prywatną działalność lekarzy a innych prywatnych działalności już nie? Chyba, że to jest wyraźnie doliczane do czynszu za wynajem. Czy jest? Jeśli nie jest i podmioty prowadzące swą działalność w budynku przychodni mają wodę, prąd i ogrzewanie za darmo – to nie dość, że to jest skandal, to jest to też coś, co powinno Państwu z NZOZ „Zdrowie” zamknąć buzie w krzyczeniu o remonty, remonty, remonty. Wtedy też powinni się wstydzić.

 19. płacą za wszystko są na to papiery ,to nie są prywatne gabinety oni je wynajmują ,a co do remontów to się z tobą zgadzam ,powinni sobie robić sami .

 20. Dyskusja zeszła na temat lekarzy i pielęgniarek. Ja jednak chciałbym zapytać, co kierowało trójką radnych, że mieli jakiekolwiek wątpliwości w tej sprawie. Pani Sobieszak już przy sprzedaży na Wojciecha pokazała , że jest za sprzedażą wszystkiego, szczególnie niektórym. A pozostała dwójka?

 21. Pani Sobieszak nie zasługuje na żaden komentarz. Ciszej bądźmy wokół tej osoby. Udawajmy, że nie ma takiej radnej i już. Ja się tylko dziwię PP.

 22. Maciej,

  Serio Twoja propozycja to dołożenie de facto ze środków gminy pieniędzy dla prywatnych przychodni, by zmniejszyć kolejki??

  Dość składek każdy z nas płaci by utrzymywać Fundusz, z którego żyją lekarze pracujący w tej sobie przychodni.

  Przykład pierwszy z brzegu-radny Załęski.

  Wg oświadczenia majątkowego z 2014:

  Edward Załęski –
  – DOCHODY – Radny prowadzi gabinet lekarski z innymi osobami jako NZOZ „Zdrowie” Sp. j. W roku 2013 przyniosło to przychód radnemu w kwocie 526 058,67 oraz dochód 213 985,26 zł.
  Usługi medyczne wykonane osobiście – 890,00 zł. Dieta radnego – 13 380,95 zł. W tym czasie dochód żony wyniósł 70 104,52 zł. Radny posiada samochód Renault Laguna, rocznik 2006, Peugeot 308, rocznik 2009 oraz Toyota Yaris, rocznik 2005.

  Przychód ponad 500tys/dochód ponad 200tys, wiadomo różnica to zapewne tzw koszty wykonywania pracy, przyjmijmy jednak, że 213tys rocznie to sam czysty dochód-ponad 17tys miesięcznie.

  Jeżeli każdy z tych lekarzy zarabia podobną kwotę co miesiąc to dlaczego nie mogą utworzyć dodatkowego etatu dzieląc inaczej zyski pomiędzy sobą? Z resztą to ich sprawa, bo tak naprawdę to coraz więcej ludzi ucieka do gnieźnieńskich i mogileńskich przychodni co tak naprawdę jest wielkim plusem bo może pobudzi lokalny rynek usług medycznych do większej konkurencyjności, ale błagam, nie kosztem OBYWATELI…

 23. Zrobić referendum czy sprzedać lekarzom czy komuś innemu
  Ludzie pamiętają zachowanie Pana B i poznali się na żałosnych żartach Pana Z, każdy kto tam się leczy to doskonale i nie raz odczuł , że jest intruzem
  Niech stworzy się w Trzemesznie komitet i w sposób radykalny postawi sprawę.
  Ja myślę, że powinni płacić większy czynsz remontować w własnym zakresie i ponosić koszta to jest kpina i jawne robienie z ludzi żartów
  Ale taka mamy inteligencję w Ppolsce żadnych norm i zasad ….

 24. Napiszcie prawdę ile lekarze dostają za każdego ZAPISANEGO TYLKO pacjenta. Taternik z Władywostoku się chyba myli.
  Maciej rozczulił mnie propozycją, by miasto dopłacało lekarzom. Niech się puknie w głowę, to cytat z klasyka.

  • KOLEGO 5 ZL TO JEST ZA KAZDA ZAPISANA OSOBE / MIESIAC + OSOBY KTORE PRZYJDĄ NA KONSULTACJE + KOSZTY LECZENIA TO JUZ OSOBNO !!! JA PISALEM O TYM CO NA BANK SIE DOSTAJE ! A POZOSTALE PROFITY TO JUZ DODATKOWO

 25. Panie Bert,

  zgadzam się z Panem w zupełności co do poboru naszych składek, gorzej z przełożeniem tych składek na jakość usługi … Podał Pan oświadczenie majątkowe lekarza, który może na przeciętnym obywatelu robić wrażenie, jednak nie rozumiem jak je odnieść do mojego pomysłu ?

  Suma 100 000 tysięcy złotych w obliczu 50 milionowego budżetu miasta nie jest astronomiczną zwłaszcza jeśli Pan weźmie pod uwagę pewne prezenty jakie Pan Burmistrz czynił i nadal czyni wobec podmiotów zewnętrznych ?

  Chodzi o dodatkowe godziny lekarza pediatry by móc w swobodny sposób umożliwić dostęp do opieki medycznej rodzicom i ich maluchom – np. w najbardziej gorącym okresie zachorowalności … Ja nie traktuje to jako nabijanie pieniędzy lekarzom, bo oczywistym jest, że nie zawita do nas lekarz – filantrop, ale chodzi o usprawnienie usługi dla mieszkańców gminy ? Tak jak pisałem wyżej drogi Panie, proszę o odrobinę empatii w stosunku do ludzi dla których transport jest utrudnieniem do innych placówek …

  Czy równie wiele krytyki wywołał by u Państwa pomysł by np: za te 100 000 tysięcy złotych opłacić prawnika który radziłby mieszkańcom gminy ?

  By szerzej prześwietlić problem trzeba by zainteresować się dlaczego są takie kolejki w przychodniach ? I jakie można podjąć środki zaradcze by je zminimalizować lub wyeliminować ? Nie sądze by wierchuszka gminna czekała gdzieś w kolejkach w trzemeszeńskich przychodniach ? Chodzi mi tylko o odciążenie mieszkańców, oczywiście tylko części no bo jak Pan zauważył jest sporo osób którzy leczą się gdzie indziej …

  • A ja powtórzę: To nie Burmistrz czy Rada Miasta jest od zarządzania PRYWATNĄ spółką, która, tak na marginesie,i tak dostała już z gminy niemałe wsparcie. Wolny rynek jest jedynym ratunkiem – żadnych preferencji, jeśli ta spółka sobie nie radzi, to zapewne znajdzie się inna, która tę obecną zastąpi. Właściciele spółki są MANAGERAMI, albo takich powinni zatrudnić dla zapewnienia wysokiego standardu usług. Nie życzę sobie powrotu do gospodarki centralnie sterowanej. Zwłaszcza, że właścicielami spółki nie są ludzie niezaradni.

  • Ahimsa trafia w sedno. Maciej ma małe dzieci?-takie mam wrażenie. Chorych nie dzieli się na grupy wiekowe.
   Coś Maciej mnie tu zawodzi w tym wątku.
   A nikt nie podał tu godzin pracy lekarzy w przychodni! Jak się nie wyrabiają, to do roboty na 8 godzin lub zrezygnować z umów z NFZ na określoną ilość pacjentów.
   Jak można wywiązać się z kontraktu będąc krótko w pracy??
   Najlepiej przesuwać kolejki na drugi dzień.
   Stanie chorych ludzi od bardzo wczesnego ranka pod drzwiami zamkniętego ośrodka, by być tego dnia przyjętym jest poniżaniem ludzi, Z KTÓRYCH SIĘ ŻYJE.
   Tą sprawą należy zainteresować NFZ oddział w Poznaniu , by zbadali jak lekarze w Trzemesznie realizują podpisane kontrakty.
   Pozostaje jeszcze sprawa bezpieczeństwa Pana DR. B. Jak zasłabnie sam w gabinecie, to jak mu pomóc, gdy drzwi pozbawił klamki!

   • Mam dziecko, a drugie w drodze … Ale odkąd zdarzało mi się iść do lekarza zawsze mnie uderzały kolejki i zasmarkane maluchy czekające z mamami wśród innych chorych ludzi, nie mając jeszcze dzieci… Na szczęście moja córka jeszcze nie potrzebowała diagnozy lekarza, a jest tylko formalnie pod opieką lekarzy w Trzemesznie, więc jeśli próbujesz zrobić ze mnie beneficjenta mojego pomysłu to będzie dość trudne do udowodnienia … Po prostu uważam, że dzieci są największym skarbem, i powinniśmy traktować je z największą atencją, szczególnie kiedy stały się dość chorowite … Równie dobrze możemy odciążyć seniorów tymi kwotami, ale wtedy będziesz mieć argument, że znów forsuje rozwiązanie dla mojej rodziny ?

    To co napisałeś o poniżaniu ludzi jest właśnie tym z czym chce walczyć ! Zagadza się z Tobą, ponieważ również uważam, że jest to haniebne traktowanie pacjentów ! Jest problem, widzi to większość, tylko różni nas to jak chcemy temu zaradzić … Proszę pamiętać, że nikt do tej pory na szczeblu samorządowym nie podejmował tego problemu, a widzę, że nadarzyła się ku temu okazja ?

 26. Pani Ahimso ? O jakiej to kampanii Pani pisze ? Ja Pani powtórzę jeszcze raz, że ja słowem nie napisałem o tym jak moim zdaniem organa gminy powinny się zachować w stosunku do propozycji lekarzy ? Więc uprzejmie proszę mi nie pchać słów nie napisanych pod klawiaturę … Ja się bardzo cieszę z każdej dyskusji, krytyki czy uwag które są kierowane pod moim adresem – chyba Pani nie sądzi, że moje wpisy są tylko po to żeby były ? Jedyny problem jaki chciałem wziąć pod uwagę i spróbować rozwiązać to jakość usług świadczonych wobec mieszkańców ? A zostałem potraktowany jako napychacz pieniędzy do portfela lekarzy ? A do kogo niby te pieniądzie miałyby spłynąć ? Do weterynarzy ? Oczywiście, ma Pani słuszność, że to lekarze muszą zadbać o jakość usług, ale czy na pewno muszą ? Skoro klienci są często na nich skazani, bo kłania nam się deficyt lekarzy ?

  Teraz Pani napiszę szerzej żeby Pani miała szersze pole manewru do krytyki, powiedzmy stawiamy sobie cel – usprawnienie obsługi klientów ( pacjentów ) w przychodniach … Najpierw trzeba poznać opinię lekarzy skąd te kolejki ? Proszę pamiętać, że tylko jedna przychodnia rości pretensje wobec najemcy … Oczywiście trochę już wiemy bo wedle pisma przyczyną są:

  Niedogrzane gabinety lekarskie, zawilgocenie ścian, nieremontowane toalety, stałe awarie elektryczne powodują dyskomfort i wydłużenie czasu wizyty i oczekiwania w poczekalni”

  Tezy są absurdalne, bo wniosek wysuwam taki, że jak wyremontujemy elektrykę i łazienki, dogrzewając budynek to się kolejki zmiejszą … Chyba, że źle rozumuje ? Oczywiście sprzedaż moim zdaniem nie powinna wchodzić w grę, ale … Co będzie z częścią budynku jeśli Zdrowie przeniesie się do nowo wybudowanego budynku ? Kolejny pustostan ala była Szkoła Zawodowa, która niszczeje mając świetną salę multimedialną w której można by zrobić choćby kino dla maluchów, a i seanse dla dorosłych ? Powtarzam się jeszcze raz o precedensie z działkami na placu św. Wojciecha …

  Proszę pamiętać, że rzuciłem tylko hasło a moje moce sprawcze są żadne, ponieważ jestem tylko i aż tylko szarym obywatelem tej gminy …

  Ja rozumiem z Pani wpisu, że uważa Pani, że służba zdrowia powinna być prywatna – na co ja nigdy się nie zgodzę, ale jest to bardzo szeroki temat i może będzie okazja o tym z Panią porozmawiać, ale nie tutaj ponieważ jest to bardzo szeroki temat … A ja dość niską zdolność przekazywania treści pisanych …

  • Odniosę się do prywatności służby zdrowia, bo w tym punkcie się zupełnie nie zrozumieliśmy. Przychodnie są NIEPUBLICZNE – a to oznacza, że prowadzą je osoby prywatne lub spółki, i to one – a nie burmistrz, czy gmina, czy radni – decydują o całokształcie świadczonych przez nich usług. My za świadczone przez NZOZ usługi nie płacimy dlatego, że za każdego zapisanego do danej przychodni pacjenta NFZ wypłaca właścicielom spółki określoną kwotę ryczałtową, niezależnie od tego, jak często pacjent swojego lekarza widuje. NFZ też płaci za usługi medyczne, najczęściej do nieprzekraczalnych limitów. Właściciele spółek decydują o jakości świadczonych usług – w tym również o godzinach pracy lekarzy i pielęgniarek, standardach pracy w rejestracji, a nawet o kolorze i miękkości krzeseł w poczekalni. Właściciele spółki, a nie burmistrz czy rada. Nie rozumiem dlaczego Pan chce zaklinać rzeczywistość i na siłę nieść pomoc publiczną instytucji niepublicznej. To tak samo, jakbym ja się uparła i poszła wprowadzać zmiany na lepsze np. w Parocu. Pacjent przychodni ma do wyboru: a. godzić się na panujące tam warunki i zasady b. nie godząc się na nie znaleźć podmiot, który te oczekiwania spełni w wyższym stopniu.
   A większość zmian, jak napisano powyżej, można wprowadzić dzięki zmianie stosunku do człowieka. Najtaniej, a najtrudniej.

   • Pani Ahimnso świetnie mi to Pani wyłożyła – jak krowie na rowie i w pełni się z Panią zgadzam. Pani porównania są jak najbardziej zasadne i trafne … Wydaje się, że teraz się rozumiemy … Jednak pieniądze spływające z centrali czyli NFZ nie biorą się z powietrza, choć swobodnie mogłyby, ale z naszych składek … Więc choć jest to spółka prywatna, to jednak dotowana siłą systemu, rozumiem Pani opór by dublować finansowanie z naszych pieniędzy, ale czy nie było już tak w historii gminy kiedy gmina dopłacała do opłat za wodę ? … Żebyśmy już finalnie zrozumieli swoje stanowiska i intencje – ja po prostu podjąłem temat z czystej ludzkiej ciekawości czy problem z kolejkami wynika z braku organizacji przyjęć ( słuszne uwagi podał Lider ) czy braku lekarzy w stosunku do pacjentów … Wydaje mi się, że może być 60\40 …
    Bardzo się cieszę, z każdego głosu który podejmuje wydatkowanie naszych złotówek.

    Chodzi o rozwiązanie tego problemu, lub co najmniej słuszną diagnozę co z pewnością ułatwi leczenie … Pozdrawiam Panią, miłego weekendu …

 27. Nie rozumiem co może być trudnego w usprawnieniu obsługi klientów. Wystarczy, że pacjent dzwoni do rejestracji konkretnego dnia a Pani umawia go na konkretną godzinę, każdego pacjenta po kolei powiedzmy co 15-20 min. W ten sposób każdy pacjent znałby orientacyjny czas swojej wizyty, wiadomo, zawsze jest jakiś poślizg, ale pacjenci czekaliby np. 0,5h a nie 3. Takie rozwiązania funkcjonują w większości prywatnych gabinetów a tez i w niektórych przychodniach. Nie widzę tu potrzeby specjalnych nakładów finansowych tylko trochę chęci.

  • widać że nie korzystasz z usług przychodni a się wypowiadasz , w trzemesznie jest tak od dawna !!!tylko ludzie pchają się na siłę ato tylko po receptę a to tylko na słóweczko i tp i td ….każdy chce być oierwszi i nie czekać !!!

   • Nie mają bałaganu, bo w Luxmedzie dr Olesiński zatrudnia dodatkowo lekarzy, jak sami nie dają rady. Kolejki są do Super Pani Doktor, która ma swoją metodę przyjmowania chorych- wielu ludziom to odpowiada, bo lubią być tak przyjmowani i czekać i czekać. Inni lekarze też tu są dobrzy,- z małym jednym wyjątkiem i to nawet nie wiem czy jeszcze nadal przyjmuje ta osoba.

 28. Jak czytam to wszystko to krew mnie zalewa jakie dofinansowanie do specjalistów z jakiej racji na pacjenta rocznie lekarz dostaje 135 zł czy się leczy czy jest tylko zapisany a kolejki numerki to tylko wymysł przychodni powinno być tylu lekarzy w przychodni żeby zapewnić pacjentowi należytą opiekę ale nie lepiej żeby było 3 bo większa kasa do podziału a pacjenta można mieć gdzieś ludzie nie dajcie się zbywać w rejestracji bo tylko lekarz ma prawo odmówić przyjęcia a nie rejestratorka nad przychodnią jest jeszcze NFZ i tylko czeka na nasze zgłoszenia więc nie bójmy się walczyć o swoje bo sami nauczyliśmy lekarzy dziadostwa.

  • Masz racje Baczek lekarz powinien przyjmowac do ostatniego pacjenta a nie dzwoniac o godz.9 nie ma numerkow kto to wymyslal tak sie przepracuja ze chej zrobic ztym porzadek a nie czy przyjma czy nie i tak kase za mnie dostana nie daja rady sprowadzic lekarzy chetnie nas beda leczyc.

   • zrozum wreszcie !!!!każdy lekarz z CAŁEJ POLSKI może sobie wynająć gabinet w przychodni albo w TRZEMESZNIE !!!!tylko z kąt ich wziąć ?? jakoś nikt się nie pcha !!!!spółek może być 10 albo więcej !!wystarczy podpisać kontrakt z NFZ !!! a oni chętnie podpiszą . żaden dobry specjalista nie będzie tu jezdził bo ma to głęboko w d…e !!! w swoim mieście mają dosyć roboty a i prywatnie czekasz miesiącami !!!

    • Bylem u specjalisty na nfz to mi powiedzieli ze w przyszlym roku a ja pytam a prywatnie no to jutro o czym my tutaj mowimy kontrole i jeszcze raz kontrole robia co chca.

     • to widocznie słaby specjalista !!! ja czekam prywatnie w najlepszym wypadku około 4 miesiące i to tylko dlatego że jestem jego pacjentką !!!!ten lekarz nawet nie przyjmuje w ramach funduszu bo mu się nie opłaci .takie życie !nic nie zrobimy w całej POLSCE są problemy ,zobacz co dzieje się w GNIEZNIE !jakich masz specjalistów na FUNDUSZ ? a dziwisz się że nie mamy specjalistów w TRZEMESZNIE ?kto ci tu przyjdzie ? jak na małe miasto to i tak nie jest zle z lekarzami , atym co zle to proponuje przepisać się do MOGILNA no tam to jest cudownie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 29. godne warunki leczenia? A telefonu nie łaska w recepcji odebrać? Co z tymi, którzy nie moga się zarejestrować osobiście koczując pod przychodnią ( Ci co mają dzieci i nie mogą przyjść w kolejkę do rejestracji, osoby starsze lub niepełnosprawni, ludzie z okolicznych wiosek)
  A lekarze widząc kolejkę do swojego gabinetu nic sobie z tego nie robią urządzając śmiechy chichy w recepcji z innymi pracownikami? Gdyby lekarze naprawdę podchodzili należycie do pacjenta i z życzliwością a nie niechęcią ( odmowy wystawiania skierowań do specjalistów, na badania lekarskie, odmowy zapisywania pieluch dla starszych) to może i by pacjenci oraz radni przychylili się do wniosku o sprzedaż. W takim przypadku ja np. jestem niezbyt pozytywnie nastawiony do takiego pomysłu.

  • Do specjalistów to chętnie wysyłają, bo za to nie płacą. Ale dać skierowanie na badania laboratoryjne to już nie chcą, bo to obciąża lekarzy. Czasem to dochodzi do absurdu. Badanie ewidentnie potrzebne, ale skierowania ani się nie doprosisz ani nawet nie wyżebrzesz! Pozostaje iść prywatnie, zapłacić, a z wynikiem iść do tych chytrusów nieczułych-lekarzy. Tak jest w OBYDWU przychodniach.
   Luxmed jest jednak lepszy, bo zawsze są lekarze i wspomagają się lekarzami zatrudnianymi wg potrzeby. W Luxmedzie kuleje przyjmowanie dzieci zdrowych wśród innych chorych. A poza tym do Luxmedu nie ma większych zarzutów, a lekarze prezentują odpowiedni poziom kultury, pielęgniarki PP. Ania i Dorota to istne ANIOŁY.

 30. LUDZIE CO JA WIDZE I SLYSZE PAN ZALESKI NAWET DUPKE UCZAPLIL W ZOZ GNIEZNO SIEDZI W RADZIE PYTAM TO PO CO MY MIESZKANCY WYBIERALISMY GO DO POWIATU PO TO ZEBY ZAGARNAL NAM PRZYCHODNIE NIECH MU GNIEZNO SPRZEDA JAKIES LOKUM I NIECH LECZY A NIE W TRZEMESZNIE RACH CIACH NA SZTUKI JAK NA SPEDZIE PODNIES WYNAJEM I TYLE PODOBA SIE CZY NIE ZA MALO PLACA SMIECHU WARTE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj