Strona główna Kultura Burmistrz wyróżnił nauczycieli

Burmistrz wyróżnił nauczycieli

3254
42

Obchodzony niedawno Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wręczenia przez burmistrza nagród wyróżniającym się pedagogom. Uroczystość odbyła się w sali Urzędu Miejskiego. Na początku Krzysztof Dereziński wręczył akty nadania na stopień nauczyciela mianowanego.

Otrzymali je: Marta Michalczyk, Beata Lukstaedt, Jolanta Laskowska (SP 1), Magdalena Beata Luzar (Przedszkole nr 2), ks. Radosław Tuszyński (ZSOiZ) oraz Marcin Jakubiak (SP nr 2).

Nagrody burmistrza otrzymali natomiast: Ewa Balcerzak, Katarzyna Kulik, Beata Wojciechowska (SP 1), Marcin Jakubiak (SP 2), Krzysztof Nowak, Rafał Wilczek (ZS Trzemżal), Jarosław Majewski, Marcin Duszyński (ZS Kruchowo), Sławomir Kupś, Maciej Adamski (Gimnazjum w Trzemesznie), Bożena Kupczyk (ZSOiZ), Teresa Popielarz (Przedszkole nr 1) oraz Lucyna Korzycka (Przedszkole nr 2).

W tym roku szczególne wyróżnienie spotkało nauczyciela Gimnazjum w Trzemesznie Macieja Adamskiego. Oprócz nagrody burmistrza otrzymał on nagrodę kuratora, a także Medal Komisji Edukacji Narodowej. Wszystkie te wyróżnienia spotkały go w jubileuszowym, dwudziestym roku pracy.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

42 KOMENTARZE

 1. Gratulujemy !
  Szczególnie Panu Adamskiemu-to nauczyciel i społecznik z prawdziwego zdarzenia.
  Pozdrawiam Wszystkich Nagrodzonych

   • Pani Balcerzak ma tutaj spore grono fanów, którzy przy każdej okazji wychwalają jej zasługi i profesjonalizm. Może i słusznie. Niemniej jednak Pani Dyrektor od pierwszych dni musiała planować zastępstwa za nauczyciela przebywającego na urlopie zdrowotnym. Sytuacja nie była zaskoczeniem, a mimo to zastępstwa były chaotyczne (ujmuję to delikatnie) – w klasie mojego dziecka na cztery lekcje języka polskiego w tygodniu potrafiło wchodzić trzech różnych nauczycieli. Z historią było jeszcze gorze. Moje dziecko ma temat: O czym będziemy uczyć się na lekcjach języka polskiego? w zeszycie z datą… 22.09, czyli po powrocie nauczyciela. Więc nie przesadzajmy z tym idealizowaniem Dyrekcji.

  • ustalenie zastępstw to nie jest sprawa arcytrudna, i nie ma NIC wspólnego z tym, jak szkoła funkcjonowała w latach ubiegłych. Dyrektor, przyznając zastępstwa „komu popadnie”, zdecydowanie działa na korzyść nauczycieli (każdy zastępujący sobie kilka nadgodzin doliczy), ale gdzie jest dobro dziecka w sytuacji, gdy język polski ma z kilkoma różnymi nauczycielami?

 2. Gratuluję wszystkim mianowanym i nagrodzonym. A takich nauczycieli jak pan Adamski i pani Wojciechowska to już prawie nie ma. To wzory na których inni nauczyciele nie mają ochoty się wzorować. A szkoda bo szkoły inaczej uczyły by. Pani Kulig i Balcerzak również nagrody słuszne i nagrodzenie się należy.

 3. Jak burmistrz wyznacza te nagrody stale ci sami nauczyciele. W szkole SP1 jest tylu nauczycieli chyba z 50, są w tej szkole naprawdę nauczyciele z powołania. Mój syn ma z wieloma nauczycielkami lekcje a żadna nie doceniona. Wszystkiego najlepszego dla nauczycieli niedocenionych.

 4. towarzysze wzajemnej adoracji !

  2 miesiace wolnego – PŁATNEGO, mase przywilejow, i najmniej godzin pracy w miesiacu.
  brac nauczycielska co to wszystkie rozumy pojadla 🙂

   • nauczycielem też trzeba być z powołania a nie odwalić godziny kase brać i młodzież nic nie umie(matematyka) a i przykład swoim zachowaniem też trzeba dać dobry to jednak pozostawia wiele do życzenia

 5. Mam wrażenie, że Twoja wypowiedź ma być prowokacją. Lekarze akurat nie mogą narzekać – Karaiby i Egipt co roku czekają. Nie dziwię się jednak, że narzekasz na nauczycieli, skoro nie nauczyli, że Trzemeszno piszemy z wielkiej litery. Strach się bać, czego jeszcze nie wiesz jako lekarz, jeśli nim rzeczywiście jesteś.

  • forum jest miejscem „nieformalnym” dyskusyjnym mozna pisac jak sie chce lekarz ma leczyc, gornik ma kopac itd. od gornika wymagasz tez ortografii ? lekarz teraz recepty na komputerze pisze i komputer pilnuje za niego poprawnosci tu pisze ze smartfona a tam takiej opcji nie mam bo kupilem go w stanach i kodowanie znakow mam inne.

   co do nauczycieli to nie boj sie mam wielu znajomych ktorzy wlasnie wybrali ten zawod by miec lekko w zyciu ale domyslam sie ze niektorzy sa nimi z prawdziwego powolania – wsrod znajomych nie znalazlem takowej osoby czyli rachunek prawdopodobienstwa + matematyka kombinatoryczna i znam odpowiedz.

   • Nie zamierzam dyskutować niemniej jednak uważam,że elita tego miasta nie powinna wykręcać się możliwościami smarthphona;dyplom uczelni też zobowiązuje,to zwyczajne niechlujstwo…

 6. P.Wojciechowska ,p.Kulik sa nauczycielami z powolania takich powinno byc więcej ale coz to są wyjątki.Życzę obu paniom wszystkiego dobrego.Wielki szacunek dla nich😃

 7. Pani Balcerzak nie jest w stanie nawet przez rok naprawić długoletnich zaniedbań. Życzymy jej powodzenia dla dobra naszych dzieci. A wielu nauczycielom w tej szkole przydałaby się nawet rózga i pogrożenie palcem. To piszę do nowej dyrektor o tej rózdze i palcu. Sama nowa dyrektor i nagrodzone nauczyciele nie zmienią niezbyt dobrej opinii o szkole . Na ocenę szkoły w opinii miasta pracuje cała załoga nauczycielska. Teraz będzie lepiej, bo jak piszesz wróciła do pracy pani i od razu po pierwszym dniu jej pracy twoje dziecko doznało porządnej lekcji i dobrej nauki. Ta pani toteż zasługuje na medal i nagrody ale nie dostała nic. I to jest źle że nie dostała.

  • jak wyżej – ustalanie zastępstw nie ma nic wspólnego z „bałaganem lat poprzednich”. Jeśli zastępstwo z kluczowych przedmiotów przyznaje się codziennie komuś innemu, mając wiedzę o tym, jak długo potrwa nieobecność nauczyciela, to nikt mi nie wmówi, że za takimi decyzjami stoi dobro dzieci.

 8. Panie dyrektor co roku mają nagrody, za to nauczycielek brak. Tylko kto robi na to, co te Panie dyrektor otrzymują na konto??? Nauczycielki do roboty, dyrektorki po nagrody!

  • Pięknie powiedziane! Nauczyciele do roboty, a p. dyrektor nagradzają siebie niewidząc w tym nic niewłaściwego.. A motywacja pracowników rośnie niebotycznie..–w dół..

   • Bo przecież co jest niewłaściwego w tym że dodatkowe dwa tysiące wpłyną na konto???
    Lepiej sobie niż nauczycielom, którzy powinni nie mieć życia prywatnego tylko wszystko poświęcić dzieciom, które potem nawet ,,dzień dobry,, nie potrafią powiedzieć!!!

 9. Powtarzam – strach się bać ! Na dodatek z tego co piszesz wynika, że wszystkiemu są winne urządzenia. Zwalniasz się z myślenia, bo komputer myśli za Ciebie. A co jeszcze robi za Ciebie? Gdzie Twój rozum i inteligencja? Czyżby opuściły Ciebie, bo masz „smartfona ze stanów” i komputer. Wydawałoby się, że inteligentny człowiek wie, iż samodzielne myślenie jest podstawą tego co nazywamy Człowiekiem.
  A co to tego kto ma lekko w życiu – nie spotkałem lekarza, który musiałby przeżyć za 2500 zł. miesięcznie. Popatrz sobie na Wasze kontrakty /ile zarabiacie/ i czas pracy. wiem z własnego doświadczenia jak i gdzie pracujecie w czasie, gdy powinniście być np. na oddziale. jednak jeśli tak zazdrościsz nauczycielom, to zmień zawód.

 10. Dodam, że ja Tobie nie zazdroszczę. Pisząc to co piszę, pokazuję, że każdemu można przypiąć łatkę, bo najłatwiej liczy się komuś czyjeś pieniądze i ocenia czyjąś pracę.

 11. W szkołach naszego miasta panuje chyba jakiś pomór. Najpierw Dyrektorka ze swoją v-ce się rozchorowały a teraz Dyrektor SP 2 na chorobowym. Coś mi się wydaje że dyrektorzy nie mogą się dogadać z burmistrzem albo chorobowymi zarazili się od niego. Tylko kiedy mieli się zarazić jak burmistrza ciągle nie ma? A co do nagród to gratulacje dla nagrodzonych nauczycieli bo jak najbardziej na to sobie zasłużyli. A Pani Wojciechowska w szczególności.

 12. W artykule nie wymieniono wszystkich, którzy otrzymali medale. Dość dziwne, szczególnie, że o proteście naszych nauczycieli, który miał miejsce jakiś czas temu także ani słowa.

 13. Mieszkaniec jest bardzo dobrze poinformowany o tym, kto choruje i w której szkole.
  Czy to wynik zwykłego plotkarstwa czy braku ochrony danych, które powinny być szczególnie chronione.

  Mam nadzieję, że to pierwsze.

  • Ani jedno ani drugie. Gdybyś pomyślał to wpadłbyś na to że żeby mieć taką wiedzę wystarczy mieć dzieci w wieku szkolnym i znajomych którzy również mają dzieci ale w innej szkole. A poza tym mieszkamy w Trzemesznie a nie w Warszawie i tutaj takie informacje jak dłuższa nieobecność nauczyciela w danej szkole szybko się rozchodzi. Tym bardziej jak dziecko wraca ze szkoły i mówi że nie mieli dzisiaj np. polskiego bo Pani jest chora. Więc nie mierz ludzi swoją miarą bo nie każdy jest lizusem i plotkarzem.

   • Można też nie opuścić żadnego dnia w szkole, odbębnić każdą lekcję, i niczego nie nauczyć. Wściekam się, bo za często to obserwuję. A mam dzieci, w trzech rodzajach szkół, po za Trzemesznem też.

   • Panie lekarzu. Dla pana to tylko szara maść. Wykształcenie Pańskie to 300 tysięcy pln. Maciej pracowitość i solidność wyniósł z domu. Pozdrawiam Macieju serdecznie Twoich rodziców. Szkoda tylko, że żaden z nauczycieli nie otrzymał bukietusporządządzonego przez pracowane ręce pani Adamskiej.

 14. Znowu nie ma języka angielskiego mój syn w starszych klasach ma zastępstwa a moja córka w klasie drugiej bez zastępstw skrócone lekcje. Zawsze małe dzieci poszkodowane. Chyba ta nowa dyrektor też nie jest dobra.

 15. Serdeczne gratulacje.Pani Beata Wojciechowska jest zdecydowanie najbardziej zasłużoną w całym gronie.Strasznie szkoda,że tak mało jest okazji by to docenić i podkreślić. Brakuje mi jeszcze Pani Małgosi z Misia Uszatka…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj