Strona główna Na sygnale Będzie ciężki samochód gaśniczy dla OSP Trzemeszno

Będzie ciężki samochód gaśniczy dla OSP Trzemeszno

2785
22

Na ostatniej sesji Rady Miasta poruszana była kwestia zmiany budżetu, na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie. Radni przydzielili fundusze na wyposażenie ciężkiego wozu bojowego (GCBA) dla potrzeb jednostki.

Jeszcze w tym roku, odbędzie się przetarg na zakup takiego pojazdu. Jego organizatorem ma być Zarząd Wojewódzki Związku OSP w Poznaniu. Środki na ten cel będą pozyskane m.in z ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego, funduszu ochrony środowiska oraz sponsora strategicznego – jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, będzie nim prawdopodobnie duże przedsiębiorstwo z terenu naszej gminy.

Natomiast kwesta wyposażenia pojazdu leżała w gestii gminy. Dlatego też, na posiedzeniu ostatniej sesji, radni jednogłośnie przyznali 160 tysięcy złotych na ten cel.

Szczegóły dotyczące parametrów pojazdu, zabudowy, będą jednak znane dopiero po ogłoszeniu przetargu. O jego przebiegu będziemy Państwa informować na bieżąco!

Przykładem ciężkiego samochodu gaśniczego, jest np. eksploatowana przez PSP Gniezno, Scania 421[P]26 :

IMG_5835

22 KOMENTARZE

 1. świetnie!!!będzie czym na defiladzie jeździć bo sople lodu zimą z 30 – metrów nad ziemią i tak będę musiała ściągać sama

  • To możę by tak zamknąć straż?? trzemeszno by juz dawno zgineło bez strażaków sam dzwoniłem po straż obudziłem ich w nocy i byłem bardzo zadowolony z ich pracy. wydaje mi sie ze sople można samemu sciągnąć bo najlepiej wysługiwać sie kimś za jakieś durne sople czy sciąganie kotków z wysokośći strażacy powinni być od gaszenia ognia i wypadków takie moje zdanie

 2. Dokładnie kobieta martwi sie o sople a jak by dom sie palił pierwsza bedzie dzwonic strażący ochotnicy za darmo jeżdzą ugaszą a tacy ludzie jeszcze pretensje mają gratujuje nowego wozu należy im sie

  • Za darmo kolego nie jeżdżą. Radzę zgłębić temat. Natomiast mentalność trzemeszeńskiej rodzinnej ekipy strażackiej jest wk.rwiająca niemożebnie.

   • Witajcie, proponuję jednak, aby w temacie straży wypowiadały się osoby, które znają temat. Mentalność rodziny strażackiej? Bez ukrywania, godzina akcji każdego strażaka to 10zł. Zapraszam tych, którzy twierdzą ze to dużo na wypadki śmiertelne, wezwania nocne, pożaru lub pompowania calodniowe po przejściu nawalnicy. Zapraszam do zwijania mokrych węży, mycia ich po akcji oraz bycia w pelnej gotowości każdego dnia. Na swoim przykladzie powiem, ze niejednokrotnie wezwanie przerywalo uroczystość domowa a na nawet kolacje wigilijna. Wóz bojowy nowego typu nie jest dla strażaków, tylko dla bezpieczeństwa calej gminy. Dowozi 2x wiecej wody niż wozy które mamy na stanie, pozdrawiam Tomek

    • Tomku nie wiesz jak to jest zawsze mówi sie o niegatywach nie o zaletach, lepiej krytykowć, a gdy pomoc jest potrzebna to zadzwonić przyjada zrobią ugasza ale i tak w oczach ludzi jest źle …

 3. Każdy chłopak (niektóre dziewczyny też) chciał zostać strażakiem. Ci co nimi zostali gaszą pożary i pomagają nam w trudnych sytuacjach. Natomiast ci, którym to się nie udało piszą co im ślina na język przyniesie (nie wszyscy rzecz jasna). A tak na marginesie – lepiej, że to jest wóz strażacki a nie policyjny.

 4. witam,
  z pełnym szacunkiem dla co niektórych,ale no bez przesady doceńcie to co inni robią nawet po kilkanaście godzin ciężkiej pracy dla innych. nikt ich na siłe nie wysyła do pożaru-SAMI DOBROWOLNIE TEGO SWIADOMI chcą nieść pomoc . pgnnr94 jeśli nie masz pojęcia o takim życiu proponuję milczeć czasami to lepsze od głupot.
  Dla nich to inne życie a jako dziewczyna strażaka wiem co to znaczy poświęcenie,bo o 2.15 słyszeć trzask drzwi i nie spać po kilka godzin z niecierpliwości czy może coś się stało,gdy Ty beztrosko chrapiesz …a o 9 iść jak gdyby nigdy nic do pracy…doceń to może kiedyś Ty będziesz potrzebować pomocy a każdy z tych strażaków nie przyjdzie na akcję ciekawe co wtedy zrobisz……
  CHŁOPAKI GRATULUJĘ NOWEGO WOZU !! ORAZ ŻYCIA,BO OD PASJI I ZAMIŁOWANIA DO STRAŻY TO JUŻ DALEKO .

  • A dlaczego nie można się do nich dostać .Mój syn chchciał wstąpić do OSP i nie wzięli go.Wszystko jest ok,izgadzam się z salsą,ale niech nie mówią że pomoc niosą za darmo.Ochotnicza to zostało tylko w nazwie.A prywatni ludzie płacą za usługę.Pan Kierujak lituje się nad strażakami.Po co?

   • No niestety kilka kryteriów trzeba spelnic żeby wstąpić w szeregi, przede wszystkim na początek mnostwo czasu wolnego, później 3miesieczne kursy i szkolenia, do tego zapal i chec do realizacji dzialan wewnątrz strazy. Czy ja lituje sie nad strażakami? Jestem jednym z nich i chcielibysmy trochę szacunku, a z nazwisk w strazy to juz nie tylko Schillak, a również Ostrowski, Kachniarz, Kieruj, Kachniarz, Polanowski, Popielarz, Burczynski, Dziekanski, Węgrzyn, Lukstaedt itp, wymienilem pierwszych lepszych którzy jezdza na akcje. Mozemy wiedziec nazwisko syna który sie nie dostal? Ostatnio przyjęliśmy do nas kolejna osobę, calkowicie z zewnątrz. Pozdrawiam

 5. Witam wyraże swoją opinie na temat strażaków z Trzemeszna opinie są różne ale chyba nie to sie liczy. Mają swoje zadania cele do realizacji i to wykonują . Na temat wozu można powiedzieć ze ja i pewnie dużo mieszkańców jest za tym ze to dobra inwestycja Kupić nowoczesny samochód i zastąpić stary sprzet niestety ale bez sprzetu gołe ręce nic nie zrobią nikogo nie uratują ani niczego.

 6. bmw nie odbierz tego jak atak na Twojego syna,ale może nie spełnił kryteriów jakie potrzeba? nie chce się wymądrzać,bo nie znam zasad przystąpienia do OSP,ale na rozsądek lepiej wysłać kogoś sprawnego i obeznanego niż nowego…. dlatego nowi dłuuuuugo czekają na miejsce w wozie na akcję….
  mam nadzieję,że Twój syn będzie dążył do celu i pomoże nie jednej osobie jako ochotnik 🙂

 7. Strażacy są fajni,przystojni,ładni,mądrzy,potrzebni,wysportowani,cudowni,kochani przez wszystkich i trochę zarozumiali.Czuwaj!

 8. Z Panem Kierujem zgadzam sie nie te czasy ze jeździła cała strażacka Rodzina teraz widać młodych chłopaków na interwencjach.

 9. WIDZE ŻE SĄ TU SYMPATYCY STRAŻY I LUDZIE TACY CO NIE BARDZO IM STRAŻ LEŻY ALE TO SĄ LUDZIE CO NIE WIEDZĄ NIE ZNAJĄ TEJ PRACY Z TOMKIEM CO DO SŁOWA ZGADZAM SIE STRAŻAKÓW ROBI SIE NAJGORSZYCH A GDY TACY LUDZIE POMOCY POTRZEBÓJĄ TO PIERWSI DZWONIĄ NA ALARMOWY PRZYJEDZIEMY ZAWSZE NAWET DO TAKIEJ OSOBY PO TO JESTEŚMY. O SAMOCHODZIE KRÓTKO I NA TEMAT JEST TO WÓZ CIEŻKI NIE SREDNI MA 5000 L WODY NIE JAK SREDNI 2,500 TYŚ L. WIECEJ MOŻLIWOSCI NIŻ 30 LETNI STRAR.

 10. Ja sobie myślę, że w interesie wszystkich jest to, żebyśmy mieli jak najlepiej wyposażoną straż, ofiarnych i oddanych strażaków – ale jednocześnie żebyśmy jak najrzadziej musieli korzystać z ich pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj