Strona główna Kultura Przedszkolaki przypomniały o narodowej fladze

Przedszkolaki przypomniały o narodowej fladze

5104
25

Dzieci z Przedszkola nr 1 im. Chatka Puchatka wyszły dziś na ulice miasta, aby przypomnieć dorosłym o nadchodzącym Narodowym Święcie Trzeciego Maja i Dniu Flagi. W ten sposób najmłodsi wraz ze swoimi paniami włączyli się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Misie, Motylki, Tygryski, Kangurki, Pszczółki i Króliczki odwiedziły sklepy, urzędy i inne instytucje, gdzie wręczały małe flagi narodowe. Biało czerwone flagi otrzymywały też osoby napotkane przez dzieci na ulicach naszego miasta.

Wcześniej w przedszkolu odbył się Przegląd Tańców Ludowych z udziałem zaproszonego zespołu „Ferajna”.

25 KOMENTARZE

 1. Panie Michnik,

  cała ciężka, wręcz katorżnicza praca wynaradawiania Polaków, obrzydzania Polski – polskości idzie na marne, sztafeta pokoleń biegnie dalej przynajmniej w mieście niespokojnych powstańców … 😉

  Teraz trzeba nam reaktywować elity na poziomie …

  • I cóż odpowiedzieć na takie dictum? Napiszę tak – wiosna idzie, słońce na niebie, dla niektórych bardzo długi weekend sie szykuje a Pan Maciej nawet przy temacie przedszkolaków z Michnikiem i polityką wyjeżdża.
   Może sobie Pan uświadomi, że zarówno wśród pań przedszkolanek jak i rodziców tych dzieci są tacy, którzy wierzą w zamach smoleński jak i popierający czarny protest. A te malutkie, jakże wymowne flagi mają łączyć, a nie dzielić. Ale Pan Maciej woli w tych malutkich dzieciach widzieć już narybek TP, te „elity na poziomie”. Na poziomie – czyt. skrojone według panamaciejowego musterka.
   Równie dobrze mógłbym zwrócić sie do Jarosława. I co, ciężka, wręcz katorżnicza praca podziału Polaków na lepszy i gorszy sort idzie na marne. Flagi trafiły w ręce narodowców, lewaków, ludowców, ale i tych tych, którzy nie bardzo wiedzą co będziemy świetować 3 maja.
   Bo Polska jest ich wszystkich, nie tylko tych , którzy zawłaszczają dla siebie słowo Patriotyzm.

  • Jedna uwaga na marginesie odnośnie passusu „trzeba nam reaktywować elity”. Być może rozumiem intencję za tym stwierdzeniem stojącą, ale proponowane rozwiązanie zdaje się być lekarstwem gorszym od choroby. Owo „nam” jest dyskusyjne. Socjologicznie patrząc na nas jako społeczeństwo, nie sposób odnieść wrażenia, że… „chamstwo się szerzy”. Nie tylko pod nocnym przy alkoholu, także wśród tzw „wykształconych”, ale i – o zgrozo – również wśród rzeczywiście wykształconych (choc to w Polsce jest wciąż margines wąski). Chamstwo lubi się zarówno ubierać w szarzyznę, jak i pstrokaciznę wprost z ekranowych seriali, czy internetowych reklam. Ubrane jest i w togę i w sutannę. Zwłaszcza zaś w garnitur (zazwyczaj źle skrojony). Lubi się przejść ulicą z pieskiem i zostawić ulicę zabrudzoną. Lubi usiąść na ławce i zostawić wokól niej, a nawet z niej, szczątki, śmiecie. Puścić „muzykę”, tzn hałas na cały regulator nie przejmując sie nikim innym niż sobą. Chamstwo lubi się upić i zarzygać (traktując to jako – nomen omen – „odchamienie”), lubi łamać prawo, demolować niszczyć wszystko dookoła – przeszkadza każdy ład, każdy przejaw kultury, a nawet natury (dewastacja przyrody, wycinka bezmyślna drzew, spalanie szkodliwych substancji, wywożenie śmieci do lasów…). Chamstwo, nie zdając raczej sobie z tego sprawy, niszczy nawet siebie. Ale chamstwo dąży też do przejęcia władzy, pcha się na afisz, do zasiadania w ważnych gremiach, doradzania, decydowania, zarzadzania, nie mając przy tym żadnych do tego ani kompetencji, ani nawet podstaw. Wygłasza mowy i kazania, uwielbia nowomowę, zasłaniając mizerię swego myślenia słowotokiem. Lubi się fotografować, zaspokajając swoje próżne ego. Chamstwo wie lepiej. Chamstwo może wszystko. Chamstwu wszystko się należy. Chamstwo za nic nie chce ponosić odpowiedzialności. Chamstwo nie znosi krytyki. Chamstwo wreszcie nie wie, że jest chamstwem. Dlatego tak się szerzy i panoszy. Tacy jesteśmy jako społeczeństwo. Dlatego nie nam tworzyć (bo przecież nie ma mowy o żadnej reaktywacji) elity! Elity muszą stworzyć się same, „ciężką, wręcz katorżniczą pracą” nad samymi sobą. I to mimo nieuchronnego wykpienia, opluwania, a nawet zagrożenia ze strony szerzącego się chamstwa.

 2. Panie Olafie,

  Pan się nie boi o te przedszkolaki, one jeszcze nie umieją czytać, ja nie wiem co Pan widzi w tych dzieciach, tym bardziej nie wie Pan co ja widzę – jeśli już to widzę w nich zdrowych, szczęśliwych, mądrych, świadomych i samodzielnie myślących w przyszłości ludzi, którzy ku wszystkich uciesze może staną się elitą narodową na jaką zasługuje ten umęczony patologią naród, ale jeśli będą znały historię Polski i Polaków to z pewnością będą bronić wartości narodowych – czyli nas wszystkich … Życzę im jak najlepiej, zresztą tak jak i Panu, ich rodzicom i Paniom przedszkolankom … A jak chce Pan wiedzieć co widzę w nich teraz, to socjalizującą się gromadkę dzieci, której kazona rozdawać biało czerwoną kartkę na patyku i mają z tego uciechę 😉

  Polaków drogi Panie dzielą politycy i mendia, które z polaryzacji nas wszystkich uczyniły sobie sposób na zarządzanie nami – również banują nam dostęp do kluczowych informacji, serwując hasłowe sztuczne podziały właśnie, a ludzie karmieni tym reagują jak psy Pawłowa, myśląc, że myślą samodzielnie – no bo oni są lepsi bo jedni to toruński ciemnogród, a drudzy to lemnigi z TVN – i powiadam Panu, że w te szufladki jest pozamykanych sporo Polaków – wydawałoby się dorosłych co gorsza ! Pan również wrzucił paletkę tej rzeczywistości medialnej …

  Gdy jednak popatrzy Pan z boku na te podziały to są tak idiotyczne i mają się nijak do rzeczywistości – realnych obszarów, jakimi rządzi się rzeczywistość. Niech Pan zauważy wreszcie tą subtelną różnicę, my się różnić musimy, ale pięknie – na zasadzie twardej retoryki czasem, ale merytorycznej,polityka to nie emocje, a chłodna kalkulacja – im szybciej to zrozumie ogół, tym szybciej uda się wyplenić kłamców, dyletantów z polityki, z życia publicznego …

  Tylko jeśli Polska ma trwać, to nie możemy pozostać bierni wobec tych którzy chcą ją niszczyć lub zawłaszczać dla siebie, plując na jej historię – naszą historię – rujnując często jej rozwój, kosztem właśnie tych pokoleń, które dziś Pan widzi na zdjęciach – oni o tej fladze mało jeszcze wiedzą, jaką symboliczną wartości za sobą niesie, wartości – ale czy mogą upatrywać w niej stabilną przyszłość ? Zależy to od nas !

  I jeszcze jedno, z tego co wiem majówka rozpoczyna się od wtorku – przynajmniej w moim kalendarzu – i jak rozumiem mogę wedle Pana pisać komentarze, kiedy aura na dworze jest brzydka ? Może mi Pan napisać przy jakich warunkach atmosferycznych będę mógł w Pana ocenie tutaj pisać, bo mam dylemat jakich kryteriów przestrzegać by Pana nie zawieść ?

  • Coz za hipokryzja – pisac o sztucznie tworzonych podzialach,a jednoczesnie kierowac wpis na malym portalu do Michnika. Juz widze jak go czyta i sie boi. Brakuje takich komentarzy pod artykulami o cyklu miesiaczkowym czy tipsach. Do dziela!

   • Ten ” mały portal” ma w nazwie – Trzemeszno – a to kolebka polskości, choć z niej lokalnie grabiona – więc faktycznie w zderzeniu z przyszywanym nazwiskiem najbardziej oddanego redaktora w niszczeniu polskości to dość marne zestawienie !

    Więc przepaszam pokornie miasto Trzemeszno, że pozwoliłem sobie przyszywane nazwisko Michnik –
    wpleść w wątek polskiego miasteczka o pięknej karcie dla Polski …

    • Pamietasz tych ludzikow z tortem z wafelkami w lesie na urodzinach adolfa? Oni tez pluli na Michnika 🙂 Nie widze w tym przypadku…
     Zamiast na koncert Dody, polecam jutro isc na koncert Krzesimira Debskiego. To jest polskosc, i nie przez to, ze sam ja tak zatytuujesz lecz przez zaslugi.

     • Polityczno histroryczni troglodyci mnie nie interesują, ale rozumiem, że dla Ciebie to może ( choć raczej musi ) być punkt odniesienie, no bo nie wamaga wiele wiedzy i możesz się swobodnie „wykazać”.

      Co do organizacji mojego wolnego czasu, dziękuje za pomoc – poradzę sobie sam …

      Miłej niedzieli … Wszystkim …

 3. Proponuję zejść z tego portalu i zacząć pisać pamiętniki . Nudny jesteś Macieju . Jesteś nudny jak flaki z olejem .

  • Może właśnie te wpisy traktuje jak pamiętnik Pani Różo ?

   Niech Pani nudnych pozycji nie czyta, bo się Pani do czytania zrazi … 😉

  • W ten sposob ta gminna celebrytka leczy kompleksy.
   A Pani wpis w pelni popieram. Wkrotce w lodowce sie pojawia jego wpisy. Zgroza.

   • Kompleksów nie leczę, bo ich nie mam …

    Co do wpisów takiej jakości, to jesteś dobrze poinformowany, ponieważ w poniedziałek podpisuje lukratywny kontrakt z trzema największymi producentami lodówek, do każdej nowej lodówki będą dołączone gratis moje wpisy – możesz bojkotować marki !

 4. Apel do Trzemesznian.
  Zbliża się święto narodowe. Bez względu na to na kogo głosujesz i jaką telewizję oglądasz-WYWIEŚ FLAGĘ !
  Pokażmy, że możemy być wspólnotą i świętować RAZEM !
  Pozdrawiam
  TDi

 5. Polska Flaga jest najpiękniejsza! Kiedy dumnie powiewa wzrusza i budzi refleksje o nas Polakach. O historii i teraźniejszości. I o przyszłości naszej Ojczyzny również.

 6. Kończ i wstydu i rozczarowań oszczędź jakiż sobie tak i czytającym.

  Nie szufladkuj ludzi, abyś do dolnej nie był wrzucony.

  • Przeciez to lokalna celebrytka, musi tu opluc innych by siebie dowartosciowac. To najbardziej patriotyczne.

 7. I cóż Panie MaciejuW czyżby brak Pana wpisów zwiastował fakt pańskiej refleksji i zastanowienia. Lepiej późno niż wcale.
  Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe, to jedyna rada na przyszłość.

  • Panowie ! Żadnych złudzeń !

   Niech ten cytat z Aleksandra II będzie moją odpowiedzią na Wasze niczym nie uzasadnione życzenia 😉

   No bo czym ta moja refleksja ( konkretnie – słowo klucz ) miałaby być podyktowana ?

   Po prostu przed majówką tak się dowartościowałem, że mogłem dać sobie chwile oddechu na czas majówki … 🙂

   Jednak zasaby moje ego się kurczą, więc jestem z powrotem i mam się świetniej …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj