Strona główna Polityka Przeciw absolutorium dla burmistrza

Przeciw absolutorium dla burmistrza

3266
71

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej jest przeciw udzieleniu absolutorium burmistrzowi Krzysztofowi Derezińskiemu. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie na sesji 27 czerwca.

Główne zarzuty radnych to odstąpienie od realizacji wielu inwestycji zapisanych w budżecie, takich jak np. budowa świetlicy w Cytrynowie, budowa drogi łączącej browar z drogą krajową, przebudowa ciągów komunikacyjnych parku „Baba”, budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w kilku miejscowościach.

Drugi poważny według radnych zarzut dotyczy braku dbałości o dochody gminy. Chodzi tu głównie o umorzenie podatku w kwocie 64784 złote spółce Remondis Aqua Trzemeszno.

Firma wnosiła o umorzenie zaległości podatkowych z uwagi na opóźnienia w płatnościach za wodę i odprowadzenia ścieków od klientów indywidualnych. W trakcie dyskusji radni zwracali uwagę, że spółkę – borykającą się rzekomo z problemami finansowymi uniemożliwiającymi jej regulowania na bieżąco podatków – stać na płacenie opłaty za zarządzanie firmie Remondis w Warszawie. W ubiegłym roku opłata ta wyniosła około 242000 złotych.

W głosowaniu przeciw udzieleniu absolutorium opowiedzieli się – Zbigniew Matelski i Maria Sobieszak, natomiast Magdalena Krzyżaniak – Świątek, Mieczysław Chojecki i Przemysław Woźny wstrzymali się od głosu. Nikt nie głosował za absolutorium. M. Krzyżaniak – Świątek i M. Chojecki zadeklarowali, iż w głosowaniu na sesji wyrażą swoje jednoznaczne zdanie, a wstrzymanie się od głosu tłumaczyli pewnymi wątpliwościami w tej sprawie.

Po głosowaniu K. Dereziński podziękował radnym za pracę oraz możliwość wytłumaczenia się. Wynik głosowania określił jako druzgocący, gdyż nie spodziewał się, iż żaden z członków komisji nie zagłosuje za absolutorium. Stwierdził, że nie ma już niczego do dodania, poprosił o zwolnienie z dalszego udziału w pracach komisji i opuścił salę obrad.

71 KOMENTARZE

 1. Potrzeba kogoś pewnego kto ogarnie ten bałagan, wyciągnie Trzemeszno, co dogada się z powiatem, inwestorami, biznesem. Tylko kto? Najbardziej smuci brak browaru. To miał być rozwój miasta, zaniedbanego terenu dzieląc koszty z inwestorem, a poźniej zarabiać na podatkach.

  • Rozejrzyj się wokoło Trzemeszna ilu jest tych inwestorów i biznesmenów od hodowli ,żwirowni, śmieci, utylizacji . Wszystko to to kasa z czego miasto ma wielkie nic . Może jeszcze znajdzie się jaki biznesmen i zacznie tu robić kasę na opadach chemicznych ,co w ostatnim czasie stało się bardzo modne.

   • Ja mówię o inwestorze typu browar, a Ty o oszustach krętaczach. Po co? Własnie potrzeba kogoś co ukuci krętactwa. Ale kasa swoje robi ;/

 2. Czytam w prasie, że Inwestor Na Medal”z perspektywy czasu nie podjąłby decyzji o takim przekształceniu TPK…” Taaaaak. Ile razy to juz słyszeliśmy? Z perspektywy czasu nie zlikwidowałby dziś szkół, nie wsiadł do auta po imprezie, itd, itp. Wszędzie, gdzie sie pojawia , korzy się i „puszcza te sana taśmę”. Z gazety dowiaduję się, że. „ufał pracownikowi Renondisu” i stąd tak niekorzystne zapisy w umowie. Taaaak. Gierek ufał Breżniewowi, Bierut Stalinowi też. A PRL jak bratu ufał Sowieckiej Rosji. Jak na tym wyszliśmy? Bo za tym wszystkim są pieniądze. Konkretne. Konkretnie nasze i konkretnie stracone. Są też zmarnowane lata i szanse rozwojowe. Z perspektywy czasu widać wyraźnie, że rację mieliśmy my wszyscy, ktorzy przestrzegając przez te dwanaście lat, aby nie powoływać na urząd burmistrza kandydata Krzysztofa, próbowaliśmy zapobiec degrengoladzie i upadkowi, które były do przewidzenia.

 3. Najbardziej smuci rewitalizacja parku BABA tyle krzyku bylo juz nawet przetarg i co i g…o teraz biora sie za oswietlenia gdzie dopiero powstaly osiedla a tyle lat nawet wszystkie wioski nie maja oswietlen to dopiero gospodarku po h…Sory ale tak jest.

  • Dyziu Ci odpowie cos w stylu „z perspektywy czasu przyznać musi pewne zaniedbania w niektórych dziedzinach…”. I poprosi o zaufanie i glos w kolejnych wyborach. Skad się Dyziu na urzędzie burmistrza wziął, co?

  • Ogarniał chyba ze 20 lat albo i lepiej z p. Derezińskim również przez dwie kadencje. Panom urzędnikom dziękujemy niech się realizują za swoje.

  • Tylko czy będzie chciał kandydować,w Żninie działa prężnie dużo inwestycji i środków zewnętrznych na ich realizacji,dla burmistrza żnina to prawdziwa podpora w dzialalności inwestycyjnej i jego jako włodarza,widać gołym okiem efekty,czy burmistrz go puści???Ten bajzel opanować w Trzemesznie to trzeba wiedzy,determinacji i odwagi a znając p.Pawła to tych cech jemu na pewno nie brakuje.

   • Pani Magdo i Pawle piszcie pod swoim nazwiskiem nie wstydźcie się. Tylko słodzenie samemu sobie trochę dziwnie wygląda. Pozdrawiam. Trochę odwagi. A za wiedzę dziękujemy możemy dołożyć paru urzędników z Trzemeszna do kompletu w Żninie.

   • Na pewno. Przeciez te peany na forum to już cześć kampanii. A co Trzemeszmianie powinni oczekiwać jego „przybycia na białym koniu”?

    • Ten radny parafialny? Juz nam z proboszczem wcisnął Alumnat w niezwykle przebieglej ofercie. Piechowiak, Derezinski, Jankowski – ręce precz od urzędu w Trzemesznie!

     • Ty idioto,nic nie rozumiesz w sprawie alumnatu,to nie proboszcz i p.Piechowiak wystąpił w sprawie alumnatu tylko burmistrz i gdybyś śledził tą sprawę to powinieneś wyczytać że ta kwestia jest rozwiązana,gmina może realizować swój plan tylko zobaczymy jakie będą tego efekty..Pan Piechowiak jest zaangażowany w życie parafii i to Ciebie boli?przestań hejtować wobec tego człowieka bo to jest niegodziwe.Co ty natomiast zrobiłeś konkretnego ,pewnie nic.

  • To żart ??? Pan 5 % prowadził najbardziej nieudane inwestycje w gminie.. min rozbudowę oczyszczalni w kwocie za którą można by postawić całkowicie nowy obiekt i która defacto przyczyniła się do konieczności przekształcenia TPK.

   • Za tego właśnie Pana jak piszesz mieszkańcu zrealizowano ogrom inwestycji z dziedziny kanalizacji ,oczyszczalni z pozyskaniem bardzo duzych środów unijnych.Tak zrobiono dużo i ten majątek dano w użytkowanie Niemcom.Dlaczego niech się tym zajmą odpowiednie służby.Oczyszczalnia natomiast to kwestia prawidłowej eksploatacji i właściwego zarządzania ze strony TPK którego nie było,puknij się więc w łeb i nie szkaluj człowieka.

    • To przypomnij sobie drogi Franku dlaczego „Niemcy” przyszli. Jak można zrealizować inwestycję za parę milionów w taki sposób że nie przynosi ona efektu ekologicznego ??? Już zapomniałeś że WIOŚ po tej cudownej modernizacji chciał zamknąć oczyszczalnie i kara wisiała nad gminą bo nie było wyników jakościowych i syf szedł do jeziora. Dopiera teraz za „Niemców” z oczyszczalnią jest spokój.
     Kto w ogóle w XX wieku wybiera taką technologię oczyszczania??? Rowy nie są użytkowane chyba w żadnym już miejscu w Polsce. No ale przy takiej inwestycji mogło więcej iść pod stołem, w sumie przy takim założeniu rzeczywiście im więcej inwestycji tym lepiej.

     • Co ty mierny człowieczku wiesz,Niemcy przyszli bo czuli super kąsek finansowy,można dobrze zarobić,budowany przez wiele lat duzym staraniem majątek kanalizacyjny był dla nich atrakcyjny.Czy ty gdybyś dostał dobre narzędzia i brał pożytki to niechciałbyś takiego interesu prowadzić..Na temat rowów to zakop się w nich bo to co piszesz to świadczy że jesteś durniem nic nie wiedzącym na temat oczyszczalni i technologii.

  • Wstrzymanie się od głosu, to idealna furtka dla takich jak pp. Chojecki, Woźny i kilku innych, ludzi-strusi, którzy chętnie się tego rozwiązania chwytali w kilku kadencjach. Tylko kto ich wybiera? Ci ludzie nie powinni zostać radnymi w ogóle, a juz na pewno nie na kolejne kadencje. Ale Dyziu, jeśli nawet szczury uciekają, to znaczy, że okręt tonie! Czy bez-radni Woźny i Chojecki nie byli tymi, którzy do niedawna w ciemno Cię zawsze popierali?

 4. Dzisiaj ku mojemu zdziwieniu wyciągnąłem ze skrzynki pocztowej korespondencję, której bym się nie spodziewał – zaproszenie na czerwcową sesję z dołączonym porządkiem obrad – jak się okazuje absolutoryjną sesję – i do tego z punktem porządku obrad dotyczącym ogłoszenia raportu z prac komisji co do prywatyzacji TPK …

  Mam nadzieję zastać tam Pana Burmistrza, bo mam do niego kilka pytań …

  I nie ukrywam, że ciekawość mnie zżera co do treści raportu … To może być ciekawa lektura …

  • I co w tym takiego dziwnego ? Czego Pan się spodziewa ? Ooooj Panie Macieju jest Pan nie do podrobienia . Złapał się Pan tematu jak rzep psiego ogona . Czy nie rozumie Pan , że przekształcenie TPK to historia . Walczy Pan z wiatrakami . Problemy Trzemeszna nie zaczynają się i nie kończą na firmie Remondis !
   Niech Pan w końcu przestanie jedynie negować i przedstawi plan naprawczy . Niech Pan przedstawi konkretnie strategiczny projekt rozwoju Trzemeszna na najbliższe lata . Z chęcią przeczytam owy .
   Jak do tej pory to nic ciekawego pan nie napisał nie powiedział a co najgorsze nic z Pana populistycznych wywodów nie wynika .

   • Dla mnie to dziwne, bo dotychczas przynajmniej Panowie Burmistrzowie miernie się z ludem komunikowali – więc ten list jest różnicą, fakt, że nadawca był inny …

    Świetnie rozumiem że przekształcenie TPK to historia i to niekończąca się w wielu wymiarach – szczególnie finansowych dla gminy oraz portfeli mieszkańców gminy … Moim planem naprawczy w kwestiach prywatyzacji TPK była próba powołania komisji i to się udało – teraz pozostaje poczekać na raport – który zwieńczy jej pracę a w mojej ocenie utnie temat wykazując:

    – kompletne dyletanctwo osób które doprowadziły do przekształcenia w takiej formie.

    – lub dowiemy się, że osoby te świadomie reprezentowały dobro zewnętrznej firmy ponad interes gminy.

    – lub może raport zaskoczy wszystkich i wykażę jakim dobrem była taka forma prywatyzacji.

    Oczywywiście dwie pierwsze opcje skazują osoby, które do tej sytuacji doprowadziły na wyeliminowanie z funkcji publicznych – nadanych zaufaniem społecznym, lub powołanych na stanowiska wyborem ludzi opowiedzialnych na wybór na kluczowe stanowiska …

    Pierwszy konkretny plan naprawczy dla miasta i gminy może nadejść wkrótce – jesienią wraz z kampanią wyborczą – wtedy przyjdzie czas oceny, oby było rzeczowo i merytorycznie !

    Chociaż to 4- 5 lat za późno, lub dwa lata za późno od przegranego głosowania nad referendum … Chcesz planu naprawczego – trzeba zacząć od personalnych zmian na kluczowych stanowiskach, to elementarna rzecz jeśli chcesz zmienić perspektywę …

    • Może nie bawcie się w komisje, tylko od razu powiadomcie prokuraturę? Nie macie sił i środków, by zbadać cala sprawę, a poza tym, co z tego, że dojdziecie do wniosków i zawrzecie je w raporcie końcowym? Jeśli jest tak źle, jak mówicie, to jedynie CBA, CBŚP, lub prokuratura mogą tu dać radę.

     • Przecież prokuratura już sprawę badała i nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Ale nasi radni będą bardziej wnikliwi na jakimś temacie kampanię zrobić.

     • Pomysł,

      sprawa jest bardziej złożona – również na nią zwracałem uwagę, formalnie – prawnie całość umowy jest bez zarzutu – kluczowe są kwestie naszego interesu w tej spółce – zasad jakie zobowiązaliśmy się przestrzegać podpisem Burmistrza i akceptacją Rady.

      Jeśli Pomysł posiada jakiekolwiek cenne informacje, dotyczące możliwej korupcji to może się nią podzielić – wtedy mamy zadanie dla CBA …

      Komisja miała mieć inny wymiar w swojej działalności, co podkreśliłem w treści wniosku złożonego na ręce Przewodniczącego – może warto by Pomysł odświeżył sobie jego treść …

    • Nie sądzę, niestety zapadły całkiem.niedawno decyzje , które mogą mieć „ciekawe” skutki za parę lat. I co znowu zrobimy igrzyska przed następnymi wyborami w postaci komisji? Ci sami Radni w komisji mieli możliwość się wykazać w trakcie kadencji, wykazując nieprawidłowości, jeżeli takowe były. Trochę mnie to bawi , ale i smuci. Komisja i absolutorium w tej chwili nie mają żadnego, żadnego znaczenia. Lepiej byłoby poznać jakikolwiek program wyborczy kandydatów na Burmistrza, bo wątpię szczerze czy obecny Burmistrz, z wiadomych powodów, będzie mógł kandydować. Bicie piany, nic poza tym. Jakiegokolwiek pomysłu na gminę i miasto brak.

     • Ekonomisto,

      dla mnie komisja ma jedno podstawowe zadanie – zamknąć ten temat raz na zawsze oraz pokazać na papierze – jakie były okoliczności podpisania tak negatywnej umowy prywatyzacyjnej naszego mienia, oraz monopolisty surowca niezbędnego nam wszystkim …

      Bo z tej fałszywej narracji jaką byliśmy karmieni o korzyściach z prywatyzacji nic nie zostało, wręcz przeciwnie jak się okazało – to też świadczy o ich poziomie, intencjach, kompetencjach, traktowaniu mieszkańców gminy …

      Co do wyborów – jak najbardziej ciekawią propozycje sztabów wyborczych – i oby polemika wokół jakości programów była nadrzędną narracją tych wyborów, a sito wyborcze przesiało kandydatów z korzyścią dla gminy …

  • To zadziałaj w pojedynkę,powodzenia.Patrz jak walczy w pojedynkę Walczak i każdy tylko się podśmiehuje z boku a to tylko on był przeciw sprzedaż i bałaganowi w komunalce.

    • Jaki był mój interes ścieki komunalka przyznam grunty tak ale gminie kasę place a remadis nie i co radni zrobili nic dlugu 2 ml ma remadis a gmina bierze kredyty M W.

     • Twój interes był taki że robiłeś to z zemsty za to że Gmina sprawdziła dlaczego od kilku lat szamba nie wywozisz. Sam o tym mówiłeś na komisji więc nie strugaj pajaca.

  • Z drugą częścią jak najbardziej się zgadzam … Z pierwszą nie do końca, ale zawsze możesz zaskoczyć i doprecyzować ?

  • Radnymi nie powinni być młodzi ludzie bez życiowego doświadczenia ani emeryci bo im wszystko jedno byle trochę kasy dorobić i czas zleci.

 5. RADNI KTORZY SIE WSTRZYMUJA POWINNI NIE POBIERAC DIETY
  CO WIECEJ JA SIE TEZ WSTRZYMUJE OD GLOWANIA NA TYCH RADNYH – PO CO MI RADNY KTORY SIE WSTRZYMUJE OD PRACY A POBIERA KASE ZA TO I TO Z MOICH PODATKOW ??

  TYM SAMYM RADNI TACY NIE DBAJA O SPRAWY GMINY POPRZEZ TAKIE WSTRZYMYWANIE SIE BO ALBO NIE MAJA CZASU CZYTAC MATERIALOW Z URZEDU PRZED SESJAMI ALBO NIE MAJA CZASU SIE PRZYGOTOWAC SKORO MAJA WATPLIWOSCI ITD ITD PO CO MI TAKI RADNY KTORY DBA TYLKO O SWOJ INTERES ?

 6. WYBORCA trafił w punkt. Ja też nie chcę wstrzymywaczy. Nie znają tematu obrad, nie mają swojego zdania. To po co tam przychodzą?

 7. Czytajcie ze zrozumieniem. Decyzje zapadają na sesji, a nie na komisjach. Nie widzę niczego złego, że radny chce mieć czas do namysłu. Wierze, że na sesji, o której wyraźnie napisano, że odbędzie się 27.06. nikt się nie wstrzyma.

  • a cu duzo myslec ? I SIE ZASTANAWIAC NAD CZYM ?
   JAK KTOS CZYNNIE UCZESTNICZY W RADZIE TO SYTUACJE ZNA NIE OD DZIS
   JAK SA WYDAWANE SRODKI I CO ZROBIONO A CZEGO NIE ZROBIONO TO WIDAC NIE OD SESJI TYLKO OD DAWIEN DAWNA
   JAK POLICJA SIE BURMISTRZEM INTERESUJE I INNE SLUZBY I NAWET OBYWATEL TO NAD CZYM SIE ZASTANAWIAC ?

   NOO CHYBA ZE TAKI RADNY LICZY NA PROFITY JAKIES ? JAK BEDE ZA TO TO A JAK PRZECIW TO TO ? TO JUZ INNA KWESTIA BY BYLA

   SMIESZNE TE KOMENTARZE ZE ON SIE ZASTANAWIA I PRZESPAC SIE MOZE MUSI Z TYM ? Z ZONA NIECH SPI CZY MEZEM A NIE ZE SPRAWAMI

   SPRAWA REMONDISU, OCZYSZCZALNI, KANCELARII ITD ITD ITD MYSLE ZE IE TEN KTO SIE MUSI NAD TYM ZASTANAWIAC TO CHYBA NIE ORIENTUJE SIE W SPRAWACH GMINY I JA PODZIEKUJE ZA TAKICH RADNYCH BO W PRYWATNEJ FIRMIE JAK TAKI RADNY BY PRACOWAL TO SZEF BY WYMAGAL DECYZJI OD KIEROWNIKA A ZE LUDZIE NIE WYMAGAJA OD RADNYCH TO CO TAM KASKE BRAC CICHO SIEDZIEC I KOLEJNA KADENCJA

 8. Dzień dobry,
  z dedykacją dla wstrzymujących-wahających się:
  Siedzi góral na kamieniu i myśli. Podchodzi turysta i pyta:
  – Co tak myślicie?
  – Waham się.
  – Czemu się wahacie?
  – Wczoraj z żoną byliśmy na weselu. Mnie pobili, a żonę zgwałcili.
  – No i?
  – Dzisiaj zaprosili nas na poprawiny. Żona idzie, a ja się waham.

 9. I nic z tego nie wyniknie. Niestety zapadła decyzja , której Rada i Burmistrz z racji zbliżających się wyborów i gasnących mandatów społecznych nie mieli już prawa, te okoliczności też kiedyś będziemy badać?
  Oby nie , ale niesmak pozostaje. Sprawa obligacji powinna być przedmiotem debaty w kampanii wyborczej.
  Co do tych sztabów. Jeżeli chodzi o Burmistrza to najpierw kwalifikacje, kryteria doboru współpracowników no i pomysł na miasto i gminę.
  Okolicznościami i narracją zajmują się publicyści, jeżeli robią to politycy zasze będzie cień podejrzeń, że coś chcą ugrać akurat przed wyborami. Szanuje Pańskie zdanie, ale pozostaję przy swoim. Bicie piany.

 10. Szanowny Panie Ekonomisto,

  równie dobrze mógł Pan zastąpić sformułowanie – pierwsze zdanie – i nic z tego nie wyniknie – hasłem nic się nie stało – a w mojej opini wiele się stało gdy poddać ten proces przekształcenia głębszej analizie a nie ukrywam, że to staram się zrobić ..

  Piszę Pan:

  „Niestety zapadła decyzja , której Rada i Burmistrz z racji zbliżających się wyborów i gasnących mandatów społecznych nie mieli już prawa, te okoliczności też kiedyś będziemy badać?
  Oby nie , ale niesmak pozostaje.”

  Nie do końca wiem czy chodzi Panu o przekształcenie spółki i zeszłą kadencję czy też teraźniejszą kadencję i decyzję o powołaniu obecnej komisji ?

  Odpowiedzialność drogi Panie słowo klucz – oraz konsekwencje z niej płynące – oraz oto jaką możemy w tym aspekcie wymierzyć – czyli do celowo wywalić dyletantów, pospolitych kłamców, gamoniów oraz tych którzy służą sobie, swoich interesów pilnują oraz interesów zewnętrznych zamiast naszych – mieszkańców – teraźniejszych jak i nie prezentują wizji na dekady dla naszej małej ojczyzny ! Co wobec sprawowania mandatu społecznego powinno być elementarnym kryterium …

  Powiada Ekonomista, że sprawa obligacji jest nadrzędną w obliczu formalnego doprecyzowania personalnej odpowiedzialności za podpisanie tak skandalicznie niekorzystnej umowy powołania spółki, a same obligacje są zagrożeniem dla naszego budżetu samorządowego – czy może Ekonomista doprecyzować jakie konkretne zagrożenie niosą ze sobą obligacje ?

  Rozumiem, że są formą sprzedaży papierów – obligacji – które mają przynieść zysk danemu kupującemu w postaci kilku procent ( jak z lokatami – nikt tego nie powinien traktować poważnie ) jeśli dany samorząd regularnie będzie spłacał swoje długi – długi, które moim zdaniem są do redukcji, ponieważ mogą być zagrożeniem – i to jest temat pod kampanię – obligacje moim zdaniem są w ekonomicznym ujęciu – biciem piany właśnie …

  Podczas kampanii wyborczych nie publicyści budują lub narzucają narrację a PR – owcy, zasadnicza różnica …

  Publicyści w tym kraju pełnią rolę zapychaczy „posiadania własnego zdania” dla Polaków, którzy zmysł samodzielnej analizy stracili wraz z częścią ekonomicznej suwerenności, co pewnie Szanowny Ekonomista również zarejestrował …

  Z wyrazami szacunku dla Pana, ale pozostanę przy swojej wizji rządzenia tą gminą 🙂

 11. Nie, to nie zastępuje słów „nic się nie stalo” i nie mam nic więcej do dodania bo takich prostych skrótów myślowych nie uznaje.
  Co do wywalania….każdy z Trzemesznian ma swój głos…nie mam nikogo za idiotę, żeby mu dyktować na kogo ma głosować,…. niech to robią owe sztaby, miałyby pole do popisu w walce o wyborce, wypowiadając się jasno za czy przeciw obligacji.
  Obligacje same w sobie nie są niczym złym, jak Pan napisał, cytuję „dyletanstwo”, podjelo decyzję o wartości milionów złotych. Czy nie widzi Pan tu niekonsekwencji? Wystarczyło podjąć decyzję po wyborach,
  Klasa i kultura polityczna nakazywałaby nie podejmować tak ważnych finansowo decyzji.
  Nie wiem jak Pan , ale wolę osobiście zdanie publicystów (czytuje i tych z prawa i tych z lewa), niż PR-owców został Pan PR-owcem, skoro chce Pan w kształtować narrację? Sądzę, że raczej aspiruje Pan do miana publicysty lub komentatora – jak Pan chce.
  Jedna zgoda – długi są do redukcji i tu należało podejmować decyzję. Nadal uważam, że pomimo i PR-owców powinniśmy zachować chłodną głowę i umieć rozróżnić PR dla „ciemnego ludu” od faktycznych zamierzeń polityków, i ciągle wymagać kwalifikacji, klasy i kultury politycznej, oczywiście odpowiedzialności również, nawet jeżeli to głos wołającego na puszczy. I tu się pewnie zgadzamy.

  Pozdrawiam.

  • Panie Ekonomisto,

   Ja tym bardziej nie mam zamiaru nikomu narzucać jak ma głosować, uważam, że Trzemeszno straciło kolejną kadencję a wyborcy przegapili możliwość zmiany w zeszłych wyborach, a Panowie Burmistrzowie nie sprostali w wielu wymiarach w drugiej kadencji – kontynuując swoją politykę tożsamą do tej pierwszej kadencji …

   Co do sztabów wyborczych to one raczej szansy nie miały się wypowiedzieć, bo nawet jeszcze nie powstały, chyba, że Pan wie coś więcej – tak jak ciężko o oficjalne kandydatury na Burmistrza, prócz deklaracji Pana Burmistrza, że jak prawo pozwoli to będzie dalej się ubiegłą o urząd, pomijam kwestię programowe, których równie ciężko szukać …

   Również nie aspiruje do kształtowania narracji, ja tylko stwierdziłem suchy fakt – że kampanią zajmują się PR – owcy i szefowie sztabów wyborczych … To wszystko … Suchy fakt, jeśli oczywiście traktujemy się poważnie i podchodzimy w sposób profesjonalny do wyborcy …

   To miana żadnego nie aspiruje, chociaż już wiele ciekawych tutaj przeczytałem od faszysty, hitlerowcy, celebryty, antysemity po pajaca … 😉

   Do Pana wymagań jakie Pan napisał, dopisałbym tylko trochę życzeniowo obserwując ostatnią kampanię – sprawdzonych informacji, chłodnej kalkulacji – analizy i realizmu politycznego pozostaje życzyć sztabom, kandydatom i wyborcom …

   • No tak oficjalnie nie powstały, ale gra, moze Pan mieć inne zdanie, według mnie już trwa. Tak kandydatów na Burmistrza nie widać, przypomnę się jak się „objawią”.
    To co będziemy czujni i przepytamy?

     • A o obligacje nie przepytalismy i co teraz? Nie ja jestem od wskazania ryzyk w biznesie, to biznes dla kupujących te obligacje . Ma Pan rację nie chodzi o te parę procent, ale jak nie wiadomo o co chodzi……. . To dług i to potężny do spłacenia. Jeżeli planuje się takie przedsięwzięcie trzeba pokazać analizy ryzyka , z której wynikają również sposoby jego ograniczenia. Trzeba by poinformować mieszkańców skoro funduje się im taki dług na co gmina potrzebuje tych pieniedzy. 2014 rok wyborczy przepchniety Remondis. 2018 rok wyborczy przepchnietye obligacje. Rozumiem, że przeanalizujemy za cztery lata. Ale co tam zbudujemy sobie czwarty stadion, strzelimy sobie placyki ze dwa. ……………. i jakoś to będzie. Komisja się wykazała ….po czterech latach. Chwała jej za to😉

 12. I jeszcze jedno. Skoro uważa Pan , że obligacje to BICIE PIANY, tym bardziej nie powinno się na to pozwalać. Osobiście mam obawy – kiedyś trzeba będzie je wykupić.

 13. Panie Ekonomisto,

  nic straconego najprostszy plan zaradczy jaki mogę rekomendować to wizyta Pana na najbliższej sesji … Ja będę na pewno, mogę się spóźnić ze względu na obowiązki służbowe i mam nadzieję zabrać głos …

  Nie widzę problemu w tym żeby Pan się tam pojawił i zadał fachowe pytania szczególnie kierując je do osób, które zainicjowały ten projekt który ma „uzdrowić” finanse gminne …

  Czy to w formie pytań w dyskusji czy w formalnym piśmie jak ja to uczyniłem …

  Ja jestem jak najbardziej gotów Panu pomóc …

 14. Panie Macieju. No zrobił Pan po czterech latach i jak to odkręcić? Obligacje przyklepane i mam nadzieję, że przyszły Burmistrz i przyszła Rada dadzą radę odkręcić. Nie wiem czy Pan zauważył ale nie skupiam sie na nazwiskach tylko apeluje o uczciwe traktowanie wyborców, źałuje przybyć nie mogę , ale co się odwlecze….. . Pytanie podstawowe na co mają iść te pieniądze. Co do „uzdrawiania” no to ….😂….mamy to samo zdanie.

 15. Panie Ekonomisto, co niby zrobiłem po 4 latach, postarałem się powołać komisję jak rozumiem ? To jest zarzut ?

  Cztery lata temu to miałem na głowie wiele, wiele, wiele ważniejsze sprawy w moim życiu niż polityka w Trzemesznie, zresztą teraz też mam te ważniejsze sprawy na głowie tylko w zdublowane …

  Więc ja nie wiem w czym rzecz ? Mam Panu zreferować proces mojego spojrzenia na trzemeszeńską politykę w tej 4 letniej perspektywie ? Może to Panu ułatwi zrozumieć moją perspektywę.

  Skoro czuje się Pan ekspertem w analizie płynącej z uruchomienia procesu tworzenia obligacji przez gminę to niech Pan tą fachową analizę przedstawi – te ryzyka – publicznie i zada te pytania które wymagają odpowiedzi od osób decyzyjnych …

  Może Pan to zrobić na Radzie,lub w formie anonimowej analizy która wznieci jakąś dyskusję, może Pan również to zrobić w formie artykułu i zamieścić to na portalu Ton info Jako sponsorowany – jako fachowy ekonomista z pewnością świetnie sobie Pan radzi więc koszty nie powinny mieć znaczenia, ja z mojej strony obiecuje Panu, że za rzetelną analizę zapłacę za Pana ten koszt publikacji …

  Inaczej to pretensjonalne „mielenie” klawiaturą nie wiele wnosi i lekko mnie nudzi, bo z doświadczenia wiem ilu już ten portal anonimowych bohaterów przerabiał …

  Konkludując Panie Ekonomisto – warto czasem wyjść zza klawiatury – ten świat publiczny nie gryzie jeśli ma się świadomość tego co chce się osiągnąć …

  • Niepotrzebnie się Pan tak unosi.

   Ekspertem jestem , ale w innej dziedzinie.

   Nic Panu nie zarzucam.

   Pytanie – na co pójdą te pieniądze,

   niech będzie przedmiotem kampanii .

   I staram się wskazać nie tylko błędy jednej strony , ale być może prawdziwe intencje drugiej lub błędy drugiej. Czy nic nie wnosi? Wnosi, wnosi… .

   I więcej spokoju życzę.

   • Panie Ekonimisto,

    Ja się nie unoszę, a jeśli poczuł się Pan moim wpisem urażony – to szczerze przepraszam nie to byłi intencją wpisu …

    Co do odpytania radnych czy też Burmistrzów, a właściwiej Pana Skarbnika w temacie obligacji to nie widzę lepszej metody niż zrobienie tego na Radzie – publicznie – wtedy uzyska Pan obraz tego kto jak funkcjonuje – nie widzę lepszej i bardziej sprawdzonej metody niż ta …

    Pozdrawiam Pana …

 16. Maciej jest spokojny. Gdyby taki nie był, to tak zrozumiale by nam nie przedstawiał spraw w Gminie.
  Nigdy nie zauważyłam w Maciejowych analizach unoszenia się.
  Ekonomisto dołącz do Macieja i pomóż mu działać dla naszego dobra.
  Nie każdy tak potrafi jak Maciej, gdybym miała więcej wiedzy ,to na pewno bym Pana Macieja wspomogła.
  A czuję ,że i Ekonomista by umiał działać z Maciejem. Działać czynnie!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj