Strona główna Polityka Prokuratura wszczęła kolejne śledztwo

Prokuratura wszczęła kolejne śledztwo

1138
9

Kilka dni temu na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej Sławomira Peno wpłynęła informacja z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie. Wynika z niej, że 1 lutego wszczęto śledztwo w sprawie przetargu na wyłonienie podmiotu wykonującego usługi wodno – kanalizacyjne. Jak czytamy w piśmie, postępowanie dotyczy:

„Wejścia w nieustalonym okresie czasu nie później niż do 23 września 2015 r w Trzemesznie w porozumienie, gdzie sprawca działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej spowodował wyłonienie w drodze przetargu spółki Remondis sp. z o.o. z/s w Warszawie, jako podmiotu w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków z gminy Trzemeszno, czym działa na szkodę Gminy Trzemeszno tj. o czyn z art. 305 § 1 kk.”.

Prokurator Rejonowy Piotr Gruszka poinformował, że kolejne postępowanie nie jest wynikiem nowego zawiadomienia. Wątek dotyczący wyboru firmy Remondis został wyłączony z wszczętego wcześniej śledztwa do odrębnego prowadzenia. Toczy się ono „w sprawie” – a nie „przeciwko” – co oznacza , że dotychczas nikomu nie przedstawiono zarzutów.

O prowadzonych postępowaniach pisaliśmy między innymi w artykule „Walka donosami na szczytach władzy”. Do tej pory prokuratura wydała decyzje w sprawie wyboru kancelarii do odzyskiwania podatku VAT. W tym przypadku odmówiono wszczęcia śledztwa z uwagi na brak znamion przestępstwa.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

9 KOMENTARZE

 1. Prywatyzacja, zaczynają wychodzić różne rzeczy nie tylko w Trzemesznie ktoś za to beknie i to już nie długo. Kapitał zachodni w szczególności niemiecki bez wojny przejmuje firmy i strategiczne instalacje. Rada Miasta nas broni i dobrze inni nawet palcem nie kiwną. Za chwilę Remondis wystąpi o podwyżki. Rozwiązać umowę i koniec.Pytanie retoryczne gdzie jest Burmistrz ? On w głównej mierze odpowiada za obecny i przeszły stan rzeczy.

    • sekretarka to tak juz 5 lat mowi – krzychu by se na komorke nagral wiadomosc „jeZDYm chory nie przeszkadzac mi” i etat 1 by zwolnil tym samym 🙂 taniej by to wyszlo…
     no ale rozne to choroby bywaja kilka razy juz policja z balonikiem i Waczakiem sprawdzali te chorobe 🙂

 2. O, ciemne chmury zbierają się nad Urzędem Burmistrza. Prokurator mam nadzieję nie da się nabrać na obiecywanie wszystkim wszystkiego i klepanie po plecach. Jaki ja dobry a wszyscy inni to be……..Przyjdzie czas na przebudzenie również w Trzemesznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj