Strona główna Kultura Procesja Bożego Ciała

Procesja Bożego Ciała

2271
29

Dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, częściej zwana Bożym Ciałem. Po mszy świętej, która rozpoczęła się w naszej bazylice o godzinie 10:00, ruszyła tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. W tym roku – po czterech latach – wrócono do tradycyjnej trasy wiodącej z kościoła na Plac Kilińskiego.

Pierwszy ołtarz znajdował się na budynku Urzędu Miejskiego, dwa następne na rynku, ostatni na placu przykościelnym. W celu ochronienia wiernych przed skutkami upału, strażacy z OSP w Trzemesznie polewali jezdnię wodą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu. Dziś po raz pierwszy spojrzeliśmy na procesję z góry.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

29 KOMENTARZE

 1. Przepiękna fotorelacja. Z góry widać nas wszystkich zjednanych w publicznym wyznaniu wiary. Ale nas dużo. Trzemeszno jest z góry piękne. Ciekawe gdzie stał fotograf tak bardzo wysoko?

     • Błagam o wybaczenie – doczytałem, że zakaz obejmuje tylko nielicencjonowane loty rekreacyjne i sportowe (zachowanie min 100m od zabudowy miejskiej).

     • Nie w temacie procesji, ale zasugeruję Redaktorom T24 zajęcie się tematem operatorów paralotni z napędem, które notorycznie łamią przepisy lotów VFR w przestrzeni G nad zabudową, hałasując nam wszystkim nad głowami, a przede wszystkim stwarzając zagrożenie.

  • No ja pamiętam jak początek był na placu Kilińskiego to reszta dopiero ruszała z pod kościoła,więc czy dzisiaj było dużo,na pewno nie sami sobie winni.

 2. Co zawitało? To że redaktor użył drona do relacji z wydażenia, jeszcze o niczym nie świadczy.
  Swoją drogą, coś ta frekwencja niezbyt imponująca.

 3. Piekna procesja tylko moglo byc nas wiecej proboszczu zrob cos z tym a bedzie nas wiecej gdyz w tej chwili wiele spraw jak sluby chrzest czy nawet komunia mowi za sie i sa tego skutki nie potrzeba przytaczac gdyz jeden drugiemu i tak powie jak u nas sa sprawy zalatwiane i musimy wedrowac po innych parafiach gdzie nas przyjmuja z otwartymi rekoma no coz piekny dzien dla nas wszystkich .

  • To nieprawda o proboszczu. Ma być taki, jaki jest.
   Panuje porządek,zachowane są PRZEPISY i PROCEDURY.
   Jak ktoś chce coś „załatwić” bocznymi drzwiami to rzeczywiście nie u nas.
   Jestem mega zadowolona z naszej parafii.

   • LEPIEJ NIE KOMENTUJ JESLI NIE WIESZ JAK KILKADZIESIAT SPRAW JEST JAK JEST ZALATWIANE NAWET KSIEZA Z INNYCH PARAFI TWIERDZA ZEBY ZAJELA SIE NASZA PARAFIA KURIA TO JEST CIS NIE TAK A CO DO INNYCH SPRAW TO MA ZYLKE DO WSZYSTKIEGO JAK BY ROBIL JAK TRZEBA TO BY WIERNYCH BYLO DUZO WIECEJ ZE NA MSZE JEZDZA PO ZA NASZA PARAFIE TO JEDNAK JEST COS NIE TAK .BOZE CIALO TO JEST SZCZEGOLNY DZIEN DLA KATOLIKA PROCESJA PIEKNA I TYLE.

 4. Pamiętam czasy, kiedy procesja szła, szła i szła, tyle było ludzi. Dzisiejsza frekwencja napawa trochę smutkiem.

 5. A kto płaci za użycie wozu strażackiego? Nie wszyscy mieszkańcy gminy są wierzący a pewnie pójdzie to z kasy Urzędu czyli z naszej. Ciekawe czy gdyby np. Jehowi czy inni wyznaniowcy chcieli zorganizować jakąś swoją uroczystość to czy wszyscy byli by tacy otwarci i bez problemu pozwolili by np. na użycie wozu strażackiego, blokowanie ulic i parkingów.

  • A z czyich pieniędzy opłacane jest zabezpieczenie innych imprez masowych, np biegów na terenie naszego miasteczka i gminy? Tez z naszych. Sam nie biorę w nich udziału, w ogóle nie interesują mnie biegi, ale żyję w społeczności, w której są i to liczni nawet biegacze. Więc niech biegają masowo bezpiecznie i bardzo dobrze, że zabezpiecza ich Straż, Policja i Pogotowie. Pozdrawiam!

   • Ale ja nie pisałem o biegach ulicznych czy innych zawodach czy imprezach organizowanych przez miasto. I nie mam nic przeciwko temu że parafia organizuje Procesję Bożego Ciała i miasto w tym pomaga. Zastanawiam się tylko jakie byłyby opinie gdyby coś podobnego organizowało jakieś inne wyznanie i też trzeba by blokować miasto, ulice i parkingi tak jak było z „Bożym Ciałem” gdzie użyto wozu strażackiego czy blokowano miejsca parkingowe na osiedlu w poprzednich latach. I dodam że fajnie iż procesja wróciła do „starej oprawy”.

    • To znajdź chętnych i zorganizuj i wtedy będziesz mógł się łatwo przekonać ze zapewne straz jak najbardziej pomoże, bo my służymy wszystkim niezależnie od wyznania i zainteresowania 🙂 pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj