Wracamy dziś do bogatych zbiorów archiwum Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kilińskiego. Pod datą 2 września 1974 odnotowano ważne dla szkoły wydarzenie. Rozpoczęciu roku szkolnego towarzyszyła wówczas uroczystość wręczenia szkole sztandaru, ufundowanego przez Komitet Rodzicielski.
W kronice zachowało się wiele zdjęć z tego dnia. Prezentujemy je poniżej. Jak widać, uroczystość zgromadziła wielu gości, przedstawiono też bogaty program artystyczny. Wielu absolwentów „Jedynki” rozpozna się z pewnością na fotografiach.
Nie znamy autora zdjęć. Być może ktoś z Czytelników pamięta kto je wykonywał. Chętnie podzielimy się tą informacją.
Kiedys ta szkoła to było coś! Dzieciaki grały na akordeonach, czytały chętnie książki. Gra na pianinie, saksofonie, trąbce. Kultura i szanuje do nauczyciel. Szacunek do instytucji. Matematykę z zakresie podstawowej matury dzisiejszej znał każdy. Stolarz, elektryk, lekarz w późniejszych czasach. To sie nazywało inteligencja.
Dziś? po co nauka na flecie….. po co nauka ortografii……. byleby mózg nie pracował……..
Można mieć wiele uwag do każdej szkoły, a szczególnie całego systemu szkolnictwa. Ale bez przesady. Nie opowiadajmy takich głupot, że szkoła nie uczy ortografii. Gra na flecie też jest w programie.
Nie zrozumiało się….. chodzi o to że kiedyś nie było gadania co w programie jest, musi, czy się komuś podoba czy też nie. Dzis jest wielka krytyka, nie nauczycieli, lecz wielu rodziców ze wiedzą ta jest nieprzydatna. Proszę nie ograniczać ale wyłącznie do krytyki postów a raczej do oceny przeszłości i teraźniejszości. Analiza, porównania. A nie zaraz kąśić, bo niby autor posta miał źle zamysły.
Na saksofonie chyba gra pani z Trzemeszna, znam ją z zabaw. Patrząc się dziś na nią mało kto wie że tak pięknie grała. Dziś brakuje rodzinnej orkiestry, jak i Pana Stasia nauczyciela gry na gitarze i jego mikrusow 😂😂😂
Dziura w jezdni. Jak i gdzie zgłosić szkodę i otrzymać odszkodowanie?
Nie zgłaszaj w jezdni tylko patrz na zdjecia. Jakie piękne. I wspominając że wszystkimi.
Usta obejmujące ustnik saksofonu na zdjęciu nr 14 należą do p. Jadwigi Bosiackiej 😉
Pani Jadzia – pieknie!