Strona główna Polityka Praca po południu „niehigieniczna”

Praca po południu „niehigieniczna”

1379
20

Burmistrz Krzysztof Dereziński zwrócił się do przewodniczącego RM Sławomira Peno z prośbą o rozważenie zmiany godzin przeprowadzania sesji i posiedzeń komisji rady. Obecnie odbywają się one najczęściej o godzinie 15:30.

Burmistrz sugerował, aby posiedzenia miały miejsce w godzinach przedpołudniowych. Według niego za takim rozwiązaniem przemawiają następujące argumenty:

 • obecność wszystkich pracowników merytorycznych
 • bieżącą dostępność dokumentów
 • możliwość natychmiastowego przygotowania autopoprawek, bez konieczności przekładania głosowania nad nimi do sesji
 • higiena pracy pracowników, w tym osób obsługujących przedmiotowe posiedzenia

O powyższym piśmie poinformował na wczorajszym posiedzeniu komisji S. Peno. Jednocześnie zwrócił się do radnych o wyrażenie stanowiska w tej sprawie.

Większość samorządowców opowiedziała się jednak za pozostawieniem dotychczasowych godzin.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

20 KOMENTARZE

 1. To już jest przegięcie aby nazywać robotę po południu niehigieniczną. Takie rzeczy to tylko w urzędzie. A wolne oczywiście, że się należy. Ważne, żeby się godziny w miesiącu zgadzały. Tak jest w normalnych zakładach pracy. Normalnych…..

 2. gdybys pan pmyslal to bys pan zauwzyl ze radny to czlowiek wybierany przez mieszkancow ktory czesto pracuje bo samej „radydatury” nie da sie wyzyc …. i tak np nauczyciele maja nie uczyc dzieci w szkole tylke urywac sie na sesje ?

  pisze to z wlasnego doswiadzenia

  • Nie musza sie urywac z lekcji aby uczestniczyc w sesji wybrac uczenie albo sesje i tyle nie ciagnac dziesiec kotow za ogon.Potem wychodzi jak wychodzi ani tu ani tam.

   • Idąc Twoim tokiem rozumowania to w radzie powinni być sami emeryci albo bezrobotni wtedy nie kolidowałoby to z ich pracą zawodową.

    • Trafiles w sedno bezrobotnych jest dosyc a emerytow sporo tez by to ogarneli i obiadkow kawkow ciasteczek by nie wolali.

 3. Moje dzieci nie będą mieć geografii i historii? Sobieszak też uczy jakiegoś przedmiotu.
  No nie! Padłem po przeczytaniu.

  • A co myslisz sprzataczki tez musza posprzatac co maja siedziec w koncie i czekac az sie sesja skonczy tez musza ogarnac wszystko .

 4. Pan Burmistrz w swoim imieniu i jeszcze kilku innych leniwych urzędników wyszedł z tendencyjną propozycją. Argumenty są żałosne. Jak mawiał mój ulubiony nauczyciel z liceum … „najwyższy czas zabrać się do pracy leniuchy śmierdzące”.

  • Ludzie kiedy zrozumiecie ze kazdy normalny czlowiek po 8h pracy chce wrocic do domu napic sie wina, piwa czy wódeczki nie przesiadywac na nasiadówach o kawie i ciastkach ! zeby to nam obiad zamowila gmina to jeszcze ale tak to ja dziekuje !

 5. zgodziłes sie na psa to szczekaj
  widac ze burmistrzowi juz odbija czas na zmiane
  kazdy radny bierze to pod uwage aby byc dostepny 24h na dobe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj