Strona główna Na sygnale Pożar na terenie zakładu produkcyjnego

Pożar na terenie zakładu produkcyjnego

6828
13
fot. archiwum
fot. archiwum

Dzisiejszej nocy, krótko przed godziną drugą, na terenie zakładu produkcyjnego „Paroc” doszło do pożaru.

Jak nas poinformował Jarosław Łagutoczkin z Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, ogień pojawił się w przewodach wentylacyjnych.

Pierwsze działania zostały podjęte przez zakładową grupę ratowniczą. Zdecydowano o ewakuacji 30 osób. Nasze prace polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykrycia źródła pożaru przy pomocy kamery termowizyjnej” – mówi J. Łagutoczkin.

Rzecznik gnieźnieńskich strażaków dodaje, iż zapalił się osad, zgromadzony w przewodach. Zagrożenie szybko opanowano.

W akcji brało udział w sumie 6 zastępów straży pożarnej, z OSP w Trzemesznie i JRG w Gnieźnie.

13 KOMENTARZE

  1. Gniezno mogło jeszcze przysłać kontener, byle, żeby się pokazać. Tam gdzie pieniądz tam i więcej zastępów

    • Nie mogę zrozumieć tych głupich komentarzy w stylu – po co tyle w tym przypadku zastępów straży pożarnej Tutaj sprawdza się stare indiańskie przysłowie – LEPIEJ DWA ZA DUŻO NIŻ JEDEN ZA MAŁO Pożar to nie koncert noworoczny gdzie wystąpią dwa może trzy zespoły Jak się pali mało to zawsze może palić się dużo Chodzi o to żeby przechytrzyć pana ognia i jak zacznie szaleć to strażacy są gotowi urwać mu łeb Nigdy nie wiadomo jak bardzo rozprzestrzeni się ogień bo niestety jest nieprzewidywalny Tutaj nie trzeba być strażakiem tak jak ja wystarczy uruchomić mózgownicę i pomyśleć Dlatego WIELKI SZACUN DLA STRAŻAKÓW

      • Mądremu wystarczą dwa słowa, idiocie to i referatu mało. Tak to można skomentować. Jak się baranowi zapali samochód lub dom to pierwszy będzie krzyczał, że za mało straży było.

  2. Ludzie najważniejsi od kiedy? Teraz jak połowa to łaziki które tylko w kamery patrzą to liczą się tylko słupki

  3. Paroc ma bardzo rozwinięta grupę Ppoż, z czego połowa z członków jest strażakami ochotnikami więc nie są to ludzie którzy nie mają pojęcia o pożarach, jeżeli zdecydowali zadzwonić po straz to naprawdę pożar musiał być gruby.
    Wiec hejtujacym podziękujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj