Wczoraj (27 stycznia), około godziny 22, strażacy z OSP w Trzemesznie zostali zadysponowani do Jankowa Dolnego. Doszło tam do pożaru w budynku mieszkalnym. Na miejsce wezwano także zastępy z Gniezna, Strzyżewa Smykowego oraz Modliszewa.
Ogień pojawił się na poddaszu – na tę chwilę nie wiadomo, co było jego przyczyną. Szczęśliwie okazało się, że w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.
Warto zaznaczyć, że dzisiejsza noc w powiecie była wyjątkowo groźna. Tylko w ciągu jednej godziny doszło do pożaru w Jankowie Dolnym, a także dwóch pożarów w Gnieźnie – pustostanu przy ul. Żabiej oraz garażu z samochodem przy ul. Żwirki i Wigury. W ostatnim z wymienionych zdarzeń niegroźnie ucierpiał strażak z JRG w Gnieźnie.
Publikujemy zdjęcia ze wszystkich wydarzeń.
























![Pożar busa w Niewolnie [WIDEO 4K]](https://trzemeszno24.info/wp-content/uploads/2026/05/IMG_4932-238x178.jpg)








Wiem co to znaczy sama to przezylam niedawno
Przezyc to nie znaczy zadzic dalej i czekac az ludzie odbuduja,
W którym to miejscu było e Jankowie ? Przejeżdżałem dziś ale nic nie widziałem.
Bo Jankowo to rozległa wioska… to jest jedna z uliczek w drodze na plaże.