Strona główna Sport i rekreacja Powstanie ścieżka rowerowa do Lubinia

Powstanie ścieżka rowerowa do Lubinia

1490
16

Plany budowy ścieżki rowerowej przy drodze krajowej nr 15 w kierunku Lubinia nabierają realnych kształtów. Potwierdził to Marek Napierała – dyrektor poznańskiego oddziału GDDKiA – na listopadowym spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Miejskiego.

Dyrektor powiedział, że budowa ścieżki ujęta jest w planie inwestycyjnym na lata 2018 – 2020. W przyszłym roku planowane jest rozpoczęcie prac związanych z  uregulowaniem spraw gruntowych, a następnie wykonanie dokumentacji projektowej.

Rozpoczęcie budowy ma nastąpić w 2019 roku – poinformował nas Norbert Dombek z UM w Trzemesznie.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

16 KOMENTARZE

 1. Dobra inwestycja. Jeszcze w drugim kierunku byłoby idealne. Po takiej wąskiej zatłoczonej drodze krajowej powinien być zakaz ruchu pieszo-rowerowego.

  • Rondo, kanalizaca, place, park, sporo onwestycji nie wypaliło. Ciekawie czy wydali te 11 milionów… W przyszłym roku wybory to troszkę może będzie lepiej.

 2. niech pomyślą o oświetleniu i drogach na osiedlach a nie wymyślają ścieszki bo ciemno jak w du… i dziury jak bo bombie

 3. ŚCIEŻKA ROWEROWA !!! Jestem mieszkanką Cytrynowa i już bym z 5-razy zginęła przy skręcie w lewo,bo nie ma pasa do skrętu w lewo!!!Niema gdzie zbudować tego pasa!A tu ścieżka rowerowa ?Jedna już jest z Trzemeszna przez Folusz na Duszno…polna droga,co po deszczu zamienia się w bajoro!!!Slogany,głośne hasła,kto z tego korzysta ?
  Świetny pomysł zobaczymy czy wypali !Miała być droga w 2012 na EURO i co jest…Sąsiadowi wstrzymali budowe domu ,bo mieli budować drogę,ale póżniej dom zbudował a o drodze nikt nic nie mówił…i co mamy przeładowaną 15-stkę,wolą że trup się ścieli…

 4. Jestem za takim pomysłem.
  Ale na teraz, już prosi się o remont drogi /pobocza/ w kierunku Kruchowa pobocze zamieniło się w głębokie rowy.
  Czy musi dojść do tragedii,aby zauważyć problem.

 5. Margines wystarczy, choćby takie pół metra byłoby ok… samochody się mieszczą, rowery się mieszczą, a przy tym nie dochodzi do sytuacji, że nagle urywa się wasza wymarzona droga rowerowa (koniec inwestycji) i nie ma gdzie jechać, bo dalej – trawa. Drogi/ścieżki rowerowe są wbrew pozorom bardziej niebezpieczne niż taki margines/pas rowerowy, szczególnie na skrzyżowaniach. A o ile tańsze w wykonaniu. Np. taki margines jak od Jankowa do Gniezna to bajka. Szeroki i nawierzchnia zrobiona z takiego samego asfaltu, a nie jakiejś kostki nie daj Boże, co jest utrapieniem dla rowerzystów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj