Strona główna Sport i rekreacja Powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią

Powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią

1868
45

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku za halą Ośrodka Sportu i Rekreacji ruszy budowa boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią. Gmina uzyskała na ten cel dofinansowanie w kwocie 1.349.000 złotych, co stanowi połowę kosztów inwestycji.

Na ubiegłej sesji Rady Miejskiej burmistrz Krzysztof Dereziński, przewodniczący RM Sławomir Peno i dyrektor OSiR Mariusz Kowalczyk podziękowali za pomoc w uzyskaniu tych środków obecnemu na obradach posłowi Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofowi Ostrowskiemu. Otrzymał on kwiaty i pamiątkową statuetkę Jana Kilińskiego.

Nie jest łatwo uzyskać środki zewnętrzne, czasem trzeba lobbować. Dlatego razem z dyrektorem OSiR zwróciliśmy się do pana posła – poinformował burmistrz. Dodał też, że bez działania K. Ostrowskiego z pewnością byłoby o wiele trudniej uzyskać tę pomoc finansową.

Jak zauważył S. Peno, w Trzemesznie piłkę nożna uprawia już około 200 dzieci i młodzieży, dlatego jedyne boisko na stadionie miejskim stało się niewystarczające. „To boisko było naszym marzeniem i teraz to marzenie się spełni” – dodał przewodniczący.

Państwa inwestycja wpisywała się dobrze w program PiS – rozwoju Polski lokalnej. Z takim hasłem szliśmy do władzy i to się właśnie dzieje. Cieszę się, iż mogę być ambasadorem tej dobrej zmiany u Państwa” – zaznaczył poseł K. Ostrowski.

Burmistrz podziękował też Katarzynie Dziekańskiej z Urzędu Miejskiego, która sporządziła wniosek o dofinansowanie. Jak stwierdził, gdyby projekt nie był napisany dobrze, nie pomogłoby nawet wsparcie posła.

Oprócz budowy samego boiska planuje się także trybuny i ogrodzenie.

Dofinansowanie ma być przekazane w dwóch transzach – 849.000 złotych w 2018 r. i 500.000 w 2019 r. Jest szansa, że sama płyta boiska będzie gotowa już w przyszłym roku.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

45 KOMENTARZE

 1. Czy boisko będzie tylko dla wybranych,tak jak to istniejące przy parku?Czy naprawdę młodzież będzie mogła korzystać i na jakich zasadach?Czy dla wszystkich?!?Od kogo będzie to zależało?Czy gospodarz będzie miał podobną władzę jak na już istniejącym i nikogo nie wpuści???Mam spore wątpliwości!!!

  • Pierwsze słyszę (czytam) że boisko koło parku jest niedostępne dla mieszkańców. No chyba że mowa o płycie głównej to co innego. Gdyby każdy mógł wejść na główne boisko to za pewne nie wyglądało by tak jak wygląda. Ale na boisku bocznym zw. treningowym każdy może grać. Dziwie się że zamiast zmodernizować boisko boczne które można powiedzieć że ma sztuczne oświetlenie robi się nowe boisko koło hali.

 2. Ale propagandan Pisu,jak szybko p.Ostrowski zmianił barwy polityczne ,bo jeszcze kila lat temu miał inną ocenę Pisu,co robi z człowiekiem kariera,Panie Peno z Pisem na burmstrza ,dobra zmiana!!!

 3. Blejk dal kase na boisko za czasow Olimpii hehe ale prezesi zamiast zrobic boisko to wiekszosc czasu spedzali w skorzecinie hehe.

 4. Wolałbym mieć trawę najzwyklejszą i z niej korzystać,niż super murawę i oglądać ją przez zamkniętą bramę!!!To będzie miejsce dla elit!!!Szkoda kasy…

 5. Tak jest szkoda kasy czy nie mozna bylo zasiac trawe i ja pielegnowac czy ci ludzie juz pogubili sie w zmyslach lepiej by sie zajeli mieszkaniami dla ludzi to by im przychodzily dochody a sztuczna trawa przeciez boisk mamy dosyc tylko trzeba o nie zadbac ale to marnotrawstwo tylko w TRZEMESZNIE wszystko sie robi a nic nie widac.ZENADA………………..

  • mieszkania??do roboty a nie patologia tylko liczy na mieszkanie zeby dostac .mało ludzi ma kredyty i splaca??darmozjady tylko czychaja.ciekawe czy bys pielegnował trawe??niech bedzie zamkniete-przynajmniej psy nie beda srac 🙂

   • Nie wszystko tylko na blokach inne miejsca tez sa do zagospodarowania a mieszkania do wykupu oboje pracujemy bysmy kupili a patologia w Trzemesznie nie ma patologi wszyscy zyja w dostatku a patologia chyba jestes ty ze sobie nie radzisz………………..

 6. Panie Peno. Pan pozuje do zdjęcia czy wręcza kwiaty posłowi? Nic tylko lansik, lansik i działanie pod publiczkę. Taka postawa jak Pana na tym zdjęciu jest wyrazem Pana kultury i szacunku dla osoby której chce Pan wręczyć kwiaty? Żenada

 7. Zastanawiam się komu zostanie zabrana kwota na drugą połowę planowanej inwestycji ze środków własnych . Może szanowny Pan radny Pawlak ma jakąś kuszącą propozycję ?
  Chcę zwrócić uwagę na jeden ukryty aspekt sprawy .
  To dofinansowanie niestety ale pójdzie z naszych kieszeni .
  Nie jest to żadna łaska lecz smutna prawda . Rozdawanie pieniędzy obojętnie czy budżetowych czy unijnych niesie za sobą konieczność ich spłaty ,kolejnych podwyżek podatków , żywności , paliw etc , etc .
  Jakoś dziwnie się składa , że nie zauważyłem aby zarówno Władze RP jak i lokalne spoglądały perspektywicznie z punktu widzenia ekonomi i gospodarki .
  W tym miejscu wracam do punktu wyjścia . Czy obecnie stać Nas na tę inwestycję i czy Nasze dzieci dadzą radę podnieść tak olbrzymi ciężar zadłużenia i kolejnego wyciągania pieniędzy z naszych i ich portfeli .

  • Do KAT Jak nie w Trzemesznie to gdzieś indziej roztrwonią kasę. Więc nie marudź. Głupotą jest myślenie, że ktoś się z tobą liczy. To jest inny świat. U władzy zawsze będą robić pod siebie i tyle. Każdy dba o siebie.

   • I tak właśnie wygląda świadomość tych kopanych w tyłek . Tylko , że Ty młody/a będziesz nosił/a ten ,,sprezentowany,, garb .
    To Twój problem tylko i wyłącznie . I to jak Ty odnajdziesz się w tej rzeczywistości również nikogo nie obchodzi i nikt z tego tytułu nie będzie sobie rwał włosów z głowy .
    Dobrej nocy w tym swoim innym światku .

 8. Czy ja dobrze zrozumiałem? 1400000 zł będzie kosztował nas udział w tej zabawie?Na tą murawę nikt ze zwykłych ludzi nie wejdzie!Znowu robicie koszty i wodę z mózgów mieszkańców!Będziemy oglądać kosztowne boisko z za bramy!Huczne otwarcie i cichutkie zamknięcie.To będzie hańba p.Peno,taka jak z działkami na pl.Wojciecha!TO NIE BĘDZIE BOISKO DLA WSZYSTKICH!!!

 9. Czy wszystko co się robi w tym mieście musi być na blokach. Ile tam już jest tych placy zabaw 3 albo 4. To samo boiska to już chyba 3 nie licząc hali sportowej, ścieżkę rowerową już przemilcze. Czy na starym mieście nie można zrobić boiska z placem zabaw dla dzieci, takiego ogólnodostępnego od 6-21 tak jak na przykład w Witkowie. Nie mówię tu o pełno wymiarowym boisku, taki mały orlik, dla chcącego nic trudnego.

 10. …już teraz brakuje trenerów do prowadzenia treningów piłki nożnej;chłopcy chcą trenować a miejsc nie ma w drużynie…może ktoś pomyślałby o tych dzieciach
  …może w wakacje ?!

 11. Za takie pieniądze odkupcie działki na pl Św.Wojciecha.Ciekawe ile zażądaliby „biedni przedsiębiorcy”,gdyby padła taka propozycja.To będzie następny „mercedes”na którego nas nie stać!Zasiejcie zwykłą trawę i wpuście wszystkich chętnych!

 12. A ja mam inne pytanie. Kiedy gmina zacznie inwestować w kulturę? Ja rozumiem, że przewodniczący rady to działacz Zjednoczonych, burmistrz to słynny trzemeszeński komentator sportowy ale są inni radni. Naprawdę nikt nie widzi, że u nas nie ma żadnej porządnej sali koncertowej ani nawet wystawowej?? Był ktoś w Domu Kultury? Widzieliście te gabloty wystawowe na korytarzu pomiędzy innymi sprzętami. A biblioteka? Miałam okazję być ostatnio w Mogilnie i zobaczyć jak może wyglądać biblioteka a przede wszystkim czytelnie.
  A co z muzeum?

 13. Biblioteka i czytelnia to jedno naprawdę kulturalne miejsce.
  Pokornie znoszę utrudnienia lokalowe, choć życzę nam wszystkim innych warunków.
  Kiedy jestem w bibliotece i czytelni, czuję się tam oczekiwana i ważne są moje potrzeby czytelnicze.
  Panie są pracowite i kompetentne. Znają nowości na rynku wydawniczym-możliwości finansowe skromniutkie.
  Odczepcie się od naszej biblioteki, bo to chyba ostatnie miejsce w Trzemesznie , gdzie jest kultura przez duże K.

 14. Melduję, że zadanie zostało wykonane! To teraz Ty czytaj. Pomalutku, ze zrozumieniem, literka po literce. A możesz też czytać głośno i wsłuchiwać się w odczytywane przez siebie głoski.
  Czepiasz się biblioteki w zdaniu drugim i trzecim od końca.
  Pozdrawiam świątecznie.

 15. Pewnie gdyby należycie zadbano o to boisko, które jest za halą, odchwaszczenie,utwardzenie,nowa trawa i ogrodzenie to koszty wyniosłyby ułamek sumy tego nowego boiska.Jeśli boisko będzie nie dla wszystkich to niezbyt mnie się to podoba, bo to raczej będzie na pokaz, na zasadzie mamy ale nie używamy albo używają wybrani czy tylko podczas lokalnych imprez sportowych. Chyba lepszym pomysłem byłoby za takie pieniądze stworzyć coś dla wszystkich mieszkańców i tych młodszych i starszych i do ogólnodostępnego korzystania.

 16. Nawracając do tematu boiska ze sztuczną nawierzchnią chcę nadmienić , że sprawa ta budzi wiele kontrowersji . Okazuje się , że wiele obiektów zostało wyłączonych z użytkowania z
  powodu złego stanu sztucznej trawy , który zagrażała bezpieczeństwu użytkowników . Eksploatacja nieuchronnie prowadzi do niszczenia nawierzchni oraz warstw podkładowych . Wymaga ona regularnej konserwacji sprzętem specjalistycznym przez ściśle określone podmioty . Nie będę dalej drążył tematu o innych czynnikach zagrażających zdrowiu oraz konieczności utrzymywania nawierzchni w stanie niemal idealnym .
  Śmiem twierdzić , że wstęp na ten obiekt będzie niestety reglamentowany . Chyba , że znajdzie się sponsor , który będzie dotował wszelkie naprawy i wymagane konserwacje .
  W tym miejscu liczę na radnego Pana Pawlaka , który bardzo dba o stan naszych portfeli i angażuje się w krzewieniu kultury fizycznej . Sponsoring to bardzo szlachetny cel . Liczę na jego wspaniałomyślność i gest godny naśladowania .
  Nie sadzę , że sponsorowanie uszczupli jego stan finansów w jakiś znaczący sposób .

 17. http://natemat.pl/149797,toksyczne-orliki-czy-dzieciaki-biegaja-po-tablicy-mendelejewa http://natemat.pl/149797,toksyczne-orliki-czy-dzieciaki-biegaja-po-tablicy-mendelejewa http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/160257,czy-sztuczna-trawa-jest-toksyczna,id,t.html Jednym z pierwszych specjalistów, którzy otwarcie mówią o niebezpieczeństwach związanych ze sztuczną trawą, jest dr Zbigniew Hałat, który w trzech kolejnych rządach był głównym inspektorem sanitarnym. Przytacza on wyniki badań przeprowadzonych w USA. Opublikowane materiały sugerują, że sztuczna trawa niesie zagrożenie dla życia ludzi. Zbyt długie przebywanie na syntetyku może między innymi wywołać choroby płuc, skóry i oczu. Plastik uwalnia związki chemiczne, które oddziałują na nerki, układ nerwowy i układ odpornościowy. Sprzyja również zakażeniom gronkowcem złocistym.

  Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/160257,czy-sztuczna-trawa-jest-toksyczna,id,t.html

 18. Może by tak jakieś małe referendum lub przynajmniej zapytać mieszkańców, czy chcą tego boiska. Uszczęśliwianie na siłę widocznie przejęto z samej góry naszych władz. Na dzień dobry pójdzie kupa kasy z gminy, a potem trzeba to będzie utrzymać, żeby ,,działacze” się mogli pochwalić, że mamy boisko ze sztuczną nawierzchnią.

 19. Mam wrażenie,że gdyby dano naszym radnym,dofinansowanie do prostowania ogórków i produkcji kwadratowych pomidorów,pialiby z zachwytu! Dosyć trującego azbestu przez dziesięciolecia!Teraz trujące boisko?Jestem za ekologią,zwykła trawa boiskowa!Zwykła trawa boiskowa!!!

 20. Przecież to przegięcie, tyle kasy? Ludzie wody nie mają doprowadzonej do domow i lgną w blocie, tam trzeba inwestowac a boisko za milion tez by bylo wypasione’ bez sensu!!!ktoś w ogole zweryfikowal te koszty?

  • Szanowny anonimie i inni proponuję zamknąć Orlika, boisko wielofunkcyjne,boisko do koszykówki toż to również sztuczna nawierzchnia. A sralnie i szczalnie dla psów zostawić. Czy to wam pasuje hejterzy ? Przejedź się do Barcina lub Gniezna zobacz jak funkcjonują kompleksy sportowe. Dobrej nocy życzę i refleksji. Dosyć dziadostwa.

   • Boisko pokryte naturalną trawą bez trudu samo unieszkodliwi krew, pot i ślinę. Sztuczną trawę trzeba odkazić, zmyć detergentem i wytrzeć. Rozgrzewające się w upale do 70 st. C plastikowe powierzchnie nie tylko sprzyjają namnażaniu się zarazków, ale też emitują produkty rozpadu tworzyw sztucznych wchodzących w skład sztucznej trawy, jak: poliamid, ang. polyamide (nylon) – PA, polipropylen, ang. polypropylene – PP i poli(tereftalan etylenu), ang. poly(ethylene terephthalate) – PET. Wygląda na to, że rządowy program „Orlik” wylągł się w gnieździe „Orlenu” i przyczyni się do zasypania na wieki Polski gumą i plastikiem za pieniądze, które to nam, właśnie nam, są odbierane w postaci podatków. Wymiana sztucznej trawy co 8 – 12 lat, to kolejne obok azbestu masowe obciążenie już od dawna przepełnionych wysypisk odpadów szkodliwych dla środowiska.

 21. Czy wam ludzie w Trzemesznie odbiera rozum? Czy warto coś dla was robić ? K…a jak tacy mądrzy, to napiszcie to z imienia i nazwiska „anonimowi herosi „.

  • Po części ludzie mają rację. Wydawać taką kasę na coś co będzie tylko dla wybranych i będzie spełniało tą samą funkcję co boisko na stadionie jest trochę bezsensu.

  • Szanowny „szkoda słów”, to imię i nazwisko?Gdybyś miał odrobinę dobrej woli,poczytałbyś o rakotwórczych boiskach.W naszym miasteczku,uwielbia się robić coś co jest w Gnieźnie,Witkowie,czy Mogilnie…i w świecie.Tylko w świecie już zamyka się stadiony z taką nawierzchnią i sieje się trawę.Co do Twoich słów ” dosyć dziadowania”, to w pełni się zgadzam i dlatego precz z dzadowskimi pomysłami!Nie ma przyzwolenia na trucie naszych dzieci!Oczywiście radni popierający ten projekt,muszą mieć świadomość odpowiedzialności karnej…

 22. Generalnie, to dziwi mnie skąd taka krytyka ekonomiki tego przedsięwzięcia, kwota do półtora miliona na inwestycję w infrastrukturę sportową, w obliczu nie dawnych choćby kwot za doradztwo za odzyskiwanie Vatu, chyba powinna cieszyć mieszkańców ?

  To jak podróż z piekła do nieba, tym bardziej, że drugą część kwoty uzyskano z zewnętrznych środków ?

  Oczywiście kwestie dostępności obiektu, skali jego możliwości zastosowania – użytkowania powinny być jak najszybciej podane do informacji publicznej …

  Panie Burmistrzu, jedna uwaga – lobbować trzeba zawsze w tej rzeczywistości, z takim doświadczeniem – przynajmniej jeśli chodzi o czas piastowania przez Pana swojej funkcji winien Pan to już wiedzieć … Choć podobno uczymy się przez całe życie …

  Co do syntetycznych nawierzchni to temat jest dość poważny, no bo o zdrowie dzieci i młodzieży chodzi:

  http://www.dziennikbaltycki.pl/sport/pilka-nozna/a/orliki-moga-byc-rakotworcze-po-emisji-dunskiego-dokumentu-w-holandii-zamykaja-sztuczne-boiska,10786742/

 23. Gmina mogłaby w końcu zająć się terenami dookoła Jeziora Kościelnego, które służyć będą wszystkim, a nie tylko wybrańcom. Mamy taki piękny teren w środku miasta z którym nie robi się NIC.
  Do kopania piłki i czerpania z tego radości wystarczy wolny, bezpieczny teren, bramki i piłka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj