Strona główna Kultura Powstał postument dla popiersia Hipolita Cegielskiego

Powstał postument dla popiersia Hipolita Cegielskiego

1801
22

Uwagę mieszkańców spacerujących przy trzemeszeńskim Domu Kultury, wzbudza nowo wzniesiony postument. W dniu 10 października zostanie na nim umieszczone popiersie Hipolita Cegielskiego. Docelowo jego imieniem nazwany ma być skwer, na którym znajdzie się rzeźba.

Na postumencie widnieje napis informujący o tym, że fundatorem pomnika jest Jerzy Blejwas. O jego przekazaniu w dniu 26 czerwca b.r informowaliśmy już na łamach portalu – |TUTAJ|.

IMG_8166 IMG_8164

22 KOMENTARZE

 1. Moim zdaniem taki postument będzie pięknie sie prezentował , w większości miast coś takiego stoi na placach i skwerach.Brawo dla pana Blejwasa,że zrobił coś dla Trzemeszna.

 2. Przecież ten plac wyglądał okropnie! Kwiaty posadzone bez ładu i składu, wszystko obsikane przez psy i niszczejące ławki. Teraz będzie porządna kostka, więcej ławek, na pewno jakieś kwiatki i postument człowieka, który dla Trzemesznian jest jedną z ważniejszych postaci.

 3. No,jak nie ma szkoły o nazwie Hipolita Cegielskiego ,to gdzieś trzeba Mu pomnik postawić .To wszystko jest śmiechu warte!!! Pozamykają szkoły to wszystkim pomniki postawią 🙂

 4. NIE MAM NIC DO POMNIKA SZACUN WIELKI !!ALE PO DIABŁA POLIKWIDOWALI TE DRZEWA ? STARSI LUDZIE SOBIE TAM ODPOCZYWALI SIEDZIELI NA ŁAWECZKACH , CZĘSTO TO BYŁ JEDYNY KONTAKT Z SĄSIADAMI !! ZROBIŁO SIĘ PUSTO I BRZYDKO !!!ŻADNA REWELACJA ! ZNOWU STAROSTWO ZABŁYSNĘŁO SWOIMI POMYSŁAMI ?

 5. Nasz rodak Jan Kiliński na pomniku stoi już 52 lata i nie może się biedny doczekać porządnych ławek, ładnej zieleni, małej fontanny chociażby.Ale w naszej małej ojczyźnie co rusz nietrafiony pomysł jest realizowany.Kwiaty były posadzone i to hortensje chyba jednak z braku podlewania zwiędły w mig.Tak jest co roku, resztę kwiatków wykopią piłką dzieci,które zrobiły sobie na placu boisko,czemu trudno się dziwić, nikt im nie zwraca uwagi.Jeszcze jedno zdanie czy obywatele nie chodzą ulicą św. Jana do piekarni np.Piekuś w czasie deszczu? Nikt nie został zbryzgany wodą spod kół aut,które nie zważając na ogromne kałuże jadą z prędkością światła?Może ta zabytkowa kostka przestanie być zmorą dla mieszkańców i na tym wąskim odcinku wyleją asfalt? Oby tak się stało.

  • A trzemesznianka chociaż raz zwróciła uwagę dzieciom grającym w piłkę czy oczekuje, że tam cały czas będzie stał policjant i pilnował trawnika ?

 6. Ciekawe, a nawet bardzo ciekawe co się stało z polbrukiem który był ułorzony w koło tego placyku, bo w tajemniczy sposób zniknął z placu może ktoś wyjasni tę sprawę?

 7. Brawo szkołę zlikwidowano a w zamian macie postument, przecież to jest nie do pomyślenia zlikwidować tak wyremontowaną , wyposażoną szkołę a umieścić tylu uczniów w nieprzystosowanych do tego warunkach .Burmistrzu coś Ty zrobił , płakać się chce……………………

 8. Proszę latem usiąść na ławeczce na placu Kilińskiego i założyć kask,piłką chłopcy kopią celnie; że nie w ten cel, przychodnia blisko ,apteka też to opatrzą rannemu głowę!!! Zwracać zaś uwagę młodym to strach usta otworzyć.Może rodzice by wychowali swoje pociechy, jednak oni tez boją się swoich dzieci.

  • a ja zwracam uwagę dzieciom jak coś źle robią-żadne mnie nie obraziło,prawie zawsze reagują na uwagę.radzę sprawdzić.!!!!!!
   zwracam też uwagę dorosłym jak np.dłubią w nosie a potem gołymi rękami wybierają bułki w markecie i jest zero reakcji,i niestety nie mogę tego zwalczyć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj