Strona główna Kultura Przekazanie pomnika Hipolita Ciegielskiego

Przekazanie pomnika Hipolita Ciegielskiego

2399
11

Wczoraj delegacja z Trzemeszna w składzie  – przewodniczący rady miasta Wiesław Pokorski, zastępca burmistrza Dariusz Jankowski, radny Krzysztof Szapował oraz Jerzy Blejwas,  w poznańskiej pracowni rzeźbiarskiej Krzysztofa Jakubika,  odebrała popiersie  Hipolita Cegielskiego.

Rzeźbę z rąk Krzysztofa Jakubika, odebrał sam jej fundator – Jerzy Blejwas.

Popiersie stanie na skwerze przed trzemeszeńskim domem kultury, który ma mieć nadane imię Hipolita Cegielskiego.

Wykonawca pomnika Krzysztof Jakubik jest wiceprzewodniczącym Zarządu Krajowego Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy w Warszawie. Niektóre jego prace są z pewnością znane naszym czytelnikom np. pomniki –  księdza Wawrzyniaka w Mogilnie,  Armii Krajowej w Licheniu czy tablica Kurta Lewina w Mogilnie.  Wykonuje też medale oraz inne małe formy rzeźbiarskie.

Jako pierwsi prezentujemy zdjęcie pomnika!

trzem12

 

11 KOMENTARZE

 1. Skąd to oburzenie Pani Ireno? Przecież to pieniądze prywatnej osoby (fundatora) i może je przekazywać gdzie mu się podoba. Może Pani coś przekaże na szkoły…, zamiast krytykować.

 2. Pani Ireno, z budżetem nie jest tak, że można przesuwać sobie fundusze np. ze szkół na opał, ze sportu na parkingi czy z policji na pomniki.

  Zastanawiałam się ostatnio, kiedy w naszych mediach lokalnych pojawią się dla odmiany jakieś dobre wiadomości – ale, jak widać, jak są dobre, to tez niedobrze….

 3. Rozumiem,że Cegielskiego zafundował Dobrodziej i wiem,że może fundować co chce.A ja mogę mieć swoje zdanie w tej sprawie,bo jest tyle dziur w gminnym worku do załatania.I Ziomek skąd wiesz czy nie wspomogłam jakiejś szkoły?A Jak pan Blejwas widział taką potrzebę w gminie i ją spełnił to tylko należą się mu podziękowania szczere.Ja też dziękuję za GEST na rzecz gminy,ale pomysł mi się nie podoba.

  • a może korzenie tego pięknego drzewa wrastały w szambo, które było pod tym placem, może woda zalewała piwnice okolicznych domów, może zapadała się ziemia pod tym placem ???

 4. Popiersie Cegielskiego to zaszczyt do miasta oraz pamięć dla znakomitego przemysłowca.
  Za to Burmistrz oraz cała rada powinna się wstydzić że doprowadziła do takiego stanu Gminę oraz likwidację szkół.
  Zlikwidowali zespół obsługi szkół, a pracowników nie zwolnił,jak dla mnie likwidacja etatu wiąże się ze zwolnieniem pracownika a nie awansem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj