Strona główna Na sygnale Potrącenie pieszej przez rowerzystę

Potrącenie pieszej przez rowerzystę

8199
51

Dzisiaj, krótko po godzinie 12, na chodniku przy ulicy Piastowskiej nastoletni rowerzysta potrącił pieszą. Z uwagi na brak wolnej karetki, na miejsce zadysponowano strażaków.

Pierwsi na miejscu byli policjanci oraz druhowie z OSP w Trzemesznie, którzy zajęli się kobietą. Następnie dojechał zastęp strażaków z Gniezna oraz karetka z Witkowa.

Zastaliśmy poszkodowaną, leżącą na chodniku z urazem ręki. Udzieliliśmy jej pierwszej pomocy, do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego” – mówi Łukasz Kwieciński z Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.

Jak poinformowała nas Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, sprawca zdarzenia miał 12 lat. Poszkodowana 60-latka trafiła do szpitala.

Krótko przed zakończeniem działań strażacy otrzymali kolejne wezwanie, tym razem na Cmentarz Parafialny. Jak wynikało ze zgłoszenia, doszło tam do pożaru jednego z nagrobków. Na miejsce pojechali gnieźnieńscy strażacy. Sytuację szybko opanowano.

51 KOMENTARZE

 1. 1) dzieciarnia jezdzi po chodnikach szybko – rodzice powinni zabrac dzieci do miejsca ku temu przeznaczone – boisko jakies, placyk rowerowy do nauki przeciez jest

  2) na pozar znicza tylko 1 zastep ?? ludzie czyscie oszaleli ! tam co najmniej z 3 zastepy powinny byc gorb kolo grobu a gdyby sie wszystk ozapalilo ?? przeciez tam obok koscielny mieszka !

 2. Niech mi ktoś wytłumaczy zdrowo rozsądkowo na jaki grzyb tyle strażaków do potrącenia rowerem. Powinni jeszcze dźwig zabrać, policję z specjalnej jednostki z najszybszym samochodem i antyterrorystów do pojmania sprawcy. I tak że obyło się bez sanepidu.

  • 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

   • To proste, każdy musi zarobić, po to tyle jest zastępów. Ale to jest h*j za to płacimy my podatnicy !
    Trzeba to ukrucic i to bardzo szybko. Dyspozytor który przyjmuje zgłoszenie powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej za naciąganie budżetu państwa. Tyle pieniędzy marnują niepotrzebnie. Ja rozumiem pali się dom ok 1 może być za mało, czy tam wypadek z udziałem 2 samochodów to można zrozumieć. Ale do palącego się znicza tyle straży? W ogóle kto to zgłosił ? Ta osoba mogła sama zgasić jesszcze woda jest na cmentarzu. Do pani potrąconej rozumie, policja, straż bo nie bylo karetki i na koniec karetka ale po co 2 straże? Jeszcze śmigłowiec mogli wezwać 🙈 Dyspozytor po to zadaje te wszystkie szczegółowe pytania po to aby wezwać odpowiednią ilość służb Czyż nie tak? A jak za każdym razem wzywa więcej, to po co te pytania ?

    • Wpisz sobie w Google „zasady dysponowania ramowe wytyczne” i wejdź w pierwszy link, przeczytaj i może wtedy nie będziesz udawał znającego się na wszystkim.

  • A co Wy macie do tych strażaków? Lepiej niech przyjadą jedni więcej niż za mało. Chyba że Wam żal że do straży Was nie przyjęli

 3. Tak się kończy samowolka dzieci, rodzice nie wiedza co się dzieje. Jeżdżą po chodnikach, ulicach bez znajomosci jakichkolwiek przepisów ruchu drogowego, a potem jak coś się stanie to czyja wina.

   • Tak jak napisałem pewnie ktoś kto kompletnie nie zna przepisów ruchu drogowego i nie rozumie, że chodnik jest od chodzenia jak sama nazwa mówi. Tak naprawdę to ta sytuacja to szczęście w nieszczęściu, że wszyscy żyją.

    • Tak się replikuje chamstwo przez pokolenia. Egoizm i narcyzm rodziców przechodzi na niewychowane, a rozpuszczone dzieci. Niestety dziś chamstwo jest zmotoryzowane, zmechanizowane i tak to się dzieje. Kontinuum bezrozumne.

  • Bardziej mnie martwi to że czy to dorośli czy to dzieci przez pasy przejeżdżają rowerami. To powinno być surowo karane. Moim zdaniem nawet gdy jest droga rowerowa która idzie przez skrzyżowanie to taki rowerzysta powinien zejść z roweru i przejść trzymając rower. Zresztą ja tak robię wolę żyć niż zostać potrąconym i gryźć piach. W starciu z autem szansę nikłe i to powinno być mówione na cidzień w radiu oraz TV. To samo się tyczy pieszych. Chcesz żyć uważaj jak wchodzisz na pasy bo ktoś może się nie zatrzymać. Większość się pcha na pasy pod koła auta i potem jak przeżyje to wie żeby nie wchodzić ale to już po fakcie🤣 Niestety często się zdarzają przypadki że człowiek ginie przez swoją głupotę 🙈 Jeden gościu z Trzemeszna zabił i dalej jeździ autem, wniosek lepiej nie wchodzić na pasy dopóki samochód się nie zatrzyma.

   • W tym nie ma nic strasznego jak robisz to powoli i ostrożnie. Co zmienia w kwestii bezpieczeństwa namalowanie przejazdu rowerowego?

   • Nie wchodzę na pasy póki auto się nie zatrzyma. I tego uczę swoje dzieci. Zbyt wielu de…… widuje i znam zebh tak ryzykować życiem. Moje dzieciństwo to czas zaledwie parunastu auto na dzień przejeżdżających ulica. Dziś….. Dziunia obok w BMW trzeba zaszpanować a nie tam rozglądać się i jechac bezpiecznie. Jeszcze nie stanie i ucieknie

 4. A kto ma tego pilnować jak policja ma to gdzieś. Jeżdżą skuterami i rowerami jak im się podoba, zero pojęcia o ruchu drogowym to teraz są skutki. Może racz panowie z posterunku się wezmą za to. Jak dojdzie do tragedi to będzie wtedy lament i płacz.

 5. Żeby to pierwszy raz? Teraz pomyślcie ze wpadł na osobę dorosła z dzieckiem idąca…… to jest normalnie cyrk co się dzieje. My wychodzimy dopiero jak cała hołota rozejdzie się inaczej idziwmy ryzykować wypadek……. bo co z tego ze moje dziecko uważa przestrzega zasad jak jedzie się popisywać rowerem gosciu z taka prędkością ze serce mi prawie staje. Gdzie są rodzice takich osób? Chętnie bym z nimi porozmawiała na temat poszanowania praw i życia innych osób

   • A kto powinien nauczyć dziecko bezpiecznie jeździć? Chyba rodzice są od tego by przekazać dzieciom , że skoro jeżdzą po chodnikach to należy uważać na pieszych.

    • uczyć sobie możesz a i tak dziecko zrobi po swojemu jak akurat nie będzie pod opieką dorosłego. Dorosłego nie da się nauczyć, a od dziecka wymagasz.

   • Tak. Rodzice są odpowiedzialni za to co robi dziecko. Jeśli zachowuje się jak dureń i stwarza niebezpieczeństwo dla innych to rodzice odpowiadają za jego zachowanie. Jeśli panią/pana tak to dziwi, to proszę się nie zdziwić jak trafi do poprawczaka. Jeśli to wydaje się pani/panu dziwne, niezrozumiałe, to nie powinien mieć pan/pani nigdy dzieci.

 6. To tyle pieniędzy gmina wywaliła, żeby powstało miasteczko ruchu drogowego i jeszcze ktoś napisze, że dzieciaki mają zero pojęcia o ruchu drogowym? „Głównym celem realizacji zadania jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poruszających się pieszo i rowerem po drogach naszej gminy i nie tylko. ” -http://trzemeszno.pl/aktualnosci/powstalo-miasteczko-ruchu-drogowego.html
  Czyżby miasteczko nie spełniło swojej funkcji? Może więc należy je zlikwidować i przerobić na o wiele pożyteczniejszy parking? Było sporo takich głosów za parkingiem no ale jak tu odmówić dzieciom?

  • Przecież to od początku wiadome było że takiej funkcji nie spełni – wystarczy obserwować dzieciaki. Na parking szkoda terenu – tam jakiś tor pumptrackowy powinni zrobić dzieciakom do jeżdżenia na hulajnogach i rowerkach.

   • Jacie kręcę zróbcie wszystko tym dzieciakom przecież za mało maja rower hulajnoga zwykła elektryczna deski tablety smartfony … I pomyśleć ze kiedyś wystarczył rower i zwykle polne ścieżki…. Potem madki po nocach lekcje robią bo dzieci sił nie maja i czasu

   • Nie ma się co dziwić ze potem tylu antyszczeoionkowcow mamy jak wy tylko myślicie co zbudować żeby dzieciaczki się świetnie bawiły. Może zróbcie coś dla tych których nie stać na hulajnogę? Rower? Albo mają po bracie starszym siostrze stare zniszczone i wyśmiewane przez rówieśników? Wszystko dla bogatych dzieci. Co z biednymi? Nie mówię żeby kupować sprzęt zaraz jednak może jakieś sensowne zajęcia w domu kultury? Dla chętnych a nie dla „wybranych wybitnych”? Skoro można na tym placu masę ludzi siedzieć to jaki problem jest stworzyć jakieś zajęcia nieodpłatne sponsorowane przez gminę zrobić?

    • W dodatku sam płac i tajemnicze dziecku znaki niczego nie nauczą. Gdzie Policja, gdzie urzędnicy, gdzie Dom Kultury, szkoły, przedszkola – organizuje się tam jakieś zajęcia? Jeździ na wycieczki w ramach wf np?

  • Chyba nie wiesz do czego służy w rzeczywistości ten plac 😛 szkoły przedszkola zamknięte ale na placu manewrowym w ciepły dzień mamy coronaparty 😛 Nie wiem czy służy on do nauki bo jak wjadą co niektórzy to strach na tym placu być. Przemilczę ze niektórzy mana silny instynkt małpy i wskakują na znaki 😛 plac służy do jeżdżenia jak się chce ale na pewno nie do nauki. Znaki i chaos jaki tam panuje nie uczy. Pozdawiam

  • Powinien być parking. To o wiele bardziej pożyteczny pomysł. Miasteczko żeby było należycie wykorzystane to powinny z niego korzystać rozsądne osoby. Tymczasem jest to zbieranina „smietanki”. Piękne słownictwo można usłyszeć i zobaczyć nasza nudząca się młodzież w akcji.

  • Plac manewrowy był niszczony już chwile dosłownie po zbudowaniu go. Użytkownicy zepsuli znaki. Może lepiej jakieś zajęcia wychowawcze dla młodzieży?skoro rodzice nie maja czasu dziczy wychowywać.
   Proponuje parking lub zajęcia wychowawcze. Dla dobra miasta.

 7. Więcej inetrnetu i gier polecam dla dzieciaków żeby rodzice mieli „spokój”. Młody pewnie myślał że na symulatorze jeździ… .

   • Dzieciak myślał że jest w wirtualnej rzeczywistości. Jak „potrąci” to wstanie i pójdzie dalej tak jak w grach…
    Znajdźcie dzieciakom jakieś normalne zajęcie zamiast „enauki” bo już ewidentnie nie mają pomysłów na „zabawę”…
    Ta cała pandemia i epandemia wychodzi już chyba wszystkim bokiem

 8. Policjo brac sie za te hulajnogi co po Trzemesznie bryluja w dzien to jeszcze widac a wieczorami bez swiatel odblaskow kituja ilesie da karac na maksa po ulicy po chodnikach i jeszcze we dwochna jednej

   • Ścieżka jest alternatywą a nie przymusem. Rowerzysta jadący z Niewolna do Centrum nie będzie kierował się na dwustumetrowy odcinek ścieżki rowerowej.

    • Do Eee…
     Jeśli już się wypowiadasz to chociaż miej informacje w temacie a nie klepiesz byle co klepać
     Zgodnie z Kodeksem Drogowym (a konkretnie art 33. Prawa o ruchu drogowym), który reguluje przepisy dodatkowe o ruchu rowerów, motorowerów) „kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.”

 9. Ostatnio jechałem z ulicy Maja i skręcałem w lewo w kierunku kościoła to było w niedzielę, a gość z ulicy od strony placu Kilińskiego ulicja Jana pod prąd rowerem w lewo na ulicę Maja o mały włos bym go nie potrącił, mało tego w tym samym czasie bo było to godzina 6:15 rano szła młodzież jedna dziewczyna i dwóch chłopaków całkiem pijanych lub naćpanych w trakcie pouczania rowerzysty że tu jest zakaz skrętu w lewo młoda dziewczyna pokazała mi środkowy palec. Szkoda że nie miałem dużo czasu bo wyszedłbym i nauczyłbym dziecko jak się odnosić do starszych. Ciekawe czy matka tej gówniary jest zadowolona? Można to sprawdzić na kamerach o ile tyle czasu w stecz można cofnąć 🤣🤣🤣 w co wątpię. Kapuś nie jestem staram się samodzielnie wyjaśnić każdemu z osobna ale niestety czasu nie miałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj