Strona główna Sport i rekreacja Ponad 9300 zł zebranych dla Martynki!

Ponad 9300 zł zebranych dla Martynki!

978
13

W ubiegła niedzielę w Niewolnie odbył się Piłkarski Turniej Charytatywny, z którego całkowity dochód przekazany został na rzecz 2 letniej dziewczynki z Niewolna – Martynki – wymagającej systematycznej i kosztownej rehabilitacji. Pomysłodawcą turnieju był Sołtys Niewolna Łukasz Zalewski.

Do współorganizowania wydarzenia dołączyła Parafia Trzemeszeńska, którą reprezentował ks. Krzysztof Kubaszewski. Turniej otworzył ks. proboszcz Piotr Kotowski, a słowo przywitania skierował do zebranych sołtys Niewolna. Warto podkreślić, że impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników.

Podczas turnieju odbyły się mecze piłkarskie. Walczyło ze sobą 5 drużyn: Niewolno, Kamieniec, Zieleń, Exodus oraz nauczyciele i przedsiębiorcy. W trakcie spotkań można było skorzystać z przygotowanych atrakcji, m.in. przejażdżek dorożkami, wejścia do wozu strażackiego oraz radiowozu policyjnego, poćwiczyć z instruktorką Fit & Jump, czy też zaopatrzyć się w przeróżne domowe wypieki, ciasta, chleb ze smalcem i ogórkiem małosolnym, a także zakupić napoje, słodycze i kiełbasę z grilla.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, podczas której wszystkie 200 losów rozeszło się w 40 minut. O atrakcje muzyczne zadbała, zaproszona przez sołtysa, młodzież. Dzieci mogły skorzystać z basenu z kulkami, zagrać w kręgle, a także pójść do stoiska „malowania twarzy”. Po zakończonych meczach piłkarskich odbyła się licytacja przedmiotów. Wylicytowano między innymi sejf, porcelanę, duże lustro, obraz, biżuterię, a także – co wzbudziło duże zainteresowanie – płyty T.Love, Kultu i Renaty Przemyk. Artyści, dzięki Sołtysowi Niewolna p. Łukaszowi Zalewskiemu i za jego pośrednictwem, przekazali swoje albumu z autografami i specjalnymi dedykacjami.

Piłkarski Charytatywny Turniej zakończyło wręczenie pucharów. Wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsce, gdyż tego dnia walczono o jeden cel, którym było zebranie funduszy na leczenie Martynki. Z informacji, które otrzymaliśmy od Sołtysa Niewolna, zebrano łącznie 9.377,50 zł.

13 KOMENTARZE

  1. Paralotniarze bezkarnie robią hałas, budzą dzieci, przeszkadzają chorym. Niech latają nad terenami niezabudowanymi! Nie muszą szpanować nad naszymi głowami!

  2. Paralotniarze niech pod moim niebem nie wzlatają, to nieładnie,że nie liczą się z tym, że budzą dzieci i chorych. A poza tym jestem w nerwach ,że spadną ,jak im motor przestaje terkotać.
    Latać nad polami, lasami, łąkami ,jeziorami- to chyba dosyć miejsca.

    • Dokładnie! Nie podaliscie zadnych informacji przed imprezą! O jakis pierdolach potraficie pisac, ale o waznych informacjach ktore moglyby sie przyczynic do wiekszej kasy dla tej dziewczynki to juz nie łaska napisać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj