Strona główna Sport i rekreacja Pierwsza rocznica „Kijkowego Trzemeszna”

Pierwsza rocznica „Kijkowego Trzemeszna”

5093
14

Niemałym dorobkiem może poszczycić się stowarzyszenie „Kijkowe Trzemeszno” po zaledwie roku swojej działalności. Trzemeszeńska grupa entuzjastów nordic walking wzięła już udział w 37 zawodach.

Najwięcej startów mają za sobą Agnieszka Kędzierska (33), Kamila Kolberg (28) i Marzena Stankowska (24). Najbardziej utytułowaną zawodniczką jest A. Kędzierska, która stawała na podium 27 razy, na drugim miejscu K. Kolberg – 19 razy na podium i Arkadiusz Kędzierski – 7 razy.

Działalność „Kijkowego Trzemeszna” to także – a może przede wszystkim – treningi, dające nie tylko poprawę formy, ale także możliwość wspólnego spędzenia czasu i integracji. Członkowie grupy aktywnie uczestniczą w akcjach charytatywnych na terenie naszej gminy, niektóre z nich odbyły się z ich inicjatywy.

W stowarzyszeniu dominują panie, chociaż dwa „rodzynki” – Krystian Borucki i A. Kędzierski – dzielnie dotrzymują im kroku.

Wczoraj w restauracji „Czeremcha” odbyło się spotkanie rocznicowe. Obecni byli burmistrz Krzysztof Dereziński, przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno, sekretarz gminy Edyta Kubiak, dyrektor trzemeszeńskiego gimnazjum Sławomir Kupś.

Były życzenia, podziękowania i gratulacje, nie mogło zabraknąć okolicznościowego tortu z wizerunkiem trzemeszeńskiej wieży ciśnień. Ten bowiem obiekt stanowi główny element logo stowarzyszenia. W imieniu osób tworzących „Kijkowe Trzemeszno”, osobne podziękowania za zaangażowanie w działalność grupy na ręce Marzeny i Justyny Stankowskich złożyła A. Kędzierska.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

14 KOMENTARZE

 1. Bardzo udana inicjatywa aktywnych ludzi. A czy ta grupa ma gdzie się spotykać? Nie trzeba im swojej sali na spotkania? Gratulacje dla miłośników tej formy dbania o zdrowie.

  • Niebawem przy plebani stanie „stylowy” (niczym tylne drzwi wejściowe do bazyliki) zapewne budynek, a jeśli to parafianki i parafianie, to przecież będą mieć pełne do niego prawa.

 2. a ja ze swojej strony dziekuje burmistrzowi tego PATRONATU nad zespolem i wsparcia i tego ze jest z nami od samego poczatku i mam adzieje w zasadzie nie bedzie grzechem jesli powiem ze MY wszyscy amy nadzieje ze wygra kolejne wybory i ze dalej bedzie nas wspierał o tyle co nasz burmistrz to zaden inny wczesniej nie zrobil i nie zrobi juz !

  • To chyba burmistrz sam sobie te peany pisze. Ale juz nie wygra. I przejdzie do historii tego miasta jako jego najgorszy burmistrz. Taka prawda.

   • tak bardzo wybitna osobistosc, temu nikt nie zaprzeczy – paietaj stawiajac krzyzyk na kartce jesli jestes kijkowcem to lepszego patrona nie ma i nie bedzie. tyle sciezek powstalo w gminie itd.
    Nie wspomnę juz o mierzeniu czystosci powietrza – kto inny by sie tak starał?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj