Strona główna Kultura Pielgrzymi w Niewolnie

Pielgrzymi w Niewolnie

1100
5

Wczoraj mieszkańcy sołectwa Niewolno gościli u siebie pielgrzymów z Czech, którzy przyjechali do naszej parafii w drodze na Światowe Dni Młodzieży. Na gości czekało szereg atrakcji. Rozegrano m.in. mini turniej w piłkę nożną. Wystąpiły w nim trzy drużyny – Drużyna Czechów, Drużyna Księdza i Drużyna Sołtysa, która okazała się najlepsza.

Osobny mecz został rozegrany pomiędzy paniami z Czech i Polski. W tym wypadku nasze zawodniczki uległy koleżankom zza południowej granicy. Jednak to nie wyniki były najważniejsze. Wszystkim udzieliła się wspaniała, sportowa i wesoła atmosfera. Grano też w siatkówkę, siłowano „na rękę”, przeciągano linę, tańczono, śpiewano – było po prostu wesoło, serdecznie i przyjaźnie.

Gospodynie z Niewolna przygotowały bogaty poczęstunek, a całość zorganizował sołtys Łukasz Zalewski, który czuwał nad przebiegiem imprezy. Na koniec przy świetlicy wiejskiej rozpalono ognisko, a dzień pełen wrażeń zakończył Apel Jasnogórski.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

5 KOMENTARZE

  1. Bardzo fajna impreza i brawo dla organizatorów. Jedno mnie tylko zastanawia. „Wczoraj mieszkańcy sołectwa Niewolno gościli u siebie pielgrzymów z Czech, którzy przyjechali do naszej parafii w drodze na Światowe Dni Młodzieży” Nie wiedziałem że Trzemeszno jest „po drodze” z Czech do Krakowa. Z Czech do Krakowa mają zdecydowanie bliżej niż z Trzemeszna ale fajnie że przyjechali i poznali miasto związane ze św. Wojciechem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj