Strona główna Sport i rekreacja Odpust w Kamieńcu z udziałem młodzieży z Czech

Odpust w Kamieńcu z udziałem młodzieży z Czech

1983
12

Parafia w Kamieńcu świętowała dzisiaj doroczny odpust ku czci swojego patrona św. Jakuba Apostoła Większego. Tym razem uroczystości odpustowe miały szczególny charakter – połączone zostały ze Światowym Dniem Młodzieży Dekanatu Trzemeszeńskiego.

Do Kamieńca zawitali młodzi Czesi, goszczący od kilku dni w towarzystwie młodzieży z Trzemeszna i okolic. Nie zabrakło oczywiście młodzieży z parafii kamienieckiej. Uroczystość rozpoczęła msza święta odpustowa, a następnie na terenie przykościelnym odbył się festyn dla parafian i gości. Można było posłuchać parafialnego zespołu z Trzemeszna, obejrzeć występ Świerszczy, skorzystać ze sprzętu pływającego, wziąć udział w różnych konkurencjach.

Gospodynie z sołectw Kamieniec, Szydłowo i Słowikowo częstowały przygotowanymi przez siebie daniami. Głównymi organizatorami byli proboszcz ks. Jerzy Mostowski i sołtys Kamieńca Tomasz Szafrański. W organizację włączył się Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie oraz stowarzyszenie „Pod Żaglami”.

Krótko przed godziną 20:00 na dworcu kolejowym w Trzemesznie pożegnamy pielgrzymów z Czech , którzy udadzą się do Krakowa.

12 KOMENTARZE

  • O dziwo jechał dzisiaj pociąg KW relacji Inowrocław – Kraków Główny, który zatrzymywał się w Trzemesznie. Tylko nie wiem czy pielgrzymi nim pojechali, gdyż akurat on odjeżdżał ok 21:30

 1. Aleś ty biedny, że nie rozumiesz ojczystego języka. Gdzie tu napisano, że pociąg z Trzemeszna pojedzie do Krakowa? Ja z dworca w Trzemesznie wyjeżdżałem już do Paryża ale ty pewnie znowu napiszesz, że nie ma pociągów z Trzemeszna do Paryża . 🙂

  • jada jada 🙂 – Paryż – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim, w gminie Żnin.

 2. Widać,że wszyscy są zadowoleni i o to chodziło!Pozdrawiam uczestników,Czechom życzę dobrych przeżyć.Kamieniec z lotu ptaka-przepiękny.

 3. Orkiestra z Mogilna zaproszona, kasa zapewne wydana na nią, ale oczywiście szanowny redaktor nie dodał informacji, że uświetniała mszę świętą i przed świerszczami grała krótki koncert… Oj widać kto sponsoruje te artykuły 😀

  • Rzeczywiście niedopatrzenie. Wystąpiła orkiestra z Mogilna. Natomiast kto sponsoruje te artykuły? Chciałbym się dowiedzieć, umieram z ciekawości.

 4. Piękny dzień, motorówka i zaglówki na wodzie bardzo mnie i mojej rodzinie sie podobało prosimy o wiecej takich imprez nad wodą. Dziękuje

 5. Miła i sympatyczny dzień. Wiele atrakcji dla wszystkich. Mimo słabego wiatru miło było przepłynąć się żaglówką czy motorówką. Rzeczywiście więcej takich spotkań. Pozdrawiam organizatorów i wszystkich, którzy włączyli się w organizację odpustu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj