Strona główna Kultura Owocne tygodnie dla zespołu „Hopki”

Owocne tygodnie dla zespołu „Hopki”

1666
6

Ostatnie tygodnie były niezwykle owocne dla zespołu tanecznego „Hopki” z Niewolna. Dziewczyny rozpoczęły rok od występów na WOŚP, turnieju AVACO oraz Biegu Trzech Jezior.

Pierwszej marcowej soboty „Hopki” udały się do Gniezna, aby wziąć udział w „Kalejdoskopie Talentów”, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury, czyli – jak określał organizator – przeglądzie dla ludzi zdolnych. Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe: do 10. roku życia i od 11. roku życia.

Tancerki występowały w kategorii starszej, w której zetknęły się z wieloma fantastycznymi tancerzami, wokalistami oraz muzykami. Pomimo zaciekłej walki, „Hopki” przeszły eliminacje i zostały wymienione jako pierwsze w spisie finalistów.

13 lipca walczyć będą o główną nagrodę w czasie „Dni Gniezna”. Uczestników oceniało jury w składzie: Paulina Lewandowska, Tadeusz Witt i Norbert Jandy.

17 marca dziewczęta udały się na ogólnopolski przegląd „Wiosenne Fanaberie Hip Hop”, organizowanym również przez MOK Gniezno. W czasie konkursu wystąpiło ponad trzystu tancerzy w wieku od 7. do 40 roku życia. W wydarzeniu uczestniczyły zespoły z całej Polski, między innymi z Kalisza, Poznania, Bydgoszczy, Środy Wielkopolskiej, Gostynia, Gniezna i… naszego Niewolna.

Dziewczynki zajęły 6. miejsce, jednak jak określa ich prowadząca Jagoda Woźniak, ważne jest doświadczenie jakie dziewczynki zdobywają na turniejach i zacieśnianie więzi w czasie wyjazdów, a wystąpienie wśród tak wspaniałych zespołów jest prawdziwym zaszczytem.

Skład zespołu: Oliwia Balcerek, Dominika Durlak, Emilia Ferenc, Julia Kaliniak, Dominika Michalik, Nikola Wiśniewska, Weronika Wiśniewska i Martyna Wyroślak.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

6 KOMENTARZE

  1. Hmmmmm!!! cieszę się z sukcesów dziewczynek,ale chciałam zauważyć,że moje dziecko było również kiedyś laureatem tego konkursu(kalejdoskop talentów)i nikt o tym nie wspomniał!może rzeczywiście to nie jest priorytet,ale trzeba doceniać wszystkich artystów naszej gminy!!! Poza tym ubolewam nad tym,że jeśli są organizowane jakiekolwiek konkursy przez DK i są wytypowani laureacito nasz DK „nie pcha”dalej zwycięzcy do konkursów powiatowych czy wojewodzkich-jal udało mi się zaobserwować robi to np.Strzelno!!
    Gratulacje dziewczyny!!!

  2. Zgadzam się. Bardzo mi się też spodobały te dziewczynki. Nie narzucają się i nie przynudzają. Wiedzą, kiedy skończyć. A te spódniczki?– bajka! Ruchy taneczne stosowne do wieku dziewczynek, to też dla mnie ważne.

    • To nie jest błąd. Operujemy obiema nazwami. Powód zaistniałej sytuacji jest dość prosty, a mianowicie napis „Hop” na koszulkach wyglądał dużo ładniej i jest znacznie większy. Natomiast „Hopki” to po prostu zdrobnienie, którym często się nas określa. Na naszym fanpage w serwisie Facebook widnieje nazwa „Zespół taneczny Hopki, tak samo jak na tablicy zamieszczonej w świetlicy w Niewolnie. Niemniej jestem bardzo wdzięczna, że są osoby,które tak uwaznie śledzą wydarzenia związane z nami 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj