Strona główna Kultura Nowy plac zabaw przy szkole podstawowej

Nowy plac zabaw przy szkole podstawowej

2032
27

Przy szkole podstawowej nr 2 w Trzemesznie, dzięki środkom z budżetu Urzędu Miasta i Gminy Trzemeszno, powstał nowy plac zabaw. Skarbnik gminy – Alina Kociemba poinformowała nas, że koszt postawienia placu wyniósł 30 tysięcy złotych.

Plac zabaw służyć ma dzieciom uczęszczającym do oddziałów przedszkolnych, które znajdują się też na terenie szkoły.

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie, dzięki staraniom dyrektora placówki, wykonane zostało też nowoczesne boisko trawiaste. Dokonano również wymiany 3 okien. Wymiana ich, ze względu na specyficzny kształt, kosztowała 21 tysięcy złotych.

IMG_7963 IMG_7965 IMG_7966


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

27 KOMENTARZE

 1. Dalej, komentujcie teraz że stawiają place zabaw a nie ma pieniędzy na to i na to i na tamto też. I nie zapomnijcie dotknąć tym samym burmistrza bo to wszystko jego wina pewnie…

 2. A dlaczego tego nie zrobią przy SP Nr 1? To jest większa szkoła,a dlaczego „dwójka” w ogóle jeszcze istnieje? Taka mała szkoła pochłania takie koszty.

  • Dlatego nie zrobią, ponieważ jak napisano plac ten powstał z myślą o dzieciach z oddziałów przedszkolnych. Coś mi się wydaje, że warto by było utworzyć w gminie dodatkowy oddział z zajęciami wyrównawczymi z czytania ze zrozumieniem.

 3. najpierw (wyrzucili -red) wszystkie barierki na jedynce rozebrali place zabaw to niech teraz cos robia tylko szkoda ze za kazdym razem dzieje sie cos jak zblizaja sie wybory

 4. Zamiast tego placu zabaw przydała by się chociaż mała sala gimnastyczna!!!! Dzieci nie mają gdzie ćwiczyć!!!! Biegają po parku ,albo chodzą na hale sportową. Wstyd !!!

 5. Cóż, plac sympatyczny, choć malutki. Boisko, faktycznie trawiaste, tylko za co tyle pieniędzy..?? Nie lepiej było zasiać we własnym zakresie trawkę, bramki i tak są stare a te pieniądze przeznaczyć na kolejne np. okna (o normalnym kształcie)..? Plac wybudowany na świeżo wyłożonej kostce brukowej (na której wykonanie nie było niestety pieniędzy), która została zerwana, choć miejsca na plac było dosyć… miło, że władze się starają ale starania to nie wszystko… warto to jeszcze robić z 'głową’… :/

 6. Za co tu kogokolwiek chwalić skoro znów Szkoła Podstawowa nr 2 „przepłaciła” z naszych pieniędzy (używając łagodnych słów, nie chcę, żeby ktoś na mnie policję nasłał). Na Ogródku jordanowskim jest trzy razy więcej sprzętu, o wiele lepszej jakości w podobnej cenie.

  Czyli znów mamy taką samą sytuację jak z trawą, gdzie produkt jest kilkukrotnie droższy od tego dostępnego na rynku.

  Czy oni mają nas za debili? Jeszcze się tym chwalą…

  Patrząc na cenę nie było ani prawdziwych zapytań ofertowych, ani rzeczywistego rozeznania rynku, tylko kupno sprzętu w „przyjacielskiej firmie”.

 7. Może by tak Dyrektor Szkoły nr 2, albo Pani Skarbnik postarali się o pieniądze z Unii Europejskiej, zamiast wydawać lekką ręką pieniądze, Nasze publiczne, które w obecnej sytuacji przydałyby się na Gimnazjum i Liceum. Zresztą, co tu dużo mówić,łatwo wydaje się pieniądze które lekko przyszły. Radni też bez oporów zagłosowali na trawkę za 30 tyś, plac zabaw 30 tyś. i 21 tyś trzy okna. Kwoty kosmiczne, a efekt żałosny.
  A można było skorzystać z propozycji przedstawionej poniżej, tylko niestety musi się chcieć i nie każdy To Potrafi!!!!!!
  Lepiej łatwe i gotowe pieniądze i jeszcze zbierać aplauzy, ale PYTAM SIĘ za co!!!!
  Podaję propozycję postarania się o środki UNIJNE!

  MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ

  200 milionów zł z UE na oddziały przedszkolne przy szkołach

  Zgodnie z przewidywaniami, już od lipca 2013 roku samorządy będą mogły składać wnioski o dofinansowanie oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych ze środków unijnych. Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia projektu zmiany Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Minister edukacji narodowej we współpracy z ministrem rozwoju regionalnego, już w styczniu tego roku, zaproponowała, że w 2013 roku przeznaczy się dodatkowe 50 mln euro, (czyli ponad 200 mln zł) na modernizację oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych przy szkołach podstawowych.

  Zmiany w Programie spowodują przeniesienie środków z komponentów centralnych na Priorytet IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, w tym wsparcie edukacji przedszkolnej.

  Dodatkowe środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na modernizację placówek, w których wychowanie przedszkolne odbywa się tylko w oddziałach przedszkolnych (ponad 2000 oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych przy około 1400 szkołach podstawowych). Trafią one także w pierwszej kolejności do oddziałów przedszkolnych na terenie gmin o najniższym poziomie uprzedszkolnienia w danym województwie.

  W ramach wsparcia oddziałów przedszkolnych środkami UE zaplanowano, że fundusze te mogą być przeznaczone na:

  Organizację placu zabaw,
  Dostosowanie toalet do potrzeb dzieci,
  Meble i wyposażenie – zakup i montaż,
  Wyposażenie lub doposażenie kuchni,
  Komplet wyposażenia zapewniającego bezpieczne warunki opieki nad dziećmi,
  Zakup wyposażenia do utrzymania czystości w pomieszczeniach,
  Zakup wyposażenia wypoczynkowego,
  Zakup i montaż mebli do wyposażenia szatni,
  Zabawki i pomoce dydaktyczne,
  Zabezpieczenia grzejników zabudową, w celu uniknięcia oparzenia oraz urazów głowy,
  Zakup sprzętu ICT (technologie informacyjne i komunikacyjne).

  • Zdecydowanie są mądre komentarze.A gdzieniegdzie głupek zawsze się znajdzie.Wystarczy posłuchać komentarzy w telewizji.Samo życie.

 8. Nic nie powstaje- źle… Powstał przy szkole plac zabaw- źle…. Nie urodził sie chyba jeszcze taki co by szło mu dogodzić… tak źle i tak nie dobrze… Już chyba ludzie na prawde nie mają co robić i wymyślają czego by tu sie uczepić tym razem…

  • Dobrze, że jest plac dla dzieci, chociaż sam nie jestem dzieckiem, ani w najbliższym czasie ojcem nie zostanę, cieszę się z tego, że go zbudowano dla dobra gminy, w której póki co mieszkam. Jednak…

   zdecydowanie się nie cieszę z kilkukrotnego przepłacenia za ten plac, co jest w zasadzie jawną niegospodarnością/machlojką pewnej pani.

  • To nie jest tak:tak źle i tak niedobrze.Jak można pisać, że jest dobrze,jeśli znów to dowodzi delikatnie mówiąc niegospodarności i marnotrawstwa.
   Nikt się teraz nie czepia bez powodu. Ludzie też umieją liczyć .
   Przytaczanie przysłowia :jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził -w tej sprawie- to czysta demagogia.

 9. Mój synek tam się bawi i jest szczęśliwy. Dziecko najlepiej wie. Co do szkoły jest mała ale i tak są klasy na rano i popołudnie. Lepsza ta szkoła niż moloch nr.1.

  • Heh, no to proszę się cieszyć, że pańskie dziecko nie jest niepełnosprawne. Bo szkoła podstawowa nr 2 wyrzuca dzieci niepełnosprawne na zbity pysk (co jest zarówno nieetyczne jak i nieprawne).

 10. W komisji rewizyjnej był aktywny radny,który by zainteresował się i umiał by ocenić te wydatki.Jaka szkoda,że kiedy jego córka dostała pracę podlegającą burmistrzowi,to ten radny zamilkł a nawet zrezygnował z pracy w komisji rewizyjnej.Mógł tam być,ponieważ znał się jak mało kto na sprawach gminy.

 11. no fajnie że jest ! ale gdyby nie było to też dzieci by się uczyły ! bo po to tam chodzą prawda !no ale jak sa marne wyniki to trzeba czymś zabłysnąć !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj