Strona główna Różne Nowe kamery już działają

Nowe kamery już działają

1482
8

Dwie nowe kamery pojawiły się na terenie miasta. Jedna z nich zawisła na słupie przy ulicy Tumskiej, w pobliżu siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie. Swoim zasięgiem obejmuje głównie pobliski parking.

Druga usytuowana została przy siłowni „pod chmurką”. Ta lokalizacja była szczególnie oczekiwana przez mieszkańców z uwagi na zakłócenia spokoju i akty wandalizmu, jakie miały tam w przeszłości miejsce.

Poza nowymi kamerami, jedna z dotychczas działających zmieniła swoje miejsce. Chodzi o kamerę przy ulicy Langiewicza, która z budynku przychodni została przeniesiona na skrzyżowanie ulic Kopernika i Langiewicza. W ten sposób obejmie ona swoim „wzrokiem” większy teren, w tym okolice sklepu, pobliski skwer i ławki.

Koszt inwestycji, na który składają się zakup kamer, ich montaż, przeniesienie jednej z nich oraz modernizację serwera wyniósł 80379 złotych. W bieżącym roku przewiduje się dalszą rozbudowę systemu monitoringu w mieście.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

8 KOMENTARZE

  1. Za kamery bardzo dziękujemy p.Peno.Nareszcie można się wyspać.Trudno nie zauważyć bezczynnosci w tej sprawie radnego, który mieszka w pobliżu.Jak Pan panie radny chce zadbać o dobro całej gminy,skoro nie widzi Pan problemów swojej ulicy? Ile razy mieszkańcy poruszali problem alkoholu na ul Kopernika? Dobrze, że są jeszcze radni którzy chcą coś dla nas zrobić. Panie Peno,nie zapomnimy przy wyborach i proszę nie ciągnąć za sobą radnych-karierowiczów…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj