Strona główna Kultura 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

1517
26

Już w najbliższą niedzielę – 14 stycznia – po raz 26-ty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Trzemeszeński finał odbędzie się w hali OSiR.

W przeciwieństwie do ubiegłorocznej edycji, tym razem przewidziano szereg atrakcji.

Zaplanowano m.in. licytacje, bogaty program artystyczny, zajęcia rekreacyjno – sportowe, stoiska gastronomiczne,  atrakcje dla dzieci, a także… pokaz sztucznych ogni.

Więcej informacji przedstawia poniższy plakat (kliknij, aby powiększyć).


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

26 KOMENTARZE

   • Do „Bachy”

    nie ma obowiązku ani lubienia Owsiaka, ani wspierania WOŚP.
    Zrobisz jak zechcesz, ale nie odbieraj ludziom tego, co w tej akcji jest najważniejsze: osobistej satysfakcji z pomagania innym.
    W niedzielę wrzucę swoje skromne 20 zł-jak co roku ,od 26 lat.

    Pozdrawiam serdecznie
    TDi

    • Na alimenty do Kijowskiego pracowalam w tym i wiem jak te zbiorki przebiegaja i gdzie biegaja pozdr.wszystkich wspierajacych.

     • Jeśli wiesz o nieprawidłowościach to zgłoś to do prokuratury a jeśli tego nie zrobisz to nie zabieraj głosu tym i pamiętaj o tym że kto wie o zaistniałym przestępstwie a tego nie zgłosi sam podlega odpowiedzialności prawnej.

   • Świadom znaczenia swoich słów kategorycznie sprzeciwiam się próbom ratowania mojego życia lub zdrowia, bądź wykonywaniu związanych z tym czynności diagnostycznych z użyciem sprzętu, urządzeń, lub materiałów pozyskanych dzięki tzw. Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i jej zbrodniczym działaniom.

    Ciekawe czy byś podpisał/a takie oświadczenie i nosił/a w portfelu.

 1. Podstawa to – nie zgadzasz sie, nie dawaj. Zbierano na festynie parafialnym – źle, zbiera WOŚP – źle. Może mi jednak Bacha pozwoli samemu zarządzać moim portfelem. A do Pana Tomasza D. – ja podobnie, ale może jednak trzeba by uwzględnić inflację? 🙂

  • Szanowny Koralu,

   zdarzały się lata , kiedy wrzucałem i po 50.000 zł*.
   Ale faktycznie trzeba pomyśleć o inflacji…

   Pozdrawiam Pana i wszystkich wspierających Orkiestrę

   TDi

   * przed 01/01/1995

   • Widocznie nie masz dzieci skoro nie masz pojęcia o sprzęcie, który znajdują się praktycznie w każdym polskim szpitalu (bo na zakup takiego sprzętu naszego kraju oczywiście nie stać) i z którego korzystają wszystkie dzieci zaczynając od noworodków, np. Gniezno, Strzelno, Inowrocław, z tych najbliższych szpitali!!! Sprawdź sobie https://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany-sprzet
    Podpisz deklarację, o której pisze Mieszkaniec – NIE MASZ ODWAGI!

  • Nie pisz głupot jak nie bierzesz udziału w życiu DK. Są propozycje dla dzieci, młodzieży ,dorosłych i seniorów. Dobre pomysły i fajna ich realizacja.

   • Kpisz? DK to postkomunistyczny relikt, robią tyle, by cos sie działo. Niech przejdą na samofinansowanie i niech maja płacone za konkretne działania w ramach umów o dzieło, a nie cieple etaty na garnuszku gminnym. DK od samego początku swego istnienia to fasadowa instytucja.

    • Droga czytelniczko,
     „postkomunistyczny relikt”? to, jak mniemam dotyczy architektury i ogólnego wyglądu wnętrza? Więc nijak ma się do Pani „skargi” w sprawie pracy DK.
     Dalej „robią tyle, by się coś działo” – tymi słowami obaliła Pani swoją tezę. Właśnie – robią tyle, aby się coś działo w mieście. Była Pani na przykład na czytaniu „Wesela” przed DK? Bierze Pani udział w wystawach? Należy Pani do jakiegoś kółka np. fotograficznego? Czy oczekuje tylko Pani imprez w stylu koncert zespołu XY co miesiąc w parku Baba?
     Jeśli ma Pani jakieś ciekawe pomysły może Pani zgłosić się do władz DK, z pewności wysłuchają Panią i być może któryś z Pani pomysłów na imprezę będzie zrealizowany niebawem.

     Najserdeczniej, z całego serduszka pozdrawiam!

 2. WOSP w tym roku jest na hali bo są ludzie ktorzy to zogranizuja non profit. Jak bedziecie to zobaczcie ile osob jest zaangazowanych w organizacje czegos takiego. Wam sie wydaje,ze wystarczy otworzyc hale dla ludzi I podlaczyc mikrofon, do tego na koncu I tak powiecie ze nic nie bylo. Chcialabym albyscie choc raz dali cos od siebie I poswiecili chocby godzine lezenia na kanapie z telefonem w reku zeby cos zrobic ZA DARMO dla kogos. Zwroccie uwage,ze to NIE DOM KULTURY organizuje WOSP w tym roku.

  • Czemu ma służyć twój wpis? Szczególnie ostatnie zdanie. Podkreśleniu, że to nie DK tylko Osir organizuje. To prawda, w tym roku Dom Kultury nie włączył się. W poprzednich latach Osir się nie włączał. O czy to świadczy? O tym, że u nas nic nie może być zrobione w zgodzie tylko zawsze ktoś robi cos przeciw komuś zamiast dla kogoś. Nawet tak szczytne imprezy. Smutna trzemeszeńska rzeczywistość.

 3. A mnie naszła następująca refleksja-a gdyby tak ksiądz Proboszcz datki z dzisiejszych składek przekazał na WOŚP…?
  Wszak Jezus nie tylko współczuł potrzebującym,ale w konkretny sposób dawał dowód osobistego zainteresowania ich potrzebami.
  Kardynał Wyszyński mówił: „Włącz się w społeczną pomoc bliźnim.Otwórz się ku ubogim i chorym.Użyczaj ze swego…”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj