Strona główna Różne Nowe chodniki na ”Manhattanie”

Nowe chodniki na ”Manhattanie”

2074
46

Trwają prace przy modernizacji i budowie chodników na osiedlu „Manhattan”. Całość prac wyceniono na 201.105 złotych. Obejmują one wykonanie nowego chodnika na ulicy Długiej i części ul. Staszica.

Nową nawierzchnię zyskają chodniki na ulicach Żeromskiego i Prusa (po stronie zakładu wulkanizacyjnego). Wykonawcą robót jest wyłoniona w ramach przetargu firma „PW Transrol”.

Przypomnijmy, że ten sam przedsiębiorca wykonywał niedawno remonty na ulicach Sportowej, Czarnieckiego i Słonecznej.

46 KOMENTARZE

 1. manhatan to skandal, tam nie trzeba tego chodnika, te pieniądze powinny iść w potrzebne ulice.na manhatanie jest po jednej stronie szeroki jak na promenadzie chodnik, po co ten po drugiej stronie to diabeł wie

  • Dlaczego jedna strona osiedla ma być gorsza od drugiej?
   Po jednej stronie elegancki chodnik, a drugą stronę każdy omija (w tym ja, idąc spacerem przez tę ulicę) bo nogę zwichnąć to nie problem, na tych pokruszonych płytkach.
   Ja mieszkam w dalszej części Trzemeszna, ale szczerze się cieszę, że CAŁE miasto zaczyna wyglądać estetycznie.
   A wy????????????????????????????????????????????????????????????
   Zrzędzicie jak stare gacie na płocie 😉 wiecznie się wam wszystko w du*** nie podoba. To fe, to źle, to za drogo………………..
   Nie podoba się? Zawsze możecie się wyprowadzić, przynajmniej będzie o jednego zrzędę mniej.

   • Racja, będą miały gdzie psy sra… A po pierwszym deszczu wyjdą niedoróbki, a po roku gniot okaże całą swoją krasę po deszczu. Odbiór był? Byl! Gwarancji nie było? Nie bylo. Psy zaś są i będą.

    • Więcej psów jest chociażby na blokach,to tam według twojej teorii tez nie powinno byc ani placow zabaw ani chodnikow a juz na pewno nie ścieżki rowerowej, bo jeszcze by sie jakis dwuslasowiec na gown** poślizgnal.
     A tak do twojej informacji, po psach jest obowiązek sprzątać!

 2. Ulica Konopnickiej dziury, że koła można pourywać.Nikt tego nie widzi.Tak samo Foluska,jadąc od strony miasta do 15-ki.Czy jest osoba odpowiedzialna za to.Chciałabym poznać nazwisko tego urzędnika.

 3. A kiedy bedzie nawierzchnia poprawiona przez cale miasto jechac nie idzie kocie lby kostka wylatuje wszedzie woda stoi a idzie jesien opady itd.

 4. Prosimy o kontakt osoby ktore widzialy zdarzenie na placu Wojciecha na przejsciu dla pieszych gdzie kierowca nie zatrzymal sie na przejsciu gdzie wlasciciel przechodzac z pieskiem kierowca zgarnal go na przejsciu i uciekajac w kierunku Kilinskiego nie zatrzymujac sie nawet zdarzenie mialo miejsce wczoraj przed godz.8 rano byla to ciemna osobowka moze kamery zarejastrowaly odezwijcie sie .

  • Na to zdarzenie ja najechalam ale widziałam już jak pan D. podnosi psa z ulicy zatrzymalam się i zapytałam czy ktoś potrącił powiedział że tak i ze odjechal.Gdybym widziała całe zdarzenie napewno bym pojechała za tym kimś.Chciałabym pomóc ale nie widziałam kto to był 🙁

 5. Za te pieniądze wyrzucone w błoto na Manhattanie ktoś powinien odpowiedzieć. Takie potrzeby w mieście a tam taka granda! Kto na tym osiedlu jest radnym do jasnej chol..y.

 6. Aktualnie utaplani po pachy w błocie, mieszkańcy ulic: Sosnowej, Wiśniowej, Jaśminowej, Zielonej, Modrzewiowej, itp.całym sercem popierają słuszną linię partii, w sprawie inwestycji na manhatanie.
  Urząd przypomina sobie, o istnieniu tych ulic, raz w roku. Kiedy trzeba dostarczyć decyzję o podatku od nieruchomości.

 7. Za stan dróg i chodników odpowiedzialny jest kierownik referatu inwestycji,N.Dombek,ekspert z Mogilna,to jest paranoja aby wymieniać obustronnie nawierzchnie chodników na manhatanie a osiedla przy wyszyńskiego i przy stacji na rudkach ludzie toną w błocie,taka jest racjonalność i wybór tych zadań,super p. burmistrzu i p.kierowniku,pasuje jest super

 8. Abo pan Dombek wlazł Ci za skórę albo jestes człowiekiem burmistrza. O tym gdzie bedzie robiona inwestycja decyduje burmistrz za zgoda Rady Miejskiej. Kierownik inwestycji jest od ich realizacji ale najpierw ktoś musi mu na to przyznać kasę.

 9. Ale p.Dombek jest po to aby doradzać burmistrzowi i wskazywać na zasadność i racjonalność danych zadań,koniec kropka a niebzmyślnie klepać po plecach

  • A co jeśli burmistrz z tych podpowiedzi Pana Dąbką mało sobie robi? Tak jak ktoś wyżej wspomniał, od decyzji jest burmistrz i radni a kierownicy są od wykonania tych decyzji. Chyba nie sądzisz że radni lub burmistrz zadecydują żeby robić np. ul. Dąbrowskiego a Pan Dąbek mówi nie, robimy Dworcową. Zanim kogoś skrytykujesz dowiedz się kto pod kogo podlega i kto wykonuje jakie zadania w strukturach administracyjnych.

 10. Wszyscy ludzie cały czas chodzą tam bardzo szerokim, nowym chodnikiem po jednej stronie. Z nowego wypasionego chodnika po drugiej stronie skorzysta 6-8rodzin? Muszę policzyć, to napiszę dokładnie ilu budynków to dotyczy.

  • tak, przyjdź policz.. i zobacz w jakim stanie jest chodnik po tej stornie. a potem wróć do domu i walnij głową o ścianę. może ci pomoże.

 11. Nie zazdrośćcie nam tego chodnika!Nasze osiedle to też Trzemeszno, może nawet trochę zapomniane, na uboczu,gdzie nie ma żadnego miejsca dla dzieci.W mieście za to jest kilka placów zabaw{zresztą bardzo fajnych}Może ktoś o tym pomyśli?

  • Macie radnego, to trzeba było zgłosić, że robią niepotrzebnie chodnik a Wam zamiast chodnika potrzebny plac zabaw. W centrum też nie ma placu i sobie radzimy. Ten chodnik to nie kwestia zazdrości tylko jawnej bulwersującej niegospodarności.

   • Przy Wyszyńskiego jest niepotrzebna sygnalizacja i kolejne robione chodniki na Os.Sportowym.Po co Burmistrz i radna Wiśniewska wyrzucają (wyrzucili) kasę w błoto?!!! Wszyscy się nad tym zastanawiają …tamtędy też chodzi /jeździ garstka ludzi!

    • Z tą sygnalizacją jest tak że to jednak część ludzi o nią apelowała w tym miejscu… jednak osobiście uważałem i uważam że jest ona tam zbędna.

     • Panie Uciu, lub Pani Uciu,
      pomimo , że mam inne zdanie , sygnalizacja jest potrzebna,
      to cieszę się , że wyrażamy swoje poglądy , do których ,mamy prawo, jak normalni, kulturalni ludzie.
      Przesyłam wyrazy szacunku.

    • Witam.
     Ej mała, błoto to będzie przy wejściu na cmentarz i w okolicy na Święto Wszystkich Świętych przy cmentarzu i w okolicy. Garstka ludzi jeździ i chodzi, nie uważam tak , z drugiej strony bezpieczeństwo najważniejsze .
     Bardzo dobrze, że te prace są wykonywane.😊 Jest szansa nie topić się w błocie odwiedzając groby bliskich, szczególnie w bardzo ważne Święto i nie tylko . Mieszkańcy wspomnianej części miasta też mają prawo bezpiecznie chodzić na cmentarz.

 12. Chodnik jest potrzebny i plac zabaw jest potrzebny.A tak na marginesie-pewnie nie masz dzieci- jesteś wyjątkowo poddenerwowany 😞.

  • Placów w Trzemesznie jest do wyboru do koloru. Przed Twoim domem nie musisz mieć. Większość ludzi rusza dupska i do placów dochodzi. Ile razy byłeś z dzieckiem na takich spacerach? Też tak rób ,dotlenisz swój mózg i nie będziesz już chciał placu na Manhattanie. Nie jesteś dobrym mieszkańcem, bo inaczej byś widział inne miejsca i ludzi w potrzebie większej niż ten sporny chodnik pod Twoim zapewne nosem.

 13. Ludzie!!! obejdźcie miasto i zobaczcie gdzie są pilniejsze chodniki. Ale to chyba jest polityka – ja teraz poprę twój obwód, a potem kiedy będę w opałach ty mnie się odwdzięczysz. I tak to może idzie?
  Mam wrażenie że te chodniki to sprawa wtórna.
  Bo gdyby chodziło naprawdę o chodniki, to stan nawierzchni alei dworcowej nie zagrażałby połamaniem nóg. Zobaczcie trochę to Trzemeszno, to zobaczycie jak jest.

  • ah no przecież, bo wszelakie inwestycje należą sie tylko w ścisłym centrum miasta. wszędzie skwery, na innych ulicach chodniki odnowione i jest ok – tu robią chodnik i pach! bla, bla, bla zrzędzicie jak stare pierdziele.

 14. Szanowny Panie Redaktorze,

  w imieniu mieszkańców Trzemeszna dziękuję za zajęcie się tą bulwersującą sprawą.
  Jak widać budzi ona mieszane uczucia. Również w zakresie odpowiedzialności czytamy różne,często sprzeczne opinie.

  Apeluję zatem o wnikliwsze przyjrzenie się tematowi i podjęcie próby wyjaśnienia , kto stoi za tą inwestycją.
  Chętnie poczytałbym co ma na jej temat do powiedzenia i Pan Burmistrz, i Pan Dombek i Pan Radny z tego osiedla( a może i cała Rada)
  Równie mocno zainteresowany byłbym poznaniem listy priorytetowych inwestycji planowanych w najbliższym czasie i kryteriów uznania ich za najważniejsze.
  Powodzenia.
  Pozdrawiam

 15. Najgorsze jest to,że większość inwestycji to z kredytu czyli zadłużanie gminy na niekonieczne zadania,bo czy ten chodnik był konieczny w zestawieniu tam gdzie nie ma nic aludzie3 chodzą w błocie,mówimy też o osiedlach mieszkaniowych.Rada to klepie w tym Radny z tego okręgu p.Bisikiewicz,bo obiecanki wyborcze ,bo trzeba wygrać wybory i mieć parcie na władzę,gdzie rozsądek i racjonalność wydawania pieniędzy z naszej kieszeni

 16. Odbiegając trochę od tematu mam pytanie do zorientowanych. Co znowu za syf jest zakopywany na przeciwko dwóch stacji benzynowych przy krajówce? Nazwozili hałdy białego czegoś i zakopują to w dziurach, a później zakrywają ziemią.

 17. Tak jest woza jakis syf prosze o wlodarzy gminy zajmujacych sie ochrona srodowiska co tam jest grane czy przymruzanie oka wysypane i zaraz zasypane ziemia.

  • Gmina Trzemeszno, to od dawna wysypisko. Ciecia tej gminy niestety ktoś wybrał. I to kilkukrotnie. Jego dupowlazow bez-radnych tez. Więc apeluję o rebelię w domach, po rodzinie i znajomych. Znaleźć winnych tego bajzlu wśród swoich. Opornym przed kolejnymi wyborami zabrać dowody osobiste i inne paszporty. Tak, by obecnego ciecia i bez-radnych na taczki i do wysypiska historii.

 18. Do Racja- no widzisz i tak ze wszystkim np. Nowo wybrana Dyrektor Przedszkola nr 1 za najważniejszy priorytet swego urzędowania obrała- odnawianie swojego gabinetu twierdzi, że nie ma pieniędzy w budżecie. Co ty, na to?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj