Strona główna Na sygnale Niebezpiecznie na drogach powiatowych

Niebezpiecznie na drogach powiatowych

1854
24

Fatalne warunki panowały dzisiaj na drogach. Padający i przymarzający śnieg tworzył niebezpieczną warstwę na jezdniach. Krótko po godzinie 10 na drodze powiatowej w Zieleniu doszło do kolizji dwóch pojazdów.

Jadący od strony Trzemżala fiat ducato wpadł w poślizg i uderzył w nadjeżdżającą z przeciwka skodę. Jedna osoba doznała niegroźnego skaleczenia ręki. Uszkodzone zostały oba pojazdy.

W chwili zdarzenia droga była oblodzona, nie było na niej żadnego śladu działania służb drogowych. Tak było na większości dróg powiatowych.

O wiele lepiej wyglądały drogi zarządzane przez gminę. Postanowiliśmy znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy.

Jak nas poinformował Andrzej Szymański – zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Gnieźnie – o godzinie 8:15 wydano dyspozycję firmie zajmującej się zimowym utrzymaniem dróg do rozpoczęcia posypywania. Jak zaznacza dyrektor, powiat zarządza ponad 800 km dróg, wobec czego trudno porównywać ich utrzymanie do dróg gminnych.

Prawdopodobnie problem nie tkwi jednak w długości dróg. Od prezesa Remondis Aqua Trzemeszno Krzysztofa Tomczaka dowiedzieliśmy się, że na terenie gminy piaskarki jeździły wczoraj wieczorem, a dzisiaj pracę rozpoczęły o godzinie 5:00.

24 KOMENTARZE

  1. Ja nie wiem co to za gmina drogi masakra w zimę nie odśnieżane po za tym łata na łacie ja nie wiem na co ta gmina pieniądze z podatków wydaje

  2. I znowu objawili sie nieumiejący czytać ze zrozumieniem. Wyraźnie napisano, że wypadek miał miejsce na drodze, za którą odpowiada powiat. A czy my przypadkiem nie mamy swoich przedstawicieli we władzach powiatu? Może ktoś przypomni ich nazwiska bo mi jakoś uleciały z pamięci.

  3. Drogi powiatowe w naszej gminie to koszmar morze ktoś odpowiedzialny by się nimi przejechał wcześnie rano jaka jest ślizgawka na nich

  4. O 8-15 wydano decyzje – śmiech na sali Pytanie kto ich widział, zakręt wogóle nie posypany tam I INNE NIEBEZPIECZNE MIEJSCA nawet piachu nie widać .Pan zastępca z Gniezna się chyba przywiązał do biurka, żeby go nie wywalić, bo tak jest CO ROKU Inaczej powinny być zrobione umowy na odśnieżanie -od kilometra z opuszczonym pługiem śnieżnym i kilometra posypania piaskiem z solą lub solanką nie za puste przebiegi niewidzialnego auta ,tak jest za granicami tego kraju

  5. Rozróżnijmy jednak dwie sprawy. Żadne pługi i piaskarki, choćby jeździły całą dobę nie zastąpią rozwagi na drodze. Zawieje śnieżne, marznący deszcz to sytuacje, z którymi nie poradzi sobie w 100% żadna firma. Ale nic nie usprawiedliwia jednak wysyłania piaskarek po godzinie 8:00. Zresztą, o 8:15 wydano dyspozycje. Wiadomo, że to nie straż pożarna, ktoś musiał wydać dyspozycje kierowcom, którzy musieli udać się do samochodów. A przecież największe zagrożenie występuje w godzinach rannych, w czasie największego ruchu do pracy i szkół. Przykład gminy pokazuje,że można jednak inaczej. No ale wymaga to od urzędnika odpowiedzialnego za drogi pobudki odpowiednio wcześniej. Widocznie w powiecie słabo płacą.

  6. Za każdym razem ,tankując auto pobierana jest opłata drogowa . Nie mamy na to żadnego wpływu . Zakup paliwa jest umową kupna,sprzedaży, z której wynikają pewne obowiązki. Nikogo zatem nie obchodzi, czy Pan w powiecie ma 800km czy 80km dróg. Ma nimi zarządzać całą dobę, a nie od 8 do 15 i to w dni powszednie. Jechałem tą drogą o 7.20 . Szklaneczka na asfalcie, że miło. Pewnie jeszcze Pan od dróg spał, bo dyspozycje wydał po wypiciu kawy o 8.15. Gratuluję operatywności i szybkości działania Panu w urzędzie powiatowym. Tak trzymać, a ludzie…ludzie cicho siedzieć , najlepiej w domu i nie szwendrać się po śliskich drogach.

    • Wypada zapoznać się z pogodą przynajmniej dzień wcześniej i zadysponować sprzęt na wcześnie rano zanim panowie w powiecie się wyśpią.Ale to wysiłek, może coś panowie zrobią z poboczami dróg

  7. A mnie zastanawia stan ogumienia w obu autach. Przecież opona to jedna z ważniejszych elementów wyposażenia pojazdu! Posypywanie jezdni i tak by nic nie pomogło skoro opony złomy.

  8. W naszej gminie to o drogi dbaja na samym koncu poczawszy z z odsniezaniem czy sypaniem drog tak jak o chodniki powiatowe latem zarastaja w innych gminach jest calkiem inaczej nie wiem kto u nas w gminie tego pilnuje to slabo pilnuje chyba kase biora .Trzemeszno brudne nie nalezycie sprzatane to widac golym okiem jeszcze po sylwestrze smieci na ulicach leza a kostka jak wyglada jak kocie lby wychodza czy na naprawe tez budzet uchwalony drodzy radni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj