Strona główna Różne Nie przestali pomagać Ukrainie

Nie przestali pomagać Ukrainie

3013
21

Wszyscy pamiętamy wielką akcję pomocy Ukraińcom, jaka miała miejsce na początku wojny. Włączały się w nią instytucje, firmy, władze samorządowe, a przede wszystkim wielu mieszkańców.

Dziś, po ośmiu miesiącach, nie widać tak dużego zapału. Nie oznacza to, że pomoc dla sąsiadów ze wschodu już nie płynie. Jedną z osób nadal organizujących wsparcie jest pochodząca z naszej gminy Ewa Wilde, która w te działania włączyła się od początku wojny. Kobieta ta zorganizowała już wiele transportów z darami, osobiście uczestnicząc w tych bardzo ryzykownych wyjazdach.

Wczoraj spotkała się z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. To nie przypadek, że spotkanie odbyło się akurat w tej placówce. Koło wolontariuszy tej szkoły od początku wspiera wyprawy E. Wilde poprzez zakupy niezbędnych produktów. Są to m.in. mleko w proszku, pieluchy, produkty instant, chemia gospodarcza.

Trafiają one do domu dziecka, który powstał po wybuchu wojny z myślą o dzieciach ewakuowanych z terenów najbardziej zagrożonych. Pieniądze na ten cel uczniowie pozyskują podczas organizowanych w szkole kiermaszów. Już dziś myślą o przygotowaniu świątecznych paczek dla maluchów z Ukrainy.

21 KOMENTARZE

 1. Może zorganizować akcje,, WOŁYŃ,,!!!. Bestialskiegi mordu na dzieciach, kobietach i mężczyznach ! O tych ofiarach jakoś mało kto pamięta i przemilczą rzeź. Niewygodny temat – prawda?

 2. Durne te polaczki. Świat się śmieje z nas mordowali ukraińcy naszych i zapomnieliśmy o tym.
  Dostają wszytko od ręki naszym kosztem, my pracujemy na nich my jesteśmy drenowani bez końca, firmy upadają ludzie popadają w ubóstwo bo nasi rządzący stanowią prawo by NAS POLAKÓW OKRADAĆ POPRZEZ WPROWADZANIE PODATKÓW, KAR ITP BY UKRAIŃCOM DAWAĆ
  Ludzie obudzcie się

 3. Brawo Pani Ewo. Dzięki takim ludziom jak Pani świat jest lepszy . A do „Tomasza” : masz gdzie mieszkać? masz co jeść? No ? Co ci kto zabiera? Zastanów się co wygadujesz. Skąd w Tobie tyle jadu i nienawiści . Ktoś Cię skrzywdził? Potrzebujesz pomocy? Ciesz się życiem człowieku . Pani Ewo tak trzymać. I dobrze że ma Pani do pomocy coraz więcej dobrych ludzi począwszy od Pani Szymańskiej i młodzieży z liceum i dzieci z dwójki no i przede wszystkim ich rodziców. No i mieszkańców z Lubinia z panią sołtys na czele, przyjaciół z Trzemeszna, Szydłowa, Płaczkowa, Kamieńca/ wiem to bo prześledziłem Pani profil na fb/ I napewno jeszcze wielu innych wspaniałych ludzi. Pozdrawiam wszystkich.

 4. Chwała tym co pomagają.Na szczęście jeszcze żyjemy w demokratycznym kraju i nie ma obowiązku pomagać. ja się cieszę,że mogę pomagać a nie czekać na pomoc innych.

 5. To jest nie do pomyślenia ile kretynów tu wylewa jakieś urojenia na temat ukraińców.
  Słuchajcie, debile bez szkoły, radzę trochę pomyśleć i przejrzeć na oczy kto Was wykorzystuje i w jaki sposób. Pierwsze to partia rządząca, która nieustannie pogarsza nasz poziom życia, a drugie to kościół, który robi z Was jeszcze większych idiotów, a Wy temu tylko przyklaskujecie tumoki.
  Nie pozdrawiam.

  • Jest takie stare przysłowie ” Kto kogo przezywa tak się sam nazywa”. Kretyn i debil , idiota i tłumok, jakby ktoś ciebie tak nazwał miło by Ci było? Co? Stań przed lustrem i popatrz na siebie.I co widzisz? Żal mi Ciebie bo zamiast serca masz zimny kamień. Nikt Cię nie zmusza do pomocy innym ale szanuj wybory innych ludzi. I to by było na tyle. I wiesz co ? Ja Cię pozdrawiam .

   • Myślę, że chyba opacznie zrozumiałeś moją wypowiedź.
    Chciałem przekazać właśnie to, że ludzie są nastawieni negatywnie na ukraińców, wylewają tu jad, wypominają historie, wydarzenia sprzed 80lat bo nie potrafią czuć i myśleć samodzielnie. Takie postawy są na rękę pewnym grupom, które chcą radykalizować tłumy by łatwiej nimi sterować poprzez najniższe instynkty, typu nienawiść i szukanie wrogów.

    • Zadam Ci pytanie: jaka jest Twoja postawa względem Ukraińców? Popierasz postawę pani Ewy ? Odpowiedz szczerze. Zostawmy politykę bo to nie miejsce na takie dyskusje. Pozdrawiam

     • Odpowiadam szczerze. Od początku tej wojny również angażowałem się w pomoc i moja postawa jest oczywista. Tym ludziom trzeba bezwzględnie pomóc i to nie tylko dlatego, że nie chcemy by Rosja była znowu zbyt blisko nas. Po prostu to nasi najbliżsi sąsiedzi, którzy niewyobrażalnie cierpią.
      Mój pierwszy komentarz dotyczył tych kretyńskich komentarzy, jak to Ukraińcy nam się „odwdzięczą” i że powinniśmy myśleć wyłącznie o swoim interesie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj