Strona główna Polityka Nie będzie nowej siedziby Urzędu Miejskiego

Nie będzie nowej siedziby Urzędu Miejskiego

3541
27

Wszystko wskazuje na to, że nie dojdzie do długo zapowiadanego remontu budynku po szkole zawodowej. Planowano tam jego adaptację na Urząd Miejski.

Przypomnijmy, że gminie przyznano na ten cel środki w wysokości 6.300.000 zł z rządowego programu Polski Ład. Całość wyceniono na 7.000.000 zł, gmina poniosłaby koszty w wysokości 700.000 zł, czyli zaledwie 10% wartości zadania.

Rzeczywistość okazała się jednak o wiele mniej optymistyczna. Do ogłoszonego przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, która złożyła ofertę w wysokości 12.557.610 zł.

W trakcie czerwcowej sesji, Kacper Lipiński wnioskował o wycofanie się z tej inwestycji i przeznaczenie środków na inne pilne potrzeby, np. wodociąg w Kruchowie czy kontynuację budowy na potrzeby OSP. Dziś, na obradach komisji Rady Miejskiej, do tematu wrócił przewodniczący Benedykt Nitka. Kontynuację prac związanych z tą inwestycją uznał za nielogiczną. Jednocześnie pytał czy pieniędzy z Polskiego Ładu nie można przeznaczyć na inny cel.

Burmistrz Krzysztof Dereziński oświadczył, że nie zamierza ogłaszać kolejnego przetargu. Przekonują go o tym opinie zarówno radnych jak i wielu mieszkańców, z którymi rozmawia. Ta inwestycja nie ma społecznego poparcia – zauważył burmistrz. Nic nie wskazuje też na to, iż w kolejnym przetargu oferta będzie znacznie niższa. Przyznał też, że wśród jego pracowników są tacy, którzy przekonują go do ogłoszenia kolejnego przetargu. Jak zaznaczył, wsłuchuje się we wszystkie opinie, ale na dziś jest przekonany o niecelowości dalszych prac.

K. Dereziński poinformował też, że rozmawiał z posłem Zbigniewem Dolatą o możliwości przesunięcia przyznanego dofinansowania. Usłyszał od posła, że nie ma takiej możliwości. Od innych samorządowców dowiedział się natomiast, że korzystali z możliwości przesunięcia środków na inne cele. Dlatego w najbliższym czasie zamierza spotkać się z osobą zorientowaną w tych programach.

Jak dodał, chciałby, aby dotacja była przesunięta na zadania drogowe. Wymienił przy tym najpilniejsze, jak ul. Dąbrowskiego, droga Kamieniec – Dysiek, czy droga z Trzemeszna w kierunku Jastrzębowa. Przyznał, że pozostanie dylemat, co zrobić z budynkiem. Jednym z rozwiązań jest jego sprzedaż.

Burmistrz pogodził się też z myślą, iż kwestia nowej lokalizacji urzędu będzie musiała być odłożona i liczy się z tym, że będzie trzeba w nich nadal pracować. Potrzebne będą najwyżej pewne prace remontowe.

Tadeusz Pawlak radził burmistrzowi, aby uświadomił tych pracowników, którzy forsują pomysł adaptacji byłej szkoły na potrzeby urzędu, że to naprawdę nie ma sensu. Według radnego kierują się oni tylko przesłankami ambicjonalnymi.

O dalszych decyzjach w tej sprawie będziemy informować.

27 KOMENTARZE

 1. Najpierw koncepcja na stworzenie tam domu kultury za około 70 tysięcy. Później koncepcja na stworzenie tam urzędu za około 50 tys. Następnie projekt na urząd kolejne grube dziesiątki tysięcy złotych. Pewnie razem coś koło 200 tysięcy się uzbiera.
  To się nazywa gospodarność.
  Brawo Burmistrz. Brawo Radni. Brawo Trzemeszno.
  A teraz do wyborców wyżej wymienionych.
  Powierzyliście poprzez swoje głosy władzę w rękach kompetentnych, odpowiedzialnych, pracowitych ludzi. Możecie być z siebie naprawdę dumni. Dziękuję Wam za Wasze wybory, które powodują, że nasza gmina jest liderem wśród wszystkich gmin. Trzymajcie tak dalej i wybierajcie tych samych a wtedy będziemy najlepsi w całej galaktyce.

  • 0daj spokój może ktoś potrzebował pieniędzy i musiał zarobic 😛 swój swemu pomoże, a że nie stać ich to było wiadome od samego początku. Ale ktoś przy okazji zarobic. Także cichosza

  • 👍 Tu niczego nie można dodać. Mieszkańcu niedojrzałością wyborców oraz ubóstwo świty udającej medrcow nigdy nie wróżyła nic dobrego.

  • Jak ten burmistrz ma nie wygrać następnych wyborów? No jak, jeżeli jego wyborcami są jego pracownicy i ich rodziny. Jest ich już tak dużo, że swoje biura mają m.in. w dawnym ośrodku zdrowia i po byłej poczekalni PKS. Więc niczego nowego się nie spodziewajcie wybory to tylko formalność.

   • Taka prawda, pięknie napisane. Klika. To jest nie do tkniecia. Swój swego chroni, swoj swemu rękę myje, swoj swemu zalatwi. Nie jesteś w klice to możesz co najwyżej poszczekać. Ich to obleci. Dnia nie popsuje, nocy nie zakłóci. Bo maja to w 4 literach.

 2. A było by dobrze odzyskać budynek po domu dziecka.i tam zrobić urzad miasta.pusty stoi.odkupic od starostwa. Pomyscie nad tym radni!!!!! I burmistrz. Pozdrawiam. Wolny strzelec

 3. Radni do roboty spotkać się i nie czekac za decyzja zostawić ta ruinę po zawodówce gdzie ktoś doprowadził do ruiny czy celowo nie wiemy żeby za grosz sprzedać bierzcie budynek po domu dziecka jeśli są pieniądze z ładu bo mogą wam przejść koło nosa nie zastanawiajcie się bo nie będziemy nic w tym Trzemesznie mieli swojego tak obecną władza doprowadziła Radni bierzcie sprawy w swoje ręce bo za brama ktoś może nam sprzątnąć budynek po domu dziecka i zostanie nam g… czas biegnie

  • Problem w tym że te pieniądze z Nowego Ładu są celowe i jeśli gmina ich nie wykorzysta na remont budynku po ZSZ to gmina musi te pieniądze oddać.

   • Jak można oddać coś, czego się nie ma? Możesz to wyjaśnić? Gdzie są niby te pieniądze, które niby trzeba będzie zwrócić? Przestań filozofować. Nie zgadzam się i nie jestem w tym osamotniony na wydawanie 12 milionów z naszych podatków na ruinę, która nadaje się do zrównania z ziemią. Reprezentujesz tego oferenta, który złożył jedyną ofertę? Po drugie znając niekompetencję urzędników na tych 12 milionach nie wiadomo czy skończyłoby się na tej kwocie bo nagle okazałoby się, że o czymś zapomnieli w projekcie. Za krótko nad tym pracowali i za mało wydali publicznych pieniędzy koncepcje i projekty. Jak chcesz to zgłoś się do gminy i z własnej prywatnej kieszeni remontuj. Droga wolna.

   • gMINA MA POMYSŁA BY JE PRZEZNACZYC NA INNE CELE. bASENU NIEBĘDZIE, DWORCA pkp NIEBĘDZIE. rONDO I JESZCZE RAZ RONDO – TAK BY NIKT DO URZĘDU „NIEPOP….LAŁ Z PARKINGU.

 4. Panie Radny Pawlak. Ostateczną decyzję, aby dalej brnąć w ten jakże idiotyczny z punktu widzenia budowlanego jak i finansowego podejmował nie kto inny jak burmistrz. Chyba poświęcę trochę czasu i znajduję artykuł, w którym to burmistrz, a nie żadni, urzędnicy dążył do tego, aby za wszelką cenę forsować ten idiotyczny pomysł. Każdy, kto choć trochę się w tym orientuje wie, że teraz będzie szukanie winnego, tego że z wielkiego sukcesu w blasku fleszy z artykułami pełnych samozachwytów nic nie wyszło. W Jastrzębowie za pomysł hoteliku, o którym mówi Pan tak często, kto jest odpowiedzialny? Oczywiście niepracujący już
  prawie od 10 lat były kierownik inwestycji. Kto podejmował ostateczną decyzję? Teraz kto będzie winny? Jacyś bliżej nieokreśleni urzędnicy ( chociaż to Pana zadaniem było wprost zapytać, którzy to urzędnicy tak lobbują za takimi rozwiązaniami a nie zostawiać niedopowiedzenia, które spowodują, że na końcu nie będzie odpowiedzialnego a zamiast dociśnięcia burmistrza było tylko głupie śmianie się pod nosem)? Kto podejmował decyzję, aby rezygnować z pierwotnej koncepcji zrobienia tam domu kultury? Kto przedkładał Radzie Miejskiej kolejne projekty uchwał w sprawie zmian w budżecie, z których wynikały kolejne pieniądze na kolejne absurdalne koncepcje i projekty? Naprawdę niech Pan nie broni kogoś, kto olał Pańskie uwagi o absurdalności robienia tam urzędu artykułowane wcześniej bo zakrawa to o żenadę roku jak nie kadencji. Po co to Panu tak się wystawiać? Kiedy Pan wskazywał na absurdalność tego pomysłu to burmistrz zamiast słuchać Pana, praktyka posłuchał teoretyków. Co więcej nikt w tej sprawie nie poniesie żadnych konsekwencji i Pan o tym doskonale wie. Burmistrz da przed wyborami jeszcze nagrody za bardzo dobrą pracę. Jakoś trzeba trzymać w ryzach twardy elektorat urzędniczy. Taki będzie finał.

 5. Witam, czy znajdzie się choć jeden tydzień w roku, kiedy burmistrz nie da ciała ??????i wyjdzie z sekretariatu jadąc do domu z podniesioną głową?????? Chyba do tej pory nigdy nie było tak 🙂

 6. Wladzo gminy schowajcie do szuflady swój honor i dogadajcie sie ze starostwem na odkupienie budynku po domu dziecka i przeznaczcie jesli to mozliwe pieniądze z nowego ładu na dostosowanie tego bardzo sensownego budynku na potrzeby gminy i mieszkańców druga taka okazja moze się nie powtórzyć a wy nadal będziecie tkwić w budynkach które nie dają zadowolenia.. i będą generować koszty..

 7. To już lepiej może ten budynek wykorzystać pod coś związanego z poprawczakiem, lub na biura wynająć – może byłoby zapotrzebowanie?

 8. Czyj jest budynek gminy??? Chyba tu tkwi odpowiedź dlatego nie chcą jej przenieść. Czynsz musi być duży? Już ktoś zadawał to pytanie na tym portalu!!!

 9. prad jest dzis w Polsce polowe drozszy niz w Nimczech gdzie oni maja 4-krotnie wyższe zarobki – kto nie wierzy niech sobie sprawdzi ile zarabia niemiec i ile płaci za prad – Spuścizna PiS – gratuluje sukcesu i niech mi ktos nie gada ze to wina Unii czy opozycji bo spytam gdzie sa miliardy z UE przeznaczone na Alternatywne źrodla energii no ale widocznie ludziom pasuje taka sytuacja zeby robic na rachunki i podatki 300 tys firm sie zamknelo sprawdzcie sobie ile sie pozamykalo w poprzednich rzadach mozna opowiadac ze to mafie Vatowskie ale piekarnie tez na Vacie krecily ? cos mi sie tu nie zgadza w tym TVP – Oni walcza o to zeby nie isc pod Sąd a nie o to zeby wygrac i rządzic sam Szymczyk za to co zrobil z granatnikiem i za to ze nie wpuscil nadzoru budowlanego narazajac pracownikow na utrate zdrowia zycia w takim budynku ehhh szkoda gadac lepiej sie ludziom zyje jak naogladaja sie bajek na TVP (nie polecam ogladac ŻADNEJ telewizji) analizowac dane , statystyki , GUS, matematyki nei oszukają

 10. Może lepiej przeznaczyć dotacje na kolejne miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych gdyż nowo powstałe miejsce jest już zarezerwowane przez pracownice urzędu która spogląda na to miejsce przez cały dzień z własnego biura. Jak jako niepełnosprawny petent mam zapakować pod urzędem?

 11. Zrobić 3 projekty za setki tysięcy złotych, dostać dotację na poziomie 6,3 miliona i nie wykorzystać. Co dalej z tymi projektami za te setki tysięcy złotych? Takie rzeczy tylko w Trzemesznie. Komisja rewizyjna nie widzi w tym żadnych nieprawidłowości? Kto tam zasiada w tej komisji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj