Strona główna Kultura Młodzi artyści, stare metody

Młodzi artyści, stare metody

3237
11

Młodzi pasjonaci fotografii zaprezentowali wczoraj swoje prace w sali Domu Kultury. Grupa Fotosquad działa tam pod kierunkiem Marcelego Koniecznego.

Dziewczyny i chłopcy tworzą w starych, tradycyjnych technikach. Nie ograniczają się do tak popularnej dziś, a zarazem prostej fotografii cyfrowej, ale sięgają to archaicznych metod, jak cyjanotypia czy fotografia otworkowa. Ich narzędziami nie są telefony, czy aparaty cyfrowe.

Fotografują zenitami, fiedami, zorkami, smienami, a swoje dzieła wywołują w tradycyjnej ciemni fotograficznej, którą dysponuje trzemeszeński Dom Kultury. Poznają przy tym podstawy, a zarazem historię fotografii, używając np. kafenolu czyli prostego wywoływacza powstałego na bazie m.in. kawy i witaminy C.

Bardzo się cieszę, że ci młodzi ludzie przyszli do Domu Kultury, gdzie tworzą grupę o określonych zainteresowaniach, bo przecież mogli by być w tym czasie w innej grupie i w innym miejscu” – mówił na wernisażu ich mistrz Marceli Konieczny.

Fotosquad tworzą: Mateusz Koliński, Julia Kozica, Michał Kruczyński, Kacper Ligocki, Radek Majchrzak, Aleksandra Sosnowska, Paweł Starosta.

Artystom podziękowali i pogratulowali burmistrz Krzysztof Dereziński i przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka. Wystawę można oglądać w godzinach pracy Domu Kultury.

11 KOMENTARZE

  1. Super sprawa mam do dziś swoją smiene i lampę błyskowa, uwiecznialam na zdjęciach rodzinne życie. Za sprawą W. Nie lipińskiego uwiecznialam kapliczki w okolicy, przyrodę. Z sentymentem wspominam te chwile. Młodzi powodzenia z wiekiem będziecie z sentymentem wspominać te chwile. Pozdrawiam.

  2. Miło widzieć ze jest u nas również i młodzieży która robić coś tak pozytywnego zamiast tylko wyrywać znaki na manewrowym i wypowiadać słowa tak wulgarne że lepiej gdyby zostali niemowami. Pięknie młodzi w was nadzieja i uśmiech się na twarzy pojawia i radość ze jest madra mlodziez u nas a nie tylko te oszołomy

      • I takie to jest myślenie wyborców, nie mających własnego zdania. Nie ważne jak głosować ,byle przeciw kaczorowi. No to czekamy, a szybko to nastąpi, jak ślepia im się otworzą i zaczną to wszystko odszczekiwać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj