Strona główna Kultura Miliardowy spadek dla mieszkanki Trzemeszna

Miliardowy spadek dla mieszkanki Trzemeszna

1530
2

Informując o wydanej niedawno Monografii Nadleśnictwa Gołąbki, wspomnieliśmy o jej autorze – Marianie Przybylskim. Ten mieszkaniec, ale przede wszystkim miłośnik Strzelna, autor wielu publikacji o swoim rodzinnym mieście prowadzi również bloga, w którym zamieszcza ciekawostki związane ze swoją małą ojczyzną.

Ostatnio zamieścił  materiał, w którym nie zabrakło oczywiście wątków strzeleńskich. Ta historia zainteresować może także naszych Czytelników. Rzecz dotyczy głośnej przed II wojną światową sprawy spadku, jaki pozostał po Pawle Edmundzie Strzeleckim – polskim podróżniku, geologu, badaczu i odkrywcy. W młodości wraz z rodziną zamieszkiwał w Skubarczewie i w tym czasie uczęszczał do trzemeszeńskiej szkoły.

Zamieszczamy link do wspomnianego wyżej bloga, gdzie autor w ciekawy sposób opisuje zaskakującą historię, która jak się okazuje nadal czeka na swoje ostateczne zakończenie: |KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO BLOGA|.

Jak możemy przeczytać w załączonym materiale, sprawa ta wróciła w 2003 roku. Pisał o tym portal poznan.naszemiasto.pl/testament-strzeleckiego.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj