Strona główna Kultura Miesiąc polityczno – historyczny

Miesiąc polityczno – historyczny

811
3

Stowarzyszenie „Trzemeszeńscy Patrioci” oraz Dom Kultury w Trzemesznie serdecznie zapraszają na cykl spotkań polityczno – historycznych, które rozpocznie wykład prowadzony przez ks. Tadeusz Isakowicza – Zaleskiego, poświęcony relacjom polsko – ukraińskim.

Kolejnym punktem będzie przybliżenie historii wielkopolskiej konspiracji i podziemia zbrojnego lat 1945 – 1947 przez osobę dr Tomasza Cieślaka, pracownika poznańskiego oddziału IPN. Cykl zakończy Pan Krzysztof Danielewicz, autor książki „Terroryzm w Afryce „. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą odpocząć od formy i relacji prezentowania powyższych tematów przez ogólnopolskie media.

Jako alternatywę proponujemy dotknąć tych tematów z bliska i poznać zdanie ludzi, którzy swoje życie poświęcili dociekaniu prawdy w obszarach, które poruszają.

|WYDARZENIE NA FACEBOOK|

Na każdym ze spotkań pojawi się możliwość wsparcia kwesty na rzecz ekshumacji i identyfikacji Żołnierzy Wyklętych. Zebrane pieniędzy wesprą prace ekshumacyjno – identyfikacyjne. Środki zostaną w całości przeznaczone na identyfikację genetyczną osób ekshumowanych.

Kwesta organizowana jest przez fundacje „Niezłomni”.

(TP)


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

3 KOMENTARZE

  1. W końcu coś się dzieje,wreszcie osoby nie będące w temacie zbrodni ukraińskiej na Polakach dowiedzą się prawdy o „braciach” ukraińcach.Brawo Trzemeszeńscy Patrioci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj