Strona główna Różne Maszt nadal na przychodni

Maszt nadal na przychodni

2437
26

Dwa lata temu, na skutek protestów mieszkańców, radni postanowili przedłużyć umowę dzierżawy masztu na budynku przychodni tylko o rok. Zainstalowane tam anteny miały bowiem powodować złe samopoczucie u osób zamieszkałych w pobliżu, a także zakłócać odbiór telewizji.

Operator sieci znalazł więc nową lokalizację. Miejsce na urządzenia zgodziła się udostępnić (za akceptacją burmistrza) spółka Remondis Aqua Trzemeszno. Miały one zawisnąć na wieży ciśnień. Do tego konieczna była zgoda konserwatora zabytków. Procedury jej uzyskania przeciągały się jednak, inwestor nie zdążył uzyskać jej w ciągu roku.

Umowa przestała więc obowiązywać latem 2021 r. Przez pewien czas T-Mobile korzystał z masztu bez umowy. Następnie postanowiono przedłużyć dzierżawę do 31 lipca br., a za czas bezumownego korzystania naliczyć opłatę. Jak pisaliśmy |TUTAJ|, inwestor uzyskał w końcu zgodę konserwatora.

Umowa wygasła więc z końcem ubiegłego miesiąca. Otrzymaliśmy w tej sprawie informacje z Urzędu Miejskiego.

„Z uwagi na przedłużający się termin likwidacji masztu anteny telefonii cyfrowej w obecnej lokalizacji oraz montaż urządzeń na wieży ciśnień przyjęliśmy do wiadomości konieczność sankcjonowania użytkowania nieruchomości przez T-MOBILE po  31 lipca 2022 r. Kierując się informacjami uzyskanymi przez T-MOBILE w sierpniu władanie nieruchomością będzie odbywało się na zasadzie bezumownej z podwyższoną stawką czynszu 120%, natomiast od września najpóźniej do końca roku zakłada się, że użytkowanie nieruchomości będzie uregulowane w formie dzierżawy”.

Co ważne, urząd dąży do zmiany pierwotnych założeń umowy tak, aby stroną dzierżawy była gmina, a nie Remondis Aqua. Spowoduje to wpływy do kasy gminy, zamiast do spółki.

26 KOMENTARZE

 1. Hmm… Urząd dąży, by stroną umowy była gmina, a pieniądze trafiały do kasy gminy, a nie do spółki… Zgadza się, po co wzbogacać spółkę, która za nic ma interesy gminy. Dobry ruch urzędu. Późny, ale jednak.

  • Nawet jeśli będzie to 70 tysięcy to dla gościa, który raczej na wersji cyfrowej książkiniepodąża – to ww. pieniążki pozostaną bezznaczące. Niepomogą wykluczonym cyfrowo i raczej budżetu reprezentacyjnego miasta niewesprą. Urzędnicy narzekają na ciasto przez Pana z mogilna dowozone – stare jest i myszami je czuć.

 2. hahahahahah ale numer

  Miejsce na urządzenia zgodziła się udostępnić (za akceptacją burmistrza) spółka Remondis Aqua Trzemeszno

  niemiec kase bedzie trzepal jak urzad nie mogl hahahah k..a no nie moge !

   • teraz knują jak w Odre wrobic Trzaskowskiego a pisiorku sprawdz sobie przyczyne awarii Czajki i kto ja odbieral z waszych partyjnych skad trzaskowski mogl wiedziec o awarii pod ziemia ? a tu mamy jawna kompromitacje od lipca wiedza a pozwalali sie kąpac dziecia w Odrze ! wstydu nie maja i tak samo jak covid nieudolnosc tyle istnien pochlonela (najwiecej w europie zgodnow w PL) teraz inflacja najwiejksza w PL k..a ile mozna Putina i PO za to obwiniac 2 kadencje rzadzicie ludzie kochani

    • Skoro szambiarz dowiedział się o pierwszej awarii ( bo niby nie wiedział)dlaczego nie zapobiegł drugiej takiej samej , czasu miał dosyć nieudacznik ,kary rzadnej nie zapłacił chociaż pis rządzi. Co do Odry jestem za tym żeby winnych za to ukarać. Na powikłania po,,preparacie,, też ludzie nadal chorują i umierają ,a przypomnij sobie jak platfusy chcieli wszystkich ludzi obowiązkową szpryczką dźgać.

 3. Pieniądze zgromadzone w OFE nie są własnością Polaków… To powiedział nie kto inny jak ryży kundel merkelowej.
  Lemingi, to że wam nie przeszkadza to, że ktoś wam zaje. ał wasze pieniądze to nie znaczy, że pozostałym, normalnym Polakom to nie przeszkadza. Chcecie to oddajcie temu rudemu folksdojczowi wszystko ale od moich pieniędzy wara.

 4. Pisiory obiecywali Polskę w ruinie no i dotrzymali słowa bez dwóch zdań 🙂
  Antylewak , pisowski gamoniu zobaczymy jak będziesz śpiewał zimą ,gdy zabraknie Ci ciepłej wody w kranie i ciepła w kaloryferach. Dalej będziesz szczuł na Tuska??? Już Ci kiedyś pisałem,że jeżeli nie podoba Ci się w UE to wyrywaj do Putinka ,ten na pewno dobrze Cię ugości…

   • Ten zdzichu to jest jakiś odklejony od rzeczywistości, klapki na ślepiach, bo jeszcze nie przejrzał kto z ruskiem trzyma. Jest taki sam jak ten jego tusk i nie widzi kto chciał nas uzależnić od energii niemieckiej ,a ci od ruskiej. Szkopki wpadli we własne sidła i teraz skamlą że Polska ma się z nimi gazem i węglem dzielić. Niech sobie teraz dmuchają w wiatraczki i rozganiają chmury ,żeby słońce im na panele świeciło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj