Strona główna Różne Anteny pojawią się na wieży ciśnień

Anteny pojawią się na wieży ciśnień

3352
30

Nic już nie stoi na przeszkodzie, aby anteny telefonii komórkowej zawisły na trzemeszeńskiej wieży ciśnień. Przypomnijmy tylko, że Rada Miejska w 2020 roku nie zgodziła się na przedłużenie dzierżawy masztu T-Mobile na budynku przychodni. Jako argument podawano m. in. złe samopoczucie niektórych osób, a także zakłócenia w odbiorze telewizji.

Jednocześnie radni apelowali do burmistrza, aby nie pozbawiać gminy dochodów z dzierżawy i znaleźć miejsce, które nie będzie budzić kontrowersji. Sami jednak żadnego konkretnego rozwiązania nie wskazali i jak się później okazało, nie było to zadanie łatwe.

Już wtedy pisaliśmy |LINK|, że może powtórzyć się sytuacja z 2009 roku, kiedy to na skutek protestów mieszkańców radni nie wyrazili zgody na umieszczenie masztu na SP nr 1 lub oczyszczalni ścieków. W efekcie anteny zamontowano na bazylice.

Tym razem operator sieci znalazł dogodną dla siebie lokalizację na wieży ciśnień. Umowa została podpisana z dzierżawcą obiektu, jakim jest spółka Remondis Aqua Trzemeszno, na co zgodę wyraził burmistrz. Jedynym warunkiem było w tym przypadku uzyskanie przez inwestora zgody konserwatora zabytków.

Jak się okazało, nie było to proste. Pierwsza koncepcja została odrzucona przez konserwatora. Przewidywała ona montaż sześciu anten na części zbiornikowej wieży. Według konserwatora byłyby one zbyt widoczne i istotnie ingerowałyby w historyczny wygląd obiektu, który jest wartością chronioną.

Operator nie zrezygnował jednak z tych starań. Zaproponowano inne rozwiązanie, jakie ostatecznie zaakceptował konserwator zabytków. Zamiast sześciu mają być tylko trzy anteny, zamontowane wyżej, nad kopułą.

Obecnie T-Mobile jest na etapie starań o uzyskanie stosownych pozwoleń. Montaż urządzeń nastąpi prawdopodobnie w ciągu najbliższych miesięcy. Aktualna umowa na dzierżawę masztu przy ul. Langiewicza kończy się 31 lipca br.

Samo przeniesienie masztów na nowe miejsce to nie jedyna zmiana z tym związana. Zmieniła się grupa mieszkańców, którzy obawiają się negatywnego wpływu urządzeń. Do Urzędu Miejskiego wpłynął protest osób zamieszkałych w pobliżu wieży. Zmienią się też strony umowy. Do tej pory pieniądze z dzierżawy masztu zasilają kasę gminy. Gdy anteny pojawią się na wieży ciśnień, zacznie na tym zarabiać spółka Remondis Aqua Trzemeszno.

30 KOMENTARZE

  • Puszczasz tego pińskiego, że już nudno. Kiedy wypowie się na temat poczynań naszego burmistrza? Ty popierasz burmistrza czy nie?

    • Tak to jest jak ignoranci, nie tylko ekonomiczni, wypowiadają się na temat rzeczy, o których bladego pojęcia nie maja… Wyjdź poza te polskie piekiełko i rozejrzyj się po świecie. Zajrzyj tez do elementarza ekonomii. Potem spróbuj zrozumieć, o czym mówią rzeczywisci eksperci. Może wtedy dotrze do Ciebie, czym inflacja jest i co ją powoduje obecnie na całym świecie. Chcesz, to też mogę Cię zasypać linkami z różnych, eksperckich i wiarygodnych źródeł.

  • Ty jesteś tak samo tępy jak ten koleś z you tube Gdyby ten Twój guru przekazywał rzeczywistą prawdę taki fakt nad fakty to już by go you tube dawno zablokowało Ty razem z nim w dupie byliście i gówno wiecie na ten temat I nie mam na myśli tego czy to PiS czy PO czy inna Konfederacja ,Lewica czy Prawica jest winna obecnej sytuacji w Polsce Ten koleś albo cierpi na krótkowzroczność albo tak jak ci pseudo lekarze czy wszelkiej maści profesorowie skorumpowani , którzy mówią o tym czymś w fazie badań a nazywane przez rzesze ludzi szczepionką Także nie podsyłaj tutaj takich beznadziejnych filmików które nic nie wnoszą poza tym że pokazując coś a w zasadzie nic . PiS w tej calej inflacji jest tylko chłopcem do bicia Główni winowajcy są dużo wyżej i tylko się śmieją A jeśli ktoś chce to skomentować pisząc że wierzę w fake news-y czy uległem jakiejś paranoi albo Bóg wie co mi tam kto dopisze to powiem tyle – życzę powodzenia Tak na zakończenie podam że rozmawiałem z kilkoma ludźmi z banku , urzędu skarbowego itp. itd Rozmawiałem z lekarzem dla którego przysięga Hipokratesa to świętość Rozmawiałem z pracownikami służby zdrowia m.in. z ratownikami medycznymi Przeczytałem kilka mądrych książek które nie czynią że mnie eksperta Wierz mi kolego że mimo szczątkowej ilości wiedzy na temat tego dlaczego panuje inflacja nie tylko w Polsce ale i na świecie włos się jeży na głowie PiS jest tylko wykonawcą pewnych celów To co się dzieje na świecie jest przerażające Nie jestem żadnym prorokiem z kazaniami o końcu świata Poprostu coś wiem , zachowując to dla siebie bo dla takich jak ty którzy wierzą w to co mają wierzyć jestem pewnie dealnym kandydatem na pacjenta w psychiatryku Powodzenia życzę sobie i wszystkim innym ludziom

   • Mecenas to lewak, który myśli że jak się ma inne zdanie niż on, to zaraz ktoś ogląda TVP . Lewaku zacznij myśleć samodzielnie i naucz się wyciągać wnioski, a nie wstawiasz linki do głupkowatych stron.

    • no to albo Korwinista jestes albo Prawak od Karła innej opcji nie ma i nie pie..l ze myslisz samodzielnie do tego studia sa niezbedne i co najmniej roczny pobyt za granica zeby wiedziec jak zyja inni

 1. nooo to troche na Sportowej i okolicy przygrzeje mieszkancow Falami 5G

  gratulacje dl amieszkancow ze nie protestowali a Fakture za raka to komu zanosic ??

    • Przecież Ty masz codziennie przy sobie znacznie silniejsze źródło promieniowania niż te anteny. Skoro jesteś taki ekspert zatroskany, to wyrzuć wszystkie telefony ze swojego domu i rozpocznij walkę z sąsiadami i przechodniami, którzy zbliżają się do Ciebie z telefonem!

     • Dokładnie. Niektórzy ludzie są jednak dziwni, antena be, ale telefonik ciągle w użyciu.

 2. Wniosek o pozwolenie na budowę jest już w starostwie.
  Pytam się. Kto podpisał dokument, który daje prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane? Przecież operator telefoniczny taki dokument musi przedłożyć na etapie ubiegania się o pozwolenie na budowę. No chyba, że jeszcze tego nie przedłożył. Czas pokaże. Czy wg Pana Burmistrza jest to pytanie niemerytoryczne? Jeśli tak, to mamy odmienne postrzeganie znaczenia słowa „merytoryczne”. Gadanie o tym, z jaką to Radą przyszło Panu obecnie współpracować, to nie merytoryka, a co najwyżej retoryka pozbawiona merytoryki. To tak na marginesie.
  Powtarzam zatem pytanie. Kto, w imieniu Gminy Trzemeszno, czyli właściciela nieruchomości, na której zlokalizowana jest wieża ciśnień podpisał (jeśli miało to miejsce) operatorowi telefonicznemu stosowną zgodę na prowadzenie prac na majątku Gminy Trzemeszno (na szczęście nie Remondisu). Jeśli nie Pan, to kto? Czy ta osoba miała Pańskie upoważnienie do takiej czynności? Czy umowa pomiędzy gminą a Remondisem dopuszcza takie przedsięwzięcia?

  • W takim razie skąd anteny na byłym ośrodku zdrowia?
   Tak na marginesie, u nas po mału wszystko staje się „byłe”…

  • Dlaczego skoro wieża jest własnością gminy to burmistrz nie zadbał aby czynsz z tytułu dzierżawy wpływał do budżetu tylko do spółki prywatnej jak przytacza redakcja ,jeżeli tak jest to zwykłe draństwo, dla klubu Zjednoczonych nie ma kilku tysięcy złotych aby uregulować płatności, ludzie czy wy tego nie widzicie.Panie Nitka główny finansista i chroniący pieniądze publiczne w naszej gminie też na to pozwalasz ?

 3. Dlaczego gmina nie zaproponowała lokalizacji takowego masztu, np. na terenie byłego składowiska odpadów w miejscowości Świetę? Tyle obszaru do wykorzystania a wokoło tylko pola. Gmina miałaby kasę z dzierżawy i lokalizacja nie wadziłaby raczej nikomu.

 4. HM rado droga a czy wieza cisnien jest Remondisu co na to konserwator zabytkow dobre ludzie w takim razie juz maja gowno do gadania robta co chceta kto ma plecy ten ma wladze i kto przykorycie robi co chce proste ale prawdziwe a dwa slowa w innym temacie czy w parku baba sa tylko wycinane duze drzewa na opal czy tam sie zaczela prawdziwa rewitalizacja calego parku gdyz pily poszly w ruch

 5. Czy jak piorun walnie w wieże ciśnień teraz to ubezpieczyciel coś wypłaci, czy przez ingerencję nic? Kto pokryje ewentualne straty, operator, remondis czy bogata gmina? Ogólnie tutaj widać jak ładnie Niemcy siebie wspierają. Niemiecki operator komórkowy przeleję kasę niemieckiej firmie, remondis , czyli kasa zostanie u nich, a zapłaca za to Polacy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj