Strona główna Kultura Maciej Adamski laureatem nagrody Hulewicza

Maciej Adamski laureatem nagrody Hulewicza

1691
20

Witold Hulewicz to poeta, krytyk literacki, wydawca – zamordowany przez Niemców w Palmirach w 1941 r. Był absolwentem trzemeszeńskiego progimnazjum. Od 1995 r. w trakcie Warszawskiej Jesieni Poezji przyznawana jest doroczna nagroda jego imienia.

Wśród nagrodzonych były już między innymi takie sławy jak Wiesław Ochman czy Bohdan Tomaszewski. W tym roku zaszczytu tego dostąpił trzemesznianin Maciej Adamski. Nagroda została przyznana w związku z działaniami na rzecz „małej ojczyzny”- zorganizowaniem kilku sesji popularnonaukowych, publikacjami z zakresu historii Trzemeszna i regionu oraz za podtrzymywanie pamięci o Witoldzie Hulewiczu, poprzez pomysł organizacji konkursu filmowego im. Braci Hulewiczów, którego organizatorami było Gimnazjum w Trzemesznie i Stowarzyszenie Światowid.

W trakcie uroczystości Maciej Adamski przekazał na ręce Romualda Karasia, twórcy tej nagrody, a zarazem Prezesa Towarzystwa im Witolda Hulewicza, ciekawą pamiątkę. Była to kopia sprawozdania za rok szkolny 1912 / 1913, w którym widnieje adnotacja, że W. Hulewicz ukończył trzemeszeńskie progimnazjum.

20 KOMENTARZE

 1. Pan Maciej Adamski to Pan Maciej Adamski. Dobry człowiek, mądry nauczyciel i rozsądny były radny. Dobrze, że nie ma Pana wśród obecnych radnych. Z powszechnie znanych powodów nieobecność w TEJ radzie nobilituje Pana.
  Gratuluję nagrody.

 2. Panu Adamskiemu oprócz gratulacji należą się także podziękowania.Za czas, który poświęca bezinteresownie. Szkoda tylko , że Warszawa potrafiła docenić, Trzemeszno jakoś nie. No ale cóż, w Trzemesznie kolejka do wyróżnień jest długa i widocznie wiele w niej osób bardziej zasłużonych niż pan Adamski.

 3. Duma mnie rozpiera,że mam tak mądrego i niezwykle dobrego kolegę.Gratuluję i dorzucam od siebie(gdyby to było możliwe)Order Cyncynata.Pozdrawiam.

 4. Panie Adamski zostaw te szkołe pan sie tam marnuje.Gratuluje i wystawiam pana kandydature naTrzemesznianina Roku2015.Pisz pan ksiązki.Najlepiej o nas trzemeszniakach.

 5. Szkoła może być dumna z takiego nauczyciela. Jest najlepszy, bo jest zwyczajny, nie gwiazdorzy i nie wywyższa się , nie panoszy się, skromny(nawet za skromny). Zwyczajnie uczy i umie nauczyć .Jest normalnie normalny.

  • Panie Macieju zazdroszczę panu takiej opinii. Ja też bym tak chciała.
   Pani Ilono, od dziś zaczynam podpatrywać Pana Macieja!
   Spokojnie… ja tylko myślę o metodach nauczania i co ważne wychowania i będę je papugować.

 6. Nauczycielski trud ludzie potrafią docenić. Ile miłych słów można tu było przeczytać np. o panu Łukomskim, i jeszcze innych paniach, a teraz o panu Adamskim. Gratuluję im dobrego pracowania i szacunku rodziców.

 7. Panie Macieju,
  Zechce Pan przyjąć serdeczne gratulacje z okazji przyznania tej nagrody,doceniającej Pański wkład w popularyzację historii Trzemeszna i okolic.Prawdziwa pasja ,pracowitość i skromność-oto cechy godne najwyższego uznania.
  Pańska postawa może być wzorem dla innych-nie tylko nauczycieli
  Szczerze gratuluję i pozdrawiam

 8. A ja wszystkim ludziom z Trzemeszna i gminy życzę zdrowego, normalnego , dobrego życia- z normalnym portfelem i w normalnym otoczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj