Strona główna Polityka M. Walczak musi udowodnić swoją poczytalność

M. Walczak musi udowodnić swoją poczytalność

5832
80
M. Walczak

Burmistrz Krzysztof Dereziński uzależnił odpowiedź na zadane mu pytania od przedstawienia zaświadczenia od psychiatry. Swoją poczytalność ma udowodnić Marek Walczak z Ostrowitego.

Utarczki słowne pomiędzy K. Derezińskim i M. Walczakiem stały się już normą na posiedzeniach Rady Miejskiej i jej komisji. Sytuacja jaka zaistniała na ostatniej sesji (28 grudnia) zaskoczyła jednak obecne na obradach osoby.

W ostatnim punkcie – wolne głosy i wnioski – o głos poprosił M. Walczak. Przypomniał między innymi pisma, które kierował do burmistrza, a nie otrzymał na nie odpowiedzi.

K. Dereziński nie miał jednak zamiaru tłumaczyć się z niezałatwionych pism. Stwierdził, że odpowie na nie, jeśli pytający przedstawi zaświadczenie o swojej poczytalności.

Pan mnie nęka, pan mi zadaje głupie pytania czy mnie nie wstyd, czy będę startował. A co pana obchodzi czy będę startował? Jak będę chciał to będę startował. I niech pan do mnie głupich pism nie pisze. Niech pan mi poda oświadczenie od lekarza psychiatry, że jest pan poczytalny, odpowiem panu na wszystkie pytania” – oświadczył burmistrz.

Ta wypowiedź może pana bardzo drogo kosztować” – odpowiedział M. Walczak. Zapowiada, iż na pewno wystąpi w tej sprawie do sądu o naruszenie dóbr osobistych.

Zachowaniem burmistrza zdegustowany jest przewodniczący RM Sławomir Peno. Jak zauważa, pytania były zadane w punkcie wolne głosy i wnioski. Jest to punkt porządku obrad przewidziany między innymi na wystąpienia osób spoza rady.

„Znam M. Walczaka i wiem, że jego wypowiedzi bywają kontrowersyjne. W tym jednak przypadku zachował się jak najbardziej poprawnie, miał udzielony przeze mnie głos. Miał prawo pytać o niezałatwione pisma. Burmistrz ma obowiązek udzielać odpowiedzi na pytania wszystkich mieszkańców, także tych, których nie lubi. Słowa, które padły były obraźliwe, zupełnie w tej sytuacji niepotrzebne” – podsumowuje zachowanie K. Derezińskiego przewodniczący RM.

Dzisiaj zapytaliśmy burmistrza o komentarz do tej sprawy. Stwierdził tylko, że podtrzymuje to co powiedział na sesji.

M. Walczak
M. Walczak

80 KOMENTARZE

 1. ojj takie slowa i to z ust takiego czlowieka, ktory to REPREZENTUJE
  U. mi osobiscie wstyd za pana jako byly mieszkaniec tego miasta tak patrze co pan wyrabia i zal po prostu zal… j arozumiem ze nie kazdy moze ukonczyc studia w terminie ale podobno wychownie wynosi sie z domu.

  Co do poczytalnosci to nawet w sądzie jest Domniemanie Niewinnosci i co maja powiedziec matki i ojcowie dzieci niepelnosprawnych z gminy n ate slowa??

  powinno byc tak ze otrzymuje pytanie i odpowiadam bo ludzie „mnie” wybrali Na miejscu Walczaka bym zebral podpisy/listę ludzi ktorzy zgadzaja sie aby on zadawal pytania w ich imieniu na sesji i gdyby bylo tam 100-200 nazwisk to panie burmistrzu by bys musial odpowoedziec alboo o nasze glosy nie skomlec podczas agitacji.

  Dobra Robota Panie Walczak – popieram jezeli trzeba jakies wplaty panu zrobic na poczet wyjazdow czy cos to smialo podac nr konta

  • Fredrich podpisz się z imienia i nazwiska, a wszystko będzie jasne dlaczego tak ochoczo popierasz Pana Marka. Burmistrz zachował się mało dyplomatycznie jednak ma prawo również pytać. Niestety nawet gdyby … to Pan Marek nie musi nikogo (nawet żony czy dzieci) informować o swoim stanie zdrowia w tym psychicznego. Osobiście uważam, że to co robi Pan Marek za zwykły populizm o żenująco niskim poziomie, a Panu Burmistrzowi nie przystoi taka postawa.

   • ja przynajmniej swoje imie napisałem a ta sama osoba, która pisze tyle komentarzy za poparciem „pierwszego” to niedlugo skonczy jak ten „trzemeszenski spolecznik” powie ze mial duzo gosci w domu i otwarte WiFi

 2. Burmistrz to[…]i boi sie ze go na taczkach wywiaza z gminy ( a moze juz trzeba to zrobic bo ten osobnik dla naszego miasta nic nie robi tylko L4 i miec wy….ne na mieszkancow). Hmmm ciekawe czemu nie odpoiwiadaja mu pytania, a moze cos wyjdzie na jaw co nie powinno. A do psychiatry burmistrzuniu to idz sam ale zaczni od AA!!!!

 3. „Mowa jest srebrem a milczenie złotem” p.Burmistrzu.
  Komentarz jest zbędny a zresztą co tu pisać.Daje pan
  świadectwo pychy a zarazem głupoty.Pan Walczak ma prawo
  pytać a Pan odpowiadać i tyle. Żenada i to publiczna,
  jaki by nie był p.Walczak? Brak taktu i stylu to mało powiedziane.

 4. I będzie remis, bo Walczak wygra sprawe o zniesławienie, ale przegra o nękanie, bo jeżdżenie za burmistrzem, ciągłe telefony, sms-y po nocach to raczej normalne nie jest.

 5. Burmistrz zachował się tak, że dalej nie napiszę…………………
  Nie zniżę się do słów, na jakie ta postawa zasługuje.

 6. Żałosne jest to iż poruszany jest wogole temat tego żałosnego patałacha walczaka, do obory gnój wyrzucać patałachu.

 7. Brawo Panie Burmistrzu. W końcu osoba, która miała odwagę powiedzieć to co myślą inne osoby. Jest osobą impulsywną, choleryczną i agresja reaguje na każdego, kto ma inne zdanie niż Ona sam. Poza tym wystarczy trochę śledzić sytuację w Trzemeszeńskiej polityce wiedząc, że Marek W. jest MARIONETKĄ w rękach opozycji… A wybory tuż…tuż…

  • PANIE JACEKU PYTANIE 1 KIEDY OTRZYMAM ODPOWIEDZI napytanie dotyczące wydatków sołectwa Ostrowite konsupcje w czeremcha koszenie trawywt 250 m za1500 zł malowanie kloaki za 1500 drugie miało być kto przygotował umowę społki remadis ktora kancelaria czy byłem arogancki proszę o obiektywną ocenę prawdy

 8. Może jednak rozróżnijmy. To burmistrz zachował się niegrzecznie a nie Walczak. Zwolennikom burmistrza poradzę, ze ubliżanie Walczakowi nic wam nie da. Nikomu nie wolno przypisywać komuś niepoczytalności. To bardzo ciężka obraza kwalifikująca sie do sądu. Poza tym swiadczy to o naszym włodarzu. Ludzie na poziomie potrafią zachować sie w takich sytuacjach.

 9. Zachowanie burmistrza jest typowe dla osób, które nie mają do powiedzenia niczego merytorycznego. Wtedy próbuje sie odwrócić uwagę takimi wystąpieniami. Zresztą nie wiem, czy pytanie „czy będzie pan kandydował” jest nękaniem.Takie pytanie może zadać burmistrzowi każdy mieszkaniec. Mądry polityk odpowiada wtedy,- nie podjąłem jeszcze decyzji.

 10. Dzień dobry,

  nie ulega żadnej wątpliwości,że Pan Walczak jest postacią kontrowersyjną, a Jego obsesyjna( czasami) niechęć do Pana Burmistrza daje się temu ostatniemu mocno we znaki.
  Nikt z nas nie chciałby stać się obiektem zainteresowania Pana Walczaka,narażonym na stałą inwigilację, pozwy sądowe i dmuchanie w alkomat na skutek aktywności, mającego (jak widać ) dużo czasu i determinacji obywatela.
  Tak po ludzku można Pana Burmistrza zrozumieć: otwiera lodówkę, a tam znowu Pan Walczak…Zwykłemu człowiekowi naprawdę mogą puścić nerwy…
  Tyle tylko,że Pan Burmistrz NIE JEST zwykłym człowiekiem, ale organem władzy, na którego decyzje, ani osobiste animozje, ani sympatie nie powinny w żaden sposób wpływać !
  I tu moje zrozumienie dla nękanego człowieka się kończy…

  Jeśli (podkreślam jeśli)prawdą jest ,że Pan Burmistrz nie odpowiada na pisma kierowane -przecież nie do osoby prywatnej, która może je bezkarnie zignorować-tylko do burmistrza :urzędnika administracji samorządowej, to jest to działanie nie tylko nieeleganckie, ale przede wszystkim bezprawne !
  Powiedzmy to jasno i dobitnie: Pan Burmistrz ignorując pisma kierowane do Niego (choćby i- w Jego ocenie- głupie czy irracjonalne) przez Pana Walczaka- ŁAMIE PRAWO !
  Kodeks postępowania administracyjnego jasno określa tryb i czas przeznaczony na udzielenie obywatelowi odpowiedzi.Co więcej w art.8 czytamy:”Organy administracji publicznej zobowiązane są prowadzić postępowanie w taki sposób, aby POGŁĘBIĆ ZAUFANIE OBYWATELI DO ORGANÓW PAŃSTWA ORAZ ŚWIADOMOŚĆ I KULTURĘ PRAWNĄ OBYWATELI”.
  Swoim postępowaniem (w postaci braku odpowiedzi na pisma obywatela Walczaka) Pan Burmistrz łamie prawo( Kpa) i PODWAŻA a nie pogłębia zaufanie obywateli do organów państwa-podobnie zresztą jak uzależniając udzielenie obywatelowi odpowiedzi, od przedłożenia przez niego zaświadczenia o zdrowiu psychicznym.

  I tu już żarty się kończą: NIKT, powtarzam nikt nie ma prawa podważać prawa obywatela do wykonywania przez niego jakichkolwiek czynności prawnych, o ile zdolność ta nie została ograniczona prawomocnym wyrokiem sądu !
  Pan Burmistrz żądając od Pana Walczaka(posiadającego pełnię praw obywatelskich) zaświadczenia o Jego stanie zdrowia łamie najważniejszy akt prawny w Polsce: konstytucję

  Na koniec -pod rozwagę wszystkich broniących skandalicznego zachowania Pana Burmistrza: a gdybyście to Wy byli na miejscu Walczaka ,a Wszechmocny Burmistrz uznałby,że łaskawie odpowie na Wasze pismo, POD WARUNKIEM przedstawienia w/w zaświadczenia ?
  Czy wtedy też uważalibyście takie wymaganie za uzasadnione i racjonalne ?

  Pozdrawiam
  TDi

  • Słoma z butów wychodzi każdemu rolnikowi, tak jak z kominiarza lecą sadze, a z młynarza mąka. Gorzej jak słoma z butów wychodzi urzędnikowi.

   • Ja widzę rolników i żadnemu słoma z butów nie wystaje a sam może pochodzisz z kongresówki i dawny zwac uratował życie tobie lub twoim przodkom a dziś cwaniakujesz.

 11. Te nagonki na Burmistrza przez owego pana mowia za siebie ze to sie naddaje tylko i tylko na przedstawienie zaswiadczenia o zdrowiu to gazdy glupek widzi a pomiatac urzednikiem to tez jest chyba jakas granica czy ten pan nie ma co robic w domu czy nie ma rodziny niech odpowie albo dac mu jakies lokum w gminie i niech pracuje ale spolecznie albo niech otworzy jakis gabinet.Co zawisc w tym czlowieku nie mamy pojecia na kazdym kroku malo ma pola wydzierzaw gmino i bedzie zajecie jak nie SANO to Gmina i tak w kolo skad on bierze na te sady chyba totolotka wygral SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU i wytrwalosci w tej Gminie .

 12. Burmistrzu wreszcie nie daj sobie srac nalep mysla ze maja dziecko przed soba skonczylo sie wreszcie i dobrze tak trzymac a do pan sie wcale nie odzywac bo totalna opozycja tak robi po trupach jeszczetroche to do lba beda dolatywac poczekamy zobaczymy.

 13. Drodzy pracownicy ze wy w tej gminie w pracy wytrzymujecie przy takim halasie jaki tam panuje jak wy mozecie pracowac wspolczujemy my interesanci.

 14. Czytając wpisy jakie zostały tutaj spłodzone pod adresem Pana Marka Walczaka, to jedno słowo mi się nasuwa – hejt – czysta jatka ad persona, nie poparta żadną argumentacją, płodzona by go zniszczyć na takim podstawowym stadium – wręcz pierwotnym – widzę w tym prostą relację z żelaznym elektoratem Pana Burmistrza, który co zaprezentował ?

  Doktrynę Breżniewa w lokalnym wydaniu, kto nie z nami ! Ten musi być szalony ! Więc do psychuszki z Nim … To jest kolejna makabra, rzeźnia jakaś, to są dantejskie sceny relacji Władza – Mieszkańcy.

  Może warto by przytoczyć te pisma, które pisał Pan Marek ?

  Zresztą Panie Burmistrzu Pan, nie odpisuje na wiele korespondencji od wielu organizacji ? Czy uważa Pan, że osoby które kierowały do Pana listy są również chore psychicznie ?

  Czy może to Pan – właśnie tą astronomiczną ilością zwolnień chorobowych powinien przed opinią publiczną podać, czym one są spowodowane, jakim rodzajem schorzenia ? Może Pana choroba jest wskazaniem do właśnie takiej „jakości” rządzenia gminą, i Pana dyskwalifikuje z urzędu – w trybie – AUTOMATYCZNYM ?

  Żałosne, na prawdę … Rządzić lepiej tą gminą to przy takiej władzy jest banałem, ale gorzej ? Tutaj poprzeczka jest zawieszona zbyt wysoko !

  Czy również mam zaświadczenie donieść o poczytalności ? By krytyka, stała się dla Pana Burmistrza można do akceptacji ?

  Żałuję, że mnie nie było na tej sesji, bo na jednej już byłem, a wtedy arogancja Pana Burmistrza wobec Pana Marka była dla mnie szokiem, takim ludzkim, że można tak traktować drugiego człowieka, ale poprzeczka idzie swobodnie wyżej – bez hamulca, refleksji – opamiętania w końcu …

  Tylko Gminy i Miasta szkoda, jej mieszkańców …

 15. Pominąłem, że się nie zgadzam z Maciejem W., jakoby pana Walczaka ludzie hejtowali. Przecież tu przeczytałem tyle słów poparcia dla tego mądrego i niepokornego człowieka. A z resztą słów Macieju masz rację!

 16. Dyzio już swoim kandydowaniem za pierwszym razem dał wyraz własnej pysze – pchać się na takie stanowisko nie mając żadnych ku temu predyspozycji, ani kompetencji. Nie dziwi zatem ta chamska odzywka do mieszkańca gminy, któremu jako burmistrz – pobierający horrendalnie wysokie jak na tę pipidówę wynagrodzenie – służyć powinien. Wstydźcie sie Wy wszyscy, którzy kiedykolwiek na niego głosowaliście!

 17. Do wyborów jeszcze trochę zostało. Pozwólcie niech każdy z Mieszkańców swoim głosem sam rozporządzi. Każdy ma swojego sympatyka z różnych to powodów. Co do Pana Walczaka jest to człowiek udzielający się tam gdzie ma swój prywatny interes. Jeszcze nie tak dawno czytałem artykuł, wywiad tego Ostrowickiego Celebryty w tygodniku „Pałuki” jak to przepraszał Burmistrza i zakopywał z Nim „topór wojenny” nie długo przed tym jak byl ogłaszany przetarg na około 32 ha ziemi należącej dla Gminy. Przypadek? Ponadto Pan Walczak tez miał swoje 5 min startując w wyborach na Burmistrza nie przekraczając magicznej liczby 20 glosow z całej Gminy…Kolejno pytanie o tym jakim Pan Walczak jest człowiekiem należało by zadać sąsiada czy ludzi z Ostrowitego, Trzemzala czy Mijanowa? Prawie kazdy mieszkaniec wymienionych miejscowości ma, miał lub będzie miał konflikt z tak wychwalanym tu Panem Markiem Walczakiem.

  • miałem lekki konflikt z Walczakiem,ale kibicuję jemu w tym jak pilnuje porządku w gminie a co do jego sąsiadów to też są różni ludzie jak wszędzie.

  • Ludzie z wymienionych wsi są skonfliktowani z Walczakiem.
   Bo on mówi prawdę w oczy,
   Bo widzi to, czego inni NIE CHCĄ zauważyć,
   Bo jest niezależny i bezkompromisowy,
   Bo nie jest tchórzem,
   Bo Drąży WAŻNE Problemy i broni przed zamieceniem ich pod dywan.
   To człowiek mądry.
   Tylko zbyt porywczy i przez to budzi skrajne emocje od UWIELBIENIA do NIENAWIŚCI.

  • To, o czym piszesz nie ma znaczenia. Osobie publicznej sprawującej urząd nie wypada, ba, nie wolno tak się zachować, wypowiadać. Derezinski po raz kolejny dowiódł swojej niekompetencji.

  • Z tego co pamiętam Pan Walczak otrzymał coś w okolicach 150 głosów w całej gminie, więc nie wiem skąd takie fałszywe dane – chyba z jednego okręgu …

   Zresztą jeśli polski rolnik potrafi coś wyegzekwować pod swój pług, jednocześnie piętnując patologie w gminie, tym bardziej chwała mu za to …

  • Proszę o dyskusję na tle społecznym nie osobistym wypowiedzi pod moim adresem postaramy się rozwiązać na drodze sądowej Walczak Marek Ostrowite nie ma miejsca na anonimowe obrażanie tak jak to było do tej pory ja nikogo nie obrażam nie pozwolę sobie na to pozdrawiam

  • Kolego masz problem moje pytanie było społeczne a ty dotykasz osobistych wiec musisz zarzut udokumentować masz problem Marek walczak Ostrowite 26 tel 603 036 806 za słowa się płaci

   • Mow otwarcie nic nie robic a zarobic pomawiac nagrywac iiiiii do sadu i jest kasa ha ha ale leb zryty jakie stare takie glupie.

 18. Zwracam się do dyskutantów proszę o dyskusję na temat społeczny np remondis ścieków drogi ulice a nie problemu osobistego bo ja nie pytam pewne osoby o prywatne podwórko ten wpis pod moim adresem rosądny mieszkaniec oraż marjonetka proszę o kontakt ja wam powiem do spodkania w sądzie rolnik to nie k do obrażania panowie z wykształcenia

 19. Mam pytanie czy Marek Walczak dokonuje przestępstw gdy pyta o sprawy mieszkańców ludzi którzy nie potrafiący się zapytać ten pan wschuje
  się w glos mieszkańców gminy

 20. Jak narazie to główny zainteresowany pisze spod kilku nicków i robi z siebie bohatera i pokrzywdzonego zarazem. Szkoda, bo kierunek słuszny, tylko wykonanie żenujące.

 21. Mam pytanie a co ten pan robi codziennie w Gminie czy on nie ma zajecia tylko przeszkadza w pracy bedzie trzeba gdzies to zglosic za utrudnianie w pracy przechodzi to juz granice.

 22. D0 urzędnìka czy urząd gminy to prywatna praktyka przychodzi i pokazuje że częśc urzędników pracują ? boli gdyż czlowiek który nie ma obrony merytorycznej to broni się obelgami. wulgaryzmem .tym bardziej że to pedagog burmistrz miasta i gminy to ocena jest ważna dla innych osób w
  nadchodzącym okresie .Ponawiam prośbę o dokonanie rozmyślań nad dokonaniem wyboru podczas wyborów aby sprowadziły zmiany władzy przychlnej ludzią i wizerunek gminy na zewnątrz .

 23. Ale bez przesady codziennie sluchac glupich opowiastek to nawet sie nie chce sluchac jak ktos ma problem to do lekarza i tyle a urzad to nie knajpa do glosnych az za glosnych debat.

  • czy mój protest przeczytaj artykuł Rozwód gminy z Remadisem mało
   realny ci rozjaśni umysł panie urzednik jak się stawia zarzuty to trzeba mieć wiedzę

 24. do urzędnìka gdyby nie remadis ścieków nie bycia w pracy ulice szkoły no i ta piękna ozdoba z placu Kosowskiego to wszystko jest przyczyną konferencji kto odpowiada

 25. Na Fb czytam takie nieskładne wypociny ważnej niby osoby, że chłop Walczak wypada przy tej osobie całkiem nieźle, a biorąc pod uwagę pozycję tych osób, to Walczak wypada nawet lepiej he, he, he.

 26. A może lepsza propozycja to, żeby zadbać o siebie i nie psuć jeszcze bardziej swojego wizerunku? Lepiej pokazywać swoje plusy niż minusy! Chyba, że minusy dodatnie…to zawsze można.

 27. Pan W ten z ta uroczą twarzą sprzedał mi knurka hodowlanego ze swojej pięknej hodowli przywiózł go w nocy żeby nie było widać że ma 180 kg co normalnie sprzedają 90kg na reakcje słowne stwierdził że jest normalny wydaje się duży później okazało się że knurek nie ma libido nie obchodzą go lochy chyba jakiś ciepły był po telefonach wspaniały P W przyjechał ale nie zabrać knurka ale wstrzyknąć mu zastrzyk na potencję nie wiem może takie używa niestety potem kontakt sie urwał kupiłem knurka za 1000 zł nie dał nawet faktury sprzedałem za 300 na rzeź mój biznes do tego stale był arogancki spotkałem go kiedyś w jednym miejscu podbiegłem chciałem mu wyjebać ale zaczął mnie straszyć monitoringiem i sądami także czasami gówna się nie rusza taki to człowiek POLSUS ma takich uczciwych hodowców pisze grzecznie żeby ten P id.. mnie ciągał po sądach z resztą umiem się skutecznie bronić nie wiem czy by doczekał z 8 lat procesu pozdrawiam z artykułu tylko współczuć władzom miasta Trzemeszno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj