Strona główna Polityka M. Walczak doniósł na D. Bisikiewicza

M. Walczak doniósł na D. Bisikiewicza

8429
67

Oświadczenie majątkowe wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Daniela Bisikiewicza wzbudziło podejrzenie Marka Walczaka z Ostrowitego. Z dokumentu wynika, że wiceprzewodniczący nie posiada żadnych dochodów oprócz diety radnego i stypendium studenckiego.

M. Walczak postanowił zawiadomić o tym prokuraturę, gdyż według niego D. Bisikiewicz zatrudniony jest w warsztacie szewskim swojego ojca.

Śledczy nie dopatrzyli się jednak przestępstwa. Jak nas poinformowała gnieźnieńska prokurator Małgorzata Rezulak – Kustosz, w tej sprawie zostało wydane postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa.

Wczoraj na posiedzeniu połączonych komisji RM M. Walczak zapytał wiceprzewodniczącego, dlaczego nie ujawnił w oświadczeniu, iż pracuje w warsztacie prowadzonym przez ojca. „Szczyci się pan zakładem, przekazuje informacje, że jest pan następcą Bisikiewiczów szewców, a nie wykazuje pan zatrudnienia. […] Dałem do naprawy buty do pańskiego zakładu, naprawiał pan korki, zapłaciłem 150 złotych. pan skasował pieniążki, nie dostałem nawet paragonu” – tłumaczył M. Walczak.

Moje oświadczenie majątkowe jest zgodne ze stanem faktycznym” – odpowiedział D. Bisikiewicz. Zaznaczył również, iż nie jest to jego zakład tylko jego ojca.

Poproszony przez nas o komentarz do tej sprawy wiceprzewodniczący RM powtórzył, że jego oświadczenie jest zgodne ze stanem faktycznym. Zapytany wprost, czy pracuje w warsztacie ojca, odpowiedział przecząco.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

67 KOMENTARZE

 1. Panie Danielu pozdrawiam pana ale donosicielstwo mu wyszlo jak sie nie wie to sie nie siedzi w prokuraturze a pomoc ojcu to obowiaze co pan to czynil szacun dla pana startuj na burmistrza takich ludzi uczciwych szukac ze swieczka stawiac na mlodych ha ha ha…………..

 2. Ludzie otwórzcie oczy, Ci którzy nie mogą wygrać wyborów w normalnej walce uciekają się właśnie do szkalowania innych w okresie tuż przed. Jest to słabe i wyborcom proponuję uwzględnić to aby nie głosować na tych którzy zachowują się niegodnie i na tych którzy mają w tym swój cel i to publikują. Jeżeli ktoś jest z Trzemeszno wie o czym mówię…

  • Ale ja tu nie widzę żadnego szkalowania. Wystarczy przeczytać oświadczenie majątkowe dostępne dla wszystkich.Dziękuję za rzetelną informację redakcji. A ściemnianie koło marketu nie pomoże. Temu panu już dziękujemy. Pierdoły mnie nie interesują.

 3. DLACZEGO RADNI TAK BOJA SIE PRZYZNAC DO ZAROBKOW ?
  LUDZIE CZY WY NIE MOZECIE UCZCIWIE POWIEDZIEC W OSWIADCZENIU ILE MACIE ? NIKT WAM NIE ZJE
  CZY TO CHODZI O UNIKANIE PODATKOW ???

  LUDZIE JAK JUZ NA TAKIM ETAPIE TAKIE RZECZY TO CO TO DALEJ BEDZIE ??

  …NASTEPCA BURMISTRZA HEHE

  • Też mnie to zastanawia. Jak tylko wprowadzono oświadczenia majątkowe, osoby publiczne próbują za wszelką cenę nie pokazywać swoich dochodów albo majątku. Myślę, że bierze się to z naszej mentalności, że jak ktoś bogaty to pewnie złodziej. Nie gorszy mnie jeśli ktoś dobrze zarabia czy ma jakikolwiek innych legalny dochód, chociażby ze spadku czy wygranej w totolotka. Wiem też, że to nic przyjemnego gdy ktoś mi zagląda do kieszeni, ale o tym wiedział każdy, kto zamierzał ubiegać się o mandat radnego czy inną publiczną funkcję.

 4. Zastanawiające jest to że Pan Walczak jest notorycznie z częstymi wizytami u Pana Peno.Ten duet i jeszcze może jeden radny próbują za wszelką cenę dyskredytować potencjalnych kandydatów na burmistrza.Oj Panie Peno jeżeli tak jest to nie takich metod się stosuje i wykorzystuje.Najpierw należy spojrzeć na siebie i co prezentuję a nie takimi narzędziami szkalującymi innych się posługiwać.Taka komitywa nigdy się nie popłaca.Kij ma dwa końce!!!.

  • Popieram, w tym drzewie genealogicznym grupy promienentow z Naszego miasta, która usilnie chce odzyskać władze i wplywy są nazwiska które kiedyś miały swoje 5 minut i się nie sprawdzily. A Pan Bisikiewicz, to człowiek który nie odmówi pomocy. Pomimo tego że nie jestem z jego okręgu wyborczego doradzi i pokierowal jak załatwić urzędowe sprawy. Za co bardzo dziękuję i taki człowiek daje mi gwarancję dbałości o mnie jako mieszkańca. O tych którzy go dyskredytuja szkoda gadać. DLACZEGO:nie chce Używać ICH metod rywalizacji wyborczej…

 5. Zdaje się że oświadczenie wypełniał p. Bisikiewicz. A jest to informacja publiczna dostępna dla wszystkich. W tym momencie to raczej dyskredytuje się on sam.

  • A może był taki tłok w mieszkaniu że wypełnił ktoś inny i biednego p. Bisikiewicza oszkalował i zdyskredytował ?
   A to pech. …….

 6. KAZDY KTO ZOBACZY RADNEGO Z W WARSZTACIE W PRACY POWINIEN ZGLOSIC TO STOSOWNYM ORGANOM – PRACA NA CZARNO ? NIELEGALNE DOCHODY !

  WSZYSCY ROWNI WOBEC PRAWA ! BEZ WYJATKU !

 7. Jeść obìad z prezydentem spotkania z sekretarzem stanu w kancelarii prezydenta w sprawie Uroczystych wizyt Prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 100 lecia Odzyskania przes Polskę Niepodległości pasuje takiej osobie która nie pracuje nie płaci podatku ubezpieczenia bardzo interesuje mnie jakich ten pan użył argumentów że pozwolono mu się spotkać z Prezydentemi sekretarzem wypada o to zapytać Panie Przewodniczący czy pan wyraził zgodę na taką reprezentację rady mieszkańców jeżeli nie to pokazać temu panu gdzie jest jego miejsce w szeregu dokonać jego odwołanie z wice Przewodniczącego .

 8. Szkoda, że inny kandydat na burmistrza, stojący za tą sprawą, w ten sposób walczy z kontrkandydatem. Brzydzą mnie takie metody.

  • Czy to Pan Peno?Jeżeli tak to będzie jeszcze większy dramat niż obecnie.Te wybory muszą być inne niż te poprzednie gdzie ekipa z ponadpodziałami w gronie których jest tak obecnie aktywny Pan Peno przyczyniła się do tego co mamy przez ostatnie lata w naszej gminie-zadłużenie które rośnie i jest przez obecną radę akceptowane.Jak mozna wyczytać nawet p.Peno udaje się na wizyty do Proboszcza w sprawie alumnatu.

 9. Ja bym chciała przy okazji , żeby również franek łono się wyspowiadał ze swoich tajemnic bo z tego co jest powszechnie wiadomo tak jak niegdyś tak i teraz niejasności w intencjach i papierach trochę jest. Karty na stół bo od publikacji milczy jak grób na ten temat. Zapowiada się ciekawa kampania. Może na spotkanie przedwyborcze warto zaprosić wiktorka i mała konfrontacja albo na Wielkanoc autor niech dodruk powieści o naszym bohaterze wykona a może bohaterach. Każdemu mieszkańcowi należy się wiedza kto do władzy się pcha i z kim knuje swoje opery.

  • To jest nalezyte stwierd gdyż pokazuje coś co jest prawem zabronione kazdy równy z równym stopniu zagadnień związanych z prawem poz.

 10. Panie Walczak i spółka-przestańcie tak działać bo p.Dereziński znów będzie grał męczennika i ludzie czyli wyborcy znów dadzą się zwieść tym sztuczkom.Pan Bisikiewicz wystarczy przyjrzeć się jego pracy-odsłuchać wypowiedzi na komisjach czy sesjach rady miejskiej,zawsze potrafi za pomocą argumentów uchronić mieszkańców przed podwyżkami ze strony remondisu-woda ścieki ,odpady.To fakty a nie mity.Część radnych natomiast w tych kwestiach w ogóle nie zajmuje zdecydowanego stanowiska w wielu sprawach ważnych dla nas a p.Bisikiewicz otwiera im dopiero oczy i się przebudzają.

  • co racja to racja ale swietlica brak stanowiska a remadis to Walczak dal dowód a on widział że wożą i co . bądź obiektywny panie Zbyszeku początek miał zadawalajacy potem odznaczenia i koniec patriotyzmu zrobił wizję dróg i co nie dokończył poz dyskusja bez arogancji wskazana.

   • Jaki dowód?! Co za bzdury? Każdy kto jeździ w kierunku Gniezna samochodem od dawna widział szambiarki jeżdżące do Trzemeszna.

 11. Kampania wyborcza może być ciekawa, może być interesująca, ale tylko w przypadku gdy będzie oparta na merytorycznych spostrzeżeniach i odpowie na podstawowe pytanie, jakim moim zdaniem jest – Jaka ma być Gmina Trzemeszno za minimum 5 lat – kadencje, na miarę oczywiście własnych możliwości ? Do tego musi być profesjonalnie przeprowadzona, z szacunku do mieszkańców – wyborców.

  Śledząc ostatnią kampanię nawet dość pobieżnie, stwierdzam, że była co najmniej mizerna, a to również świadczy o jakości kandydatów. Zresztą ataki obyczajówką, czy od persona pokazują słabość sztabów, ale są „dobrze” odbierane przez część wyborców, którzy nie wiele wiedzą o zarządzaniu, rządzeniu właśnie.

  Tutaj mamy do czynienia, po prostu z czymś o czym wszyscy wiedzą, jednak tylko Pan Marek Walczak, próbuje to wykazać formalnie, czego jak mniemam druga osoba w RM nie wykazała …

  Fakt, to trochę przerażające, ale nie wiem co bardziej w tym przypadku …

 12. Walczaka nie lubię, ale w działaniach popieram. Wychodzi mu różnie, jednak chce dobrze i sprawy niejasne nagłaśnia . Za to,że chce wytłumaczenia tych spraw nie można tego Pana tak krytykować. To postawa aktywnego obywatela.

 13. A ja nie chcę żeby naszą gminą rządził bezrobotny, a już tym bardziej ktoś z komornikiem na karku. To świadczy o ich gospodarności przecież.

 14. Moim zdaniem zeznania majątkowe osób publiczny jak najbardziej być powinny ale tylko i wyłącznie do wglądu przez takie instytucje jak US, prokuraturę, policję, CBA czy inne tego typu jednostki ale nie powinny być do publicznego wglądu. To jakie mam dochody to moja sprawa i wymienionych wyżej instytucji a nie przeciętnego Kowalskiego. To raz a dwa o ile się nie mylę to każdy członek najbliższej rodziny (matka/ ojciec czy syn/córka) może a nawet powinien pomogać w prowadzeniu gospodarstwa domowego skoro razem mieszkają a tym samym pomagać w rodzinnym biznesie prowadzonym w tym gospodarstwie nie ppbierając za to wynagrodzenia. Na wsi jakoś nikogo nie dziwi jak np. syn pomaga ojcu przy świnkach a tutaj taki raban? Panu Walczakowi nigdy nikt zrodzony nie pomagał? Płacił lub płaci swoim dzieciom za pomoc w gospodarstwie?

  • Niestety, ale się mylisz.

   Opis ze strony ZUS:

   „Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych posługuje się pojęciem „osoby współpracującej z osobą prowadzącą działalność gospodarczą”. Osoba taka, pod względem obowiązku opłacania składek ZUS, traktowana jest tak, jakby sama była przedsiębiorcą. Takimi osobami współpracującymi są, wg ustawy:

   małżonek
   dzieci
   rodzice
   dzieci drugiego małżonka
   dzieci przysposobione
   macocha
   ojczym

   jeżeli pozostają z przedsiębiorcą we wspólnym gospodarstwie domowym i współpracują z nim przy prowadzeniu działalności. ”

   Także jeśli wspomniany radny faktycznie pomaga ojcu w zakładzie pracy to powinien być zatrudniony.

   • Doczytaj całą ustawę i jej wykładnie. Zgodnie z art. 8 ust. 2 ustawy z 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych, jeżeli pracownik spełnia kryteria określone dla osób współpracujących, do celów ubezpieczeń społecznych jest traktowany jako osoba współpracująca. Do osób współpracujących z osobami prowadzącymi pozarolniczą działalność zalicza się: małżonka, dzieci własne, dzieci drugiego małżonka i dzieci przysposobione, rodziców, macochę i ojczyma oraz osoby przysposabiające, jeżeli pozostają z nimi we wspólnym gospodarstwie domowym i współpracują przy prowadzeniu tego biznesu (art. 8 ust. 11 ustawy o sus).To oznacza, że ZUS uzna dorosłe dziecko za osobę współpracującą, jeśli równocześnie są spełnione dwa warunki:
    1. pozostaje z jednym z rodziców prowadzącym własny biznes we wspólnym gospodarstwie domowym,
    2. współpracuje przy prowadzeniu działalności.

 15. Nie mi oceniać Pana Bisikiewicza, chociażby z tego względu że nie jestem klientką warsztatu jego ojca. Jeśli jednak to prawda, że pracuje on tam a nigdzie tego nie wykazuje to myślę, że powinien to jednak wyjaśnić, może nie tyle panu Walczakowi co swoim wyborcom, których być może ( zaznaczam – być może) obsługiwał.

 16. Ludzie czy wy doprawdy nie macie innych problemów . Czy trzemesznianie maja zakodowane w głowach jedynie pierdoły .
  Każdorazowe pierdnięcie staje się tematem lokalnym numer jeden
  aż do obrzydzenia .

 17. Co się dzieje a co będzie działo się po wyborach jak słyszę kto będzie startował na fotel burmistrza to już kabaret jeden z kan,to młodzian bez doświadczenia życiowego jeszcze do tego nigdzie nie pracuje-kombina nie uczciwy wobec wyborców drugi kandydat z długami wobec panstwa a to jest to samo jakby wobec nas trzeci też ma nie lada grzeszki za skura -czy nie już uczciwycz normalnych z doświadczeniem – pytam tylko ?

  • Jest Burmistrz Derezinski wzór wszelkich cnót i pracowitości.
   Najlepszy kandydat który siedzi cicho a wy sobie łby urywajcie. Jacy wy głupi ci wszyscy piszący. Burmistrz otwieraj szampana.

 18. Panie w/ce przew. niech się pan tak nie denerwuje ja myślę że do wyborów jest jeszcze trochę czasu i ktoś odpowiedni na te stanowisko się zgłosi-przede wszystkim. wykształcony z wiedzą doświadczeniem w zarządzaniu tak wielką instrukcją a do tego z osiągnięciami i uznaniem w srodowisku-chyba takich mamy !

 19. jakim cudem został wice to jest zagadka ,a może nie / coś za coś,no ale w miarę jedzenia apetyt rośnie !to nawet jest nie smaczne jak on będzie kandydował na burmistrza ,no to świat przewraca się do góry d.pą ! ludzie co to się porobiło !!

  • Pani Zofiu,

   1989 rok Polsce zrobiono, przedtem 1945, a jeszcze wcześniej 1939 i tak się leczymy z tych historycznych reperkusji personalnych …

   • Panie Janie,

    1. Zarządzanie grupą pracowników zdobyte w zakładzie szewskim.
    Urząd chyba liczy trochę wiecej pracowników.
    2. Odpowiedzialność za budżet zakładu szewskiego chyba ciut mniejszy, nawet jeśli obcasy w zakładzie szewskim kosztują 150zł.
    3. Bezczelne składanie śmiesznego oswiadczenia majątkowego.
    W normalnej firmie za naigrywanie się z obowiązku skutkuje co najmniej rozmową z przełożonym.
    4. Zwykła koniunkturalność.
    5. Kolejna osoba w gminie bez elementarnych, potwierdzonych umiejętności menedżerskich.

    Szkoda byłoby naszego miasta na kolejne 4 lata.

     • Drogi Janie,

      1. Na chwilę obecną nie wiemy kto będzie kandydował.
      2. Jeśli próbujesz zasugerować obecnych zarządzających, którzy „uczyli” się warsztatu zarządzania w urzędach to ja od razu głośno krzyczę NIEEEE! akceptuję żadnego. Nie akceptuję również takiego, który myśli, że po wyborach się tego jakimś cudem nauczy.
      Stracone kolejne 4 lata.
      3. Poniżej bardzo dobrze napisał Marcin, aktualnie bezrobotny, niedoświadczony czy też pieniacz mają większe szanse od tych „zlodzieji”, którzy coś już osiągnęli.
      4. Z mojego punktu widzenia natomiast, jeśli stawiamy poprzeczkę tak nisko jak napisał(a) WYbory, to faktycznie kiepsko to widzę.
      Żeby było jasne, nie odmawiam tego prawa WYbory-owi.
      Kurde, Polski język, trudny język.

    • Byłem niedawno u psychiatry ale nie przyjął mnie bo cały dzień badał jakiegoś pacjenta. Taka prośba do Ciebie. Następnym razem nie siędź tak długo u lekarza.

 20. Mnie martwi ta nasza mentalność. W dojrzałych demokracjach startując na taki urząd trzeba pokazać ze coś sie już w zyciu osiągnęło. U nas bezrobotny ma większe szanse, bo ten, kto w życiu do czegoś doszedł to pewnie złodziej. Smutne to ale prawdziwe

 21. Moim zamiarem nie było poparcie jakiegoś kandydata tylko przekazywanie informacji jak się zachowują radni ludzie którzy decydują o kasie urzędu gminy i co ma być robione i jak jest robione tu trzeba przypomnieć działaczki na placu Wojciecha sprzedane a może były to działania nazwijmy ja tobie ty mi i radni młodzi wpuszczenie na minę gdyż państwo nie bierzecie udziału wposiedzeniach a są tam jaja na pograniczu ? CBA POZ

 22. LUDZIE ZEBYSCIE ZNOWU NIE NARZEKALI TO WEZCIE SOBIE MADREGO CZLOWIEKA NA BURMISTRZA A NIE ZE POZNIEJ COS POPODPISUJE I GMINA BEDZIE PLACIC A WY TEZ BO KTOS TE PODWYZKI I KOSZTY ZAPLACIC MUSI

 23. Ma pytanie czy tak się powinien zachowywać przewodniczący komisji społecznej opuszczając sesję przed chwilą zadawania pytań- czy jest godne funkcji wice Przewodniczącego radny –
  -przewodniczącego komisji społecznej. taki radny myśli o ?kandydaturze na burmistrza czy bycie radnym przez tego Pana nie jest ?

 24. Dziękujemy Panie Walczak za usnięcie szambiarkę z miasta jest Pan wielki ale nie wiem czy Pan wie za moment w osiedlowe uliczki mają wjechać jeszcze większe pojazdy autobusy jak to się ma do walki ze smogiem rząd ustawą wprowadzi zakaz wjazdu diesli a tu zamiast utwardzić ul.Marchlewicza kurz i błoto to chcą zrywać asfalt na szkolnej i kłaść kostkę liczymy na Pana

 25. jak zobacze ze młody dorabia to sam zglosze do stosownych instytucji o kontrole.
  Z wyrokiem kandydowac nie moze juz

  • Wstydzcie sie ludzie, co sie z Wami dzieje? Kiedys wstyd bylo donosic, sasiad sasiadowi pomagal, a teraz czlowiek czlowiekowi wilkiem…

 26. Pani Anko prawo równe kazdy obywatel ma obowiązek podatkowy ZUS a na starość do opieki i to radny gminy tym bardziej

  • Zus to najwiekszy zlodziej, mozna placic cale zycie i nic z tego nie miec. I to jest kazdego prywatna sprawa, a donosic to swinstwo. Ja wierze ze karma wraca.

 27. P W OSZUKUJE SAMYCH ROLNIKÓW WOZI KNURKI HODOWLANE PO 180 KG PO NOCACH POTEM ŚLAD SIE URYWA BIERZE PIENIĄZKI NIE MAŁE BO OKOŁO 1000 ZŁ I MÓWI WAL SIĘ CHAMIE TAK SIĘ ZARABIA NA ŚWINIACH HODOWLANYCH…

 28. Kto jest trochę obrotny w terenie to słysząc Walczak Ostrowite wie że to trzeba trzymać się z daleka to jak z gównem wdepniesz i śmierdzi najlepiej unikać takich ludzi a nawet udawać że ich nie ma w końcu nie będzie;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj