Strona główna Różne Ławki wrócą na siłownię

Ławki wrócą na siłownię

1690
27

Od kilku dni Czytelnicy portalu sygnalizują w komentarzach fakt zniknięcia ławek z siłowni „pod chmurką”, zlokalizowanej pomiędzy ulicami Kopernika i Toruńską. Oprócz głosów krytycznych pojawiły się i pozytywne opinie. Jak można przeczytać, od tego czasu zapanował spokój, gdyż ławki służyły również osobom spożywającym alkohol, których zachowanie budziło wiele zastrzeżeń.

Jak nas poinformował zastępca burmistrza Dariusz Jankowski, zabranie ławek to nie sposób na spokój w tym rejonie. Przyczyna jest zupełnie inna. W ostatnim czasie nieznany sprawca dokonał kradzieży jednej z ławek (i odkręcił śruby mocujące drugą z nich) oraz kosza na śmieci.

Ławki wrócą na swoje miejsce po zamontowaniu skuteczniejszych zabezpieczeń przed kradzieżą. O powyższym fakcie powiadomiono policję. Wartość ławki i kosza to prawie 1000 złotych.

IMG_7859

27 KOMENTARZE

 1. Panie Jankowski!!!Monitoring!!!Wrócą ławki,wrócą nocne awantury pijackie!Szkoda takiej siłowni na bar nocnego sklepu z alkoholem!!!

 2. HAHAHA koszt ławki i kosza 1000zł
  drodzy urzędnicy skąd wy macie takie kalkulacje chyba tylko na własne potrzeby
  kosz 80 PLN
  obudowa100pln
  ławka 450PLN
  razem to juz sobie sami policzcie

 3. Skoro wcześniej ukradli , to mimo planowanych wzmocnień ławki mogą ponownie ulec dewastacji . I znów nasz pieniądze wyrzucone w błoto ! Lepiej byłoby zainwestować w MONITORING !

 4. Jak komuś hałas przeszkadza, to niech sam będzie w porządku do innych ludzi i nie robi hałasu. Przeszkadzanie ludziom i ptakom też do przyjemności nie należy.

  • Ile nienawiści i niezrozumienia ludzi, którzy mają prawo do wypoczynku na urządzonym przez miasto placu rekreacyjnym.
   ” Młody ; ruda „bądźcie dobrzy dla innych, to do Was wróci to dobro.

 5. A ja już myślałem, że Pan wiceburmistrz zosłoni się jakąś wykładnią prawną wskazując na dobro śledztwa i nie będzie mógł udzielić żadnych informacji.

  Oczywiście ławki przy siłowni to nie ta sama ranga zarządzania pieniędzmi obywateli, co uciekające podatki przez genialne „spółkowanie” urzędu z firmą Remondis … Miło, że się język rozplątał Panu Jankowskiemu, rodzi to nadzieje na przyszłość …

 6. Siłownia i ławki,to bardzo słuszne posunięcie.Jednak wrócą nocne rozróby.I tym P.Jankowski trzeba się zająć.Łatwo powiedzieć „policja”…Za tydzień od instalacji,ławki będą pocięte nożami i popisane inicjałami.Nie szkoda naszej kasy?Co pan wiceburmistrz zrobi,żeby tak nie było?Do tej pory nie robił pan nic!I tak pewnie zostanie…

 7. Macieju ,no powiedz, że ławki na tym skwerku są potrzebne ,jak woda rybom. Tak tu jakoś Ci nie wyszło, że jesteś z nami, którzy lubią sobie posiedzieć, pogapić się, pogadać, poćwiczyć i normalnie odpocząć.

 8. Droga Pani to daleko posunięty wniosek z Pani strony, zapewniam. Oczywiście, że sprawa ławek jest prosta jak cep, stąd otwartość Pana wiceburmistrza w temacie, gorzej jest gdy przychodzi to tematów, które martwią opinię publiczną czyli choćby konsekwensji sprywatyzowania TPK, tutaj choć Pan Jakowski powinnie czuć w obowiązku wyjaśnienie mieszkańcom jak nadzoruje się ich każdą złotówkę to beszczelnie zasłania się przepisami ( co może Pani przeczytać w artykule tajemnice podatkowe gminy ), taki brak transparentności budzi moje najgorsze obawy co do intencji naszych władz … Co do problemów mieszkańców ul. Kopernika także proponowałem odpowiednie rozwiązania, nawet podałem swojego maila by pomóc jeśli tylko będę w stanie … Sam mam dziecko więc rozumiem z jednej strony troskę mieszkańców, ale z drugiej strony martwi mnie ich bierność.

  • Panie Macieju burmistrzem w naszej Gminie bynajmniej nie jest Pan Jankowski. Proszę to zauważyć. Ja mam wielki żal za całokształt ,ale do osoby sprawującej władzę.
   Pan Jankowski nie może nawet samodzielnie decydować.
   A Ty Macieju uczepiłeś się Jankowskiego, jakbyś z byka spadł, i nie wiedział jak jest. Chyba, że tą niechęcią z tytułu siłowni zaraziłeś się od X.

   • Miła Pani Mamciu, stanowczo protestuję przeciw temu co tutaj Pani głosi, a w sposób klasyczny rozwadnia Pani odpowiedzialność za stan gminy …

    Pan Burmistrz, w którego działalność wpisane są zwolnienia lekarskie ponad przeciętną siłą rzeczy ceduje swoją absencją odpowiedzialność na swojego zastępce, proszę tego nie rozmydlać. Oczywiście jest jeszcze asystent od spraw społeczno – gospodarczych i, aż dziw bierze, że ten młody „aktywny” urzędnik nie był jeszcze na wizji lokalnej u osób które mieszkają na ul. Kopernika. Zresztą zgodnie z faktyczną, nie mityczną obietnicą Pana Burmistrza ten etat miał zostać zlikwidowany …

    Po za tym miałem przyjemność wymienić kilka zdań z Panem wiceburmistrzem podczas jedej z rad miejskich, smutne dla mnie to było doświadczenie. Z rozbrajajacą szczerością zastałego urzędnika, Pan Jakowski wyartykułował mi, że sam nie wie co się dzieje w organie, któremu przewodniczy chodziło o Miejsko Gminny Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, brał to jako argument obrony. Więc teraz sama Pani rozumie, że Trzemesznu jest potrzebna zmiana jak Pani Mamci ławki na skwerku …

    • Maciej ma racje.Rozmowy z wiceburmistrzem,to bardzo przykre doświadczenie.Takich odwiecznych urzędników,pora wymienić.Jak do tej pory,burmistrza się wymieniało o p.J zawsze jest u władzy.Jest”niezniszczalny”!Coś czuję,że po następnych wyborach nadal będzie trząsł gminą.On po prostu tak ma:)

 9. Absencja wszystko rozwadnia. Mamcia ma dużo racji. Nie wiem jak teraz po dobrej zmianie jest w zakładach jak ktoś poważnie choruje i z tego powodu nie może pracować.

 10. „Dziekuje” radnemu z Kopernika. Pieknie. Takie lato a ławek jak nie ma, tak nie ma.
  Zimą nam ławki niepotrzebne.
  Podziwiać zainteresowanie się swoimi wyborcami.
  Zawiodłem się na nim na całej linii.
  Wcale ten chłopek nie jest taki jak się przedstawiał przed wyborami.
  Usta pełne pustych słów.!!!!
  Nadaje się do Pana CH., pana M. i pani D.- do tej senioralnej grupy, a nie do młodych i prężnych.
  No i jeszcze jeden młody radny ma umysł starca- ale to inny temat.

 11. Dzieci ćwiczą na urządzeniach, a ja stoję i bolą mnie nogi.
  Nie ma na czym usiąść.
  Jak komuś przeszkadza hałas , to niech kupi dom w cichym miejscu.
  To skandal, żeby jedna osoba dla swojego spokoju nie dawała możliwości odpoczynku innym.
  Egoista sam robi podniebny raban,a jakoś nikt mu nie zabiera tej trajkoczącej trajkoty.
  A jak ktoś głośno rozmawia na ławce, to mu się tą ławkę zabiera.
  Skandal!

 12. Trajkoczaca trajkota ? Czyżby to paralotnia? Nigdy nie słyszałem żeby latała po zachodzie słońca , a ławki oczywiście są potrzebne i bezapelacyjnie monitoring !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj