Strona główna Różne Kończą się wakacje, trwają remonty szkół

Kończą się wakacje, trwają remonty szkół

1968
74

Na początku sierpnia informowaliśmy o trwających remontach szkół. Napisaliśmy wówczas, że w ramach tych prac w Szkole Podstawowej nr 1 remontowana jest także sala gimnastyczna, gdyż taką informację otrzymaliśmy w Urzędzie Miejskim. Okazuje się jednak, iż wakacje dobiegły końca, a roboty jeszcze się nie rozpoczęły. Dopiero 29 sierpnia na stronie Biuletynu Informacji Publicznej znalazło się ogłoszenie o poszukiwaniu wykonawcy.

Podobna sytuacja dotyczy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, gdzie nadal nie wybrano wykonawcy zaplanowanego remontu dachu. Najgorsze jednak jest to, że w tej samej szkole nie został na czas ukończony remont toalet. W tej sytuacji w dniu jutrzejszym odbędzie się tam uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, natomiast na piątek i poniedziałek odwołano zajęcia szkolne.

Lekcje te mają być odpracowane w terminie późniejszym w soboty. Dzisiaj na obradach połączonych komisji Rady Miejskiej radni pytali o powody opóźnień w realizacji remontów w ZSOiZ. Sławomir Peno przypomniał, że już w maju apelował na komisjach o poważne potraktowanie tych prac, aby zostały zrealizowane w okresie wakacyjnym. Pytał też, dlaczego wykonawca wszedł dopiero na początku sierpnia, a nie na początku lipca.

Zbigniew Matelski za zaistniałą sytuację obwinił przede wszystkim skarbnik Alinę Kociembę. Według radnego to skarbnik gminy opóźnia inwestycje poprzez „wtrącanie się” w kompetencję dyrektorów szkół, a także poprzez brak decyzyjności. Zgłosił też wniosek o wnikliwe zbadanie powodów tych nieprawidłowości. Daniel Bisikiewicz również przypomniał, że gdy pytał burmistrza Krzysztofa Derezińskiego kiedy będą realizowane te inwestycje otrzymał odpowiedź, że w okresie letnim. Za przyczynę takiego stanu rzeczy uznał brak komunikacji burmistrza z radnymi. Nie ma wspólnych spotkań i rozmów organu wykonawczego z radą.

Z uwagi na nieobecność K. Derezińskiego, na pytania radnych odpowiadał zastępca Dariusz Jankowski. Przyznał, iż nie akceptuje takiej sytuacji, ale nie chce odpowiadać za dyrektora szkoły. Ponieważ nikt z radnych nie poruszył sprawy remontu sali gimnastycznej w SP nr 1, zapytaliśmy o to wiceburmistrza już po zakończeniu obrad. Stwierdził, że nie wie co jest przyczyną takiego stanu rzeczy i odmówił dalszego komentarza.

74 KOMENTARZE

 1. A może w grudniu p. Burmistrzu jesteście żałośni zostawcie tą gminę w spokoju nie męczcie nas swoją indolencją i ludzi.

 2. Czyli w SP1 remont będzie w październiku/listopadzie. Gdzie wtedy dzieci będą miały zajęcia WF-u? Na korytarzu? Na boisku?
  Gratuluję pomysłowości. Jak zwykle ktoś przespał terminy, nie pomyślał. A logicznego myślenia uczą podobno już na etapie szkoły podstawowej.

 3. To nie wina Dyrektora tylko Burmistrz Miasta i jego ludzie między innymi p.Kociemba.Nie wciskajcie kitu Burmistrzu Jankowski.

 4. Czy to prawda, że technikum informatycznego nie utworzono, bo zapisało się 14 osób, ale klasę pierwszą w SP2 utworzono dla 10 osób?????

   • Jeszcze lepiej. Może ktoś z radnych wpadnie na pomysł, że to niegospodarność. Można było utworzyć klasę informatyczną, bo tu była opcja przeniesienia dzieci do SP1 a technikum najbliższe w Gnieźnie.A potem jest wielkie zdziwienie, że młodzież z tego miasta ucieka i woli się uczyć gdzie indziej. Ciekawe dlaczego?

 5. Dach wyremontuje Radny Dekarz i po kłopocie Pani Skarbnik nie bedzie opóźniać i przyklepie,
  zastanawiacie sie jeszcze nad referendum ?
  Po co trzymać darmozjadów !
  Burmistrz nie obecny ? Aaa no tak po dożynkach
  Zastępca burmistrza nie wie dlaczego nie realizuje sie inwestycji ?
  Wstyd … Brak słów …
  A mlodZiez bedzie w soboty chodzic do szkoły bo nie zdążyli toalet wyremontować

  No poprostu ręce opadają 😉

 6. Napiszmy sobie uczciwie, gdybyście odpowiadali – drogi Burmistrzu, wice Burmistrzu, asystencie od spraw społeczno gospodarczych lub Pani skarbnik przed jakąś radą nadzorczą lub prezesem to wylądowalibyście w poniedziałek na bezrobociu !! Oczywiście to tylko kropla, która by przelała czare goryczy … Albo leżelibyście za całokształt „twórczy” już wiele nie miesięcy, a lat wcześniej – na szczęście Waszymi pracodawcami są obywatele -ignoranci, bo przez wrodzoną grzeczność nikogo o zidiocenie nie posądze … A tak zwykle, po ludzku nie jest Wam po prostu wstyd ? Czy to pojęcie jest obce, liczy się tylko ciepły etat – to jedyna idea jaka Wam w życiu przyświeca ? Ja rozumiem, że tylko jedna osoba którą wymieniłem wyżej jest wybieralna, reszta pewnie nie dostała by żadnego kredytu zaufania od społeczeństwa, ale dla mnie jesteście fenomenem – zawsze po kolejnej porażce, która wydaje się być już nie do przebicia – idziecie krok dalej, szkoda, że to dotyczy mojego miasta … Dalej podrzymuje swoją tezę,że klub PP ma „krew na rękach” gminy, ten artykuł to kolejna kropla …

  • Zgadzam się . Mam jednak jeszcze jedną uwagę i pytania .
   Co rajcy robią w trakcie przerwy między sesjami ?
   Dlaczego problem pojawia się w trakcie obrad ?
   Wiadomo doskonale jak RATUSZ i jego SZEF wywiązują się ze swoich obowiązków .
   Dlaczego zatem RADA nie trzyma ręki na pulsie i nie reaguje S K U T E C Z N I E w odpowiednim czasie ? !
   Dostaliście szanowni Państwo BILET ZAUFANIA więc pokażcie ,że
   nie był to przypadek . Jak do tej pory wszystko wskazuje na to , że Wasza S K U T E C Z N O Ś Ć bywa różna i stale stoi pod znakiem zapytania !

   • Panie Kat, moim zdaniem jeśli chce Pan rozliczać radnych to musiałby Pan liczyć ich interpelacje, zgłoszone projekty, zapytania czy inicjatywy i oczywiście głosowania – to może być miarą, reszta to narazie niczym nie uzasadnione z Pana strony insynuacje … Widziałem kilka interpelacji radnych, które były dobrze skrojone merytorycznie … Natomiast odpowiedzi organu wykonawczego przyprawiała o mdłości, żałosne sformułowania pisane jak dla idiotów, bo przecież nie napiszę, że przez idiotów …

    Niech Pan pomyśli jak ludzie mają posyłać dzieci do liceum skoro nawet remontu nie potrafią zaplanować ? To już nawet żenada nie jest, Burmistrz potrafi bić się tylko w pierś, że swój profil na FB zaniedbał, całą gminę zaniedbał … Zamiast myśleć o rozwoju gmimy, będzie trzeba myśleć jak niedorozwój cofnąć, masakra – wiem, że się powtarzam, ale szkoda tego miasta …

    • Czyli uważa Pan , że interpelacje rozwiązują problem – Tak ?
     Mnie niestety interesuje skuteczność ich realizacji .
     W sprawie merytorycznego ich opracowywania nie chcę się wypowiadać . Być może moja wypowiedź jest dla Pana subiektywna i pozbawiona rzeczywistej oceny . Ma Pan prawo tak myśleć i nikt tego Panu nie zabroni .
     Tylko drogi Panie rzeczywistość jest inna . Nie ma co daleko szukać . Tu nawet na pozór proste sprawy stają się problemem nie do załatwienia .
     Nie snuję żadnych insynuacji lecz kieruję pytania do tych , którzy coś zadeklarowali . Jako mieszkaniec tego miasta mam do tego zarówno prawo jak i moralny obowiązek .
     Z drugiej zaś strony widzę , że rzeczywista prawda wprawia niektórych w nerwówkę . SPOKO 🙂

     • Drogi Panie proszę traktować moje wpisy jako dyskusję z Panem, nic więcej. Co do interpelacji oczywiście, że nie rozwiązują one problemów, raczej je wskazują lub są drogą by wyjaśnić rzeczy które mogą radnych nie pokoić, na ich podstawie można problem rozwiązać – jakość rozwiązania jak najbardziej powinna podlegać ocenie. Jeśli chodzi o rzeczy które są z pozoru łatwe do załatwienia, faktycznie urastają one do rangi problemu co jasno wskazuje na poziom zarządzania. Ma Pan pełne prawo wymagać od swoich podwładnych – a takimi są nasi przedstawiciele, oby było więcej takich którzy śledzą polityków, w innym razie będzie trzeba jeszcze jednego pokolenia by zmnieć stan rzeczy w Polsce.

 7. Tak się zastanawiam…Kiedyś skończy się panowanie Dyzia i co z p.Jankowskim?Coś mi się wydaje,że jego era przetrwa następnego burmistrza.Znowu ciepła posadka,no bo jak skrzywdzić kumpla?Płacimy mu krocie i co w zamian?Tylko tłumaczenia porażek!

 8. Czy to prawda, że 10 osób ma klasa w dwójce, że technikę w gimnazjum mogą dzielić na grupy a jedynce zabrali dojazd dla dzieci wiejskich?

 9. To prawda. Do technikum inf.jako pierwszy wybór zadeklarowało 14 uczniów. Byłoby więcej, bo jako drugi wybór tej szkoły zadeklarowało 10 osób. Mówili, że nie chcą ryzykować, bo nie wiadomo czy ta klasa powstanie. Gdyby nie ciągłe straszenie, że tej szkoły -ZSOiZ nie będzie, że się kończy, to być może powstałaby klasa technikum informatycznego z 24 uczniami.

 10. powiem tak. czym są dwa dni zajęć w porównaniu z faktem że uczennice np kl 2 LO przez niemal cały rok nie miały WF-tego nikt nie zauważył?? ale drożdżówek w kiosku nie sprzedawali ( bo to walka z nadwagą). Mało tego… od początku maja kiedy to odeszła „Pani Matematyk J” odbyły się w tejże klasie 2 lekcje matematyki z zastępczynią-( pomijam przygotowanie pedagogiczne zastępczyni, przez grzeczność) jak mają uczniowie przygotować się do matury obowiązkowej? (na korepetycjach ma się rozumieć). W nowym roku nie wróżę zmian. A zapewniali, że wybór tej szkoły to dobry wybór…. Jak ta szkoła ma przetrwać?

  • Za działalność szkoły, realizację lekcji i zastępstw odpowiada dyrektor. Za powołania nowych klas w podległych placówkach, czyli u nas wszędzie (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjum, ponadgimnazjalne) odpowiada organ prowadzący. Powyższy przykład pokazuje, że ważniejszy był etat jednego nauczyciela w SP2.

 11. Czyli nie opłacało się powołać klasy z przyszłościowym zawodem, by nasza młodzież uczyła się na miejscu, ale klasę pierwszą w SP2 utworzono szukając na siłę chętnych. A w SP1 są dwie klasy pierwsze i to z wolnymi miejscami. Ja tego nie ogarniam. Czy u nas musi być wszystko na opak?

 12. Nie ma za bardzo gdzie to napisać,więc napiszę tu…Usunięto ławki z terenu siłowni pod chmurką.Może to bulwersować odwiedzających siłownie ale to było świetne posunięcie!W związku z tym,że miasto nie było w stanie zapewnić nocnego spokoju(nieprzewidziany monitoring)Usunięcie ławek zlikwidowało nocne balangi i rozróby.Dziękujemy pomysłodawcy,nareszcie można się wyspać!Jednak takie działanie,mam nadzieję,że doraźne,jest oznaką bezsilności wobec picia alkoholu gdziekolwiek!Prosi się monitoring w tym miejscu!Na razie pijaki-miasto 1-1:)Świetny przykład,że gdyby ograniczono nocną sprzedaż alkoholu,skutek mógłby być podobny.Gdzie są nasi radni,którzy mogliby zająć nocnym pijaństwem na ul.Kopernika???Panie radny z Kopernika…halo?!!

  • Wyżej wspomniałem o błahych sprawach nie do przeskoczenia .
   Ul. Kopernika ! Ktoś bardzo mądry wpadł na pomysł usytuowania pojemników na odpady wtórne na przeciw przejścia dla pieszych nie daleko od skrzyżowaniem z ul.langiewicza . Zgodnie z obowiązującymi przepisami o ruchu drogowym w tym miejscu nie ma prawa stanąć samochód prywatny a uprzywilejowany stanowi zagrożenie dla ruchu pieszego .
   Skrzyżowanie ulic Kopernika z Toruńską . Przejście dla pieszych z sygnalizacją i znakiem stop . Samochód stojący przed znakiem stop ogranicza dla pieszego widoczność prawego pasa ruchu z kierunku centrum .
   Jedziemy do centrum . Ul. Mickiewicz od pl.Kosmowskiego do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego . Odcinek z brakiem możliwości zatrzymywania się i postoju . Przepraszam na przeciw poczty dwa miejsca postojowe :-). Z możliwości zatrzymania się na części chodnika wyłączono ul. Wiosny Ludów .
   Dalej . Sławna pizzeria Sorella . Znak zakazu postoju i zatrzymywania się nie respektowany przez kierowców . Wystarczyłoby zainstalować znak dwustronny .
   Przejście dla pieszych prawie wspólne z wyjazdem z ul. Siennej i Zakładu Poprawczego .
   Nieszczęsne skrzyżowanie ulic Mickiewicza z Wyszyńskiego . Garb na garbie ,garbem popędzany .
   Skrzyżowanie ulic Wyszyńskiego ze Sportową . Lustro było tero go ni ma . To wszystko jest tak tragiczne , że aż zabawne . To tylko namiastka tego co tu jest grane !

 13. – mamy w powiecie Inkasenta niech rozpyta na dozynkach siedzial po prawej stronie Dolaty – Panie inkasent noooo cos pan w ogole robi?

  Panie piekarz, panie szewc, panie histEryk vel wilk z Wll.Str. i pozostali 'Fryzjer pilkarski’ no przekroj wieczy waszej jest szeroki zrobcie cos dla miasta niechze mieszkancy w kolejnych wyborach skresla ponownie wasze nazwiska !

  Pan brzuchoMOWCA tak ladenie sie wypowiada na spotkaniach i mowy jego godzinne a tutaj bez komentarza ? ojj nieladnie jak temat jest wdzieczny to mozna mowic a jak sprawa smierdzaca to no comment 🙂

  Patrzcie mieszkancy kogo zescie wybrali – sami sobie jestescie winni !

 14. A skąd znasz tak dobrze przygotowanie pedagogiczne tej pani? Czytałeś jej akta osobowe? To był miesiąc przed końcem roku szkolnego, więc załatwienie zastępstwa nie jest takie proste.Ponadto ze względu na 2 długie weekendy i matury uczniowie do szkoły w maju chodzili o półtora tygodnia krócej. No ale przecież ZSOiZ w Trzemesznie odpowiada za całe zło tego świata, łącznie z dziurą ozonową i ociepleniem klimatu. Dlatego łatwo tę szkołę mieszać z błotem, nie wymaga to jakiejś szczególnej inteligencji.

  • nie miesiąc tylko 2 m-ce, nie chodzi o akta osobowe tylko faktycznie prowadzone zajęcia, nie chodzi o załatwianie zastępstwa, bo ta Pani pracuje w tej szkole- w związku z tym ma dodatkową gratyfikację za nadgodziny. I nie chodzi o odpowiedzialność za zło całego świata, ale właściwy dobór nauczyciela tak ważnego przedmiotu jakim jest MATEMATYKA.Jak uczniowie mają dostać się gdzieś na politechnikę??? A ze „szczególną inteligencją” wywód mój w ogóle nie miał nic wspólnego.Pozdrawiam.

 15. Brawo! ten rok szkolny będzie trudny i bez takich sensacji. Samorząd powinien już teraz pracować nad tym, jak od roku 2017/2018 zorganizować naukę w szkołach podstawowych nowego typu, czyli kończących się ósmą klasą. Dwa roczniki trzeba gdzieś zmieścić zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo najmłodszym. Tymczasem u nas przez pierwszych kilka mcy będziemy się przyglądać przepychankom dotyczącym możliwości odbywania zajęć równolegle z remontami sali gimnastycznej czy dachu, potem przyjdzie kwiecień, maj, kilka osób się nagle rozchoruje, i debata o tym, czy siódme klasy się gdziekolwiek mieszczą odbędzie się w drugiej połowie sierpnia.
  Litości! Jeśli nie o komfort edukacji naszych dzieci chcemy się troszczyć, to o co?
  Wybraliśmy reprezentanta. Reprezentant, w naszym imieniu, dobrał sobie zespół współpracowników. A my chyba trochę za grzeczni jesteśmy. Przecież są w demokracji narzędzia, przy pomocy których możemy powiedzieć SPRAWDZAM. Sprawdźmy, ileż można wodzić nas za nos!

 16. Zapomnieliście ,że oświatą rządzi powołany przez burmistrza mumia inspektor do spraw oświaty Mirosław Świerkot absolwent ATR. Dlaczego jego nikt nie rozlicza z niczego ?

   • Dobry żart. Inspektor opracowuje, co mu się podoba a Burmistrz podpisuje, co mu się podsunie. A jak nie daj Boże ludzie szumią, to ich się na przeczekanie weźmie i wszystko w ostatniej chwili załatwi. Taka metoda. U nas nigdy nic nie wiadomo wcześniej, jakby co najmniej jasnowidza trzeba było, żeby coś zaplanować.

 17. Brak ławek w siłowni pod chmurką jest świetnym posunięciem bo:
  – po wysiłku na siłowni można sobie stać i odpocząć
  – małe dzieci zmęczone bieganiem po trawie można sobie potrzymać na omdlałych rękach
  – można sobie ćwiczyć z plecaczkami na plecach
  -butelki z wodą do uzupełnienia wody w organizmie należy poutykać w glebie
  – nie można rozmawiać na siedząco, należy stać i gibać się z nogi na nogę
  – na stojąco na zmęczonych nogach mówić szeptem, by nie przeszkadzać ptakom, kretom, polnym myszom trawie, drzewom i latającej ponad nami MOTOLOTNI
  – swoje ubrania i inne rzeczy ćpnąć należy na krzewy lub na płot
  – siłownia to nie teren na odpoczynek, to zbiór nikomu ( w tej sytuacji bezławkowej ) drogich urządzeń do ćwiczeń
  – nikt nie przychodzi i wreszcie nie przeszkadza
  -rozróby to inna sprawa i wprowadzenie porządku nie należy do amatorów sportu
  -pieniądze poszły się nie powiem co
  -jest fajnie, bo na skwerku i kawałku zieleni zlikwidowano ławki, tego by w kabarecie nie wymyślono
  – KOŁO MOJEGO DOMU JEŻDŻĄ SAMOCHODY I HAŁASUJĄ, DOMAGAM SIĘ LIKWIDACJI ASFALTU!
  -cicho ma tu mi być! NA SIŁOWNI CISZA! NIECH MOTOLOTNIE też NIE ŚMIGAJĄ NAD SIŁOWNIĄ -to będzie jeszcze bardziej doskonałe posunięcie, dzieci nie będą się zrywać z krzykiem wybudzone z pierwszych minut spania

 18. Burmistrz często przebywa na zwolnieniu lekarskim, czego nie komentuję, wierząc, że są to zwolnienia zasadne, i że nie przeszkadzają w pracy na tyle, żeby z niej zrezygnować. Bardziej martwi mnie to, że wśród osób, które pełnią jego obowiązki podczas tych zwolnień oraz są jego najbardziej bezpośrednimi podwładnymi są osoby, które nie są stąd, i nigdy nie były. Nie chodzili tu do szkół, nie znają ścieżek na romantyczne spacery z dziewczyną, nie wiedzą, gdzie najlepszy sernik kupić – w ten nieco przerysowany sposób chcę powiedzieć, że nie mają żadnych związków emocjonalnych związanych z tym miejscem. Mieszkańcy innych powiatów, innych województw. Zamykają biuro o 15.00, i do widzenia. Nie dyskryminuję nikogo że względu na miejsce zamieszkania, żeby było jasne. Ale dobrze byłoby widzieć i czuć autentyczne zaangażowanie na rzecz dobra całej wspólnoty.

 19. Gubi się nasz urząd,gromadka bez”RADNYCH”nieudaczników.Pozamykać im toalety,niech potrzeby załatwiają pod drzewkiem,zapłacą mandacik to wezmą się za robotę.Siedzą i próbują robić dobre wrażenie.Żadna firma nie utrzymała by się na rynku gdyby była tak zarządzana.Najważniejsze że kasa im wpływa regularnie na konto.Apotem się dziwią że młodzi stąd odchodzą.Za chwilę zostaną tu sami emeryci,może nie róbcie remontu tej sali gimnastycznej,zaoszczędzone pieniądze wypłacicie sobie w premii przecież macie znakomitego skarbnika.

 20. Dziwię się, że pani, która nie potrafi rozliczyć podatku VAT tak miesza i wstrzymuje prace. Poza tym widać jak na dłoni, że urzędnicy są niekompetentni.

 21. Było dokładnie 38 dni nauki, z czego 7 ostatnich przypada na okres po wystawieniu ocen, kiedy uczniowie przestają chodzić do szkoły robiąc sobie już wakacje. Uprzedzam: dotyczy to 90% szkół, nie tylko ZSOiO w Trzemesznie i 90% uczniów. Ponadto dziwi mnie to, że tylko uczennice z klasy II nie miały matematyki, a chłopcy? Bo przecież w tej szkole nie ma klasy żeńskiej. Słowa o dziurze ozonowej i ociepleniu klimatu miały zwrócić uwagę na to, że każdy pretekst /tutaj remonty szkół, które nie są zależne od szkoły, bo nie szkoła ogłasza przetargi itp./ jest dobry aby dowalić tej szkole. A skoro każdy pretekst jest dobry to nie wymaga to ……….., nazwijmy to wysiłkiem intelektualnym.

 22. jak mi przyjdą pod drzwi prosic o głos Ci co teraz sa w radzie to powiem Burek Daj głos i bierz DZIADA !
  i tyle mam do powiedzenia
  a Pan co chodzi po domach (nie powiem kto) to juz by przestal na rade i Burmistrza za plecami obgadywac !!! juz sie sluchac tego nie chce co mnie obchodza machloje i spiski idz pan na policje z tym a nie ludziom macisz w glowach.

 23. Jedno jest pewne!Ja,moja rodzina i sąsiedzi,nie zagłosujemy na nikogo z ponad podziałami!Dlaczego,już wyjaśniam.Tyle się pisze i mówi o nocnych burdach na ul.Kopernika i siłowni,a przecież radny z pp mieszka na tej ulicy i co…?Głupi jest,czy udaje,że nie słyszy?Jeżeli ktoś taki,do tego wiceszef rady miasta,nie potrafi zadbać o porządek na jednej,jedynej ulicy na której mieszka,to jak ma zadbać o interesy całego miasta???

  • Głosuj sobie nawet na Ali – Babe w-ce szef rady nigdy nie należał do PP i odwal się od nich.Trochę elementarnej wiedzy a nie siej propagandy.

   • Czyli winien jest szef rady.W jaki sposób ww pan stał się wice???Panowie,zróbcie porządek na jednej ulicy,bo nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy,że dacie radę zrobić porządek w mieście!A Ali-Baba,to najlepszy kandydat na burmistrza Trzemeszna:)

 24. Pan Peno i Bisikiewicz z ulicy Kopernika na razie nic nie robią by zdemontowane ławki na skwerku przy siłowni wróciły tam gdzie powinny.
  Nie liczą się z głosem ludzi – patrz na komentarz wyżej „TO TRZEBA DAĆ DO TV”.
  Wolą sprzeciw kogoś ,kto sam robi hałas, a innych krytykuje i pozbawia możliwości odpoczynku.

 25. U nas rzadzą same nieudaczniki nic nie umią załatwić tylko są mądrzy w gadaniu ,to im jeszcze jakoś wychodzi baju baju baj…..

 26. Nasza cala rodzina napewno nie zaglosujemy na jakiegokolwiek z Ponad Podzialami ajest nas sporo skoro dojdzie do referendum radze pp przemyslec wszyscy duzo krzycza odwolac odwolac a co innego robia radze dobrze przemyslec zeby rada nie zrobila przyslowiowej kichy.

  • Szanowny x-ie rada nikogo nie może odwołać. Co najwyżej może zdecydować o tym żeby mieszkańcy wypowiedzieli się. Czy chcą takiej władzy czy nie ????

  • Odsyłam do komentarzy Macieja i Chomika i innych wypowiedzi na temat ZSOiZ w Trzemesznie pod artykułem „Podatkowe tajemnice gminy”. Sprawa tej szkoły to wynik wielu złych intencji i działań wielu ludzi i instytucji. Nie ma jednego winnego. Społeczności trzemeszeńskiej też nie zależy na tej szkole. Jeśli coś się psuje świadomie przez lata, to nie dziwmy się, że takie są efekty.

   • Zastanawiam się czemu nasze szkoły nie maja naboru. Nasze takie liceum i klapa, a Mogilno bez wychwalania się historią i tradycją, dopracowało się dobrej opinii.

 27. Trudno, aby przy dzisiejszych połączeniach PKP i PKS młodzież dojeżdżała do Trzemeszna z Janikowa, Kołodziejewa, Barcina, Kleczewa. gdyby nie transport p. Przybylskiego go do Trzemeszna nie dojechaliby uczniowie z Szydłowa czy Trzemżala.

  Do Kostyniera: Proszę przeczytać komentarze dotyczące szkoły w Trzemesznie pod artykułami: „Kończą się wakacje….” i „Podatkowe tajemnice gminy”. To wszystko o czy jest w nich mowa składa się na obecną sytuację.

 28. W moim komentarzu nie chodziło o pochwałę p. Przybylskiego i robienie mu reklamy. Zwróciłam tylko uwagę na fakt trudnego dojazdu do Trzemeszna. Kto dojeżdża ten wie, co to znaczy i jakie są trudności nawet z dojazdem z okolicznych wsi. Można to sprawdzić na rozkładzie jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj